Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że czujecie klimat tego zdjęcia. O to właśnie chodziło i fajnie, że ktoś to potrafi docenić. Naprawdę macie oko chłopaki ;)

 

Jeszcze kluczyków od malucha albo 125p obok radia brakuje... ;)

Nie posiadam niestety :D Od motocykla mogłem położyć, ale nie wpadłem na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś wymyśliłem spotkania dwóch światów. Jest to dosyć popularny pomysł ale dla oceny zapytam jak to się prezentuje. Dwa światy w sensie dwa tematy zdjęcia. Jedno mam z odbiciem nowoczesnego domu a normalnie widnieje stara chatka z drewna. Ten akurat jest inny. Las i nibywieś :)

 

village98_1010x672.jpg

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okey, ale ten efekt o wiele lepiej się prezentuje z lustrem dużym, nawet witryną sklepową odpowiednio zrobioną przez polarka. Tutaj nie ma nic ciekawego w tym że jest ten świat w lusterku. a druga sprawa że dla mnie za dużo tego "auta" samego w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś wymyśliłem spotkania dwóch światów. Jest to dosyć popularny pomysł ale dla oceny zapytam jak to się prezentuje. Dwa światy w sensie dwa tematy zdjęcia. Jedno mam z odbiciem nowoczesnego domu a normalnie widnieje stara chatka z drewna. Ten akurat jest inny. Las i nibywieś :)

 

.

 

Można by tu nawet pójść w stronę perspektyw, przeszłość w kolorowych barwach, teraźniejszość i przyszłość to szarość. Przedstawione widoki też tak można by rozpatrywać.Ja takie odniosłem wrażenie :) Fajnie wyszło.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja tam widzę raczej że przesadził mocno z przerabianiem tego foto- patrz nad kotkiem :)

 

Nic nie zostało przerobione, Zdjęcie zrobione na stałce Zenita 50mm: Iso 800, 1/50Sek, AWB, F 2,8.

 

Jedyne co poprawiłem to Fill Light na lekki "-" oraz zmniejszyłem rozdzielczość zdjęcia, żebyście mi nienarzekali

 

 

EDIT:Co to ma znaczyć? Kto z was panowie moderatorzy podmienił mi zamieszczone przeze mnie zdjęcie na skorygopwane przez siebie!! Azahiel, to twoja sprawka? To jest kurcze jakiś szczyt bezczelności!

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam widzę raczej że przesadził mocno z przerabianiem tego foto- patrz nad kotkiem :)

 

Nic nie zostało przerobione, Zdjęcie zrobione na stałce Zenita 50mm: Iso 800, 1/50Sek, AWB, F 2,8.

 

Jedyne co poprawiłem to Fill Light na lekki "-" oraz zmniejszyłem rozdzielczość zdjęcia, żebyście mi nienarzekali

 

 

no to widac rozdzielczość zmieniła poważnie zdjęcie, btw exif pokazuje 1,7 :D dziwne tez rozmycie jest po prawej stronie kota- taka podłużna linia :) i uszy- białe kontury.

 

bo wrzucam tutaj zdjęcia jako załączniki. Jakbyś czytał regulamin to byś wiedział że tych serwisów nie wolno!

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zoabcz tamto zdjęcie i to- zobacz jak bardzo się różnią i jakie artefakty powstały- jak np. te uszy.

 

edit:- nom, różnią się te dwa zdjęcia, stąd widzisz czemu tak widziałem... do tego normalnego tylko mogę się spytać, celowy zabieg by ostrość była hmm, na głowie?

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zoabcz tamto zdjęcie i to- zobacz jak bardzo się różnią i jakie artefakty powstały- jak np. te uszy.

 

Nie wiem co sie stało. Zamieściłem zdjęcie te co post wyżej... To wyostrzone z dziwnymi artefaktami nie zostało zamieszczone przeze mnie.. Rozumiem, że nikt sie nie przyzna... koniec Offtopu

 

 

Nie.. Słoik zenita ma bardzo krótki obszar ostrości, wystarczy ruszyć się o 2cm i po ptakach.. a kot się ruszył... tzn.. brat, który go trzymał.. jako ze to obiektyw manualny.. trochę zajmuje żeby się przygotować do zdjęcia ;)

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś podmienił bezczelnie zdjęcie, gdyż po wstawieniu było tak jak zamieszczone na dole.....

LOL powodzenia Panowie moderatorzy ...keep goin'

 

Ładne zdjęcie Nu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Nubreed że manualny:) ja mam 50mm pancolara, ale Ojciec nie chce mi pożyczać za często... a szkoda, świetne szkło...

 

edit: może nie wszyscy, ja tutaj wyczuwam nutkę aallenowskiego żartu, albo Siekiery :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś podmienił bezczelnie zdjęcie, gdyż po wstawieniu było tak jak zamieszczone na dole.....

LOL powodzenia Panowie moderatorzy ...keep goin'

 

Ładne zdjęcie Nu

 

w sumie to średnie ostrościowo, ale nic więcej nie wyciągnąłem z Tego kota, po chwili zaczął wariować.. i po ptokach było ;)

 

Wiem, Nubreed że manualny:) ja mam 50mm pancolara, ale Ojciec nie chce mi pożyczać za często... a szkoda, świetne szkło...

 

edit: może nie wszyscy, ja tutaj wyczuwam nutkę aallenowskiego żartu, albo Siekiery :)

Czy to normalne zachowanie? Oceńcie sami. Dla mnie wysoce nieprofesjonalne i niegodne miana Moderatora

Pozdrawiam.

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest normalne, i chciałbym by któryś z was się przyznał- mówię tu o modach ogólnie. Ja nie miałem żadnego celu ku temu, ba nawet bym tak szybko nie zdąrzył cokolwiek zrobić z nim.

 

zapomniałem o najważniejszym- oprócz tego że mi się światełko trochę nie podoba to fajny kocur:) fajna mina- mój jak widzi aparat albo obiektyw- to zwiewa;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. ja oceniłem tamto zdjęcie. Drugie jest bardziej normalne jak na zdjęcie, aczkowiek sytuacja jest dziwna. Szkoda ze nie mam dostepu do logow, bo przyznam ze spotykam sie z taka sytuacja pierwszy raz. Zapytam mario

 

edit: były ostatnio jakies błedy ze dostep mieli do wielu rzeczy wszyscy mod jr. (uprawnienia takie same jak mod). Tylko duzo ich jest zeby po kolei kazdego pytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zMMoF.jpg

 

hb6cO.jpg

 

 

To ode mnie dwa skromne. W końcu mi się udało wstawić je na forum :P

Przepraszam za jakość - kompresja lekko zniszczyła fotki. Ale nie chciało mi się szukać w większych rozmiarach bo mam je gdzieś tam hen daleko na dysku zewnętrznym.

 

Obydwa poczynione w Izraelu. Pierwsze to Akka, drugie bodajże Hajfa.

Zrobione .. hmm.. co ja tam wtedy miałem.. najprawdopodobniej Pentax K100D.

Teraz testuję sobie Olympusa E-510 z 14-42mm. Dosyć przyjemny, ale chyba nie zabawi u mnie zbyt długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności