Skocz do zawartości

Nokia N8


Neptune

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie i Panie, wiecie może już coś z doświadczenia o dźwięku w Nokii N8? Na forach, w szczególności recenzjach pojawiają się głosy że ma imponującą jakość dźwięku. Zastanawia mnie ile jest w tym prawdy, pomijam wykresy bo one mało co zapewne mówią.

 

Dzięki za informacje jeśli jakieś już posiadacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N8 nie słuchałem ale za 2000 zł można kupic kilka innych telefonów oferujących dobrą jakośc dźwięku.

 

Tak to prawda, w szczególności iPhona jeśli komuś nie przeszkadza zamknięty na amen soft i kilka braków. Chodzi mi jednak w głównej mierze o aparat jaki oferuje N8. W tej chwili mam N82 i powoli zaczynam się rozglądać za jej następcą. N8 ma świetny wyświetlacz, pomimo niższej niż iPhone rozdzielczości, a jeśli miałaby jeszcze wyróżniający się z segmenty GSM dźwięk to byłaby dla mnie numerem jeden. Natomiast do Symbiana jestem przyzwyczajony i nie przeszkadzają mi jego większe "stałe czasowe" wink.gif

 

Propozycja połączenia telefonu i odtwarzacza wydaje się bardzo kusząca, zawsze jest to mniej do targania po kieszeniach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie obiecuję ale postaram się wykminić n8 do testów i może wtedy coś uda nam się ustalić.

 

Byłoby fajnie. Dzięki i czekamy na info w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Natomiast do Symbiana jestem przyzwyczajony i nie przeszkadzają mi jego większe "stałe czasowe" wink.gif

...

Za czasów N82 Symbian był najpopularniejszym i chyba najlepszym OSem w słuchawkach.

Wierz mi lub nie, ale przez te kilka lat sytuacja się mocno zmieniła, i mówi to osoba, która też kiedyś twierdziła, że nigdy nie będzie mieć innego telefonu niż Nokii.

OS z jabłkiem, rzeczywiście może okazać się niewypałem po przesiadce z Symbiana, za to Android (np. SGS) potrafi zauroczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Symbiana na iOS niewypał? Ja bym powiedział, że przesiadka z iOS na Androida to niewypał, o Symbianie nawet nie wspominając...

 

Bardzo ciekawi mnie ta Nokia jeśli chodzi o dźwięk ale nigdzie nie mogę załatwić sobie odsłuchu, musi minąć troche czasu aż stanie się popularniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Android to jest przyszłość jako system w telefonach oraz tebletach(to drugie prawdopodobnie. Wsparcie już jest duże, aplikacji coraz więcej. System jest otwarty pozwala na dużą personalizacje. Symbian to relikt przeszłości. Nokia jeżeli z niego nie zrezygnuje i nie wprowadzi Androida to oddali się znacznie od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek, doszliśmy do jednego, ważnego dla dyskusji wątku - Symbian to relikt przeszłości.

I bardzo mocno doradzam pomachać Nokii na pożegnanie :)

 

Nie zgodzę się smile.gif nie każdemu przeszkadza ten system, mi się wydaje wystarczający. Za to bardzo podoba mi się wytrzymałość telefonów Nokii, ich niezawodność, łatwa aktualizacja oprogramowania i jak dotąd bezproblemowa obsługa. Wady mają, pewnie, nie zamierzam nikogo przekonywać ale celując w Samsunga np starszego G810 który był flagowym modelem przejechałem się: słabe wykonanie, rysująca się obudowa, bugi i niemożliwość zainstalowania aktualizacji pomimo że telefon był później sprzedawany z nowszą wersją systemu. ph34r.gif Pomijam ze to był także Symbian ale bardziej chodzi mi o sam telefon jako telefon i jego niezawodność. Ja widzę wady poszczególnych producentów tej chwili tak:

 

- LG - słabe procesory, zamulający system, dobrze że chociaż są tanie

- Samsung - słabe wykonanie i kiepskie warunki eksploatacji, typu "kup i zapominamy o Tobie"

- Apple - zamknięty szczelnie system i dużo zabawy z obejściem tego, poza tym 4 ma też inne wady o których dobrze słychać

- Motorola - raczkuje z telefonami nowszej generacji i nie wszystko jeszcze im wychodzi ale nie miałem akurat dobrej styczności z tą marką, oprócz starszych modeli.

- Nokia - wolny postęp w stosunku do konkurencji, telefony mają wywindowane ceny

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung jest słabo wykonany? Miałeś w ręku Wave'a? Wykonaniem nieustępuje Iphonowi 4 a jest 4 razy tańszy. Motorola Milestone świetny telefonik, bardzo dobrze wykonany. Lg topowe modele mają 1 ghz snapdragona. Nokia? N97 która, jest wolna, zacina się schodzi farba. Jedyna dobra to chyba n900 na Maemo ale system już raczej martwy. Moim zdaniem symbian jest już praktycznie martwy. Android i mam nadzieje Bada to przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety patrząc na nokie np. e52- wykonanie- tragedia. To nie sa stare dobre telefony- teraz to jesdno wielkie, wolne g****. Zgadzam się co do wave i innych- ostatnio samsung naprawdę stał się godnym liderem- mało że ma tanie telefony, to jeszcze dobrze skonstruowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to nokia z szybkoscia nawet n8 jest daleko w tyle. Moze po aktualizacji bedzie lepiej, ale natychmiastowej reakcji nie posiada. Co do swietnej aktualizacji symbiana to sie nie zgodze. Mialem s60v5 i jedna z nowszych aktualizacji spowodowala, ze telefon sie zaczal wieszac, restartowac, zniknelo kilka przydatnych funkcji. Dla mnie jedynym wyborem wsrod telefonow jest HTC ze wzgledu na androida i dobre wykonanie. Co do hero to szybki nie jest, ale bawilem sie tylko na 2.1. Android jak na razie ma kilkaset tys. programow, najwiecej wsrod telefonowych systemow. Co do 6.5 to mi sie srednio podoba i nieraz sie wiesza, gdzie androida posiadam od 2 miesiecy i jeszcze ani razu sie nie zawiesil.

Wawe nie widzialem, ale ogolnie samsung wykonany srednio, lg jeszcze gorzej. Iphone'a posiadalo kilku znajomych, ale nie bardzo chwala. Jakosc wykonania przede wszystkim kiepska - okrutnie sie rysuje(najbardziej ze wszystkich tel jakie widzialem), peka szybka przed ekranem, jednemu przestalo chodzic cos z aparatem (soft), po reinstalacji systemu dalej to samo. Mimo to znam tez fanow, co posiadaja juz apple od kilku lat i chwala. Mi sie w nich podoba plynnosc. Co do motoroli to po 1-2 mies znajomemu wytarla sie klawiatura od wysuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przepraszam, że się wtracę, ale to co kolega nam wcześniej powiedział o Maemo to połowicznie prawda. Maemo już nie będzie jako takiego, ale przeżył on fuzję z Moblinem i z tego połączenia wyszło MeeGo, nad którym pieczę wziął Intel i jeszcze kilku innych gigantów z tej branży. Jeżeli MeeGo rozwinie się we właściwym kierunku, to możemy oczekiwać niezłego zamieszania, bo byłby to naprawdę godny konkurent Androida.

 

Tyle ode mnie, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I jak z tą jakością dźwięku w nokii n8?? Czy ktoś się orientuje jakie słuchawki mogłyby fajnie zgrać się z tą nokią??

telefon jest niewątpliwie świetnie wykonany, wadą jest symbian i trudne wprowadzanie tekstu przez lipną klawiaturę dotykową. Nie udało mi się do tej pory nim pobawić, więc jeżeli ktoś miał styczność to bardzo proszę o opinię. To jedyny ciekawy telefon w ofercie plusa, za który nie będę musiał dużo płacić (100zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mały OT na temat Nokii vs reszta świata ...

Aktualnie posiadam Nokie E52, Samsunga Wave i Samunga Galaxy S

 

Wave jest z nich najlepiej wykonany , ale ten drewniany system (Bada) doprowadza mnie do furii ... Owszem jest szybki i na tym jego zalety się kończą

Wave jako telefon z opcją na muzykę (flace, mp3) oraz doskonałym aparatem (z flashem i dedykowanym przyciskiem do robienia fotek) kręcącym filmy w HD uważam za rewelkę

Ale .. właśnie .. ale, jak oczekujesz kombajna na poziomie ajfona .. tylko Galaxy S .. porażająca wprost szybkość i płynność, niezły aparat ale bez flasha i przycisku typu shutter potrafi wkurzyć .. wg mnie Wave gra lepiej jeśli chodzi o muzyke ..

I firmy .. taaaaak , 4 Cale , Super AmoLed .. , 720p , i z napisami i bez przycinki (nie to co scierwo wave co tnie nawet divxy) ... to trzeba zobaczyć

Internet .. odpalasz na galaxy S tę samą przeglądarkę co na Wave i widać na niej 3 razy więcej niż na Wave , bo programiści stwierdzili że może wzrośnie liczba samobójstw po nowy upgrajdzie softu , 30% przestrzeni na Dobphinie jest bezużyteczna ..

 

Więc zapytacie .. a na co mi to ścierwo kiepsko wykonana nokia ? W sumie patrząc na konkurencje to nie ma żadnych zalet ... A jednak ma .. zima , trza zadzwonić, wyjmujemy fona z kieszeni ... i jesli nie mamy noki czy czegoś innego z klawiaturą umieramy zdejmując rękawiczki i klnąc na czym świat stoi ... a nokia czy ciepło czy zimno działa jak trzeba ...

 

Z powodu jak zwykle niedopracowanego OSu nie wróżę nokii N8 świetlanej przyszłości ... Bo inni zrobili już dużo lepsze zabawki .. Te co opisałem wyżej np. , nie licząc marki HTC i np HTC Desire czy HTC HD2 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

- Motorola - raczkuje z telefonami nowszej generacji i nie wszystko jeszcze im wychodzi ale nie miałem akurat dobrej styczności z tą marką, oprócz starszych modeli.

 

 

zapewniam cię że nie masz racji, miałem praktycznie wszystkie telefony z androidem i zostałem przy milestone i milestone xt720, które są bardzo dobre i oferują tak świetną jakość połączeń że żadne nokie, htc, samsungi wymiękają, właśnie dlatego mam motorolę.

 

Sprzętowo moja xt720 odstaje nieco od np galaxy S ale samsung nie chce dzialac z moja kartą playa i nie zapewnia komfortu rozmawiania, ale moze to wina mojej (byłej) sztuki

 

ogolnie polecam androida, rozwojowy, szybki, prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w tej chwili n82 i jeżeli chodzi o telefony półsmartofny czy jak wolicie bezdotykowce, nie znajdziecie lepszej - moim zdaniem. Szczególnie jeśli chodzi o aparat. Symbian jest w tej chwili w tyle i trzeba to przyznać ale nie przekreślam go. Zastanawiam się nad wymianą na dobre na Nokię N8. Czemu? Bo m.in ma solidną aluminiową obudową a nie plastikowe coś jak Galaxy S oraz aparat który jest mi potrzebny na co dzień. Wave odrzucam bo nie jest żadnym upgradem w stosunku do N82, chyba że chciałbym się chwalić że mam dotykowy ekran. Symbian^3 będzie aktualizowany, jest sporo artykułów o tym, głównie w 2011 roku Nokia chce nadrobić częściowo stracony dystans, przede wszystkim ma zostać poprawiony interfejs systemu. W tej chwili Android wygrywa bez dwóch zdań, jednak aktualizacje, przynajmniej te oficjalne na poszczególne telefony to już jedna wielka tajemnica, nie wiadomo, co gdzie i kiedy będzie, jeśli w ogóle będzie. W skrócie wybieram Nokię N8, może poczekam na N87 o której już coś wiadomo (nie trzeba będzie przynajmniej rękawiczek ściągać na mrozie). Motorola która mi się bardzo podobała początkowo wysiadała z racji za wolny procesor (Milestone) i słaby aparat (XT720).

 

W skrócie testowałem i przebiłem się przez: Milestone, Iphone'a 4, I8510, N86, N8, M8910, wave'a, Galaxy S. HTC odrzuciłem od razu z racji na aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

nie wiem o co ci chodzi z aparatem w xt720 co do procków to można je kręcić do 1,2 ghz a to że na papierze jest 550 wcale nie oznacza ze sa wolne... musiałbyś sam sprawdzic, szczególnie że masz osobno chip od grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip od grafiki jest osobno chyba w każdych dotykach typu android, a moze i w ogóle w każdych? Procesor milestone podkrecony powyzej 1ghz (nie pamiętam doładnie ile) jest sporo słabszy od desire z 1ghz, który do demonów szybkości nie należy. Co do kręcenia to równie dobrze mogę powiedzieć, że inne też mogę podkręcić, ale zawsze jest ryzyko uszkodzenia i pewność krótszej żywotności (tylko czy na tyle, że to ma znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

zagraj w asphalta 5 na milestone nie kręconym (550mhz) i na desire 1ghz to zobaczysz co jest wydajniejsze

 

chociaż fakt faktem np w przegladarce szybszy jest desire, ale nie jest to jakaś przepaść

 

ogólnie snapdragony(te z desire, nexusa i hd2) sa mocno przereklamowane wcale nie są tak wydajne jak by sie moglo wydawać, szczególnie w kwestii grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co ci chodzi z aparatem w xt720 co do procków to można je kręcić do 1,2 ghz a to że na papierze jest 550 wcale nie oznacza ze sa wolne... musiałbyś sam sprawdzic, szczególnie że masz osobno chip od grafiki

 

kurop, przecież napisałem że je testowałem, czyli używałem dłużej niż dwa - trzy dni. Na taki okres czasu mogę powiedzieć że Milestone jest trochę przymulona, szczególnie menu aparatu. Nie bawiłem się w podkręcanie, zresztą nie były to moje telefony i istnieje jak kolega mówi zawsze ryzyko. Zaletą Milestone jest klawiatura fizyczna qwerty, choć dla mnie jest trochę za szeroka i rozłożenie klawiszy powoduje, że mam problem ze sprawnym klikaniem w skrajne widocznie mam za małe łapki laugh.gif Aparat XT720 jest słaby jak na te 8 MPx, jego zaletą jest co prawda ksenon ale już kontrast, rozpiętość tonalna, autofocus jest słaby. I8510 robi lepsze zdjęcia, n86 czy np m8910, pomijając inne wady tych telefonów. Abstrahując jeszcze, np N8 która ma także wolniejszy procesor wyrabia nieźle w płynności obsługi, ale ją akurat najkrócej testowałem smile.gif

 

Tutaj jest najprostsze narzędzie do porównania zdjęć: KLIK na podstawie tych fotek co ja robiłem innymi telefonami porównując z testami motoroli to moim zdaniem aparat XT720 odstaje jakościowo. Motorola widać się dopiero uczy ale jestem ciekawy Milestone 2. Zawiodłem się trochę że Nokia tworząc takie kombajny jak E7 czy C7 dała im zafiksowany autofocus przy matrycy 8 Mpx ph34r.gif

Edytowane przez Neptune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności