Skocz do zawartości

Zen Vision:m Vs Iaudio X5


keww

Rekomendowane odpowiedzi

wezcie nie wspominajcie o jukeboxach bo mi sie plakac chce za moim njb2:P potezny dzwiek , tyle powiem, a co do ipoda to sie rysuje, ale nie jest taki brzydki jak iaudio/iriver :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipoda celowo zrobili w takie obudowie, zeby sie wiecej pokrowcow i sylikonow na niego sprzedawalo :P

 

Ja jak wspomnialem, creativy slyszalem dwa.. Starego zena 20 gb i muvo jakies... Jeden i drugi wrazenia na mnie nie zrobil, szczegolnie ten pierwszy :huh: Cichy, dzwiek bez dynamiki, na normal po prostu porazka. Jezeli jakosc dzwieku sie znacznie nie zmienila (a z tego co wiem to sie nie zmienila) na lepsze to trzymam sie zdala od tych odtwarzaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wspomnialem, creativy slyszalem dwa.. Starego zena 20 gb i muvo jakies... Jeden i drugi wrazenia na mnie nie zrobil, szczegolnie ten pierwszy :huh: Cichy, dzwiek bez dynamiki, na normal po prostu porazka. Jezeli jakosc dzwieku sie znacznie nie zmienila (a z tego co wiem to sie nie zmienila) na lepsze to trzymam sie zdala od tych odtwarzaczy :)

 

Ignacy, Zeny nie posiadaja "dupnego" dzwieku. Wczoraj nabylem k26p. Balem sie na moim zenie nie beda dobrze graly. Ale mnie zaskoczyly. Dzwiek soczysty, przestrzennie ulozony, klarowny. Nie zapominaj, ze zeny maja po 25mW na kanal, gdy polowa iriverow ma ponizej 20mW. Wszyscy wieszaja psy na creativach, ale napewno polowa nawet nie slyszala jak graja. Jesli opiniujecie po przesluchaniu jakiego muvo albo innego flasha to sie zgodze, bo dzwiek plaski i "taki sobie". Ale wybaczcie, Zeny mikro, badz V:M moga sie same bronic.

Jestem ostanio stalym bywalcem mp3store i slucham sobie h10, t20.. i w moim odczuciu to graja ciszej, bez dynamiki, plasko wzgledem posiadanego przezemnie creativa. Szczerze bylem zainteresowany kupnem h10 z dyskiem 20Gb, badz 6gb, ale po tych odsluchach calkowicie zmienilem zdanie. Wole na jakis czas jeszcze zostac przy moim Zenie, a w przyszlosci moze i6 albo oslawiona karma (jak trafie na jakas bombowa oferte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole na jakis czas jeszcze zostac przy moim Zenie, a w przyszlosci moze i6 albo oslawiona karma (jak trafie na jakas bombowa oferte).

 

KARMA z C4 lub trotylem ;):blink:

 

A tak na serio to juz wiele razy pisałem, ze nie ma sensu przekonywać ludzi "na siłe".

 

Jezeli jakośc muzyki odpowiada nabywcy to tylko się cieszyć muzyką.

Najgorsze co moze byc to czesta wymiana sprzetu na "lepszy" - "bardziej uznany".

 

Nie ma to jak odsłuch własny :)

Warto porównywać swój sprzęt z innym ale jezeli nie słyszy się dużej róznicy - to jaki jest sens w wymianie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cóż, moi drodzy...

 

Tak jak kolega keww napisał jest to forum iAudio i iRivera. 2 rzecz... mam iAudio x5 i nie jest wcale rewelacyjny, powiem wiecej z checią sie zamienie na zena vision. Dlaczego? Otóż, iAudio ma mały ekran, odtwarza mało formatów filmowych, filmy jakościowo są denne w porównaniu z Creativem. Kolejna rzecz... co zauważyłem problem z przewijaniem plików. Dociskam na maksa a on mi przerzuca o jeden utwór do przodu... odtwarzacz ląduje na oknie. Wszystkie wspomniane rewelacyjne funkcje iAudio x5- equalizer, przestrzenność dzwięku, i basy i wypełnianie nierównosci w kawałkach do tego balans. Equalizer (Vison też ma), przestrzenność dzwieku- fajna opcja, basy- za duze basy, słuchawki pierdza, przy dobrych utworach (Vsion tez ma), wypełnianie nierównosci- dla mnie nei widać różnicy, balans- bezuzyteczny. Zdjęcia- małe i w słabej jakosci na odtwarzaczu, nie widać szczegółow, poza tym nie mozna jednocześnie słuchac i ogladac. Brak obsługi tagów Tzn. Nie obsługuje kolejnosci kawałków, musze wszystko numerować w nazwach plików- MĘKA. Liryka- fakt jest liryka, ale dzieli linijki i czasem nie da sie czytac. Nie wyświetla Coverów przy nazwie albumu :( Długo ładuje zdjęcia. Nie można budować własnych plajlist na odtwarzaczu prócz jednej. Resztę trzeba robic na komputerze. Nie ma w ogóle opcjii now playing.

 

Szczerze to jedyną dobrą rzeczą w iAudio jest mikrofon. Dla mnie rewelacja, ale nie sadze ze to bezdie głównym atutem.

 

A co do ceny to wybaczcie...

 

Jest to tylko i wyłacznie moja opinia bo keww ma Visiona wiec widze go na codzienn i wiem dlaczego moj wydaje sie gorszy. Mogłbym jeszcze wiele wymieniac. iAudio jest po prostu odtwarzaczem z duża ilościa bajerów, a podstawowe sprawy ma niedopracowane. Jedyna rada to nowy firmware, który wyjdzie gdzies we wrześniu dlatego licze ze panowie z iAudio sie postaraja i cos z tym zrobia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moi drodzy...

 

Tak jak kolega keww napisał jest to forum iAudio i iRivera. 2 rzecz... mam iAudio x5 i nie jest wcale rewelacyjny, powiem wiecej z checią sie zamienie na zena vision. Dlaczego? Otóż, iAudio ma mały ekran, odtwarza mało formatów filmowych, filmy jakościowo są denne w porównaniu z Creativem. Kolejna rzecz... co zauważyłem problem z przewijaniem plików. Dociskam na maksa a on mi przerzuca o jeden utwór do przodu... odtwarzacz ląduje na oknie. Wszystkie wspomniane rewelacyjne funkcje iAudio x5- equalizer, przestrzenność dzwięku, i basy i wypełnianie nierównosci w kawałkach do tego balans. Equalizer (Vison też ma), przestrzenność dzwieku- fajna opcja, basy- za duze basy, słuchawki pierdza, przy dobrych utworach (Vsion tez ma), wypełnianie nierównosci- dla mnie nei widać różnicy, balans- bezuzyteczny. Zdjęcia- małe i w słabej jakosci na odtwarzaczu, nie widać szczegółow, poza tym nie mozna jednocześnie słuchac i ogladac. Brak obsługi tagów Tzn. Nie obsługuje kolejnosci kawałków, musze wszystko numerować w nazwach plików- MĘKA. Liryka- fakt jest liryka, ale dzieli linijki i czasem nie da sie czytac. Nie wyświetla Coverów przy nazwie albumu :( Długo ładuje zdjęcia. Nie można budować własnych plajlist na odtwarzaczu prócz jednej. Resztę trzeba robic na komputerze. Nie ma w ogóle opcjii now playing.

 

Szczerze to jedyną dobrą rzeczą w iAudio jest mikrofon. Dla mnie rewelacja, ale nie sadze ze to bezdie głównym atutem.

 

A co do ceny to wybaczcie...

 

Jest to tylko i wyłacznie moja opinia bo keww ma Visiona wiec widze go na codzienn i wiem dlaczego moj wydaje sie gorszy. Mogłbym jeszcze wiele wymieniac. iAudio jest po prostu odtwarzaczem z duża ilościa bajerów, a podstawowe sprawy ma niedopracowane. Jedyna rada to nowy firmware, który wyjdzie gdzies we wrześniu dlatego licze ze panowie z iAudio sie postaraja i cos z tym zrobia.

 

3/4 rzeczy które wymieniłeś nie ma nic wspólnego z odtwarzaniem muzyki. Więc nie mów ,że X5 nie ma dopracowanej "podstawowej sprawy" jaką jest odtwarzanie muzyki :)

 

Odtwarzanie filmów jest tylko dodatkiem ,a nie jak w Zenie równoważną funkcją z odtwarzaniem muzyki.

 

"iAudio jest po prostu odtwarzaczem z duża ilościa bajerów" - no popatrz ,a w ZMW kalendarz i ksiązką telefoniczna to wcale nie są bajery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie filmów jest tylko dodatkiem ,a nie jak w Zenie równoważną funkcją z odtwarzaniem muzyki.

 

W takim razie dlaczego za podobna cenę dostaję tylko dodatek a nie pełną opcję? Nie lepiej mieć obydwie funkcje?

 

3/4 rzeczy które wymieniłeś nie ma nic wspólnego z odtwarzaniem muzyki. Więc nie mów ,że X5 nie ma dopracowanej "podstawowej sprawy" jaką jest odtwarzanie muzyki

 

Wady które nie są związane z ostwarzaniem muzyki nie traktujesz jako wady, tzn. cechy odtwarzacza nie związane z odtwarzaniem muzyki nie są istotne?

 

"iAudio jest po prostu odtwarzaczem z duża ilościa bajerów" - no popatrz ,a w ZMW kalendarz i ksiązką telefoniczna to wcale nie są bajery

 

Mnie osobiscie kalendarz się przydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie filmów jest tylko dodatkiem ,a nie jak w Zenie równoważną funkcją z odtwarzaniem muzyki.

 

W takim razie dlaczego za podobna cenę dostaję tylko dodatek a nie pełną opcję? Nie lepiej mieć obydwie funkcje?

 

3/4 rzeczy które wymieniłeś nie ma nic wspólnego z odtwarzaniem muzyki. Więc nie mów ,że X5 nie ma dopracowanej "podstawowej sprawy" jaką jest odtwarzanie muzyki

 

Wady które nie są związane z ostwarzaniem muzyki nie traktujesz jako wady, tzn. cechy odtwarzacza nie związane z odtwarzaniem muzyki nie są istotne?

 

"iAudio jest po prostu odtwarzaczem z duża ilościa bajerów" - no popatrz ,a w ZMW kalendarz i ksiązką telefoniczna to wcale nie są bajery

 

Mnie osobiscie kalendarz się przydaje...

 

1. Nie można mieć wszystkiego :) Z to w iAudio dostajesz świetną metalową obudowę ,mnogość odtwarzania formatów itp itd.

2.Priorytetem w projektowaniu X5 był dźwięk i osoby które X5 kupują są nastawione na słuchanie muzyki ,a nie video. I to widać - Creative jest lepszy na polu odtwarzania Video (wieksza rozdziałka ,wiecej formatów) m ,ale ustępuje x5 na polu dźwięku (więcej formatów ,"opcji" dźwiękowych , lepsza jakość dźwięku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie można mieć wszystkiego
Odtwarzanie filmów jest tylko dodatkiem ,a nie jak w Zenie równoważną funkcją z odtwarzaniem muzyki.

A jednak mozna...

 

Skoro jestes nastawiony na muzykę zastanawia mnie tylko dlaczego w takim razie kupiłeś X5 a nie np. M5, w końcu zaoszczędziłbyś trochę pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie można mieć wszystkiego
Odtwarzanie filmów jest tylko dodatkiem ,a nie jak w Zenie równoważną funkcją z odtwarzaniem muzyki.

A jednak mozna...

 

Skoro jestes nastawiony na muzykę zastanawia mnie tylko dlaczego w takim razie kupiłeś X5 a nie np. M5, w końcu zaoszczędziłbyś trochę pieniędzy

 

A jdenak odtwarzanie i jakość muzyki i z tym związane funkcje ucierpiały :)

 

Powód był prosty - M5 nie było jeszcze w sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jdenak odtwarzanie i jakość muzyki i z tym związane funkcje ucierpiały :)

Mnie wystarczyw zupełności to co mam. Wolę mieć lepszy ekran niz pare dodatkowych funkcji dzwiekowych, tym bardziej ze moge sie bawic eq, bass boostem oraz smart volume

Powód był prosty - M5 nie było jeszcze w sprzedaży :)

lol?!, ponieważ x5 jest bardziej zaawansowany technicznie myślałem że pojawiły się na rynku w odwrotnej kolejności. Chyba że mnie w wała robisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dla was lepszy jest creative. Bo lepiej odtwarza video. W tej materii iaudio oczywiście przegrywa.

 

Jeśli chodzi o odtwarzanie muzy to takie formaty jak flac czy OGG i to z oryginalnych płyt pewnikiem was wogle nie interesują bo mp3 też brzmi dobrze. Iaudio jest dla osób, dla których mp3 192Kb/s z neta nie jest dość dobre.

 

Mnie to przypomina sytłacje z życia. Jeden kumpel kupił szmirowate słuchawki logitecha i przepłacił dając za nie prawie 100zeta. Nie powiedziałem mu, że to największe ****o jakie jest, ale kiedy inny kolega powiedział mi, ze chce sobie kupić jakieś słuchawki i myśli o takich clip-onach panasonica za 80zeta, a ja mu odradziłem żeby nie brał bo to ****o wtedy tamten koleś od logów się wciął - że przecierz nie każdy chce takie wypasione drogie słuchawki jak mam ja .... Pomijając fakt, że chciałem kumplowi doradzić KSC75 za 89zeta, a porty kosztują 150, pmxy równierz to niektórzy po prostu lubią być przerobieni w wała i dać tyle samo albo nie wiele mniej za dużo gorszy produkt ....

 

Dla funkcje odtwarzania muzy sprowadza się jak zrozumiałem z wypowiedzi do szeregowania pojedyńczych kawałków różnych wykonawców i do zabawy z equalizerem. Jakość nie została tu ani razu poruszona - czyli jak mniemam jakość nie jest ważna. Użytkownicy sa zadowoleni z tego co słuchają i nie potrzebują więcej do szczęścia. W tej sytłacji to jedyny słuszny wybór to Ipodv Video albo Creative Zen V:M :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powód był prosty - M5 nie było jeszcze w sprzedaży :)"

 

lol?!, ponieważ x5 jest bardziej zaawansowany technicznie myślałem że pojawiły się na rynku w odwrotnej kolejności. Chyba że mnie w wała robisz :P

 

Nie robię cię w wała - M5 to okrojona wersja X5 i weszła na rynek PO X5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dla was lepszy jest creative. Bo lepiej odtwarza video. W tej materii iaudio oczywiście przegrywa.

 

Jeśli chodzi o odtwarzanie muzy to takie formaty jak flac czy OGG i to z oryginalnych płyt pewnikiem was wogle nie interesują bo mp3 też brzmi dobrze. Iaudio jest dla osób, dla których mp3 192Kb/s z neta nie jest dość dobre.

 

Mnie to przypomina sytłacje z życia. Jeden kumpel kupił szmirowate słuchawki logitecha i przepłacił dając za nie prawie 100zeta. Nie powiedziałem mu, że to największe ****o jakie jest, ale kiedy inny kolega powiedział mi, ze chce sobie kupić jakieś słuchawki i myśli o takich clip-onach panasonica za 80zeta, a ja mu odradziłem żeby nie brał bo to ****o wtedy tamten koleś od logów się wciął - że przecierz nie każdy chce takie wypasione drogie słuchawki jak mam ja .... Pomijając fakt, że chciałem kumplowi doradzić KSC75 za 89zeta, a porty kosztują 150, pmxy równierz to niektórzy po prostu lubią być przerobieni w wała i dać tyle samo albo nie wiele mniej za dużo gorszy produkt ....

 

Dla funkcje odtwarzania muzy sprowadza się jak zrozumiałem z wypowiedzi do szeregowania pojedyńczych kawałków różnych wykonawców i do zabawy z equalizerem. Jakość nie została tu ani razu poruszona - czyli jak mniemam jakość nie jest ważna. Użytkownicy sa zadowoleni z tego co słuchają i nie potrzebują więcej do szczęścia. W tej sytłacji to jedyny słuszny wybór to Ipodv Video albo Creative Zen V:M :]

 

Jedyny dobry post... na tym forum. No dobra. Przyjmijmy, ze macie racje, w takim razie jeżeli iAudio jest dobre do muzy, a nie do filmów. To dlaczego projektanci zapomnieli o tak istotnej sprawie jak numerowanie w tagach??

 

Kupiłem sobie iAudio wydając ciężka kasę. Nie zalezało mi tak na jakości muzy, jak na prostej obsłudze, dobrych filmach. Wreszcie ktoś klarownie przedstawił o co chodzi. Powinniscie częściej prostować posty ludzi np. "Creative to lipa", albo "Ipod sucks". Teraz wiem, że wydałem kasę na marne.

 

Może ktoś chce kupić iAudio x5 20gb?? 1 miesiąc używania z pokrowcem z zCover (USA) Cena: 1310zł

piszczie na lukasz.wieczorek@wp.pl lub tel. 608672320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nikt tutaj nie pisze, że Iaudio to killer pod wzgllędem video ... Zawsze był poruszany temat rozdziałki i fpsów, a gdy pojawił się zen vision fakt lepszego obrazu i fpsów został odnotowany już dawno w postach na forum chyba jeszcze zanim zen pojawił się w sklepach O_o

 

Tylko tutaj jest właśnie chaczyk - na forum dominują osoby, które chcą jak najlepszej jakości dźwięku - dlatego polecają iaudio a nie creative a do tego słuchawki minimum za 100zeta wzwyż do tysiąca nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie można mieć wszystkiego
Odtwarzanie filmów jest tylko dodatkiem ,a nie jak w Zenie równoważną funkcją z odtwarzaniem muzyki.

A jednak mozna...

 

no mozna. ja tam tylko mowie, ze jak cos jest do wszystkiego, to no....ten tego.....:)

 

Ano nie uwzględniłem takiego przypadku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie można mieć wszystkiego
Odtwarzanie filmów jest tylko dodatkiem ,a nie jak w Zenie równoważną funkcją z odtwarzaniem muzyki.

A jednak mozna...

 

no mozna. ja tam tylko mowie, ze jak cos jest do wszystkiego, to no....ten tego.....:)

 

Ano nie uwzględniłem takiego przypadku :P

To w takim razie U10, iAudio A2, 6 to no....ten tego....?

 

A Zen Vison:M wyświetla napisy do filmów ?

Niestety nie, ale w razie czego można sobie wkleic napisy w film. Mimo wszysko napisów nie używam bo znam angielski w miarę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat...

 

My tu gadu-gadu a Rudy twierdzi, że Zen Vision:M gra lepiej od H10. Aż postaram się żeby jakoś przesłuchać tego playera, bo mnie to ciekawi niezmiernie. Wątpię, żeby creative nagle zaczął produkować dobre playery. A więc zadanie bojowe dla użytkowników forum z dużych miast: dopaść zen'a i zrecenzować.

 

Sam może będę musiał odszczekać to co napisałem w tym wątku :D Jeden stareotyp już został przełamany. Wprawne ucho Raf'a, Getza i Ogórka stwierdziło, że ipod nano gra bardzo dobrze. Ja będę miał okazję się przekonać o Creativie najwcześniej za 2 tygodnie, kiedy wybywam do wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam All,

Mam iAudio juz chyba kolo roku i naprawde sie nie sprawdzil. To forum wprawdzie jest stronnicze, a opieranie sie na testach wszak bezcelowe. Skoro np. pisza ze słuchawki maja szerokie poasmo przenoszenia a okazuje sie ze graja gorzej niz sluchawki co maja weższe pasmo.

 

Dlatego musze stwierdzic ze liczy sie opinia przedstawiana przez uzytkownikow, a ja jestem jednym z nich, nie gosciem ze sklepu z odtwarzaczami który promuje swój asortyment. Wydalaem ciężka kase na iAudio, nie mialem az tyle zeby kupić model z rozszerzona bateria, bo musialem jeszcze jakis ladny pokrowiec, ktory by tego mojego playerka osłanial. Więc poszlo 1250+150zl czyli 1400zl.

 

Na jakość dzwieku nie narzekam bo jest calkiem nie zla na Epkach 630, ale jak wzialem Zena M Vision to jakos wielkiej róznicy widać nie bylo w jakości dzwieku, wiec moze ta jakość to jest przeznaczona dla audiofilow, sam nie wiem.

 

Patrząc pod kątem funkcjonalności to widze ze ma wszystko, ale rownoczesnie nic nie jest dopracowane w 100 procentach, a szczegolnie filmy, bo zeby obejrzeć jakis co sie mija z celem bo wiejkość i jakość ekranu sa beznadziejne to jeszcze trzeba czekać, az sie skonwertuje, co nie pomaga mi w moim szybkim trybie zycia.

 

A skoro nie ma dopracowanych wszystkich funkcji moze lepiej wybrać M5 czy jakiegoś Creativa, moze Zena Toucha.

 

Nie wiem jescze jak u reszty uzytkownikow, ale mi sie popsul 3 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności