Skocz do zawartości

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może mi ktoś powiedzieć czy Cowon E2 po zakupie jest całkowicie rozładowany, czy powinien być częściowo naładowany fabrycznie ?. Pytam się bo poprzednio miałem Sanse Clipa który był rozładowany fabrycznie i okazało się, że miał wadę polegającą na samorozładowywaniu się playera w przeciągu kilku dni. Wymieniono mi na nową sztuke która była pozbawiona tej wady i tą nową sztukę po wyjęciu z pudełka dało się odpalić i posiadała jakieś 15-30 % naładowania baterii. W Cowonie niestety nie można tak łatwo sprawdzić poziomu naładowania jak w Clipie żeby zaobserwować samoczynny spadek poziomu naładowania baterii. Dlatego się pytam czy to normalne że po kupnie Cowon E2 był całkowicie rozładowany.

Edytowane przez Aqualo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kolejna kwestia to co zrobić żeby mi player odczytywał flaci. Wrzuciłem jakieś 3 utworki we flacu z różnych źródeł i żaden nie został rozpoznany. Po prostu player ich nie widzi.

 

 

miałęm tak kiedyś. Zapomniałem o tym, w miedzyczasie zrobiłem format, nowy system itp. A tu wczoraj wrzucam flac (mówię zobaczę czy chodzi) i podziałało. Wgraj jeszcze nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... A co zrobić z głośnością playera? Dzisiaj do mnie przyszedł z mp3store z wersja oprogramowania 1.1 i myślałem, że będzie głośniejszy. Skala głośności wynosi 40. W mojej vedii V39 słucham z AKG K412 na głośności 18/40, a tutaj około 35/40... czy to tak ma być? Czy może to zależy od mocy na kanał? W Vedii po 20mW tutaj po 12mW. Proszę o pomoc, czy może zmiana oprogramowania coś pomoże?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft mam wgrany, koreański, bez europejskich ograniczeń głośności. Spróbuje może wrzucić flaci z innego komputera (jak ktoś wcześniej kiedyś pisał). Flaci wrzucone z mojego komputera z systemem windows xp nie działają na Cowonie E2. Zobaczę co będzie na Viście i windows 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na ekranie musisz potwierdzić, że jest jeden plik i że więcej E2 nie dostanie za karę bo był za cichy. Ekran wysunie Ci się w tym kółeczku.

 

Tak na poważnie, identycznie, bo jak inaczej? Na odwrót? Wydaje mi się, że prostsza obsługa być nie może i wszystko jest oczywiste, ale no cóż.

 

A tutaj info dla tych jak wgrać fw: http://www.cowonglobal.com/zeroboard/zboard.php?id=C08&no=406

 

Sorry za złośliwość :P

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh nie wiem co jest, ale nie chce mi się zaktualizować...

Robię tak jak na stronie 39. Czyli fm koreanski i drugi taki sam pliczek tylko z inna nazwa, wrzucam do folderu, odłączam i... nic. Żadna lampeczka nie mruga co 1/4 sekundy, pliki te dwa żadne się nie kasują, głośność dalej taka sama i folderów tez nie mogę przeskakiwać,

Wie ktoś może co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dalej coś nie tak. Odłączyłem, włączyłem nic mi przez 1/4 sekundy nie mrygało. Pomigało, pomigało potem sie zrestartował. W folderze dalej te pliki widoczne,a ja folderow zmieniać nie moge... Next i potem przytrzymać? Żadna woda się nie leje. Może to przez to firmware? OD razu ze sklepu a ja koreanskiego wgrywam ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij pisać składnie, bo niewiele rozumiem o co Ci chodzi. Plik z fw nie pakujesz do żadnego folderu, wrzucasz go po prostu prosto na dysk, odłączasz player i włączasz (dioda musi szybko mrygać, jak tak nie jest robisz coś źle).

Przeskakuje się: next -> czekasz 2, 3 sekundy -> i wciskasz i przytrzymujesz next aż usłyszysz plum, ale działa to tylko z nowym fw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem playera parę dni temu i działał bez zarzutu. Bardzo ładnie grał. Dzisiaj wgrałem nowego softa, pochodził trochę, ale jak juz go chciałem drugi raz włączyć to nic. Zero odzewu. Nie świeciły się żadne diody i nic nie było słychać. Po podłączeniu do komputera - brak reakcji. Nie wiecie co może być tego przyczyna?? Miał ktoś może podobny problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem playera parę dni temu i działał bez zarzutu. Bardzo ładnie grał. Dzisiaj wgrałem nowego softa, pochodził trochę, ale jak juz go chciałem drugi raz włączyć to nic. Zero odzewu. Nie świeciły się żadne diody i nic nie było słychać. Po podłączeniu do komputera - brak reakcji. Nie wiecie co może być tego przyczyna?? Miał ktoś może podobny problem?

Pozdrawiam

 

 

Szpilka i magiczny przycisk reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem playera parę dni temu i działał bez zarzutu. Bardzo ładnie grał. Dzisiaj wgrałem nowego softa, pochodził trochę, ale jak juz go chciałem drugi raz włączyć to nic. Zero odzewu. Nie świeciły się żadne diody i nic nie było słychać. Po podłączeniu do komputera - brak reakcji. Nie wiecie co może być tego przyczyna?? Miał ktoś może podobny problem?

Pozdrawiam

 

 

 

Reset masz od takich rzeczy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązałem wgrywając koreański FW przez Cowon FW Update Manager (również z koreańskiej strony).

Ale co chciałbym napisać. Gdy miałem wgrany folder "manual" mój E2 nie chciał przeskakiwać przez foldery... A tryb Shuffle miesza u mnie wszystkie utwory, ze wszystkich folderow, a nie tylko jednego :).

Pozdrawiam Siekiere i dzięki za chęci pomocy.

 

Aha i jeszcze jedno: Po 3 dniach złamał mi się klips jak przypinałem do spodni... Nie można za bardzo go naciągać jak widać. Ale już sobie na kropelke skleiłem i ładnie trzyma.

Edytowane przez elan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb szufli ma za zadanie mieszać wszystkie utwory na odtwarzaczu. Nigdy nie był to pojedynczy folder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem bo czytam, że niektórzy nie mogą dojechać do skali głośności (za głośno). A ja na Cal bez problemu mogę to zrobić, z czego wnioskuje, że mam blokadę głośności. Czytałem ten poradnik co jest na 39 str. lecz wcześniej zainstalowałem aktualizacje z polskiej strony. Potem zastosowałem się do tutoriala i niestety nic nie dał. Czy jest jakiś inny sposób na odblokowanie tej głośności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności