Skocz do zawartości

Który Ipod Nano 2gb Czy Iriver H-10 Junior 1gb


Gość buby

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie poczekać mogę zobaczymy jeszcze jak będzie stał kurs dolara. Najbardzie odpowiadałaby mi 1 GB T10 z Polski z 2 letnia gwarancja radiem i UMS. Ale takie rzeczy to tylko w Erze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trudno mi uwierzyć, by obecny T10 nie miał zarówno UMS jak i radia. To bardzo dobry player i na pewno zwiększyłaby się sprzedaż. Gdyby iRiver w ogóle zrezygnował z radia w playerach, to przegrałby z konkurencją. Ja też jestem przekonany o nieuchronnej obniżce cen. One już spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że wielu użytkonikom radio nie jest potrzebne. W końcu playera mp3 się kupuje po to, aby przede szystkim słuchać muzyki ściągnietej z kompa. Poza tym, montowane radia w playerkach są bardzo kiepskiej jakości, potrzebują niezwykle silnego sygnału radiowego i często go gubią, często są zakłucenia. Mój poprzedni odtwarzacz mp3 miał radio, jednak bardzo żadko z niego korzystałem. Na poczatku cieszyłem się ogromnie z funkcji zangrywania piosenek z radia, ale jakie było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że jakość w ten sposób nagranych piosenek jest badziewna i praktycznie ni da się tego słuchać. Oczywiście, decydując się na zakup playerkach, zawsze lepiej jest mieć więcj aniżeli mniej funkcji, ale gdyby sie tak poważnie zastanowić, to by sie okazało, że połeowa jest nam zupełnie niepotrzebna. Ja na tym skorzystałem, kupując iAudio G2, które przez fakt okrojenia go z kilku funkcji zbędnych, moim zdaniem funkcji, stał się bardzo tanim odtwarzaczem (450zl za 1giga).

 

 

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd, z radia dołączanego do urządzeń mobilnych, jestem zadowolony z radia w telefonie Sony Ericsson K750i - to radio jest naprawdę porzadne, trzyma bardzo dobrze zasięg, ma RDS a jakość jest taka jakbyś słcuhał płyty CD. To radio jest co najmniej o kilka klas wyżej niż te dodawane do playerów mp3. Ale fakt, faktem bardzo częstroe z niego korzystam, bo zwyczajnie nie przepadam za słuchaniem radia :P

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że wielu użytkonikom radio nie jest potrzebne. W końcu playera mp3 się kupuje po to, aby przede szystkim słuchać muzyki ściągnietej z kompa. Poza tym, montowane radia w playerkach są bardzo kiepskiej jakości, potrzebują niezwykle silnego sygnału radiowego i często go gubią, często są zakłucenia. Mój poprzedni odtwarzacz mp3 miał radio, jednak bardzo żadko z niego korzystałem. Na poczatku cieszyłem się ogromnie z funkcji zangrywania piosenek z radia, ale jakie było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że jakość w ten sposób nagranych piosenek jest badziewna i praktycznie ni da się tego słuchać. Oczywiście, decydując się na zakup playerkach, zawsze lepiej jest mieć więcj aniżeli mniej funkcji, ale gdyby sie tak poważnie zastanowić, to by sie okazało, że połeowa jest nam zupełnie niepotrzebna. Ja na tym skorzystałem, kupując iAudio G2, które przez fakt okrojenia go z kilku funkcji zbędnych, moim zdaniem funkcji, stał się bardzo tanim odtwarzaczem (450zl za 1giga).

 

 

 

 

 

pozdrawiam,

michał

 

Jasne, że żaden prawdziwy koneser dźwięku nie będzie nagrywał piosenek z radia. Wiadomo jaka jest dynamika przekazu radiowego. To żadna przyjemność i mało sensowne.

Jednak radio w playerze z możliwością nagrywania jest CUDOWNĄ funkcją, ale nie dla każdego. Mnie i wielu moim znajomym służy ono jako świetny magnetofon do zapisywania audycji słownych i słowno - muzycznych, np. nocy, czy w czasie nieobecności w domu. Dla przykładu. Nie muszę być w niedzielę o godz. 9 w domu, by posłuchać Śniadania w Radiu Zet. Nie muszę też zarywać nocy, jeżeli chcę czegoś ciekawego posłuchać, co akurat idzie w nocy. Ponadto często w programie II nagrywam określone audycje muzyczne, by się przekonać czy warto kupić płytę z nagraniem muzyki klasycznej określonego wykonawcy. Mogę też sobie nagrywać kurs angielskiego BBC o określonej godzinie. Lubię też teatr radiowy, audycje publicystyczne, kulturalne, dyskusje itd. itd. A wszystko to mogę wysłuchać w drodze, w tramwaju, w kolejce itp. W domu zawsze się znajdzie miejsce, gdzie jest bardzo dobry odbiór radiowy, nie musi być stereo. Przecież nikt nie nagrywa na ulicy. Nie wyobrażam sobie playera bez radia.

Motto: NIE SAMĄ PIOSENKĄ CZŁOWIEK (MYŚLĄCY) ŻYJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 procent tego co słucham poza domem to nagrane wcześniej

audycje radiowe. Niektóre -jak rock bluesowe nocne audycje Manna

w Trójce dają umożliwiją mi kontakt z muzyką której w Europie

po prostu nie ma -nikt jej nie sprowadza.

Również przez radio internetowe można sobie posłuchać

muzyki czasami naprawdę w świetnym bitrate (np. OGG 9 czyli ~~352k :)

Jeżeli macie plugin Winampa to możecie zapisywać sobie muzykę

bezpośrednio na dysk twardy bez pośrednictwa karty dżwiekowej

Ja mogę dodatkowo podłączyć wieżę do kompa przez USB > odsłu****e

sobie w ten sposób , to co wcześniej nagrałem. :)

U nas radio internetowe jest w powijakach- Polskie Radio nadaje

swoje programy w WMA 64k > a na jego serwer i tak nie można się

dostać , jest widocznie tyle chętnych że po prostu stale się zawiesza :(

A w takiej Angli można wykupić za groszę od BBC cyfrowe radio- walkman -

>kilkanaście kanałów z różną muzyką, audycje kulturalne, literackie, publicystyczne

polityczne > wszystko co chcecie. :D. Nie lekceważcie radia , ono jest przyszłością

a nie przeszłością > tylko Wy je znacie z fatalnej strony > Zetka , RMF FM ,Jedynka,

a nawet Trójka- wszystkie te rozgłośnie nadająca plastikową sformatowaną muzykę z komputera

, zrobiły w oststnich latach wszystko żeby nam samo radio doszczętnie obrzydzić :huh::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez ja absolutnie radiem nie gardze, troche nawet ubolewam, ze dostepu do BISradia nie mam, ale przyznam ze jesli mam biegac za zasiegiem, sluchac szumu, albo denerwowac sie bo znowu cos zagluszylo mi sygnal to szczerze dziekuje... wole przyjsc do domu i odpalic zwykle radio domowe i nieprzenosne...

 

[OT] getz... ten soniacz to niby skad? od kiedy masz cos takiego, hm?? posiadacz karmy zbrukal sie sprzetem komercyjnego producenta? :D... fajny jest ten sony? :D [/OT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wypikał słowo odsłu****e :blink::D

I to na forum poświęconym sprzetowi audio :lol:

 

Co do Sony- MatmaNie- to ja na Karmę przesiadłem się

włąsnie z Sony (z HDD i HI-MD) Nie mam żadnych zastrzeżeń

co do jakości dzwięku tego playera , ale nawet "zhackowany"

(blokada głosności ) był po prostu za cichy jak na moje potrzeby.(np z EP ,EX

ale mam na myśli głównie muzykę klasyczną i jazz - nie rock czy pop)

Pozniej dokupiłem i Karmę i UE5Pro - IEM-y sa na tyle skuteczne i mają tak

świetną izolacje że mogę uzywać tych playerów wymiennie.

Ponieważ o tej porze roku przemieszczam się głównie na rowerze

- a HDD Rio jest wrażliwe na wstrząsy , w ostatnich dniach tak

się porobiło że Karmy używam w domu ze słuchawkami monitorowymi :)

a NW-A1000 z UE5 jest sprzętem wyjściowym. :rolleyes:

 

>Sony ma jedną świetną zaletę dotyczącą nieotagowanych plików (np.właśnie nagrania

radiowe )> każdy transfer traktowany jest jako oddzielna grupa-ekwiwalent

albumu .To bardzo ułatwia życie. :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... pytam chociazby dlatego, ze w sumie jak ktos pyta o playery nikt soniaczy nie poleca... i bylem ciekaw bo np, podoba mi sie design tych sony...

w zyciu nie sluchalem zadnych IEMow i absolutnie sie na tym nie znam... ale niech zgadne UE5Pro pewnie kosztowaly majatek... naprawde robia az taka roznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzieś pisałeś, że flesze sony omijać szerokim łukiem - a ten hdd wygląda na jedną serie playerów na równi z fleszami. No więc czy taki a1000 gra ładnie i czy jest wart swojej ceny ?? Czy jak byś ponownie rozważał zakup to może wzioł byś pod uwagę coś inszego O_o

Flashy Zygmuncie nie można "zhackować".-obsługują też cały zakres WMA ,

WAV i ATRAC Advanced Lossless >flashe nie.

HDD i Hi-MD Sony to inna historia > hacki działają na wszystkich dotychczasowych

modelach (różne dla HDD, rózne dla HI-MD) >daje to możliwość

"upgrade`u" do standartu światowego czyli z europejskich 2.8mW -3 mW zrobić 5mW ;):D

Niby niewiele ale w wspomnianych gatunkach przy stosowaniu dokanałówek

całkowicie wystarcza (Twoje KPP Zygmuncie niestety odpadają :( )

Przy tym złamanie blokady nie wiąże się ze stratą gwarancji -jest to całkowicie

bezpieczne.

Prawdę mówiąć player ten zyskał jednak drugie życie dzięki IEM-om

Ja sam nie byłem przygotowany ani na czułość (skuteczność) tych

słuchawek, ani na poziom izolacji :rolleyes::D

Krótko - to co oferują UE5pro (pod tym względem) -

to więcej niż handicap mocy wyjściowej Karmy.

 

Ponieważ Sony na bierząco dopracowuje firmware jak i software swoich playerów

(SonicStage 3.4) nie mam w tej chwili włąściwie żadnych zastrzeżeń do jego jakości

(W przeszłości różnie bywało - pół roku temu Sony przygotowało dla obsługi swoich

HDD playerów dwa !!! różne programy przygotowane przez dwa różne zespoły : Conect i wspomniany

SonicStage. Oba kulały- zwłaszca Conect > w pewnym momencie firma poprosiła

nawet o rezygnacie z jego użytkowania , do momentu wyeliminowania błędów.

Dziś błędy zostały ponoć usunięte - znów mamy dwa programy (do wyboru, do koloru :D )

ponieważ jednak SonicStage działa świetnie nawet nie mam jakieś pokusy , aby powtórnie

go instalować na kompie)

Poza tym ja naprawdę lubie ATRAC za jakosć , za gapless > jedyne ograniczenia jakie mi

w tej chwili przeszkadza to że nie można dokonć transferu plików muzycznych

z HDD na inny komputer niż ten zktórego dokonywany był transfer.

(To ograniczenie nie obowiązuje od lutego HI-MD może dla dyskowych playerów też

zostanie wkrótce zniesione)

Ja mam jeszcze jeden powód żeby lubić NW-A1000. Prawie wszystkie piloty Sony

są ze sobą kompatybilne , mój player nie jest duży > ale na rowerze bardzo mi się

przydaje, że mogę podpiąć pilot LCD > wjeżdzam na ulicę wyłączam muzykę , wracam

na ścieżkę rowerową -muzyka znów "grzeje" moje uszy. :D

Ponieważ sam widziałem w RTV-AGD mój player za 600 zł , zaś wersje 30 GB w gazetce

Saturna za 800> to przyjąwszy że na Allegro można dokupić pilota LCD za 100zł

-zakup Sony może nie okazać się wcale takim głupim pomysłem jak się wydawało

Pozostaje jednak jeszcze spory wydatek na IEM-y (przynajmniej 100$=350zł>UM1 lub ER6i)

A także zmiana przyzwyczajeń >słuchawek pałąkowych żadne Sony po prostu

nie pociągną . :(:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło, to są jakieś konkretne haki na plajerki sony? :] huh... w sumie sam podawałem jeden, ale nie wiedziałem że jest tego "aż tyle" (czy nie jest? ;] )

KHRoNie - haki na NW-A1000 i A3000 istotnie kiedyś wklejałeś na forum

>Europeans: Boost the Volume of the NW-A3000/1000 - ATRACLife Colloquium

Dla poprzedniej generacji HDD Sony ( NW-HD) hack jest trochę inny -Europeans: Boost the volume of the NW-HD# series. - ATRACLife Colloquium

 

Z kolei dla wszystkich HI-MD (1 i 2 generacja) Sony hak odblokowujący głośność jest taki sam-

Entering Service Mode On A Hi-MD Player - Minidisc Community Forums :)

 

Wszystkie trzy metody działają na zasadzie wciskania odpowieniej sekwencji przycisków.

Żeby było zabawniej to - o ile pamiętam- pierwszy na forum "podrzucił " je jakiś Francuz który

zupełnie nie znał angielskiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w ciekawych czasach więc małe uaktualnienie wczorajszej informacji

o HDD Sony (NW-1000, NW1200, NW-3000) > od 26 maja będzie można

ściągnąć najnowszą wersje SonicStage 4.0

Łączy ona w sobie dwa dotychczasowe programy do obsługi playerów

Sony >Sonic Stage i Connect >będzie to takze podstawowy program

obsługi plików muzycznych i video dla bardzo popularnych PSP.

 

To co najbardziej interesujące - skupmy się na HDD > playery dyskowe

serii NW-1000 , 3000 będą mogły obsługiwać także formaty Apple aac/mp4 > czyli

już sumarycznie następujące kodeki:ATRAC/ATRAC/MP3/WMA/WAV/AAC/mp4/m4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mw na porty styknie - porty to po całości porąbane słuchawki i na 5mw są w stanie się rozbujać - fakt głośność może oscylować w rganicach maksimum playerka, ale zawze :)

co maszn a myśli przez "porąbane"?

 

 

 

pozdr,

michał

 

"Porabane" - wiele osob pisalo o tym, ze mimo nominalnej impedancji 55Ohm nie potrzebuja potworornej mocy aby dobrze zagrac. Mysle, ze wlasnie to Zygmunt mial na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności