Skocz do zawartości

Denon D7000


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z oceną fallow'a o różnicy miedzy D2000 a d7000 . Różnica jest spora jednak nie zawsze ona będzie łatwa/możliwa do usłyszenia podczas kilkuminutowych odsłuchów w sklepie na nieznanym i często nieodpowiednim sprzęcie tj dziurce ze wzmacniacza stacjonarnego lub cdka . Wiadomo że 25Ohmowe Denony zagrają nawet z iphona ale nie o to chodzi , w przypadku D7000 potrzebny jest dobry wzmacniacz słuchawkowy żeby pokazały to co potrafią a potrafią więcej w zależności od reszty towarzystwa .

Główna i największa różnica miedzy D2 a D7 jest w pełniejszej i nie tak wycofanej średnicy oraz w kontroli basu . Dźwięk ma więcej "ciała" jest bardziej pełny , wygładzony i rzeczywisty . Bas ( kontrola , impakt , tekstura ) to jest inna liga ( jakościowo a nie ilościowo ) mimo ze kontrola w D7000 nie zawsze jest idealna . Nie zrozumcie mnie żele , D2 są bardzo ciekawymi słuchawkami ( są osoby które je wolą bardziej od D5 czy D7 ) a wyższe modele są jak to już wcześniej ktoś zauważył ich rozwinięciem . Z innej strony na pewno różnice między tymi słuchawkami nie są proporcjonalne do ceny ale w świecie audio i nie tylko zresztą nie uświadczy się tej zależności , z resztą co do samej ceny to w Polsce Denonów innych Japończyków raczej się nie kupuje ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak nie ma co przesadzać z zachwytami bo to owszem świetne słuchawki, wspaniale wykonane, grają zacnie, mają bardzo dobry kabel ale pytanie czy aż tak audiofilizm bije po głowie że są osoby twierdzące "nie kupie do swojego sprzętu kabla za 30 tysięcy bo to padaka, tylko poprosze za 80 tysiecy" po czym podmiana kabli (bez wiedzy) zainteresowanego pokazuje tylko ze nie widzi różnicy dźwięku. Weźmy też pod uwage że słuchając na takim sprzęcie bardzo duży wpływ na odbiór dźwięku posiada ludzka psychika. W końcu masz na głowie coś wartego olbrzymie pieniadze odtwarzanego z równie pokaźnego źródła. Siłą rzeczy to musi być w jakimś stopniu lepsze.

 

Nie można też dać się zwariować bo jeśli "różnicy nie czuć od razu" to świadczy równie dobrze o tym że różnice będą naprawde minimalne nie warte uprawnianiem "mantry" nad sprzętem tylko po to żeby być o przysłowiową 0,2 sek lepszym. I co najwazniejsze to tylko sie sprawdza na określonych rodzajach muzyki.

 

Popatrzcie na formułe 1 gdzie np. Różnica często miedzy czasem 1 kierowcy a 9 wynosi 0,541 sek a już tego pierwszego nazywaja Idealnym a tego 9 żółwiem. Wszystko zależy od punktu siedzenia. Różnicy dla zwyklego zjadacza chleba nie bedzie, dla osoby bardziej wsłuchanej bedzie ale nie warta tych pieniedzy i zachodu a dla audiofila będzia miała gigantyczną, mimo że w kazdym z tych trzech przypadków trzeźwo patrząc jest to ciagle te "0,5sek".

 

I naprawde nie są to tak olbrzymie różnice jak chociazby porównujac Ex85lp do Ex700 czy CX400 do IE8 bo to wiekszosc osob uslyszy. To są tylko szczegóły, a to już jak ktoś potraktuje te szczegóły i jak się do nich odniesie to zależy od indywidualnych preferencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej nie przechodzimy ze skrajności w skrajność :). Po prostu niektóre lepsze rzeczy wymagają lepszych komponentów bo bez nich będą takie same jak nie gorsze od innych . Napędzanie słuchawek z tzw " wyższej półki " dziurką od cdka , mp3ką itp mija się z celem bo nie będziemy słyszeć ich pełnych możliwości .

Audiofilizm bywa różnie opisywany , również jako niebezpieczna choroba która jeżeli nie ma się umiaru może stać się uzależnieniem to fakt bo wtedy tak jak napisałeś zaczynają się liczyć ułamki sekund .

Ja nie jestem człowiekiem który kupuje wzmacniacze , cdki i kable za 30000 zł ale nasłuchałem się już dziesiątek słuchawek i mam swoją wizję tego co chciałbym usłyszeć co sprawiałoby mi mega przyjemność . Nie rajcuje mnie ilość zer przy cenie i nie kieruję się ślepo wyższą ceną bo w przeciwnym wypadku nie sprzedałbym Ultrasonów Proline750 mając 2x tańsze HFI680 a jednak 750tki szybko znalazły nowego właściciela bo zupełnie mi nie podeszły . Niestety to że coś gra lepiej i gorzej i zazwyczaj to lepiej jest droższe to też jest fakt , w przeciwnym razie wszyscy zachwycali by się pchełkami z kiosku ruchu ;). Jeżeli komuś się taki dźwięk podoba i jest zadowolony to jest to powód do oklasków , jeżeli jednak ktoś już się zdecydował kupić coś lepszego i pośród tysiąca w końcu coś znajdzie i to jest coś co mu się podoba jeszcze bardziej to też jest to powód do oklasków . Tak jest z każdym hobby czy pasją i w takich kategoriach to należy odbierać . Kiedy np mówię moim znajomym o słuchawkach za 1200 zł to robią wielkie oczy i mówią jak to coś może tyle kosztować i do tego z takiej nieznanej firmy jak AKG a po chwili słyszę że jadą na narty na swoich Nordica'ch za 2500 zł i jak to one dobrze skręcają i trzymają krawędzie no i jest fajnie . Czyli co ... to są nartofile ?

 

aallen , dla mnie D7000 nie są słuchawkami do jakiegoś określanego gatunku muzyki . Jeżeli uda mi się dojechać na meet 25tego a z tego co wiem to na nim będziesz to przywiozę swój sprzęt , może zmienisz zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem człowiekiem który kupuje wzmacniacze , cdki i kable za 30000 zł ale nasłuchałem się już dziesiątek słuchawek i mam swoją wizję tego co chciałbym usłyszeć co sprawiałoby mi mega przyjemność . Nie rajcuje mnie ilość zer przy cenie i nie kieruję się ślepo wyższą ceną bo w przeciwnym wypadku nie sprzedałbym Ultrasonów Proline750 mając 2x tańsze HFI680 a jednak 750tki szybko znalazły nowego właściciela bo zupełnie mi nie podeszły

 

golasos, ja oczywiście mówiłem nie o Tobie tylko o sytuacji, która wynikła podczas mojego pobytu w Salonie Denona w poznańskim Browarze

 

aallen , dla mnie D7000 nie są słuchawkami do jakiegoś określanego gatunku muzyki . Jeżeli uda mi się dojechać na meet 25tego a z tego co wiem to na nim będziesz to przywiozę swój sprzęt , może zmienisz zdanie .

 

słuchałem ich i muszę jednak stwierdzić jako że jesteśmy ludźmi dorosłymi to także mamy swoje upodobania do odsłuchu określonego rodzaju muzyki. Nie będe więc ukrywał że nie słucham (nie to że wogóle tylko ogólnie) muzyki z dużą ilością żywych instrumentów i ogólnie takiej na której wychwyciłem te różnice (miedzy D2000 a D7000) tylko muzyki elektronicznej, muzyki z obrębu kultury Hip-Hopu i niestety muszę stwierdzić że na tym gatunku muyzyki bardzo ciężko jest wychwycić jakiekolwiek różnice z racji tej względnie niskiej separacji poszczególnych dźwięków nawet gdy są użyte są żywe instrumenty.

 

Kolega z Mp3Store wcicherski przyznał, że z całym szacunkiem ale to nie jest rodzaj muzyki do wychwytywania jakiś minimalnych różnic na słuchawkach, które budową są bardzo podobne ponieważ większość rzeczy się zlewa i drogą przez męke jest przepinanie wzmacniaczy i słuchawek na tyle szybko żeby wychwycić czy ta średnica naprawdę jest bardziej wysunięta czy może jednak lekko cofnięta.

 

Dla mnie jest to praktycznie niewykonalne dlatego nie ma się co dziwić mnie że dla mnie D2000 mogły by śmiało zastąpić większe D7000.

 

Różnice dopiero mogę wychwycić jak słucham np. Pink Floyd czy czegokolwiek w tym rodzaju a że nie słucham namiętnie to zdanie moje jest takie jakie jest, a przy okazji nie ujmuje nikomu tego że on słyszy różnicę.

 

Co do meetu byłbym rad gdybyś mógł przyjechać wtedy swoje spostrzeżenia można było by wymienić na bieżąco a no i poznać osobe z pokaźnym sprzętem też jest ciekawym doświadczeniem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Posiadam słuchawki Denon AHD-5000 które mam podpięte do starego cd denon DCD-660. Od jakiegos czasu przymierzam sie do kupna wzmacniacza lub deca ze wzmacniaczem pod ktory moglbym podlaczyc takze komputer czyli z portem USB. Szukam czegos co by sie dobrze zgralo z tymi sluchawkami w cenie do 400$-500$ i posiadalo w miare estetyczny wyglad. Czytalem troche o urzadzeniu AUDIOTRAK DR.DAC2 DX (Digital to Analog Converter) oraz o wzmacniaczu słuchawkowym Musical Fidelity V-Can v8p. Co myslicie o tych urzadzeniach? Chcialbym rowniez podpiac monitory aktywne zeby miec sterowanie glosem z poziomu wzmacnaicza. Nie mam mozliwosci odsluchania zadnych wzmacniaczy. Słucham roznej muzyki ale uwielbiam Knopflera i Dire Straits. Jesli ktos ma wiedze na ten temat to chetnie prosze o pomoc przy wyborze sprzetu. Nie jestem audiofilem i za te pieniadze nie wymagam rzeczy doskonalej lecz w miare dobrej. Dziekuje z gory i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich D5000 zamówiłem Nuforce Icon HDP, bardzo polecany ostatnio DAC, jednak - właśnie... moje Denony rozpadły mi się dzisiaj w rękach. Cała słuchawka odpadła z pałąka. Wybaczcie, ale taka jakość wykonania w słuchawkach za tą klasę to kpina, nie wspominając o D7000, które mają identyczną przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich D5000 zamówiłem Nuforce Icon HDP, bardzo polecany ostatnio DAC, jednak - właśnie... moje Denony rozpadły mi się dzisiaj w rękach. Cała słuchawka odpadła z pałąka. Wybaczcie, ale taka jakość wykonania w słuchawkach za tą klasę to kpina, nie wspominając o D7000, które mają identyczną przypadłość.

 

Faktem jest ze cała seria ma te wielkie muszle zamontowane każda na jednej śrubce podpartej od środka sprężynką.. trzeba co jakiś czas dokręcać te śrubki bo inaczej mogą wylecieć. Jeśli nic Ci się tam nie złamało to całość można spokojnie złożyć i poskręcać ( choć trzeba to tego pęsety )

To dość delikatna konstrukcja, pomimo ze w całości wykonana z aluminium.

Sztywność kabla tez potrafi mocno poirytować jak po raz kolejny sam z siebie poskręca się niemiłosiernie i na do datek jest bardzo mało elastyczny, strach go złamać.

 

Nie miałem możliwości przesłuchania d7000 ale moje d2000 zostaną ze mną już na pewno na długie lata.

Kiedyś bylem przekonany ze audiofilstwo to choroba ..która na dodatek nigdy nie daje spokoju.. a jednak d2000 zaspokajają moje wymagania co do dźwięku całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich D5000 zamówiłem Nuforce Icon HDP, bardzo polecany ostatnio DAC, jednak - właśnie... moje Denony rozpadły mi się dzisiaj w rękach. Cała słuchawka odpadła z pałąka. Wybaczcie, ale taka jakość wykonania w słuchawkach za tą klasę to kpina, nie wspominając o D7000, które mają identyczną przypadłość.

 

Faktem jest ze cała seria ma te wielkie muszle zamontowane każda na jednej śrubce podpartej od środka sprężynką.. trzeba co jakiś czas dokręcać te śrubki bo inaczej mogą wylecieć. Jeśli nic Ci się tam nie złamało to całość można spokojnie złożyć i poskręcać ( choć trzeba to tego pęsety )

To dość delikatna konstrukcja, pomimo ze w całości wykonana z aluminium.

Sztywność kabla tez potrafi mocno poirytować jak po raz kolejny sam z siebie poskręca się niemiłosiernie i na do datek jest bardzo mało elastyczny, strach go złamać.

 

Nie miałem możliwości przesłuchania d7000 ale moje d2000 zostaną ze mną już na pewno na długie lata.

Kiedyś bylem przekonany ze audiofilstwo to choroba ..która na dodatek nigdy nie daje spokoju.. a jednak d2000 zaspokajają moje wymagania co do dźwięku całkowicie.

Niestety, gwint został na śrubce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem D2000 i muszę przyznać, że naprawdę przyjemnie hulają na xonarze essence. ;)

 

W porównaniu z poprzednimi CALami: przy tym samym ustawieniu głośności grają ciszej mimo, że są to słuchawki o niższej impedancji, dźwięk jest bardziej otwarty, doznałem swoistego dźwiękowego oświecenia.

Średnica zaczęła brzmieć bardziej naturalnie, przede wszystkim bass nie zalewa wyższych pasm, górę w CALach miałem wyrazistą i dobrze zaznaczoną, głównie za sprawą wymiany kabla, natomiast była zdecydowanie mniej równa. Na D2000 jest może czasem mniej słyszalna jeżeli chodzi o samą głośność, jest za to bardziej szczegółowa, i objętościowo jest jej więcej. Jeżeli chodzi o bas to na D2000 niżej schodzi, jest już dosyć przyjemny, i faktycznie do doskonałości brakuje mu nieco kontroli/faktury.

 

Generalnie dźwięk mi się bardzo podoba, scena jest szersza niż w Aurvanach, ale z dobrym delikatnym crossfeedem uzyskałem również zadowalającą mnie głębokość.

 

Słuchawki wygrzewane były ok 100h ale jeszcze spróbuję je dogrzać, może jeszcze co nieco się poprawią? No i za jakiś czas, jak mnie zaczną nieco nudzić, spróbuję jakiś modów.

Polecam Denony dla tych, którym podoba się dźwięk CAL ale chcieliby trochę jaśniejszą i mniej zamuloną charakterystykę i nieco więcej niskiego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakieś fatum... wczoraj odkręciła mi się w mieście nakrętka od jednej słuchawki i cała słuchawka odpadła od pałąka, wszystko zebrałem, poza nakrętką. gwint na śrubce jest.

 

Jeycam napisz proszę ile biorą za taką naprawę.. ja raczej sam sobie dopasuje nakrętkę ale chciałbym wiedzieć... a na przyszłość chyba zakleję te nakrętki jakimś klejem żeby się nie ruszały z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend moje D5000 lecą do polskiego serwisu - ciekawe ile sobie panowie krzykną. ;)

Oby nie poprosili więcej niż zapłaciłeś za nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem pod uwagę D2000 jako mile uzupelnienie do dt880pro. Trochę mnie ta ich usterkowość niepokoi...

 

Oceniasz ich usterkowosc po problemach jednego egzemplarza? Moje D5000 maja ponad dwa lata i nigdy nie mialem zadnych problemow ze srubkami - dokrecac ich tez nie musialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem pod uwagę D2000 jako mile uzupelnienie do dt880pro. Trochę mnie ta ich usterkowość niepokoi...

 

Oceniasz ich usterkowosc po problemach jednego egzemplarza? Moje D5000 maja ponad dwa lata i nigdy nie mialem zadnych problemow ze srubkami - dokrecac ich tez nie musialem

 

 

Nie zamienialbym usterki jednej pary sluchawek, w fakt wadliwości produktów serii D firmy Denon. W tej tezie opieralem się na relacji szerszego grona użytkowników i posiadaczy tej marki. Swoją wiedzę teoretyczną ( nie posiadam tych sluchawek) czerpalem z źródel. Oto one:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/481398/broken-denon-d2000s-anyone-else-had-this

http://cgi.ebay.com/Denon-AHD2000-AH-D2000-Stereo-Headphones-/230451918292?cmd=ViewItem&pt=Other_MP3_Player_Accessories&hash=item35a80135d4

 

I wypowiedzi Kolegów z tutejszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności