Skocz do zawartości

Dobre Słuchawy ok 1000 zł


Masziah

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, jestem po przeczytaniu kilku tysięcy postów i prawie 200 tematów dotyczących słuchawek które poleciliście, więc teraz wiem "czego chce" i czego szukam w słuchawkach :).

Wymagania :

- dobra przestrzenność, chcę słyszeć np. podczas filmu, że ktoś biegnie w "jakiejś" odległości

- uniwersalne, żeby było czuć, że są to słuchawki za 1000+ w każdym stylu

- żeby dźwięk (wokal instrument )powodował mrowienie na całym ciele, a bass prostował kręgosłup :D

Wiem, że są to ciężkie do spełnienia wymagania, ale może jednak coś się znajdzie.

 

Na placu boju pozostały dwa modele ( wg. opinii różnych forumowiczów, możecie mnie "naprostować" jeśli się mylę/mylą) Sennheiser HD650 i AKG K701.

Ultrasone mają najlepsze bassy, ale nieźle przesadzone... i tak poza tym to wszystko co ich "wybija z tłumu". Beyerdynamic-dt-880 / PRO, o tych musiałem się trochę naszukać i opinie są "różnojakie" niektórzy wychwalają pod niebiosa, że za cenę 700-800 się nic lepszego nie znajdzie, a dla innych to takie o wiele słabsze K701. HD600 jest podobno łatwiej napędzić i są tańsze od 650'tek, dźwiękiem podobne tylko sporo mniej dopracowane.

 

Opinie o 701'nce są "przeciwbiegunowe" jedni uznają je za najlepsze słuchawki dostępne na rynku, a gdy je podłączyć do świetnego wzmacniacza to pobiją najdroższe elektrostaty Stax'a. Mają świetną barwę na średnich (na wysokich podobno też), najlepszą na rynku przestrzeń i wokal, grają świetnie każdy styl i mają... wyraziste bassy... no i z tymi bassami to można chyba osobny felieton napisać, bo dla niektórych to K701 ich w ogóle nie posiada, dla innych jest on jak " stukanie patykiem o deskę", a dla innych mocniejszy od DT880 i podobny do HD650. Przeciwnicy AKG uważają też, ze słuchawki nadają się tylko do jazzu (którego jako jedynego stylu nie mogę strawić)i klasyki, a w czymś innym to brzmią jak marketówki. Dużo też pisali o dynamice... ale nie wytłumaczyli, w jakim stopniu ona jest uboga .Wzmacniacz do tych słuchawek jest "musowy", ale i bez niego klasa dźwięku waha się na poziomie słuchawek o 300zł tańszych (700-900).

 

O HD650 ciężko było znaleźć jakieś posty które mówiły o wadach, ponieważ większość je zachwalała (oprócz posiadaczy HD600 którzy nie widzieli żadnej różnicy w dźwięku, albo nie jakiejś gigantycznie znaczącej). Do minusów 650'tki można zaliczyć słabą przestrzeń (i tu kolejny temat na felieton), nie do końca wybitny wokal (też dyskusyjna opinia), oraz nie są to słuchawki na długie posiedzenie (szczegółowość)i wysoka cena. Podobno posiadają najlepszy bass (nie za mocny i kontrolowany) i świetnie spisują się z każdym stylem i filmami (bardzo uniwersalne), polecano również podpiąć pod lepszy wzmacniacz, by uzyskać 100% satysfakcji (nie potrzebują, aż tak wielkiego napędzenia, jak K701)

 

I teraz pozostaje mi tylko, poprosić Was o doradzenie i w razie czego o "sprostowanie" w wyborze słuchawek. Wzmacniacz dokupię najpóźniej za kilka miesięcy.

 

PS. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś napisał mi jak się zachowuję słuchawki w różnych stylach (klasyka, rock, metal, pop, hip hop, house) i czy to prawda, że słuchawki brzmią tylko w paru stylach OK, a w innych " nie da się słuchać" ? Sorka za długość i brak specyfikacji w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mimo wszystko sporo by pomogło i ułatwiło trafny wybór wspomnienie o źródle. Inaczej ciężko coś dobrać choćby w kwestii charakterystyki. Że o tym że nie każda przykładowo dźwiękówka z kompa choćby znośnie napędzi takie cuda jak HD650 to już inna sprawa... to może do czasu zakupu wzmaka (też dosyć ważne jaki... albo później wzmak pod słuchawki dobrać) ledwo grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze kupię Ipoda, ale nie wiem czy to "dobre" źródło, nastawiam się by później kupić coś większego. Więc jakie słuchawki byłyby dobre i jakby można było uzasadnić chociaż trochę dlaczego i podać jak się w różnych stylach sprawuję to by mi to na prawdę bardzo pomogło, bo zamierzam pojutrze lub jutro któreś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to będzie ajpod? Z aktualnych liczy sie tylko Touch. Ostatnio też mówi się o Nano 6gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy touch, bo chyba iphone 4 się nie nadaje :)

 

Akurat iPhone 4 brzmi ciut lepiej od iToucha 4g ale to detal. Zaden z nich nie nadaje sie bez wzmacniacza na zrodlo dla HD 650 czy K710 a nawet ze wzmacniaczem beda graly przecietnie. Jesli myslisz o zastosowaniach stacjonarnyc to musisz jeszcze przynajmniej drugie tyle co na sluchawki wydac na zrodlo i wzmacniacz do nich - jesli myslisz natomiast o rozwiazaniu przenosnym to zadne z podanych przez Ciebie sluchawek sie nie nadaja do tego (powinienes szukac albo konstrukcji zamknietych i latwych do napedzenia albo IEM'ow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymagania :

- dobra przestrzenność, chcę słyszeć np. podczas filmu, że ktoś biegnie w "jakiejś" odległości

- uniwersalne, żeby było czuć, że są to słuchawki za 1000+ w każdym stylu

- żeby dźwięk (wokal instrument )powodował mrowienie na całym ciele, a bass prostował kręgosłup 

Ultrasone mają najlepsze bassy, ale nieźle przesadzone... i tak poza tym  to wszystko co ich "wybija z tłumu".

 

Gdzieś Ty się chłopie takich rewelacji naczytał? Słuchałeś kiedykolwiek chociaż jednego modelu słuchawek, o których się wypowiadasz? Czuję się w obowiązku uprzedzić Cię, że te opisy są tak na prawdę o dupę rozbić, bo na ostateczny odbiór sprzętu składa się zbyt wiele czynników.

 

Akurat Ultrasone wcale nie mają przesadzonych basów. Ba, nawet czasami dół pasma brzmi na nich bardziej naturalnie (IMO) niż w Sennheiserach. Zgodzę się ze stwierdzeniem, że są to jedne z najbardziej basowych słuchawek na rynku ale ich charakter sprawia, że bas zdecydowanie nie jest przesadzony. Jego różnorodność jest tak wielka, że nie może się znudzić.

 

Reszta pasma także wypada znakomicie jednak środka i góry jest mniej niż basu, a góra także lekko 'góruje' nad środkiem. Nie znaczy to wcale, że środka jest mało czy, że jest cofnięty. Można raczej powiedzieć, że bas jest w ogóle odseparowany od reszty pasma i ile by go nie było nie powinien zasłaniać średnicy. Góra lekko błyszczy, a środka jest w sam raz, żeby wokale zarówno damskie jak i męskie brzmiały intymnie i prawdziwie.

 

Co do przestrzeni Ultrasone, także tutaj wyróżniają się znacznie na tle innych konstrukcji dynamicznych. System S-Logic nie jest tylko chwytem marketingowym, a faktycznie działającym sposobem na poprawę efektów stereo. Moje HFI grają dźwiękiem dużym, szerokim, przepastnym, z pięknie i ostro rysowaną sceną, z holografią godną porządnych otwartych nauszników (780 są zamknięte). Przestrzeń zdecydowanie może być ich wizytówką. Potrafią zagrać z głebi, zza głowy, z oddali jak i prosto w twarz.

 

Słuchałem i znam pięć modeli Ultrasone, a każde ich słuchawki to kawał dobrego sprzętu. Są bardzo wytrzymałe, masywne ale nie ciężkie. Mają wygodne welurowe pady (PRO 2500), czasami nawet dwa rodzaje (PRO 900). W moich HFI mam welury od Beyerów, bo podobno na stockowych skórzanych uszy się szybko męczą. Kable można sobie zmieniać jak komu się podoba, bo często są odkręcane a i recabling w ich wypadku nie jest trudny.

 

IMO Ultrasone robi słuchawki nadające się jak żadne inne do dynamicznej elektroniki. DnB, dubstepy, duby brzmią na nich fantastycznie. Testowałem też trance - malina. Jak komuś basu za dużo wystarczy ściąć na EQ jakieś 2-3 dB i można swobodnie słuchać jazzu. Hip-hop buja na nich jak talala. Ogólnie uniwersalnością przebijają np. HD 595 i Grado SR60, a pewnie i wiele innych.

 

Co najlepsze idą prosto z grajka. Słucham sobie na Taczce 2G i o ile czasami góry może być za dużo to wszystko inne hula aż miło. Z S:flo2 tworzą fantastyczną synergię, a jego wzmak robi HFI bardzo dobrze.

 

Beyerdynamic-dt-880 / PRO, o tych  musiałem się trochę naszukać i opinie są "różnojakie" niektórzy  wychwalają pod niebiosa, że za cenę 700-800 się nic lepszego nie  znajdzie, a dla innych to takie o wiele słabsze K701.

 

 

Słuchałem, co prawda bez wzmaka ale i tak szału nie było. Jak dla mnie po prostu nudne słuchawki i niczym szczególnym się nie wyróżniające.

 

 

Moja propozycja - zastanów się dobrze z czym mają grać słuchawki, To, że kupisz sobie nauszniki za 1k zł nie znaczy, że będziesz miał wysokiej klasy brzmienie. Jednym z rozwiązań jest zakupienie DAC'a z pokładowym ampem (StyleAudio Ruby, EMU 0404), sam korzystam i polecam. Na Twoim miejscu poszukałbym też raczej niskoomowych słuchawek, żeby uniknąć konieczności posiadania dobrego wzmaka. Takie K701 są podobno na prawdę trudne do napędzenia, a i wysokie Sennki nie pójdą z byle czego. Poza tym uważam, że flagowce (HD650 i K701) są dość przereklamowane ale to pewnie dlatego, że nigdy nie słuchałem ich na dobrym torze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Tool, a nawet Opeth czy Gojira (dużo blastów itp.) na E-mu 1212M + Heed Canamp + AKG k701 i mi się podobało. Dt 990 wypadły w tym repertuarze lepiej, no, może poza Toolem. Ale już np. DT880 niekoniecznie...

Mi tam się wygląd AKG nie podoba, ale na pewno jest efektowny i nikt ich nie pomyli ze słuchawkami za 100 zł., tym bardziej jak je postawisz na tym podstawce ;):P

 

A tak na serio, to im lepsze słuchawki, tym mniej uniwersalne i posiadające bardziej specyficzne brzmienie. I nie ma słuchawek do wszystkiego, choć niektóre są bardziej uniwersalne (jak HD600) inne mniej (jak k701). Ciekawe kto wymyślił, że HD600 są mniej dopracowane od HD650? Śmiem się z tym nie zgodzić ;) I szkoda że musisz wydać akurat 1000, bo niewykluczone, że HD555 z wyjętymi gumkami, albo coś z tych nowych 5x8 spodobałoby Ci się bardziej od HD600 - nie każdemu podoba się wydobywanie z muzyki każdego szczegółu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam brać ? Bo chciałbym jak najszybciej już nabyć słuchawki, do których się przymierzam już za długo. Uniwersalne, to może trochę źle określenie, ale nigdzie nie piszą jak np. K701 spisuję się w hip hopie czy trance czy metalu ( a przyznaję, że te słuchawki mnie chyba najbardziej zaciekawiły, tylko obawiam się o słabość bassu, która podobno uniemożliwia słuchanie żadnej elektronicznej itd., a jeśli dobry wzmak i źródło, sprawiłyby, że będą wszędzie brzmieć "rewelacyjnie" to je biore) O ultrasone tyle się naczytałem, że wielu je chwali za bass, możliwość słuchania w domu i outside, i nie potrzebują w zasadzie mocnego napędzania, nawet na starym cd'playerze świetnie pójdą. Ale, że nadawają się bardziej dla dj'ów i fanów hip hopu, niż tych którzy chcą posłuchać rocka, a tym bardziej klasyki i wszędzie wokal brzmi "okropnie". Chociaż, jeśli piszecie, że ultrasonki będą dobrze się spisywały to będę musiał się zastanowić jeszcze raz. Ale na chwilę obecną jestem najbardziej ciekaw jak spisują się AKG w innych stylach muzycznych poza klasyką i znienawidzonym przeze mnie jazzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam brać ? Bo chciałbym jak najszybciej już nabyć słuchawki, do których się przymierzam już za długo. Uniwersalne, to może trochę źle określenie, ale nigdzie nie piszą jak np. K701 spisuję się w hip hopie czy trance czy metalu ( a przyznaję, że te słuchawki mnie chyba najbardziej zaciekawiły, tylko obawiam się o słabość bassu, która podobno uniemożliwia słuchanie żadnej elektronicznej itd., a jeśli dobry wzmak i źródło, sprawiłyby, że będą wszędzie brzmieć "rewelacyjnie" to je biore) O ultrasone tyle się naczytałem, że wielu je chwali za bass, możliwość słuchania w domu i outside, i nie potrzebują w zasadzie mocnego napędzania, nawet na starym cd'playerze świetnie pójdą. Ale, że nadawają się bardziej dla dj'ów i fanów hip hopu, niż tych którzy chcą posłuchać rocka, a tym bardziej klasyki i wszędzie wokal brzmi "okropnie". Chociaż, jeśli piszecie, że ultrasonki będą dobrze się spisywały to będę musiał się zastanowić jeszcze raz. Ale na chwilę obecną jestem najbardziej ciekaw jak spisują się AKG w innych stylach muzycznych poza klasyką i znienawidzonym przeze mnie jazzem.

 

A te zespoły, które wymieniłem, to nie metal? :P Jak chcesz, to mogę Ci opisać moje wrażenia odsłuchowe, ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że bez wzmacniacza to Ty nawet tych słuchawek porządnie nie wygrzejesz? W sumie nie ma logicznych argumentów przemawiających za tym, żeby jako pierwsze w miarę dobre słuchawki kupić k701. I to nawet nie mając wzmacniacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj kolegow, ktorzy mowia o "klopotach" z akg 701:) poza tym dobrze by bylo jkbys jeszcze uscislij, do czego "najbardziej" beda ci sluzyly? procentowo muzyka/film,gry. konkretnie gatunek muzyczny jaki preferujesz, zespoly, chcesz zamkniete czy otwarte. aksamitna szcegolowa gora, swietne wokale, sprezysty pomrukujacy bas - zwieksz kase parokrotnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbira, myślałem, że za wydaję mi się, jak na słuchawki 1000zł to dużo. Muzyka 85% Filmy 10% 5 % gry (ale tutaj będę podłączał pod PS3.. to chyba dobre źródło.. albo amplituner od Sony (nie wiem jaki, ale kosztowal kilka tys. kilka lat temu : )Co do muzyki to słucham dużo klasyki, muzyki filmowej (choir), rock (stary i nowy) i różne zespoły (muse, evanescene,black sabbath itp), czasem zdarzy mi się posłuchać Prodigy i tego co leci w radiu ( mniej więcej ), a tam jest dość dużo bassu.

 

Szczerze mówiąc w AKG jest to taka miłość od pierwszego wejrzenia i liczyłem, że od pierwszego słyszenia też będzie... a teraz okazuję się, że raczej nie. Polećcie coś bo od kilku tygodni już tak pogubiony jestem, że chcę jak najszybciej zakończyć ten etap szukania.

 

Zopsesen Wiem, że obydwa są raczej stacjonarne.

Edytowane przez Masziah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie znasz jeszcze swoich preferencji i nie przerobiłeś większej ilości sprzętu radziłbym Ci nie pakować się w hi-endowe, wymagające słuchawki tylko kupić jakieś z niższej półki ale ze świetnym stosunkiem jakości do ceny.

 

Część kasy będziesz mógł przeznaczyć na dobre źródło i ewentualnie wzmaka. Mogę się założyć, że słuchawki pokroju HD 380 Pro, HD 595, ES7, SR-80 i tak wgniotą Cię w fotel jakością brzmienia. Klucz tkwi w synergii toru, każda jego część powinna pasować jak najlepiej do pozostałych.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oparciu o własne doświadczenia najbardziej uniwersalne ze wszystkich klas będą HD600 lub HD650. AKG k701 sobie odpuść, bo możesz zrazić się do muzyki jeśli nie masz dla nich odpowiedniej dawki prądu. HD650 zagrają oczywiście także z samym Touchem (i to lepiej niż dziesiątki innych) ale polecam wzmacniacz bo on nadaje im wyraźną wolność sceny. Będzie to też podstawa do rozbudowy. Dla wielu to będzie też ostatni model słuchawek na wiele lat tak więc możesz bawić się w operowanie torem dźwiękowym.

 

Z wymienionych przez Pasiastego odradzam Ci HD380 Pro (konstrukcja zamknieta z olbrzymim grzaniem w uszy i całkowicie zależna od ciśnienia akustycznego)

, SR-80 to charakterystycznie brzmiące słuchawki (szkoła Grado), ES7 (to dobrze brzmiace słuchawki ale kolejne pytanie czy lubisz grzanie w uszy) i pozostaje na placu boju HD595 ale nawet i nie to. Chcesz odrobine luksusu. za niecałe 600zł masz HD598 czyli lepiej wykonane 595 beżowe z elementami połyskującego "drewna" i z odpinanym kablem, choć produkcji chińskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz kupię i to jeszcze przed nowym rokiem, ale słuchawki chciałem już teraz zakupić i wygrzać, także moje ostatnie słuchawy (słabe były) się spieprzyły, a tak dla mnie trochę bezsensownie kupić przejściówkę za 400 by za 2-3 miesiące kupić wzmacniacz i do tego słuchawki za ok. 1 k. (ogólnie planowałem zakup AKG i przeznaczony do niego wzmacniacz, ale nic już nie wiem)

 

Znów doczytałem o AKG recenzje użytkowników zagranicznych i dla nich bass jest w porządku, naturalny i jak na AKG mocny, ale nie dla basshead'ów, bo do słuchania np. trance są inne o wiele lepsze z mocniejszym bassem. I to też mnie trochę przekonuję do K701, bo za mocny bass to dla mnie koszmar tylko łeb boli i nic więcej.Bass to dla mnie dodatek, który gdy ma trochę "walnąć" to "walnie", a nie rozwali mi pół mózgu. No chyba, że tego bassu jest tyle, że marketówki są już w tym lepsze... no to AKG odpada.

 

I chciałem się dowiedzieć jak to z tym wygrzewaniem w końcu. Czy jak wygrzeję słuchawki tylko na źródle, to je tylko spierdziele i nigdy już nie zagrają na 100%, czy jak z tym jest?

 

Pasiasty, czyli te z niższej półki będą lepiej brzmiały od droższych bez wzmaka? I jak chodzą u CIebie ultraski?

 

aallen, widzę w sygnie, ze masz 650'tke to podziel się wrażeniami jak masz czas, szczególnie jak się sprawują w klasyce ( śpiewy chórów)i chociaż muse, bo tego najwięcej słucham.

 

PS. Jeśli z tym AKG by sobie dobrze poradził ( bez wzmaka, bo ze wzmacniaczem to słyszałem, że może dać po garach, tak by wokal był na pierwszym planie, a bass tylko mocnym dodatkiem,) to już ze wszystkim co jest dla mnie da rade.

Edytowane przez Masziah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega strasznie uparty na topowy model akg.

 

Zupełnie niepotrzebnie, koledzy doradzają inne, ciekawsze, lepsze na początek słuchawki z wysokiej półki a pytający nadal swoje.

 

Miłego użytkowania akg.

 

Pasiasty, czyli te z niższej półki będą lepiej brzmiały od droższych bez wzmaka?

 

Tak, te tańsze, bo niższą półką przynajmniej ja bym ich nie nazwał, na pewno będą łatwiejsze do słuchania.

 

AKG k701 sobie odpuść, bo możesz zrazić się do muzyki jeśli nie masz dla nich odpowiedniej dawki prądu.

 

Użytkownicy na prawdę chcą Ci dobrze doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masziah, jeśli szukasz słuchawek które zagrają imponująco z nowego IPoda Touch to ja polecę coś z innej beczki....

 

Ostatnio, będąc w Stanach miałem okazję dłużej posłuchać Toucha 4G ze słuchawkami Bowers & Wilkins P5 . Muszę powiedzieć że byłem zachwycony tym połączeniem. Bas w tych słuchawkach jest genialny, efektowny, pełny i wyrównany, schodzi bardzo nisko. Jest dużo lepszy niż w GRADO, a góra całkiem przypominała mi szczegółowość, holografię i realizm z GRADO właśnie. Średnica była pięknie wyeksponowana, czysta, wokale brzmiały bardzo podobnie jak w Beyedynamic DT880 pro. Wiem że w Polsce te słuchawki są jeszcze bardzo mało znane, ale na Touchu porównując je do GRADO Sr 325is, Sennheiserów HD650 podłączonych do Toucha przez foruma608 III i Beyerdynamic DT880 pro czy DT990 pro, wybrałbym Bowers & Wilkins P5. Są to słuchawki zdecydowanie bardzo uniwersalne - wyśmienicie zagrają klasykę i rock, a jednocześnie nie są tak wymagające co do źródła i wzmacniacza jak GRADO.

 

Jeśli chodzi o HD650 i muzykę klasyczną - to jest to dobry kierunek (chóry brzmią rewelacyjnie na nich), ale rocka rocka te słuchawki moim zdaniem nie zagają dobrze... Bardziej uniwersalne są HD600 czy Beyedynamic DT880 pro...

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TybetON,,nie uważam, że słuchawki są dobrym przedmiotem do chwalenia się, to niedługo tak jakbym sobie sprzęt agd kupił, by się nim chwalić. Jak już pisałem do słuchawek kupię za kilka miesięcy (max 3-4) porządniejszy wzmacniacz i naczytałem się, że AKG K701 z przeznaczonym dla niego wzmacniaczem brzmi bardzo dobrze nawet w house i trance. I to może dlatego tak się "uparłem" bo nie widziałem złej opinii o połączeniu AKG z dobrym wzmacniaczem, ale jestem skłonny kupić zupełnie inne słuchawki, jeśli rzeczywiście to bujda i lepiej tego nie dotykać.

 

maciej76 czyli brzmienie AKG i HD650 bez wzmaka będzię brzmiało podobnie (trochę gorzej) jak... Ultrasone HFI 780 ? (bo tak idzie wywnioskować z tego co napisałeś), dawkę prądu będę w stanie dostarczyć za ok. 3 miesiące, ale słuchawki potrzebuję już teraz.

 

johnys, nie szukam słuchawek pod iphone/ipod, bo wtedy nigdy w życiu nie brał otwartych czy półotwartych słuchawek, szukam słuchawek "domowych". A jeśli miałyby być to słuchawki pod ipoda to, tak jak piszesz brałbym p5 i słuchał w miejscach publicznych.

 

Beyerdynamic DT880 wiele osób zachwala, ale tyle samo twierdzi, że to takie tańsze 701'ki. Czym się różni wersja pro od zwykłej i którą się bardziej opłaca?

 

Jak już pisałem najważniejszy dla mnie jest wokal, później przestrzeń, instrumenty i przyjemnie mocny naturalny bass.

 

Jakbyście mogli polecić jeden konkretny model który, będzie odpowiedni, bo chciałem jutro coś zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie kolegi johnys.

 

HD650 bardziej do Jazzu, Trance, Muzyki spokojnej etc.

 

W wszelkich odmianach rocka lepiej poradzą sobie HD600 ale weź pod uwagę że mówią to użytkownicy osłuchani. Dla wielu osób HD650 i HD600 będą brzemieć tak samo świetnie a dopiero po czasie dopatrzą się że ciut jaśniejsze HD600 (zarazem bardziej dynamiczne, jeśli mówimy o przeskokach z niższych do wyższych dźwięków)

 

Masziah brzmienie AKG bez wzmacniacza można przyrównać do wypranego swetra. Są równe do bólu a bas jest tylko tam gdzie być powinien. Żadnych subwooferowych potknięć. Zreszta mówie ci to z doswiadczenia. Idelnie pokazuje to jakie są te słuchawki wszelakie próby modyfikacji jak np umieszczenie miedzy uchem a przetwornikiem dodatkowej gąbki, która nic nie daje. Kompletnie nic ! Taka zmiana w HD650 daje stanowcze ocieplenie.

 

Osobiście proponuje dla Ciebie HD600, które są najbardziej sprawdzone i najbardziej uniwersalne pod każdym względem. Do 1000zł powinno Ci się udać je wyrwać, lub trochę za 1000zł, ewentualnie rozpatrywałbym jakiś model GRADO ale to musiałbyś zapytać specjalistów. Mój wybór dla Ciebie oscyluje wokół HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności