Skocz do zawartości

Rio Karma


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Norah juz mi sie osluchala :) Chociaz do tej pory bardzo podoba mi sie 'Cold, cold, heart' w wersji koncertowej :)

 

A jak nie Roman, to moze nasz Enrju :)

 

Mimo wszystko takie glosowe gadanie moze byc upierdliwe... wyobraz sobie ze skaczesz non stop po menu i co chwile slyszysz rozpoczynane a niedokonczone fragmenty mowy komputerowej... ja bym to wylaczylem po minucie.

 

Takze imho wszystko zalezy od implementacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie rozumim co wy macie do Romana. Przecie Roman to z wyglądu urodzony inteligent. Widać to po jego wydłużonej czaszce, aby mózg był odpowiednio dotleniony. Pozatym wieczne rozkminianie trudnych zagadnień natury bytu spowodowało zrośnięcie się brwi co czynią jego wizerunek sprawiający wrażenie inteligentnego człowieka. Nie zapominajmy także o tym przenikliwym spojerzeniu ( Roman wygląda jakby widział przez ściany :) ) oraz o jego niskim , zwucznym i melodyjnym głosie. To urodzony minister oświaty epoki średniowiecza ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele ale syf tu robicie :/ teraz w co 2 temacie sa offtopy :/ chcecie sobie pogadac o polityce czy pedalskim pisie to nowy temacik, a nie temat karmy a czytam pierdy, ani troche z karma zwiazane :/

no kurna nie robcie z tego forum burdelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak poszła matura Lazio ?

Ponieważ część testu maturalnego z języka obcego pisana jest ze słuchu

, ciekawe czy Lazio będzie potrafił nam powiedzieć czy próbki audio były we FLAC-u,

czy MP3, czy może Ogg ( a jeżeli Ogg to jaki: Q5 czy Q7 ???) :):):D

 

Poszła dobrze nie narzekam :P Liczę na ok. 100% z pdst i 95% z rozsz. :)

 

To zapewne był experymentalny format Flogg3 Q5.34 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potrafi powiedzieć - czy koszt sprowadzenia Karmy z UK zwieksza się o jakiś Vat czy Cło czy inne tego typu sprawy jesli jest wysyłany paczką bez napisu "Gift" ??

 

Z Unii kupujesz i nie martwisz sie o nic. Moze byc napisany "brain new" lub cokolwiek. Zadnych dodatkowych opłat - tylko koszt przesyłki I EUROPEJSKA GWARANCJA O_o

 

EDIT >>

 

O_o KHRON juz odpisał wczesniej ;)

 

Zreszta z USA rzeczy ponizej 50 USD tez nie sa clone.

 

Ostatnio zona "wyrabiala" mi punkty na ebay :)

I zakupy przylecialy z USA

 

 

<< EDIT

 

ZYGMUNT !!!!!!

 

Pisales ze znasz niemiecki. Za 3 godziny konczy sie aukcja na RIO KARME z Niemiec. Opis po niemiecku :(

 

Ja rozumiem, ze uzywana ale "w pelni funkcjonalna". Cena 149 EUR i brak ofert. 17 EUR przesylka do Polski

Zarejestruj sie na eBay-u i zadaj pytanie. Moze sprzeda np. za 140 - wraz z przesyłką - oczywiscie nie wiem czy jest tego warta ale to chyba cos kolo 580 PLN. Ma 0 ofert to moze sprzeda taniej. Albo wstawi ja za mniejszą cenę ?

 

Oczywiscie nic na siłe. Najlepiej jakby sprzedal za 500 PLN wraz z przesylka :)

 

Tu << LINK >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta z USA rzeczy ponizej 50 USD tez nie sa clone.

 

Ostatnio zona "wyrabiala" mi punkty na ebay :)

I zakupy przylecialy z USA

 

Z ta tylko uwage, ze jak prezenty nie sa giftem a jest cos innego to moze pojsc do urzedu celnego do analizy.

 

Ostatnio kupilem zakrywki na celownik o lacznej wartosci 20 dolcow + 10 przesylka i w deklaracji bylo

X na other i podana wartosc i paczka trafila do Pan z urzedu celnego. Zazadaly ode mnie kopii faktury,

gdybym jej nie mial musialbym zalatwiac u sprzedawcy po czym zwolnily towar z cla. A paczka byla

otwierana celem weryfikacji.

 

Takze z usa wazne zeby byl gift.

 

A z Unia po wejsciu do europy jest bajka :) Paczki traktowane sa jakby byly krajowe :)

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem, moge szczerze polecic.

 

Z drugiej strony najwiecej Karmy w najlepszym stanie widzialem na ebay.co.uk.

 

Tylko zakup tego urzadzenia zawsze wiaze sie z ryzykiem, bo jak padnie to ani

kasy ani odtwarzacza.

 

Z trzeciej strony 100 funtow za taki player to bdb cena.

 

Z czwartek jak mawiaja anglicy no risk no fun.

 

ps. Jada westony do mnie, juppi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Karma była znacznie lepsza od tych ponoć

"audiofilskich" iPodów 1-2 generacji. :D

Znalazłem taki test porównawczy>AudioSense.org - Portable Player Quality Tests

Co z niego wynika > w kompresji lossless (FLAC i AIF) oba playery idą łeb w łeb i

są równie dobre. Ale przy MP3 jakość dzwięku iPoda gwałtownie się obniża :(

-Karma zaś "odgrywa" MP 3 prawie tak dobrze jak format bezstratny. :D

To chyba nie jest wina ani DAC-u, ani wzmacniacza iPoda 1 generacji (ten jest przecież taki sam

jak w Karmie)- tylko software`u. Czytałem na riovolution -forum wypowiedz tego "inżyniera z Rio"

że program obsługujący Karmę powstawał sukcesywnie od 98 roku ( 6 lat przed wypuszczeniem

modelu na rynek !) Nie jest tak - jak myślałem -że do nowego modelu robi się

zupełnie nowy software, tylko udoskonala (modyfikuje ) istniejący na poprzedniej

generacji sprzętu. Nie dziwi więc decyzja Sigmatela o zakupie "masy upadłościowej" Rio.

Wiedzieli co robią , kiedy podejmowali taką decyzje ;):rolleyes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno 5G to "polepszenie jakosci dzwieku" (w porownaniu do poprzednich generacji) -> czyli teoretycznie powinien dorownywac KARME.

 

Mozliwe ze dla RAF-iego bede graly podobnie - poniewaz on uzywa dosyc czułych IEM.

Chociaz i na nich powinien czus 'mocniejszy i dynamiczniejszy' dzwiek.

 

Zobaczymy porównanie jak zakupi iPoo 6G :lol:

 

Na PX100 i HD595 jest duża roznica na korzysc KARMY w porownaniu do 5G.

Szczególnie na tych drugich to mozna mówić o baaardzo duzej róznicy.

 

Jednak to ustawienie wzmacniacza w "odtwarzaczu" jest bardzo wazne.

I sam parametr - typu moc wyjsciowa, nie wiem czy mówi o wszystkim.

Dla mnie T20 grało tak samo "głosno" jak U3 a róznica mocy jest dwukrotna :o

 

Z tego moze byc taki wniosek, playery trzeba by porowanywac dla róznych słuchawek :( (a nie tak jak niektórzy robia to dla jednych sluchawek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z U3 to jakaś podejrzna sprawa-właśnie wczoraj dwie osoby

pisały że robiły równoległy odsłuch U3 i iAudio X5.

Obie mają takie samo wrażenie - U3 jest dwa razy cichsze niż

X5. Zupełnie nie wiadomo z jakiej racji :blink:

Może jakaś europejska blokada ?>>http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=6665&st=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno 5G to "polepszenie jakosci dzwieku" (w porownaniu do poprzednich generacji) -> czyli teoretycznie powinien dorownywac KARME.

 

Mozliwe ze dla RAF-iego bede graly podobnie - poniewaz on uzywa dosyc czułych IEM.

Chociaz i na nich powinien czus 'mocniejszy i dynamiczniejszy' dzwiek.

 

Tego to juz raczej nie bede w stanie stwierdzic szczerze mowiac. Trudno bedzie mi robic

porownania, bo za duzo rzeczy sie w miedzyczasie zmienilo i jesli chodzi o playery i o

sluchawki.

 

Bede mial teraz sluchawki (UM2), ktorych nigdy wczesniej na zadnym odtwarzaczu nie slyszalem.

To jak gra iPod 5g kojarze juz tylko z pamieci... trudno to bedzie teraz na cokolwiek przelozyc, bo

brakuje jakiegos stalego punktu odniesienia w tym przypadku. Co innego gdyby player sie zmienil

a sluchawki zostaly te same.

 

Jedyne testy/wrazenia ktore bede mogl w najblizszym czasie przeprowadzic to

 

- um2 na karmie i na ipodzie nano

 

ponadto dogadalem sie z kolega ktoremu sprzedalem um1, ze wymienie sie z nim

na er6i na pare dni, on bedzie mial okazje porownac um1 er6i, a ja z kolei cos wiecej

bede mogl powiedziec w temacie um1 vs um2 oraz ponownie przestawic sie na um1

po przyzwyczajeniu sie do etkow i powiedziec jak um1 graja moim zdaniem na

karmie w porownaniu do tego jak pamietam je z ipoda 5g.

 

a getz obiecal ze skrobnie cos wiecej o super.fi :) nadal czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z U3 to jakaś podejrzna sprawa-właśnie wczoraj dwie osoby

pisały że robiły równoległy odsłuch U3 i iAudio X5.

Obie mają takie samo wrażenie - U3 jest dwa razy cichsze niż

 

Ja z X5 nie porównywalem - ale od T20 praktycznie grały niewiele "mocniej" (nie mylic z glosniej ;) - chodzi mi o dynamike i napedzanie sluchawek). Na pewno grały trochę głosniej a nie ciszej.

 

Jakos nie moge uwierzyc ze X5 gra głosniej. Moze U3 ma tzw. liniową skalę a X5 nie ?

 

EDIT >>

 

Przeczytalem tamte posty U3 a X5 do konca

I zgadzam sie z "Polaczkiem" ze zaszło nieporozumienie.

 

PX100 i U3 -> poziom głosnosci 1/2 -> ZA GLOSNO (tzn. słuchanie jest męczące)

PX100 i KARMA poziom glosnosci 1/2 (a nawet wiecej) -> słucha sie bardzo przyjemnie

 

Gdybym zmierzył "glosnosc" -> pewnie bylaby wieksza na KARMIE -> ale czlowiek nie odczuwa go jako "glosny" lub meczący.

 

Pewnie daltego takie mieli odczucia (ze jest ciszej)

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś pewnikiem mnie zjedzie, ale mogło być tak :

 

Podgłaśniając iaudio X5 mogło okazywać, że brakuje im pary od pewnego poziomu głośności i zaczynay powstawać jakieś zniekrztałcenia ( przy czym zaznaczam, że nikt nie pisał o czymś takim - to są jedynie przypuszczenia ). Ponieważ zniekrztałcenia zwłaszcza w tonach wysokich drażnią słuch mogło to dawać wrażenie, że player jest głośniejszy. U3 mogło odgrywać to samo głośniej ale bez rzeczonych zniekrztałceń dlatego jego moc tak nie porażała. Przy czym zaznaczam, że niekrztałcenie to niekoniecznie jakiś trzask i tak dalej, tylko wysokie tony, które powodują np zaciskanie zebów ....

 

Powtarzam jeszcze raz, że to są tylko domniemania, a w dodatku nigdy nie słuchałem U3 ani X5 - conajwyżej M5 ale nie podgłaśniałem go na maksa bo jakoś nie mam tego w zwyczaju tak odrazu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa linki :

 

http://reviews.cnet.com/Rio_Karma_20GB/450...7-30474134.html <- tutaj widać jak karma wygląda w realu :)

 

http://gear.ign.com/articles/458/458401p1.html <- tutaj jest porównanie karmy do irivera h1xx i creativa. Jeden z wniosków to taki, że karma lepsza od ipoda ( starszej generacji ), irivera h1xx ale na równi ze starym nomadem zen xtra :)

 

Ponadto gdzieś na necie znajduje się fotorelacja z cyklu "zrób to sam - rio karma 40GB" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa linki :

 

http://reviews.cnet.com/Rio_Karma_20GB/450...7-30474134.html <- tutaj widać jak karma wygląda w realu :)

 

http://gear.ign.com/articles/458/458401p1.html <- tutaj jest porównanie karmy do irivera h1xx i creativa. Jeden z wniosków to taki, że karma lepsza od ipoda ( starszej generacji ), irivera h1xx ale na równi ze starym nomadem zen xtra :)

 

Ponadto gdzieś na necie znajduje się fotorelacja z cyklu "zrób to sam - rio karma 40GB" :)

 

Nie chce mi sie tego sprawdzac, ale kiedys KHRON napisal ze ZEN XTRA mial 100 MW na kanał O_o

Te stare playery naprawdę grały bardz dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co poradzić - creative po całej linji swoich produktów poszedł na tanioche i komercje - póki co ma okres, że jeszcze robi słuchawki "wmiare" ale tego też im się pewnie odechce O_o. Dla mnie największą kiche jaką odwala creative to właśnie nowe dyskowe playery i głośniki :) - kiedyś - bardzo dobre - teraz imo szajs ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności