Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te słuchawki już ponad miesiąc. Wkurzają mnie problemy z ich założeniem (a najbardziej jest wkurzający silikon potrafiący się zawinąć w uchu tak że odkrywa głośniczek). ostatnio leżały jakiś tydzień czasu nieużywane. Dziś sobie je włączyłem i zauważyłem, że nie dość, że ogólniej ciszej grają (zmieniałem swojego irivera z wersji Mtp na Ums więc może to jest przyczyną) to jeszcze lewą słuchawkę słychać dużo ciszej niż prawą. Słyszałem, że powodem tego może być zabrudzenie słuchawek przez woskowinę uszną, a może to jednak defekt techniczny? Mieliście podobnie? Może na gwarancje? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a moze to po prostu efekt spadajacej ceny na epki ?

jak ja kupowalem je na poczatku to kosztowaly cos okolo 119 pln (na allegro). i wtedy jak sie zaplacilo to byly okey. a teraz jak mam wrazenie, ze kazdy w nich chodzi i sa to sluchawki za polowe juz tej ceny to sie robia juz "pospolite, zle grajace" i latwiej taki wyrob krytykowac.

chyba podobnie bylo z dokanalowymi sony ex. na poczatku zachwyt, potem jakby spowszednialy.

teraz czas na aurvany po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, oczywiscie, ale im drozsze sluchawki to mniej osob je kupuje (posiada) - tym samym mniej osob ma okazje / mozliwosci je skrytykowac.

na pewno tez pewna grupa osob ocenia dosc pochopnie sluchawki wg schematu, ze im tansze to nie moga dobrze grac.

dlatego wcale wzrastajaca krytyka epek mnie nie dziwi - pomimo, ze graja tak samo jak powiedzmy rok temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] i wtedy jak sie zaplacilo to byly okey. a teraz jak mam wrazenie, ze kazdy w nich chodzi i sa to sluchawki za polowe juz tej ceny to sie robia juz "pospolite, zle grajace" i latwiej taki wyrob krytykowac.
To ja bym chciał, żeby E500 stały się "pospolite" i "źle grające". A potem niech "pospolite" i "źle grające" staną się ACS T2. ;) I wtedy wszyscy mogą je krytykować, ale i tak bym je kupił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko porownaj budowa EPkow z senkami px100 :) nie kazdy chce chodzic po miescie z takimi sluchawkami...:)

Eee tam. PX-y bardzo dobrze się prezentują. Na przykład dużo lepiej niż KPP.

 

Widzę, że lud się burzy. Spadająca cena epów faktycznie wywołała falę krytyki. To ciekawe, póki trzeba było płacić ponad 100 pln, wszyscy byli zachwyceni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ep'ki mam juz dobre ponad pol roku i od poczatku mnie nie zachwycaly. Moim zdaniem maja wiecej walorow uzytkowych niz dzwiekowych, dlatego je jeszcze mam ;) Te sluchawki podobaja sie tez wielu ludziom bo czesc z nich ocenia sluchawki pod wzgledem basu, jak robi drenaz mozgu to jest ******scie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. PX-y bardzo dobrze się prezentują. Na przykład dużo lepiej niż KPP.

Jasne, tylko szkoda ze nie grają tak świetnie jak KPP. Nie wiem jak to sie ma na innych odtwarzaczach, ale u mnie na iAudio u3 roznica jest wręcz dyskfalifikująca px 100. Po prostu jestem zażenowany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam pisać. Spodziewałem się czegoś lepszego. Fakt ze są mniejsze od KPP ale ja tam szczegolniejszej wygody nie widze. Początkowo to myślałem ze sie skrece po na px 200 miałem BBE na 10 ustawione i 3d na 0. Na tych ustawieniach px 100 grały po prostu fatalnie. (na KPP tez nie miałem 3D i chyba BBE na 6) Musiałem coś przekombinować w odtwarzaczu bo słuchawek nie mam zamiaru wymieniać (do czasu) Przekombinowałem troche EQ i podkręciłem to pierwsze co tam jest zeby troche basu wiecej było bo jak 3d daje to bas ucieka :/ co tutaj duzo mowić. Dzwiek jest rozj*** jak arabski sandał, w ogole nie trzyma sie to mojego gustu. Lubiałem iAudio za to ze właśnie gra takim skupionym dzwiekiem i ma duzo ładnych efektow a tera taki zonk. Drugie co mnie denerwuje to ten bass.. Jest zbyt miekki, i nie nadaje sie do takiej musy jak słucham. Fakt faktem ze na niektorych piosenkach wypada to znakomicie (3d i miekki bass) np: na wind of hope :) ale house baby to juz nie to co na KPP ;( w ogole mam takich duzo piosenek co charakteryzują sie szybkimi udezeniami bassu i to odpada w px 100. To po prostu czuć jak sie słucha ze te słuchawki nie pasują do tego odtwarzacza. To jest po prostu smieszne ze musze dopasowywa muze do słuchawek a nie słuchać tego co na prawde lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja p********. Podziwiam Cię. U siebie, jak zarzucę BBE powyżej 3, to dżwięk jest tak cholernie płaski, że mnie krew zalewa. BBE wg mnie najlepsze na 1, bo wtedy naprawdę dodaje dynamiki.

 

Czy te OEMowe EPy za 50 zł na Allegro do których "przy zakupie dwóch słuchawek"( :rolleyes::lol::rolleyes: ) dodawany jest rozdzielacz, mają coś wspólnego z oryginalami????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam pisać. Spodziewałem się czegoś lepszego. Fakt ze są mniejsze od KPP ale ja tam szczegolniejszej wygody nie widze. Początkowo to myślałem ze sie skrece po na px 200 miałem BBE na 10 ustawione i 3d na 0. Na tych ustawieniach px 100 grały po prostu fatalnie. (na KPP tez nie miałem 3D i chyba BBE na 6) Musiałem coś przekombinować w odtwarzaczu bo słuchawek nie mam zamiaru wymieniać (do czasu) Przekombinowałem troche EQ i podkręciłem to pierwsze co tam jest zeby troche basu wiecej było bo jak 3d daje to bas ucieka :/ co tutaj duzo mowić. Dzwiek jest rozj*** jak arabski sandał, w ogole nie trzyma sie to mojego gustu. Lubiałem iAudio za to ze właśnie gra takim skupionym dzwiekiem i ma duzo ładnych efektow a tera taki zonk. Drugie co mnie denerwuje to ten bass.. Jest zbyt miekki, i nie nadaje sie do takiej musy jak słucham. Fakt faktem ze na niektorych piosenkach wypada to znakomicie (3d i miekki bass) np: na wind of hope smile.gif ale house baby to juz nie to co na KPP ;( w ogole mam takich duzo piosenek co charakteryzują sie szybkimi udezeniami bassu i to odpada w px 100. To po prostu czuć jak sie słucha ze te słuchawki nie pasują do tego odtwarzacza. To jest po prostu smieszne ze musze dopasowywa muze do słuchawek a nie słuchać tego co na prawde lubie.

uno-wyłącz wszystkie dopalacze, i wtedy mów o dźwięku danych słuchawek i porównuj z innymi.

secundo- to wlaśnie kpp mają bardziej "miękki", rozlazły i boomiasty bas, ten z px100 jest precyzyjny i szybki, bardziej kontrolowany. poza tym schodzi niżej.

tertio-po prostu lubisz dużo basu, więc px100 nie są dla ciebie. do twoich gustów właśnie lepsze będą kpp lub k26p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uno-wyłącz wszystkie dopalacze, i wtedy mów o dźwięku danych słuchawek i porównuj z innymi.

 

exactly

 

secundo- to wlaśnie kpp mają bardziej "miękki", rozlazły i boomiasty bas, ten z px100 jest precyzyjny i szybki, bardziej kontrolowany. poza tym schodzi niżej.

 

of course

 

tertio-po prostu lubisz dużo basu, więc px100 nie są dla ciebie. do twoich gustów właśnie lepsze będą kpp lub k26p.

 

true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja p********. Podziwiam Cię. U siebie, jak zarzucę BBE powyżej 3, to dżwięk jest tak cholernie płaski, że mnie krew zalewa. BBE wg mnie najlepsze na 1, bo wtedy naprawdę dodaje dynamiki.
no widzisz ale Ty masz ep-630. To były pierwsze słuchawki na ktorych testowałem mojego playerka. i Wtedy przyszły KPP wiec niemile wspominam te creativy. Z tego co pamietam to chyba lepiej mi sie słuchało muzyki na tych słuchawkach dołączonych do U3 niz na epkach bo na ep-630 wszystko mi sie zlewało, zero wokalu praktycznie. a co do 1BBE to moze coś w tym jest bo na px 100 powzej 1 to tragedia. No i problem nie leży w basie tylko w samym dzwięku. Nie bede nic pisał ze jest gorzej tylko określe to ze odbiega to od dzwięku do ktorego sie przyzwyczaiłem. Tak dla ratunku moze ktoś mi napisze gdzie mogłbym przetestować możliwości tych sennkow bo na kompie nie mam karty dzwiekowej a podpiełem je tylko pod napęd i pusciłem oryginalke CD, pozniej przeszedłem na kino ale tam nie da sie nic ustawić, jedynie EQ. Przy probie ustwienia dolby digital czy super srnd, a nawet subwoofer lvl wyskakuje error na kinie (dziwne :/) Na zwykłm radiootdwarzaczu CD czy wszedzie tam gdzie testowałem dzwiek jest normalny, mało efekciarski i bass to na very low lvl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchu? ja słucham muzyki tak ze jak dam kresezcke wyzej (z 34 na 35) to juz zaczynają słuchawki harczeć ;) jeszzce przy takim EQ

50 - (8)

200 - (2)

1K - (-2)

3K - (8)

14K - (12)

 

Wszystko w skali do 12 :) BBE na 1, 3D na 4 i mach3bass na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym proponował zamknąć temat, bo to nie ma sensu:

- temat ten miał się tyczyć ep-630 a przewineła się już tutaj cała masa innych słuchawek (niekoniecznie dokanałowych). Powiecie, że to dla porównania. Ale jak można słuchawki dokanałowe porównywać do nausznych (PX100, AKG...) a nawet "nagłownych" (o HD650 była tutaj też mowa)

Poza tym:

- jedni te słuchawki wychwalają

- drudzy te słuchawki besztają

Jakiś ogólny wniosek??

 

Innymi słowy każdy człowiek jest inny. Jeden do szczęścia potrzebuje szklankę wódki z rana (mniami śniadanko :P hihi) inny kawusię, a jeszcze inny musi pójść pobiegać. Głupie porównania, ale ... nieważne ...

Jak w ogóle można porównywać różnego typu słuchawki? W sumie "porównanie" fajna sprawa, bo jak ktoś chce się przesiąść na coś innego, to wie czego może się spodziewać. Ale można to robić jedynie w celu ukazania różnic, a nie krytykowania bo te słuchawki to mają, a te już nie. Ludzie, inny typ konstrukcji ogranicza możliwości. To tak jakby porównywać samochody do motorówek. Nie da się !! Albo się jeździ, albo się pływa. Hmmm amfibia - zawsze to jakaś alternatywa :P

IMO trzeba by było mieć conajmniej 3 konstrukcyjnie różne pary słuchawek. Każde na inną okazję.

 

Od siebie mogę jedynie dodać, skoro temat odnośnie ep`ków, że słuchawki te mają sporo miękkiego basu, nietragiczną góre oraz środek, przy czym można na nich wyłapać dużo więcej szczegółów niż na pchełkach z racji budowy tych słuchawek.

Jeszcze jedno, kupiłem MX500 ze względu na wiele pochlebnych ocen (miały być moim numerem 1 w kategorii sł. douszne) jednak kompletnie mi one nie pasują. Za bardzo wyeksponowana góra oraz środek, przy praktycznym braku dołu pasma. Moich uszu to nie zadowala. Słuchawki sprzedałem, kupiłem Cresyny.

 

Proponuję zrobić "ankiete zadowolenia" jako podsumowanie tematu, po czym temat zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym uzasadnieniem jest aby sie rozpisywac o pkach w jak najszerszym kontekscie jest to, ze jako sluchawki dokanalowe ciezko jest je odsłuchac przed zakupem.

stad kazdy wariant porownania moze byc dla potencjalnego ich uzytkownika cenny lub istotny.

bo szansa, ze ktos sluchal innych sluchawek i wyrobi sobie zdanie jest wtedy wieksza.

 

a co do samochodow i motorowek - slyszales o amfibii ? a wodolot ? lata czy plywa ? poduszkowiec ? lodz podwodna plywa na wodzie takze.

ale co do szklanki wodki masz racje - jak sie sprowadzi rozmowe do wspolnego mianownika to i ep630 da sie porownac do hd650. ale wodka jest konieczna. bez picia nie ma zycia. bez sluchawek da sie zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności