Skocz do zawartości

Co tam w VEDIA? ;)


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się a10 jakoś specjalnie nie zawieszała ale miałem z nią wiele innych problemów jak np. brak widoczności nawet przy umiarkowanym oświetleniu, kłopoty z baterią (trzymała krócej od clipa a ładowała się dłużej), jakieś trzaski, długie uruchamianie. Z jakości dźwięku również zadowolony nie byłem. W moim przekonaniu poczciwa sansa m250 brzmi lepiej i pełniej. Nie polecam nikomu vedii bo żadnych kryteriów dzisiejszych nie spełnia i za tą cenę jest wiele lepszych odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z a10 jest taki że nie jest taka prosta żeby nie napisać prostacka jak sansa clip (która mi się znudziła po dwóch tygodniach), ma troszkę więcej funkcji i ustawień

a co do zawieszania wgrywasz wersję final i niema problemu, trzeba tez przyzwyczaić się do klawiszologi (krótkie naciśniecie zmienia inną funkcję długie naciśniecie jeszcze inną), tłumaczyć ci nie muszę bo przecież miałeś dłużej A10, (nie tylko przez godzinę czy dwie na biurku do czasu napisania recenzji).

 

 

myślisz że recenzując sprzęt mam go 2h 3h na biurku? oj grubo się mylisz- większość tutaj ludzi jak coś piszę- osłuchało się z nim przynajmniej z 15-20h. Wersja final też się wiesza mój drogi i też ma bugi i brzmi dalej jak kupa:)

 

nie rozumiem jednego- odtwarzacz ma głównie skurzyć do muzyki- a nie do siedzenia w ustawieniach. No ale widzę zamiast słuchać, pewnie siedzisz i patrzysz- "oooo, teraz sobie pyknę srs w jedną stronę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azahiel 20-30h to dla mnie mało dla wydania oceny, clipa używałem przez dwa tygodnie, a ustawienia zmieniam do rodzaju muzyki albo dla fanu, ustawiam sobie reply od punktu a do b i na jednym gitarowym ryfie mogę jechać godzinę.

@Starfish ciebie bardziej rozumiem, ale mi clipie przeszkadzało żarówiaste podświetlenie wyświetlacza i klawiszy, i zeby przełączyć EQ trzeba było wejsć do menu ,a w a10 jedno kliknicie, tak naprawdę to dwa bo pierwsze "budzi" wyświetlacz drugim zmieniam i to też mi się podoba w A10 że przypadkowe klikniecie nie zmienia mi utowru czy ustawień, tylko dopiero jak wyświetlacz jest włączony, tak że widzę co włączam. moja Sansa trzymała baterię krócej niż A10. Trzasków nie mam i transmiter nadaje bez szumów.

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azahiel 20-30h to dla mnie mało dla wydania oceny, clipa używałem przez dwa tygodnie, a ustawienia zmieniam do rodzaju muzyki albo dla fanu, ustawiam sobie reply od punktu a do b i na jednym gitarowym ryfie mogę jechać godzinę.

@Starfish ciebie bardziej rozumiem, ale mi clipie przeszkadzało żarówiaste podświetlenie wyświetlacza i klawiszy, i zeby przełączyć EQ trzeba było wejsć do menu ,a w a10 jedno kliknicie, tak naprawdę to dwa bo pierwsze "budzi" wyświetlacz drugim zmieniam i to też mi się podoba w A10 że przypadkowe klikniecie nie zmienia mi utowru czy ustawień, tylko dopiero jak wyświetlacz jest włączony, tak że widzę co włączam. moja Sansa trzymała baterię krócej niż A10. Trzasków nie mam i transmiter nadaje bez szumów.

 

 

30-30h minimum słuchania- rozumiesz słuchania? nie obcowania tylko słuchania- ile maks słuchasz muzyki na słuchawkach czy dany sprzęt? może z 6h maks dziennie- tak analizując, nie słuchając o tak po prostu .- to zobacz ile to dni. 150h wygrzewania zobacz ile to dni:)

 

co do clipa- cóż masz rockbox- a tam masz tyle ustawień- że powinno Ci się spodobać.

Edytowane przez Azahiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już go oddałem za złotówkę, nowy użytkownik (pozdrawiam) sobie go zrockboxuje, a przy moim czasie w samochodzie to minimum 50h słuchania tygodniowo to standard

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już go oddałem za złotówkę, nowy użytkownik (pozdrawiam) sobie go zrockboxuje, a przy moim czasie w samochodzie to minimum 50h słuchania tygodniowo to standard

 

 

przez transmiter pewnie- gratuluje. a mówimy cały czas tutaj o porządnym odsłuchu- siedzisz i wyłapujesz każdy szczegół. i zaufaj mi- nie masz takiego ucha jak tutaj niektórzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę z punktu widzenia użytkownika, inaczej brzmi player w pomieszczeniu inaczej w samochodzie w autobusie, tramwaju, pociągu, metrze czy na ulicy a nawet w pracy . - ilu ludzi słucha mp3 w domu? a ilu w wymienionych miejscach, ty piszesz z o jakości dzwieku ja o właściwościach użytkowych.

tak na pewno masz rację nie mam słuchu (nie którzy by się uśmiali jakby to przeczytali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę z punktu widzenia użytkownika, inaczej brzmi player w pomieszczeniu inaczej w samochodzie w autobusie, tramwaju, pociągu, metrze czy na ulicy a nawet w pracy . - ilu ludzi słucha mp3 w domu? a ilu w wymienionych miejscach, ty piszesz z o jakości dzwieku ja o właściwościach użytkowych.

tak na pewno masz rację nie mam słuchu (nie którzy by się uśmiali jakby to przeczytali)

 

 

tak ale często porównywałeś że coś Ci nie pasowało albo nie grało tak dobrze- więc zdecyduj się. Tak więc jako użytkownik bardzo kiepski jesteś- zupełnie nie chcesz dojrzeć do czegoś lepszego- mniej awaryjnego, z porządnym softem i porządną obsługa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak nie mam słuchu i jestem kiepskim użytkownikiem...i co takiemu można zaproponować oprócz a10

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wczoraj, podłącz CAL do v39 a podłącz do a10. A10 ma kompletnie denne brzmienie, wyświetlacz niewyraźny nawet w zwykłym pomieszczeniu, nie mówiąc o pełnym słońcu. Soft powiedzmy, że uwierzę w tą bezawaryjność, bo może tak się zdażyć. Nawet gdyby to player w tej cenie nie ma racji bytu. I miałem ją jakieś 3-4 miesiące, z tego długo przeleżała w szafce. Sprzedałbym ją od razu, ale problem w tym, że nikt nie chciał tego kupić, na forum nawet nie wystawiałem. A obiektywne opinie można wydawać, gdy się ma porównanie z innym sprzętem, nie tylko clipem, większość osób co się wypowiada miało kilkanaście czy kilkadziesiąt odtwarzaczy, do tego drugie tyle słuchawek. Słuchanie z a10 to nie audiofilia, raczej nekrofilia, dźwięk z niej jest zdechły. Co do słuchawek, te creativy to półka a10, czyli dno.

Edytowane przez gumiak9
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu profesjonalna recka i dodatkowo wychodzi na to, że dobieram odpowiednie słuchawki do odpowiedniego sprzętu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmija uważaj bo cię jad zabije

 

wobec problemów z obsługą A10 z tekstowym wyświetlaczem, 4 przyciskami i joystickiem informuję ,że dla obsługujących inaczej :

firma Apple wymysliła rewelacyjny system z obrazkowymi ikonkami i dotykowym ekranem (nie trzeba czytać ale trzeba patrzeć co się naciska)

a firma Cowon stworzyła "empetrójkę" E2, bez wyświetlacza ale z miłym głosem który mówi co się teraz w środku tego wspaniałego urządzenia dzieje (nie trzeba nawet patrzeć).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmija uważaj bo cię jad zabije

 

Do tej pory mnie nie zabił, to już chyba nie zabije.

armohadillas jak ja bym chciał, żebyś polecił coś innego, niż Vedia, Pentagram czy Creative...

 

W sygnaturce masz Nano (1, czy 2 GEN?), dokup do niego KPP, posłuchaj i wtedy pogadamy.

Zobaczymy, czy nadal a10 + HQ1700 będą dla Ciebie wykładnikiem dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmija uważaj bo cię jad zabije

 

Do tej pory mnie nie zabił, to już chyba nie zabije.

armohadillas jak ja bym chciał, żebyś polecił coś innego, niż Vedia, Pentagram czy Creative...

 

W sygnaturce masz Nano (1, czy 2 GEN?), dokup do niego KPP, posłuchaj i wtedy pogadamy.

Zobaczymy, czy nadal a10 + HQ1700 będą dla Ciebie wykładnikiem dźwięku.

proszę cię bardzo, mówisz masz- polecam Pentagram Volt ( tez z transmitterem)- Creative- Zen -nie bo mało co nie rozwalił mi słuchu i w klawisze ciężko trafić (a na mozaice to już w ogóle niewiadomo który kwadracik to właściwy przycisk.)

Edytowane przez armohadillas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę cię bardzo, mówisz masz- polecam Pentagram Volt ( tez z transmitterem)- Creative- Zen -nie bo mało co nie rozwalił mi słuchu i w klawisze ciężko trafić (a na mozaice to już w ogóle niewiadomo który kwadracik to właściwy przycisk.)

 

No to jak zwykle się zrozumieliśmy...

Ja o dźwięku, Ty o kwadracikach...

Nie mam już siły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak zwykle się zrozumieliśmy...

Ja o dźwięku, Ty o kwadracikach...

Nie mam już siły...

 

musisz się wziąć za siebie, praca i muzyka to nie wszystko

 

P.S

znowu A10 się mi "zawiesiła"na ostatnie półgodziny, replay A-B od 6 do 19 sec. "Nick of The Time"

Edytowane przez armohadillas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zrób sobie taką "zawieszkę" od 14 do 28 sec.

http://www.youtube.com/watch?v=F_-bV23QpdA

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności