Skocz do zawartości

Zen Vision:m Vs Iaudio X5


keww

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.epizenter.net/e107_plugins/foru...wtopic.php?3770

Zarejestrujcie sie koniecznie, żeby zobaczyć fotki.

 

Wykresy mówią same za siebie, ZVM ma lepszą jakość dzwięku :) ,podobnie jak wyswietlacz, baterię itp.

 

Creativy nie są słabymi playerami(przynajmniej te z hdd)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swistak siedzi i zawija.....

 

wykresami udowodnie Ci wszystko, nawet ze szczotka ryzowa nagrywa dzwiek lepiej niz np.dyktafon Olympusa.

 

daj spokoj, wlz testy miedzy bajki. potem pierwszy odslucj i ..... jakby wynik inny.

 

Zgadzam się ze squonk-iem.

Najbardziej miarodajne są opinie albo ludzi niezależnych, z wrażliwym uchem, albo doswiadczonych.

 

Z opiniami moze tez byc różnie. Np. Ja i Squonk. Bylem przekonany ze kazdy człowiek na ziemi będzie zachwycony AKG K26P a tu Squonk-owi nie "podeszły" i sprzedał je. Dlatego staram sie już nie forsować na siłe swojego zdania i sugeruję testy odsłuchowe.

 

Jezeli na róznych forach znajdziesz opnie ze ZEN gra tak samo dobrze jak X5 i nie będa to odosobnione przypadki to może cos w tym jest. Dzis GETZ podesłał wykresy porównujące ER6 z EX71. Teoretycznie powinny grać podobnie. W praktyce (jak wiezyc Forza Lazio - to różnica klas).

 

Forza "forsuje" spotkanie forumowiczów - moze bedziesz sie mógł przekonać. Najlepiej umówić się z forumowiczem posiadającym X5 i porównac na tych samych słuchawkach. To są chyba najbardziej miarodajne testy :):D I sprzyjają znajomościom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykresami udowodnie Ci wszystko, nawet ze szczotka ryzowa nagrywa dzwiek lepiej niz np.dyktafon Olympusa.

 

Udowadniaj :)

 

potem pierwszy odslucj i ..... jakby wynik inny.

tak się składa że dokonałem takiego odsłuchu i iaudio poza mnogością dodatków dzwiękowych niczym się nie różni. (w moim odczuciu) Więc, jasli komus do podbicia basów nie wystarczy eq należy kupić x5

 

 

Z reszta przy iaudio X5L bateria kazdego playera wysiada.

 

Miałem na myśli zwykle x5, bo x5l to raczej inna kategoria cenowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem pierwszy odslucj i ..... jakby wynik inny.

tak się składa że dokonałem takiego odsłuchu i iaudio poza mnogością dodatków dzwiękowych niczym się nie różni. (w moim odczuciu) Więc, jasli komus do podbicia basów nie wystarczy eq należy kupić x5

 

 

Na EP'kach ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Keww.. Poprzegladaj to forum.. to forum iriver i iaudio. Nawet mimo tego, ze creativy sa w ofercie to istnieja jako dodatek. Tak jak archos, mpio. Dlatego nie ma co kruszyc kopi, o wyzszosc, bo tej batalii nie wygrasz. Sam posiadam zena i juz dawno sie pogodzilem z tym, ze forumowicze nie sa tolerancyjni. Zatem, cieszmy sie wszyscy tym co mamy.

Licze na jakis zlot forumowiczow, wtedy bedzie mozna zweryfikowac swoje opinie na zywo. Mam nadzieje, ze obedzie sie bez rozruchow..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh... a ja powiem tak. Tojerancja toleracnaj ... a testy na całym świecie mówia jednak same za siebie.

 

Czy to w CHIPie czy PCWK, czy Enterze, czy CDA, czy wieeelu innych mniejszych czy wiekszych serwisów. Nie ma drugoego takiego playera jak X5 (czy X5L) co dostał by tle nagrod. A o wraznieach odsłuchowych to już długo mozna rozmawiać.

 

Jedyną pewną i niepodważalną sprawą jest wyświetlacz. Jednak jak było widać w ostatnim chipie, Vision:M nawet się nie zbliżył do X5 w rankingu. Sorrki, ale trzymając się FAKTÓW, V:M zostaje wtyyyyle :)

 

Polecam: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=6168

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reszta przy iaudio X5L bateria kazdego playera wysiada.

 

Miałem na myśli zwykle x5, bo x5l to raczej inna kategoria cenowa...

jak to inna kategoria cenowa???

w mp3store Vision M 30gb kosztuje dokladnie tyle samo co X5L 30gb :unsure::unsure:

a "zwykla" x5 30gb raptem 120zl mniej

wiec nie rozumiem o jakich kategoriach cenowych mowisz :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keww-problem polega na tym że te -jak piszesz-"dodatki-

najtrudniej wyregulować.Przy obecnym stanie techniki

rzadko zdarzają się np. zniekształcenia harmoniczne samego

wyjścia audio.Co innego jeżeli odtwarzacz posiada procesor

dzwiękowy-mnogość "dopalaczy" i ustawień equalizera powoduje

że łatwo o błąd opragramowania. Na przykład pierwsze serie Irivera

H 10 miały błąd firmwara który powodował że podbicie basu powodowało

zniekształcenia harmoniczne-

Spektogram H 10 bez podbicia EQ-jak widać niezwykle "czysty"-

 

h10cleanspectrum2fd.jpg

 

A teraz spektogram H 10 z podbitym basem-stary firmware-zniekształcenia są

naprawdę duże-popatrzcie>>

h10spectrumwitheq4ba.jpg

Firma szybko zreflektowała się w błędzie i poprawiła firmware-spektogram

po korekcji-

h10spectrumbassboost7ou.jpg

Reasumując-ustawienie oprogramowania procesora dzwiękowego jest najczulszym

elementem współczesnych playerów MP3 (a zwłaszcza dużych HDD). Iriver i iAudio

mają tu przewagę-są to firmy skoncentrowane wyłącznie na przenośnym sprzęcie

audio- oprogramowanie ich playerów jest naprawdę bardzo wyrafinowane

(przy tym wszelkie jego błędy są na bieżąco -jak widać- korygowane). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylema w mp3store i bawilem sie troche iaudio x5. Nie powiem, podoba mi sie, solidnie wyglada. Rowniez mile wrazenie zrobil na mnie u3. Jedna rzecz tylko mi sie nie podoba. To mnogosc ustawien dzwieku, basu, panoramy, balansu, 3d... Wg mnie to niepotrzebne. Bo tylko znieksztalca dzwiek. Jak powlaczamy to wszystko, to czujemy sie jak w innym swiecie, owszem, ale to przestaje byc juz naturalny dzwiek.

Sluchalem jeszcze iriverow, t20, h10.. i bladziutko wypadaja.. bladziutko.. Wszystkie odsluchy na akg k26p.

Zatem, porownywanie z creative, mija sie z celem.

Panowie, tylko zlot moze nas uratowac!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlot zlotem... ale playery maj to do siebie ze zlatuja sie w redakcjach... i ponowie uwage: FAKTY sa jedne :)

 

To ja bardzo prosze o link do opisanego w takiej redakcji porównania X5 i Zen Vision :)

 

Mówię serio - moze byc anglojezyczny -> byle by był firmowany przez rzetelna redakcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rankingi.chip.pl/ranking_126220.html

 

Zen jest na drugim miejscu za iAudio, jest to bardzo dobry wynik tym bardziej że pokonał wszystkie iRivery.

Fakt, różnica pomiędzy miejscem pierwszym a drugim jest duża, ale mimo wszystko wybrałbym zena. Dlaczego? Przede wszystkim ekran, tv out, więcej formatów wideo, różne duperele typu album art, GUI, wygląd... Moja decyzja nie jest taka dlatego że kupiłem visiona i teraz się bronię.

 

Na EP'kach ? :)

 

Tak, na epkach. Nie są to słuchawki najwyższej klasy ale myślę, że podstawowe różnice w dzwięku są możliwe do wyłapania. Tym bardziej, że na lepsze mnie nie stać.

 

Dzis bylema w mp3store i bawilem sie troche iaudio x5. Nie powiem, podoba mi sie, solidnie wyglada. Rowniez mile wrazenie zrobil na mnie u3. Jedna rzecz tylko mi sie nie podoba. To mnogosc ustawien dzwieku, basu, panoramy, balansu, 3d... Wg mnie to niepotrzebne. Bo tylko znieksztalca dzwiek. Jak powlaczamy to wszystko, to czujemy sie jak w innym swiecie, owszem, ale to przestaje byc juz naturalny dzwiek.

 

Z tym, że wygląda solidnie się zgodzę, ale przeciętny użytkownik "tonie" w mnogości fuckcji. Czy eq nie jest wystarczający? Sami dobrze wiecie jak wielu osobom wystarcza no-name z allegro.

 

Z iAudio mam kontakt codziennie, więc moja ocena jest raczej obiektywna.

 

X5 może bronić się formatami audio oraz efektami dzwiękowymi, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Kto kupuje oryginalne płyty alb zgrać je np. do FLACA? Niewielka część użytkowników. Wszyscy korzystamy z innych źródeł :) Można tam znaleść w większości formaty stratne.

 

Reasumujac, znowu zostanę zmieszany z błotem, w końcu to forum iRiver i iAudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keww !!!!

 

to ze ja mowie o faktach to jedno, ale NIGDZIE nie napisałem ze V:M jest gorszy. Ja poprostu stawiam bardziej na audio i w X5 bardziej mi pasował dzwiek. A do flacku mozna pozcyztac i sicgac z sieci coraz wiecej. Idac tym sposobem rozumowania kto na takim wyswietlaczu oglada filmy? Minimum to taki z A2.

 

 

ps. jest to forum playerów. zwracam uwagę ze coraz więcje ludzi z ipodami. to od Was zalezy czy będzie Was więcej i czy będzicie mniec argumenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja analizując ten wykres z tabelki dochodze do wniosku, że Zen V:M pokonał irivery w tej kategorii, bo iriver nie miał czego wystawić, tzn iriver w chwili obecnej nie ma odtwarzacza dyskowego z funkcją odtwarzania filmów ( nie licząc PMP oczywiście ). Za to wyścignął w tym rankingu wszystkie twory creative typu zen sleek Photo itd. Co nie zmienia faktu, że taką H10 nie był bym zainteresowany ze wzgl na dysk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, ze zdecydowana WIEKSZOSC uzytkownikow tego forum stawia na jakosc dzwieku a nie na inne wodotryski, a Iriver i Iaudio pod tym wzgledem w dalszym ciagu wioda prym i watpie by kiedykolwiek ich Creative dogonil. Nie kupil bym creative nawet gdyby mial wbudowana masazystke (no dobra, z ladna masazystka to bym sie zastanowil :) ) dlatego, ze ma jak dla mnie dosc dupna jakosc dzwieku. Lepszy czy gorszy to pojecie wzgledne. Jeden woli podrasowanego Opla a drugi troche okrojonego z niektorych bajerow Mercedesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było sensu wystawiania H300 do testu, z uwagi że już go nie produkują.

 

tak samo wycofaliśmy M3, które było wcześniejszym liderem zestawienia playerów z HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności