Skocz do zawartości

Nokia N8


Neptune

Rekomendowane odpowiedzi

zagraj w asphalta 5 na milestone nie kręconym (550mhz) i na desire 1ghz to zobaczysz co jest wydajniejsze

 

chociaż fakt faktem np w przegladarce szybszy jest desire, ale nie jest to jakaś przepaść

 

ogólnie snapdragony(te z desire, nexusa i hd2) sa mocno przereklamowane wcale nie są tak wydajne jak by sie moglo wydawać, szczególnie w kwestii grafiki

Nie chce mi się :P i nie mam milestone'a. Co do grafiki to wierzę, bardzo możliwe, że mocniejsza, ale ja jej nie potrzebuję, więc wolę snapdragona i więcej ramu, żeby telefon chodził płynniej podczas niegrania. Jedyne w co grałem to zbijanie kulek i znajdź różnicę :P. Wolę xboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na androida wybrałbym samsunga, ale jakość wykonania już nie ta co nokia. Mialem poprzednio nokie 5800 i była to kompletna porażka. Co chwile resety zwiechy, aktualizacja softu na gorszy. Nie mam zamiaru po tym telefonie wracać do nokii, teraz mam androida i jeszcze ani jednej zwiechy od 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w takim razie takie pytanie. Jeżeli potrzebuję telefon tylko i wyłącznie do dzwonienia, pisania smsów, niezawodności, aparatu i jakości muzyki przez słuchawki wybrać n8, czy Samsunga Galaxy S??

 

Masz ten sam problem co ja mniej więcej. Galaxy S ma lepszą jakość dźwięku, lepszą baterię, większy ekran (Samsung Super AMOLED, Nokia ma AMOLED), Androida, dłużej trzyma na baterii (ok 3 dni przy niezłym użytkowaniu w stosunku do 2 dni w Nokii). Nokia ma lepszą obudową, aluminiową, jest poręczniejsza w dłoni, ma znakomity aparat z ksenonem ( Samsung robi trochę nie doświetlone zdjęcia, ładne ale nie ma fizycznego klawisza do aparatu no i brak lampy błyskowej), jakość dźwięku podobno jest dobra ale już nie znakomita jak na telefon, Nokia mami także aktualizacjami (pierwsza ma być na początku 2011) które poprawią średnią klawiaturę ekranową, wygląd systemu i jego funkcjonalność. Jeśli chodzi o procesor to pomimo że Nokia ma słabszy to nie wpływa to na płynność obsługi (na tyle ile ja się bawiłem tym systemem).

 

Ja osobiście się zastanawiam ale bliżej jestem Nokii, do tej pory nie zawiodły mnie, system Symbian^3 z tego co rozmawiałem nie sprawia problemów i nie zawiesza się. Po za tym czuć w ręku różnicę w jakości wykonania obudowy, Samsung jest bardzo lekki ale plastikowy, wystarczy wziąć go do ręki żeby to poczuć. natomiast pozostaje jeszcze kwestia tego, że telefon który jest w głównej mierze do pisania, smsowania, robienia zdjęć a ma ekran dotykowy jest średnio poręczny (dla mnie przynajmniej) szczególnie kiedy w zimę przyjdzie go obsługiwać na mrozie laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem raczej zdecydowany na n8:D samsungom nie ufam, na iphona nie będę wydawać nie wiadomo ile. dziś idę do plusa, jeżeli dostane telefon od razu napisze co o nim myślę (zwłaszcza o dźwięku) w jakiś zwięzłych słowach w ciągu kilku najbliższych dni. Mam troszkę wygrzanych słuchawek więc zobaczymy z czym się będzie komponować:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam N8 i Galaxy S.

 

Galaxy S gra dość dobrze, ale bardzo cicho, konieczny root, co oznacza utratę gwarancji. Kombinowanie z innymi ROMami też często kończy się problemami (zawsze coś nie działa, a działało na fabrycznym ROMie) lub nawet uwaleniem słuchawki.

 

Co do N8, to gra moim zdaniem lepiej od iPhona 4 i SGS. Zawłaszcza średnica jest fantastyczna i szczegółowa. Brzmienie jest nasycone, dynamiczne z nieprawdopodobnym wykopem, separacja jest doskonała. Smartfon dobrze zgrywa się z neutralnymi (chłodnymi) słuchawkami. Polecam mody zmieniające predefiniowane presety EQ (do wyczajenia w necie).Słuchawka najlepiej gra flat (dostępny w paczce Multiple Mods 4.0 -> vide pan Google)

 

W pomiarach N8 widać, to co ja słyszę nausznie:

 

http://www.gsmarena.com/nokia_n8-review-523p5.php

 

Separacja kanałów i niższe THD od iPhone 4.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiecie w takim razie może gdzie można ją w Warszawie znaleźć żeby się nią trochę pobawić albo posłuchać na słuchawkach co pokazuje? Zastanawiam się nad nią albo nad Nexus'em, z bezpośredniego porównania I9023 według mnie gra lepiej i pełniej od Galaxy S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontakt z Nokią n8. Interfejs niby nowy a nadal przestarzały i mało intuicyjny. Przeglądarka chodzi wolno. Z plusów to napewno wykonanie, aparat hdmi i tyle. Wole Androida czy Bade.

 

 

Dzięki, ale nie za bardzo o taką odpowiedź mi chodziło wink.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokię znalazłem bez problemu w Nokia Care na ulicy Siennej, jakby ktoś z was był także zainteresowany wink.gif to teraz wystarczy jeszcze upolować gdzieś i9010 cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ta Nokia grała? Powiem szczerze, że SGS to mnie bardzo zawiódł, do iPoda Touch 2G było mu bardzo daleko.

 

Bardzo interesuje mnie ta N8. Do tego Nokia zapowiada spore aktualizacje. Chciałbym jej przesłuchać, ale nie mam za bardzo jak :D

Jeszcze zastanawia mnie HTC HD7, podobno też gra bardzo dobrze.

http://www.gsmarena.com/htc_hd7-review-542p6.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym HD 7 to powiem że zaskoczyłeś mnie, ale nie potrafię nic o nim powiedzieć. Patrząc jednak na opinie na GSMArena to nie ma aż tak dobrej jak Wave, i9010, i9020 - i9023, czy chociaż N8.

 

Co do Nokii to zdecydowanie powiem Ci że jest lepiej niż w i9000, częściowo może to być fakt tego że Nokia gra zdecydowanie z większą mocą ale pomijając to, to ogólnie dźwięk jest bardziej wypełniony oraz ciepły. Używałem do testu NE-6 i na nich było dane odczuć niezły bas w N8, może nie rozlazły ale trochę dominujący. Jak tylko znajdę czas powtórzę odsłuch z racji na to że ostatnio miałem dośc kiepskie warunki odsłuchu. Sam jestem bardzo zainteresowany tym telefonem ale raczej z nadzieją czekam na aktualizację. Sam system działa płynnie, dużo bardziej płynnie niż Android na i9000 ale odtwarzacz jest bardzo okrojony z funkcji co zniechęca. Chętnie też porównam dźwięk z i9023 gdyż nie ma on takich ograniczeń jak Galaxy S, niestety nie ma on także SAMOLEDa jak poprzednik. Cały czas także poluję na i9010 który jest najbardziej z nich zachwalany.

Edytowane przez Neptune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nigdy nie czytałem recenzji i9010 i nawet nie przypuszczałem, że może różnić się czymś od i9000. Co mi się nie podoba w Samsungach to ich jakość wykonania, nie sprawiają wrażenia pewnego urządzenia.

Nokia zachęca swoim Symbianem^3. Miałem już kilka Nokii, zatrzymałem się na N95, która była moim najlepszym telefonem. Obecnie mam HTC Desire i Android wg mnie jest mocno przereklamowany. Okropnie się rozwarstwił i jest powolny.

Jestem osobą, która nie lubi nosić kilku urządzeń na raz. Stwierdzam, że najlepszy byłby dla mnie iPhone 4, ale zwyczajnie mnie na niego nie stać. N8 dostanę za 1000zł, co ważne wg Waszych opinii gra ładnie, a to się dla mnie najbardziej liczy.

Powiedz mi jeszcze czy scena jest duża - kocham duże sceny, mam SRH440 i sądzę, że zgrałyby się z Nokią idealnie.

Oczywiście jak znajdziesz ten czas to napisz coś więcej o wrażeniach z odsłuchu.

Może Rolandsinger napisałby coś więcej o N8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O scenie w tej chwili wolę się nie wypowiadać, spróbuję swoich sił dopiero po powtórnym odsłuchu. Sam jestem zainteresowany sceną, posiadam HP1000 ze wzamcniaczem i taki zestaw bardzo lubię. NE-6 natomiast wybieram bo świetnie sprawdzają sie na ulicy, w moim przypadku mają genialne tłumienie.

 

Co do dźwięku i9000 to sam się na nim trochę zawiodłem, nie tylko ze wzgędu na małą moc, a akurat nie chciałbym kupić droższego telefonu po to żeby samemu gmerać tam w sofcie, ale także dlatego że dźwięk wydał mi się dziwnie płaski (wszystkie ulepszacze były OFF). Co raz bardziej skłaniam się ku N8, liczę na aktualizacje bo jakby nie patrzeć jeśli w odtwarzaczu nie masz nawet możliwości wyboru piosenki po artyście to już jest softwarowo słabo. Poza tym czuję się w obowiązku uprzedzić Cię o tzw problemie fioletowych wyświetlaczy w N8, głównie z tego powodu ja jedynie rozważam zakup przy wcześniejszym obejrzeniu na miejscu i przestestowaniu ekranu. Wpiszw google, na pewno znajdziesz opisany problem. Poza tym trochę jest to zniechęcające że w bezpośrednim porówaniu do E7, N8 posiada słabszy wyświetlacz, nie wspominając o jego wielkości.

 

Iphone'a rozważałem ale niestety moja filozofia używania telefonu trochę gryzie się z pomysłami Steve'a Jobsa, poza tym jego cena faktycznie nie odzwierciedla aż tak jego rzeczywistej wartości.

Edytowane przez Neptune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGS gra tak nijako. Nie mam pojęcia czemu ludzie go tak wychwalali. Pewnie po przesiadce ze Spicy faktycznie odczuli różnicę :D.

Co do tych wyświetlaczy to czytałem o tym, praktycznie wszystkie N8 w mniejszym lub większym stopniu cierpią na tę wadą. W necie pełno jest opinii na temat N8, ale bardzo mało osób wypowiada się na temat odtwarzacza. Ostatnio pokazywali Symbiana Anna, widać usprawnienia. W tym roku szykuje się jeszcze jedna duża aktualizacja Symbiana. Ja bym tej platformy nie przekreślał. Jakby Nokia się postarała to spokojnie 2 miejsce w rankingu systemów mogłaby mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na to że sam system ma znacznie mniejsze wymagania, przy zaledwie 680 MHz nic się nie tnie, filmy HD z podłączonego przez OTG pendrive'a śmigają świetnie. Wada tego systemu jest to, że jego czas świetności został trochę przespany, mam jednak nadzieję że inne firmy się obudzą i nadal będą pisane na niego programy, gry itd. Może trochę tylko wypaczyła tą sytuację sama Nokia przez różne wycieki w prasie mówiąc o przerzuceniu się na WP7.

 

W najbliższym czasie wybiorę się do Komputronika i spróbuję jeszcze sięgnąć po i9023 żeby sprawdzić o ile jest to jakościowy skok dźwięku w stosunku do i9000. Na spotkanie z i9010 raczej nie liczę ale zastanawiająca jest jakość jego wykonania, która podobno jest znaczenie lepsza od i9000. Poza tym na i9023 mamy gołego androida, może więc od strony sytemu jest to spora różnica.

 

Edytowane przez Neptune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość nowego Symbiana wynika z architektury samego systemu. Obciążenie spoczywa zarówno na procesorze jak i na układzie graficznym. Podobno wraz z nowym rokiem mają się pojawić smartphone'y Nokii z 1GHz procesorami i podwyższoną rozdzielczością ekranu. Ovi Store poszerza się więc myślę, że to kwestia czasu zanim zaczną się pojawiać poważne aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wynika to z tego, że ciepły dźwięk + zimne słuchawki = to co słyszysz jest w miarę neutralne

 

tak samo jest w fotografii... przykładowo światło żarówki jest mocno czerwonopomarańczowe, zaś ustawienie balansu bieli "światło żarowe" daje mocno niebieskie zdjęcie (w warunkach światła dziennego)... co razem daje ładne "naturalne białe" światło kiedy przy takim ustawieniu zrobić zdjęcie w świetle żarowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oj Panowie, panowie. ;)

Posiadam N8 od grudnia ubiegłego roku, przesiadłem się z 3GS`a i powiem szczerze ze bałem się bo ostatni telefon z symbianem to miałem jakieś dwa lata temu i była to N95, potem były windowsy, no i iOS. Telefon wybrałem bo, jest perekcyjnie wykonany, ma złącze na dodatkową karte pamięci, lepiej lezy w dłoni niż iPhone i dłuzej trzyma baterię. Brałem w ciemno, trochę było mi szkoda 3GS bo tam muzyki słuchało się znakomicie. Słucham muzyki na N8 na ep630/NuForce6/AKG K26P.NuForce uzywam na miasto, dobrze izolują i zajmują mało miejsca, po przesiadce z ep od razu było widać róznice w dzwięku słuchawek. Epki są jednak dośc mocno przebasowione, w nuForce bas jest ale jest wtedy kiedy powinien być, i nie jest on uciążliwy, dzwięk jest jak na moje ucho ciepły, przy iPhpne był wyraźnie zimny, chyba że się myle. Jestem zadowolony z telefonu i to bardzo. A co do kacji serwisowych miałem chyba farta bo nic z opisywanych na forach preblemów się mojejmu modelowi nie przytrafiło :). Kupiłem model z Orange lecz bez sima i bez brandowanego softu i obudowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie Nokia N8 ma przede wszystkim swietne wykonanie i aparat który jest niesamowity w porównaniu do innych smartphonów, nie ma innego fona który jej do równa w kwesti jakosci zdjęć, jest tak dobry ze potrafi wygrać z niejednym kompaktem.

 

Polecam sobie porównać zdjecia testowe z różnymi smartphonami :)

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=2&idPhone1=3252&idPhone2=3115&idPhone3=3146

http://www.fonearena.com/blog/24096/nokia-n8-vs-canon-ixus-130-camera-comparison.html

 

Takze kto ceni sobie jakość nie ilość to wybór jest oczywisty, nawet kosztem gorszego OS'a.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności