Skocz do zawartości

Nokia N8


Neptune

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni uzywam co prawda noki c7 ale wyglada na to, ze dzwiek jest taki jak w n8. Nadal jestem pod wrazeniem jak to gra z audeo ! Dzwiek zdecydowanie cieply, swietne wypelnienie, bas mocno zaznaczony i jest go naprawde sporo nawet na audeo, wokale sa dosc blisko, gornym czestotliwoscia tez nie mozna nic zarzucic, nie kluje w uszy :). Bez cienia watpliowsci moge powiedziec, ze mamy lepszy dzwiek niz w wave. Za to domyslna aplikacja odtwarzacza nie jest zbyt wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam n8 od trzech dni, ja nie mam zbytnio porównania ale po wstępnym odsłuchu znajomy stwierdził że jakość dżwięku jak na telefon bardzo dobra, porównywalna do iPodów 2g-4g, znacie jakieś programy/mody które mogły by polepszyć jakość muzyki? I co z tymi słuchaweczkami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co poprawiać za bardzo, może trochę większa scena/przestrzeń. Słuchawki zdecydowanie o jasnym brzmieniu pod C7, N8 . A jakie to już zapraszamy do działu co kupić, poza tym nikt nie jest wróżka i nie wie ile wydasz na słuchawki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O proszę! To jest taki ładny telefonik, który kiedyś pożyczyłem do posłuchania. Gra bardzo czysto, nie ma cofniętego środka jak iphone. Ładnie się zgrywał z CX21. Grał czyściej od E10, E2, czy Samsunga Monte. Miał więcej mocy od dwóch ostatnich. Tylko nie umiałem za bardzo połapać się w obsłudze. NA pewno wymaga przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jakie to dziwne że jeszcze 2 lata temu 90% ludzi nie tolerowała innych telefonów niż Nokia a teraz już tylko Samsung.. ;) sry za offtopic ;p

A co w tym dziwnego? Przez dwa lata symbian nieco skostniał, w tym czasie konkurencja nie spała. Dwa lata temu android był "świerzym" sprawiającym kłopoty systemem z ograniczeniami, obecnie jest już używalny. Ekrany Samsunga traktowane są jako punkt odniesienia, to też o czymś świadczy.

Tyle że mimo swojego zaawansowania SGS jak i inne tego typu słuchawki są dla mnie nie do przyjęcia jako telefony wspomagające biznes... Prądożerność chociażby... Do zabawy i rozrywki ok, ale do poważniejszych spraw nokia E72 w moim przypadku.

Tak że rozejrzyj się dokładnie, jaka grupa to ci fani Samsunga etc.? Myślę że ludzie, dla których telefon to nie jest narzędzie codziennej pracy a jedynie lub aż ;) rozrywki.

Ja mimo że jestem użytkownikiem obydwu systemów jako pewniejszy wybiorę symbian - jako bardziej bezproblemowy. W tym momencie.

Edytowane przez kasumo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka naprawdę genialnej jakości dźwięku ze smartfona to polecam Nokię E6. W pomiarach wygląda to tak:

 

 

FQ Range S/N ratio Dynamic THD IMD+Noice Crosstalk

 

Nokia E7 (h) +0.49, -0.22 -88.2 85.4 0.017 0.371 -68.6

Nokia E7 +0.07, -0.36 -88.3 88.2 0.0081 0.017 -89.3

Nokia E6 (h) +0.16 -0.13 -87.9 87.8 0.0098 0.215 -65.6

Nokia E6 +0.05 -0.21 -88.0 87.9 0.0041 0.019 -89.1

SamsungSGS2 +0.04, -0.09 -91.4 91.9 0.0042 0.066 -89.7

SamsungSGS2(h) +1.05, -0.22 -90.0 90.2 0.013 0.647 -49.4

Nokia N8 (h) +0.50 -0.18 -89.9 89.9 0.016 0.300 -55.6

 

Zwróćcie uwagę na pomiary z obciążeniem słuchawek (h), te zmierzone na jacku można sobie w 4 litery wsadzić.

 

Subiektywnie jest to poziom o tylko jotę niższy od np. Sony X, ale spokojnie może korespondować z iPodem Touch 4. Jeśli chodzi o cechy dźwięku to wymieniłbym: analogowość, plastykę, bardzo dużą dynamikę, rewelacyjną przestrzeń, bogata barwę przy zachowaniu maksimum szczegółowości. Warto zainstalować mod z EQ by CODeRUS, wówczas możemy edytować presety EQ w domyślnym odtwarzaczu na S^3 Anna (10 pasm) lub zainstalować zewnętrzną aplikację LaternSoft EQ z Nokia Marketu.

 

Bardzo dużym atutem Nokii E6 jest niezwykle długi czas pracy na baterii porównywalny z chwalonymi Nokiami E71/72 oraz pełna funkcjonalność najnowszego Symbiana w wersji dotykowej + doskonała QWERTY.

 

Na tle azjatyckich plastikofonów ten sprzęt IMO jest znacznie bardziej dopracowany (dźwięk, użyteczne funkcje biznesowe, a nie zabawkowe jak w innych OS) i posiada stabilny soft, ale bez fajerwerków w postaci latających po ekranie chmurek i miliarda budzików jak w Androidzie.

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Nokia E6 to tandetne wykoanie ;) Dwa to model niszowy. Nic specjalnego, dla samych funkcji i systemu to Blackberry jest tu niekwestionowanym liderem IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Nokia E6 to tandetne wykoanie ;) Dwa to model niszowy. Nic specjalnego, dla samych funkcji i systemu to Blackberry jest tu niekwestionowanym liderem IMO.

A nie pomyliłeś z c3 ? Wygląd podobny. E6 miał być następcą E72 - tą mam i daleki bym był od stwierdzenia że jest badziewna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia już chyba będzie badziewiem, dopóki się nie uwolni od symbiana.

Przesadzasz i tyle. Masta36th o wykonaniu pisał, nie o systemie, a Ty jedziesz po całości. Co proponujesz w zamian? Co nie jest badziewem w Twoim odczuciu? Android? IOS? Byłem użytkownikiem drugiego z nich, jestem pierwszego i jeśli chodzi o możliwości to symbian jest daleko w tyle. Ale oferuje coś, co najwyraźniej dla Ciebie jest bez znaczenia - stabilność. Póki co nie wyobrażam sobie używania telefonu z androidem jako narzędzia codziennej pracy. Głównego narzędzia, nie wspomagającego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Nokia E6 to tandetne wykoanie ;) Dwa to model niszowy. Nic specjalnego, dla samych funkcji i systemu to Blackberry jest tu niekwestionowanym liderem IMO.

A nie pomyliłeś z c3 ? Wygląd podobny. E6 miał być następcą E72 - tą mam i daleki bym był od stwierdzenia że jest badziewna. ;)

tak się składa że miałem ten telefon, jak i E71, E72 i E6 przy nich to plastik, gdzie w niektórych miejscach obudowała potrafiła zrobić psikusa i skrzypnąć :). Symbian w tych modelach jest idealnym rozwiązaniem do codziennej pracy, lecz wurządzeniach dotykowych Nokii symbian to już niestety nic specjalnego. Miałem rok N8, i powiem że po przesiadce z iOS byłem na początku zawiedziony, lecz telefon zrekompensował to dobrym wykonaniem, długą pracą baterii i prostą obsługą. Ale drugi raz bym go nie kupił, gdyby był tak szybki jak Android, czy iOS to jak najbardziej. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że miałem ten telefon, jak i E71, E72 i E6 przy nich to plastik, gdzie w niektórych miejscach obudowała potrafiła zrobić psikusa i skrzypnąć :).

 

Czyli niestety postępujący spadek jakości... Lekki jej spadek był już widoczny między E71 a E72 (klapka baterii chociażby), też miałem obydwie. Planowałem nabyć tę E6, jednak najwyraźniej trzeba zmienić upodobania.

 

Symbian w tych modelach jest idealnym rozwiązaniem do codziennej pracy, lecz wurządzeniach dotykowych Nokii symbian to już niestety nic specjalnego. Miałem rok N8, i powiem że po przesiadce z iOS byłem na początku zawiedziony, lecz telefon zrekompensował to dobrym wykonaniem, długą pracą baterii i prostą obsługą. Ale drugi raz bym go nie kupił, gdyby był tak szybki jak Android, czy iOS to jak najbardziej. :).

 

Każę przy wymianie przywieźć sobie do pokazania tę N8, pomacam. Kombajn już mam - SGS, potrzebuję telefonu do dzwonienia i czytania poczty, nie wymagający pod koniec dnia nerwowego rozglądania się za gniazdkiem sieciowym, może N8 się nada, szybkość tutaj nie ma dla mnie takiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zacny człowieczku, mają wtyk 3-drożny (trzy pierścienie) - również taki i produkuje Nokia jednak nie są one ze sobą kompatybilne i dlatego pytanie kolegi. Na pewno po zakupie niedrogiej przejścióweczki wszystko będzie śmigać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności