Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, nie mam pomysłu, dlaczego nie można wstawiać zdjęć z serwisów hostingowych. Nie chcę, żeby moje zdjęcia stawały się własnością forum.

 

Taki regulamin zaakceptowałeś rejestrując się (wg. niego twoja wypowiedz, którą cytuje także może być wykorzystana) tak więc nie rozumiem istoty problemu ?

 

@NuBreed

 

Czy to zdjęcie przedstawia osobe, o której myśle ?? :)

Nie wiem o kim myślisz Aallenie biggrin.gif

 

jeśli to są prywatne fotki to nie masz powodu rozpowszechniać ich w pierwszej kolejności :)

 

poza tym nie działają hostingi typu imageshack - bo czasem ktoś wrzucał tam coś przydatnego (zdjęcie do recenzji, schemat etc.) i taki obrazek znikał sobie po miesiącu... co jest bez sensu

 

ale można normalnie umieszczać zdjęcia ze stron innych niż masowy hosting, własnych stron etc. np. panoramio:

 

Nie przepadam za HDR... ta maszyna na dalszym planie razi strasznie intensywnością barwy...

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki regulamin zaakceptowałeś rejestrując się (wg. niego twoja wypowiedz, którą cytuje także może być wykorzystana) tak więc nie rozumiem istoty problemu ?

 

To nie jest problem, przecież mogę tych zdjęć nie wrzucać, jeśli nie chcę...

 

 

Dla tego, że zdjęcia z hostingów lubią znikać od tak. A jak to są jakieś stricte prywatne fotki, walisz do moda z prośbą, a on na pewno je usunie.

Rzeczywiście, jeśli mówimy o przestrzeni sześciu lat, zdjęcia mogą się pogubić. Choć z tego, co patrzę, nie jest tak źle - na moim koncie na imageshack zachowały się obrazki z połowy 2007 roku. I nie chodzi o prywatność zdjęć, ale wolałbym, żeby moje zdjęcia występowały w internecie przy moim nicku.

 

Nie przepadam za HDR... ta maszyna na dalszym planie razi strasznie intensywnością barwy...

 

To nie jest HDR, nie ma też jakiejś udziwnionej kolorystyki - śnieg jest biały. Po prostu barwy są rzeczywiście mocno nasycone.

Mój przykład zdjęcia HDR:

 

8020daa0722a5cafcdd6f5abbdbfd890.jpg

 

 

I tutaj chyba nikt nie może mieć wątpliwości. : )

Mój drugi, łagodniejszy przykład:

 

744c1cf6bc102c5ff2232ec32ac02baf-d28gjw1.jpg

 

 

 

Jak już zacząłem, to dorzucę jeszcze Wenecję

 

8993745504920272ecd527b88afa1a5d-d344ki6.jpg

 

i coś z domowego studia, na które składa się plik kartek papieru i lampka biurowa

 

P2048963.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego śnieg nie miał by być biały na zdjęciu HDR? chodzi o balans czy o przepalenie? bo i jedno i drugie da się przecież załatwić :>

 

zdjęcie jest "oszukane" bo takie najbardziej mi się podobają, ale akurat kolorki + wzmocnienie detali to dodatkowa robota niezależna od tego czy zdjęcie jest czy nie jest HDR-em...

 

... poza tym nauczyłem się jeszcze dwóch rzeczy:

- niebo nie może być ciemniejsze niż ziemia (i do tego szare) - chyba że taki jest zamierzony efekt*

- nie używać photomatiksa

 

:)

 

___

*) np. pierwsze zdjęcie ma kapitalny klimat, podczas gdy drugie ma piękne pierwsze tło i przesadzone "nijakie" niebo, nie zawsze niebo jest odpowiednie do osiągnięcia "dramatic look"

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> śnieg nie byłby biały, gdybyś narzucił kolorowującą gradient mapę (photoshop)

 

yyy... ja myślałem że mówimy ogólnie o HDR, a nie jakichś warstwach w photoshopie O_o

 

była taka sztuczka z osiąganiem "dobrego" balansu bieli dodatkową warstwą, ale chyba nie o to chodzi...

 

... a z photomatiksem sprawa jest prosta: sam widzisz jakie kijowe niebo robi (plus problem z kierunkowością/nieładną różnicą tonacji, kiedy niebo dzieli np. jakiś słup czy cokolwiek) :)

 

alternatywa? są różne, pozostawiam to twojej umiejętności korzystania z googli - inaczej było by to zbyt proste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Khron, Twoje zdjęcie z poprzedniej strony to pseudo HDR - jak bardzo byś się nie zapierał :)

Nawet jeżeli go nie składałeś z kilku fotek a jedynie dodałeś filtry czy maski czy po prostu mocny kontrast/cień którym uzyskałeś taką dynamikę i nienaturalne kolory to to też możemy nazwać HDRem.

Edytowane przez YellowLabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khron, Twoje zdjęcie z poprzedniej strony to pseudo HDR - jak bardzo byś się nie zapierał :)

Nawet jeżeli go nie składałeś z kilku fotek a jedynie dodałeś filtry czy maski czy po prostu mocny kontrast/cień którym uzyskałeś taką dynamikę i nienaturalne kolory to to też możemy nazwać HDRem.

 

napisałem że nie jest to HDR, nie że nie jest to pseudo-HDR :)

 

pseudo-HDR to po prostu zrobienie tonemappingu na danych LDR (czyli na zwykłym zdjęciu), czyli to co jest czarne będzie wciąż czarne, to co jest przepalone będzie wciąż przepalone, ale całe zdjęcie ma (jeśli nie przesadzić) "dramatic look" ;3

 

a kolory są nienaturalne z nieco innego powodu - lubię takie, ale nie jest to efekt pseudo-HDR-u a specjalnego filtra podbijającego saturację (specjalny = nieliniowy) oraz specjalnego wyostrzenia (specjalny = nie powoduje halo wokół obiektów, działa bardziej subtelnie, podbija mikrokontrast więc minimalnie wpływa na kolory) i takie tam ;3

 

BTW co tak właściwie jest "nienaturalnego" w tych kolorach? O_o przecież tam jest wiele źródeł światła, więc kolory muszą być różne w zależności czym dany fragment jest oświetlony

 

... chyba że wciąż nie możecie przeżyć tej koparki ;3

 

łapcie jedno bez koparki ;3

49381226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności