Skocz do zawartości

Co tam w VEDIA? ;)


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehehe.. dawno tego nie pisałem co? ;)

 

Cały czas śledzę sobie to co się dzieje w branży audio.. a także w mojej exVEDII. I tak zastanawia mnie w zasadzie czy wiecie coś więcej niż ja?

 

Widzę, że ma być nowy czytnik (K4) z DRM (at last!), ale z wyświetlaczem LCD (no lipsztyk). I do tego wygląda dość znjomo jeśli chodzi o nawigację (jak by tylko inna obudowa).

 

Co odnośnie kolejnych MIDów itp? Coś ktoś wie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe czy któryś z tych modeli zobaczymy oficjalnie w kraju. Z tego co mi się wydaje Vedia odpuściła sobie nasz wiecznie narzekający kawałek Europy i poszła w Azję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak robią bo ja w nie dawno kupionej vedii A10 (jakieś dwa tygodnie)mam soft 001.004.011 (który działa mim zdamiem bardzo dobrze) a na ich stronie w dziale download znajduje się jakiś stary. A ostatni o jakim przeczytałem tu na forum to 001.004.008.

fajnie by bylo jakby dalo sie pobrać to firmware z jakiegos zrodla.

 

dalej siedze na 1.3.xx i faktycznie czuje ze a10 jest jakis taki zapomniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nice. Niech działają. Grunt, że VEDIA HK ma zamówienia. Szkoda, że zabili PR i kilka fajnych projektów, ale niech tam.

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Patrząc na jakość ich produktów, to Vedia powinna skończyć grzęznąć w elektronice, a zająć się produkcją torebek foliowych. To im wychodzi najlepiej: piękne opakowania z napisami "Perfect Audio Player", a w środku coś, co nie nadaje się do użytku. Czy Polak potrafi? - Nie! W przypadku Vedii nie dość, że nie potrafi, to w żadnym wypadku nie powinien. Ta firma to jedna wielka żenada.

 

Dla przykładu proszę cytat ze strony Vedii (stan z dnia 1 listopada 2010 dostępny tu: http://www.vedia.pl/19,features,produkty.php ):

 

Rynkowa rewolucja wśród odtwarzaczy audio-video w Polsce zaczyna się na całego. VEDIA S.A. przedstawia pierwszy Polski odtwarzacz - VEDIA A10. Pierwszy wymyślony przez polską firmę, zaprojektowany przez polaka wygląd oraz programowany przez polaków. VEDIA stanie do rywalizacji ze światowymi markami, oferując własne odtwarzacze a nie opierając się na rebrandingu.

 

 

... pierwszy Polski odtwarzacz ... zaprojektowany przez polaka wygląd oraz programowany przez polaków...

 

 

Wyraz "polski" napisany wielką literą, "Polak" i "Polaków" małą - na oficjalnej stronie Vedii reklamującej A10.

Brawo! Takich mamy profesjonalistów w Vedii. Widać to na każdym kroku. Jeżeli programiści, projektanci i osoby zarządzające tą firmą reprezentują podobny poziom, jak osoba, która stworzyła ten wspaniały opis, to... nie chcę tego nawet dalej komentować. Wstydzę się, że mamy takie firmy na rodzimym rynku, którym to w dodatku wydaje się, że są w stanie rywalizować ze światowymi markami. Vedia = żenada i wstyd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmija - A jednak cały czas nikt nie połączył tego magnesiku, druciku i plastiku tak, aby wszyscy o nim mówili, że jest wspinały. Druga sprawa, patrząc po cenach akcji VEDIA S.A. czy po tym, że podpisuje kontrakty na 33mln - wybacz, ale cel istnienia firmy jest osiągnięty. Generuje ona przychód nie tylko w Polsce ale i na świecie. Czy może rywalizować? Skoro jest i sprzedaje - to nie tylko może, ale to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest i sprzedaje - to nie tylko może, ale to robi.

 

Niestety...

Tylko z czym ten A10 ma rywalizować?

Niestety .ksy, ale A10 to zlanie klienta na całej linii. Czegoś po drodze zabrakło - chęci? -czasu? -budżet się skończył?

Wszystko to kosztem klientów. Może i ta firma ma kontrakty, co z tego, jeżeli ich autorski projekt jest mierny i skrajnie nie nadaje się do użytku.

 

...cel istnienia firmy jest osiągnięty.

 

Kosztem nabijania klientów w butelkę.

Brawo VEDIA!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne udane autorskie produkty.

Pewnie niebawem pojawi się na rynku seria rowerów z kwadratowymi kołami i wielkim napisem "VEDIA - Perfect Bicycle" na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekamy na kolejne udane autorskie produkty.

Pewnie niebawem pojawi się na rynku seria rowerów z kwadratowymi kołami i wielkim napisem "VEDIA - Perfect Bicycle" na ramie.

Przedmioty stricte designerskie też mają zbyt.

 

A tak na serio - może i słusznie, ale jednak - marudzisz ;)

Edytowane przez matts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to kwestia lenistwa, nieruszania tyłka i wygody czerpania z zachowań koncernów olewających klientów, czy raczej bariera w postaci niechęci japońców do modyfikacji softa, który wgrywają na swój produkt.

 

P.S. Świetny avatar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno to co robi (lub czego nie robi...) VEDIA mnie już nie dotyczy więc ani będę to tłumaczyć ani się tym przejmować.

 

Pewne rzeczy mogą mnie dziwić czy też smucić, jednak sprawa jest dość prosta.

 

Model A10 nadal sprzedaj się (nie tylko w Polsce). Nieustannie ilość negatywów jest nieporównywalnie mniejsza. Wiec...

 

Nie nastawiał bym się specjalnie na pojawianie się jakiś autorskich modeli VEDIA. Raczej modyfikacje B6 (jak B7 czy B9) no i MIDy oraz eCzytniki.

 

Mój dalszy udział w tej dyskusji jest bez sensu. Ot co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj kolegi tłumaczyć, ale zdaje się, że sprawę stawia jasno i ja się z tym zgadzam, mimo, że nie do końca mi się to podoba. Jeśli zastanawiasz się, czy firma "ma prawo" istnieć- odpowiedź jest prosta- ma prawo, bo istnieje i jak widać, ma się dobrze. A to czy przykłada się do rozwoju i poprawiania w swoich produktów- to już inna sprawa, ale najwyraźniej "olewanie klienteli" w dziwny sposób jej nie szkodzi.

 

Krótko i na temat. Firma ma nienajlepsze podejście, produkty robi moim zdaniem średnie [podkreślam moim zdaniem, bo najwyraźniej klienci nie dostrzegają średniości :)], a mimo to ma się dobrze i się rozwija. I tyle. Co Ci da, że .ksy przyzna że A10 ma niedopracowany soft? Vedia od tego nie upadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementarnym punktem istnienia każde firmy jest zarobek. Jeśli firma nie zarabia - to pada.

 

MatmaN napisał to tak ładnie i fajnie, że się tylko podpisze! Ale dla przekory załączę wykres z New Connecta spółki VEDIA S.A. za ostatni kwartał;)

 

anychart.png

 

 

ps. I dodam, że jak zapomnę naładować swojego Z5, to A10 używam jako zamiennika. Tyle. Serio, bicie piany nic nie daje, szczególnie, że ta piana nikomu nic nie przesłania.

A moje zdanie? Wyraziłem je w grudniu, a zrealizowałem w marcu.

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności