Skocz do zawartości

Rio Karma


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak to jest z ogniem zasilającym ?? Jak padnie jest może jakiś zamiennik ?? np bateria od ipoda 1G albo cuś ?? Nieukrywam, że jak wywale 600zeta na playera a potem pierdyknie mi po 4miechach aku to będe zły !!!

KHRoN pisał już w tym wątku że bateria jest przyspawana do płytki

i nie można jej wymienić samemu.Jeżeli pada bateria to właściwe

jedyne co możesz zrobić to sprzedać "padniętą" Karmę na eBayu

Ryzyko więc jest , i to duże. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na 90% skutecznie odwiedliście mnie od myśli zakupu KARMY O_o

Na pewno jakiś sprawny elektronik potrafi coś takiego

wykonać (samemu raczej nie radzę)

Wiadomo że 40GB albo 60GB Karmy maja na przykład

nieorginalne baterie 950 a nie 1600 maH (miejsce

na większy dysk twardy otrzymano własnie dzięki

zastosowaniu mniejszego akumulatora.)

Na forum Rio pojawiają się takie sugestie że podwójna

bateria do telefonów Nokia 33xx o sygnaturze 7-800maH

jest najbardziej przydatna do takiej operacji :):)

Nie spotkałem się jednak z kompletnym ,wiarygodnym

opisem takiej wymiany ( nie mówiąć o jakimś schemacie

który można by wykorzystać przy takiej okazji ) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest może jakiś zamiennik ??

 

narazie nie ma...

 

Nie do konca. Misie wkladaja dyski 40, 60 GB. Musza wtedy zmieniac baterie na te z iPoo 2 G (bo inaczej dyski sie nie mieszczą). Czyli ze jakos to sie robi.

 

Jak znajde czas to poszukam "wątków". Zawsze pozostaje "granat".

Sa 2 typy do RIO KARMY - na paluszki i na baterie 9V ;)

 

ZygmunT - chciales Monolith-a -> jestes pewien ze tam nie jest tak samo :)

 

Chociaz z drugie strony nie namawiam - moglbys potem miec pretensje.

 

Chyba faktycznie trzeba traktowac KARME jako "niebezpieczne hobby".

 

Tak jak "saper" moze pasc tylko raz :lol:

 

EDIT >>

 

O_o -> napisalismy z GETZ-em prawie jednoczesnie i prawie to samo O_o

 

<< EDIT

 

EDIT >>

 

Jeszcze jedno. W USA mozna wykupic gwarancję na 3 lata. Obejmuje wymiane dysku i baterii - odpłatnie -> ale ma sie zagwarantowana cenę takiej wymiany.

I ostatnia rzecz - GETZ podawał link do firmy w Texasie, ktora "odswieza" KARMY - mozna tam napisac.

 

I jeszcze jedno - KARMA, ktora sie nie laduje schodzi bez problemu za 100-140 USD na eBay-u.

Taka wada jest latwiejsza do zdetekowania niz podejrzenia "padu dysku"

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty, właśnie! zapomniałem o granacie (alleluja! :] )

 

co do baterii z iPoda 2G... bah... dopiero jedną miałem i oddałem... eeh... byłaby na zaś :P

 

<kupię sobie wtyczkę jak znajdę taką długą i cienką O_o i zmontuję granat :] będę miał karmę na paluszki... ;] >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem monolitha i miałbym go już dawno gdyby nie trzy sprawy :

 

1. Od dawna nie widziano monolitha 2gb

2. Wątpliwa fachowość serwisu i dystrybucji

3. Od ponad miesiąca oficjalna europejska strona leży i nie wiadomo dosłownie nic !!!

 

 

Jak by taki mip przejął monolitha było by fajnie - a tak jest kicha i póki te 3 argumenty nie zostaną zniwelowane monolitha nie kupię ....

 

A co do aku - wszyscy piszą, że aku są takie ekstra - ja tymczasem widzę jak to wygląda n.p. w telefonach komórkowych a I Cookiz oddał swojego X5 na serwis ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty, właśnie! zapomniałem o granacie (alleluja! :] )

 

co do baterii z iPoda 2G... bah... dopiero jedną miałem i oddałem... eeh... byłaby na zaś :P

 

<kupię sobie wtyczkę jak znajdę taką długą i cienką O_o i zmontuję granat :] będę miał karmę na paluszki... ;] >

 

 

Tu masz gotowy "granat" (<< link >> ). Ostatnio na e-bay-u "poszedł" z transportem do Francji za 25 USD.

 

A poniewaz USD ma byc ponizej 3 PLN to za chwile bedziemy kupowac wszystko w USA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogórek mi właśnie przypomniał ;] plusem jest mieć odtwarzacz który działa w czasie ładowania... bo wtedy można zmontować sobie granat (co prawie zrobiłem dla H100 ;] )

 

- pozwala to na doładowanie odtwarzacza z 4 paluszków, nawet w środku lasu :) (na 4 paluszkach alkalicznych można to ponoć zrobić nawet trzy razy do pełna O_o )

- dzięki temu odtwarzacz może działać nawet jak wbudowany akumulatorek wysiądzie :)

 

[edit]

 

A poniewaz USD ma byc ponizej 3 PLN

 

nie gadaj ;p

 

;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten granat za 25$ jest dla mnie o tyle interesujący

że zupełnie nie rozumiem na jakiej zasadzie to działa :o

Ma on dwie końcówki jedną USB, drugą zasilającą-

ale przecież Karmy nie można chyba zasilać przez USB ?

Czy to jakaś modyfikacja samego playera ? :huh:

Na tej stronie pod granatem jest dwustronny kabel USB-

w którym wszystko jest dla mnie jasne-łączy on funkcje zasilania

i przesyłania danych przekierowując je w Karmie do odpowiednich

wejśc DC i USB

Ale granat nie ma możliwości przesyłania

danych. Po co ten granat jest w ogóle podpięty pod USB?

Zeby sie lepiej trzymał ? ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe dolar nie zejdzie poniżej 3 złotych chociaż bym chciał. Niech ten kurs utrzyma sie albo nawet spadnie i 10 maja wymieniam wszystkie swoje pieniążki na dolary w celu zakupu iRivera T10 1 GB z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorek bylby najlepszym akwizytorem na swiecie:) Dzieki niemu "polowa forum" zaplowala na AKG (ja tez zapragnalem) a teraz ta karma...:)

Dowcip polega na tym że wszyscy posiadacze Karm

kupili je w ostatniej chwili. Jeszcze pół roku temu

, a nawet w styczniu, mozna było kupić Karmę na Allegro

za 600zł. To był najtańszy jukebox ,którego z uwagi

na trochę niepoważny design nikt nie doceniał.

Dopiero kiedy Ogórek i KHRoN zwrócili uwagę

na jego zalety :) -odtwarzacz ten został przez wszystkich

nie tylko doceniony, ale w ogóle dostrzeżony . :rolleyes:

W tej chwili Karma z dnia na dzień stała sie prawdziwym

"białym krukiem" cena nowego odtwarzacza w Stanach

-to nie jest żart-to 1499$-http://reviews.cnet.com/Rio_Karma_20GB/401...l?tag=pdtl-list

 

PS. Rafie możesz zrobić interes życia >sprzedać swoją nową Karmę

i kupić za to pięć iPodów Video 5G. Wybór należy do ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmę miałem mieć od dawna, od zawsze miała opinię odtwarzacza z klasą (jak H100), konkretnie było to tuż po zeszłych wakacjach czyli świeżo po decyzji Digital Networks o zaprzestaniu produkcji odtwarzaczy Rio...

 

... no ale wtedy "akurat" nie było jej na allegro, więc po IMO nietrafionym i5 kupiłem za 800zło T10... następnego dnia Zosia zaczęła je sprowadzać, a ja nie miałem jak oddać T10 (bo z niecierpliwości kupiłem w Empiku ;] ) i kasy nie miałem...

 

potem aż okazyjne kupno H140 zmobilizowało mnie do wymiany odtwarzacza ;] no ale dopiąłem swego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorek bylby najlepszym akwizytorem na swiecie:) Dzieki niemu "polowa forum" zaplowala na AKG (ja tez zapragnalem) a teraz ta karma...:)

 

Kurcze - marnuje talent :(

 

Powiniennem cos sprzedawac lub byc 'ludkiem' od marketingu -> a nie projektowac systemy baz danych :(

 

:lol:

 

ten pierwszy kabel (ta "rozdwójka") pozwala na ładowanie karmy albo z dołączonego granatu albo z podłączonego kabla USB ;]

 

ten drugi to najnormalniejszy w świecie granat... (działa on aby z karmą? O_o )

 

Jest w dziale RIO KARMA accesories - ale mozna napisac e-mail.

 

Tylko "granat" na paluszki ma te zaletę ze mozna do niego wlozyc "ladowane" AKU.

 

Chociaz ten drugi kusi ceną - pisze e-mail. Jak bedzie pasował do KARMY to mozna zlozyc zamowienie "zbiorowe" :)

 

Co do kursu USD to << link >>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futeral zamowilem :) Wyjdzie niecale 30 baksow z przesylka :)

 

 

A wiecie czego mi jeszcze brakuje do szczescia... integracji Karmy z last.fm :D

 

W iPod-dzie mialem plugin do iTunes ktorych raz ze synchronizowal mi to czego slucham

w kompie, dwa ze wysylal do last.fm info o tym czego sluchalem na ipodzie po tym

jak robilem synchro ipod-komp.

 

Wiem, jest skrypt ktory znalazlem na riovolution... ale wymaga zebym laczyl Karme

via ethernet, a to u mnie odpada. eth0 zajmuje mi wifi access point...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmę miałem mieć od dawna, od zawsze miała opinię odtwarzacza z klasą (jak H100), konkretnie było to tuż po zeszłych wakacjach czyli świeżo po decyzji Digital Networks o zaprzestaniu produkcji odtwarzaczy Rio...

 

... no ale wtedy "akurat" nie było jej na allegro, więc po IMO nietrafionym i5 kupiłem za 800zło T10... następnego dnia Zosia zaczęła je sprowadzać, a ja nie miałem jak oddać T10 (bo z niecierpliwości kupiłem w Empiku ;] ) i kasy nie miałem...

 

potem aż okazyjne kupno H140 zmobilizowało mnie do wymiany odtwarzacza ;] no ale dopiąłem swego :>

 

A ja kupiłem dzieki KHRON-owi. Od niego sie dowiedzialem ze "ponoc" H1xx i KARMA to jedne z lepiej grających HDD. Poczytalem o niej, posluchałem od "ZOSI" i kupiem okazyjnie (nie dosc, ze tanio to jeszcze moglem kupic bez sluchawek co bylo taniej o dodatkowe 40 PLN).

 

Osobiscie jestem bardzo zadowolony ale nie "promowałem" KARMY na forum. GETZ i RAFI "zaryzykowali" na własną rekę. RAF chyba chciał przetestować wszystkie HDD zanim kupi iPoo 6G :lol:.

 

Wszystkim ktorzy nagle zapragnęli KARMĘ przypominam, ze w Polsce - 0 supportu.

Dodatkową gw. mozna wykupic w USA ale tylko na adres amerykanski :(

 

Ja zakładam:

 

1. W przypadku padu AKU - granat :) lub eBay (sa czasami baterie od rozbitych KARM)

2. W przypadku padu HDD (znam misia, ktory to naprawia w USA, tylko ze koszt naprawy i wysylki to 80 USD) - tzn. on wymienia na inny dysk 20 GB. Druga wersja to sprzedaz uszkodzonej

3. Pad czegos innego - albo eBay albo szklana gablota ku pamieci "wspaniale grającego nie iPoo"

 

A wogóle mam nadzieję ze bedzie grała "długo i szczęsliwie" :)

 

 

 

Wiem, jest skrypt ktory znalazlem na riovolution... ale wymaga zebym laczyl Karme

via ethernet, a to u mnie odpada. eth0 zajmuje mi wifi access point...

 

Ale taki access point ma zazwyczaj 4 porty ETH. Podłaczasz do jednego z nich KARME. Ona uzyskuje automatycznie dynamiczny adres IP i powiniennes ja widziec z comp-a.

 

Tylko ja zrezygnowalem z tego rozwiazania.

 

1. Tak to RIO MGR sortuje tobie pliki (ten co masz na comp-ie)

2. Wielekrotnie szybszy transfer jest przez USB

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogórek, karm już nie produkują, ale na jednym z audiofliskich portali wyczytałem, że wykupiła ich jakaś firma i wprowadzi ona na rynek nowe modele na jesieni 2006r, więc moze warto czekać na te nowe generacje "karm" :)

 

 

 

 

pozdro,

michał

 

To nie jest "audiofilska" firma. Taką firmą był dział RIO produkujący odtwarzacze. Należał do koncernu Denon Marantz.

 

RIO zostało kupione za 10 mln USD przez SIGMATEL-a -> producenta procesorów do odtwarzaczy.

To są zintegrowane procesory.

 

Martwie sie tylko tym, ze taka integracja oznacza "unifikację" i moze z takiego "procka" nie da sie wycisnac takiego dzwieku jak byl w KARMIE. Ten procek ma wbudowane dekodery video - wiec moze to bedzie nastepne urzadzenie "wielofunkcyjne" ale bez takiego "pazura" jakie miała KARMA.

 

Obym się mylił. Na pewno nie kupię następcy - od razu - ani w przedsprzedazy. Poczekam na sporo roznych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz Ogórek co ty tak z tymi misiami bo nie jaże O_o ....

 

A w którym miejscu - w ostatnim poscie nic takiego nie ma O_o.

 

Faktycznie mam czasami taką manierę "misie to", "misie tamto".

Mialem znajomych sprzedajacych wyposażenie dla piekarni. I oni cały czas mówili.

Przyszedł "gumiś" i chciał piec, lub "dzwonił gumis" -> moze dlatego mi tak zostało :lol:

 

EDIT >>

 

Znalazłem :lol: "misio co naprawia"

 

Kurcze - na wykładach tez tak mówię :(

 

Musze nad soba popracować ;)

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności