Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecie wykonane podczas powrotu ze szkoly 9 miesiecy temu. Jako aparat posluzyl znienawidzony przeze mnie lg cookie.

winter_by_zopsesen-d45khug.jpg

Moim zdaniem za dużo photoshopa. I wtedy zdjęcie było by naprawdę fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie wykonane podczas powrotu ze szkoly 9 miesiecy temu. Jako aparat posluzyl znienawidzony przeze mnie lg cookie.

winter_by_zopsesen-d45khug.jpg

 

mnie się również podoba to zdjęcie - ma klimat! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myśl filozoficzna:

 

pstrykając pliki JPEG zamiast RAW łatwiej się skupić nad zrobieniem dobrego zdjęcia, bo myśli się o dobrej ekspozycji, balansie bieli czy ustawieniu "silniczka" aparatu (np. wybór trybu "neutralny", "efektowny" czy "widoczek" - nawet lustrzanki to mają, choć w praktyce dotyczy to tylko wyostrzenia, wzmocnienia kolorków czy kontrastu) zamiast "pstryknę teraz, potem się poprawi jak coś nie wyjdzie".

 

... nie mówiąc już o tym że potem takie zdjęcie faktycznie da się pokazać (a nie "poleży do czasu aż będzie mi się chciało posiedzieć w cyfrowej ciemni") i zajmuje mniej niż plik RAW...

 

dziś niosłem aparat 20km a cyknąłem tylko panoramę, bo okazało się że fort do którego szedłem jest otoczony płotem i zaopatrzony w tabliczkę "wstęp wzbroniony" -_-

 

57648718.jpg

 

BTW nie kupujcie lustrzanek, to jest równie kosztowne co picie czy palenie!

 

znalazłem "zooma do łażenia", który ma sensowny zakres nawet na lustrzance (od około 35mm do około 75mm <3 )... trochę ciemny z f/4, ale za to ma stałe światło i w ciągu dnia a nawet na upartego wieczorem wystarczy (chyba że się okaże, że ma mydło na otwartej przesłonie)

 

http://allegro.pl/i1767861300.html

 

BTW2 panorama zrobiona wg. mojego sekretnego przepisu ;3 przeszła mi już jazda na "agresywny pseudo-HDR", teraz robię "pseudo-HDR udający polaryzację i filtr gradientowy" ;)

 

[po namyśle] ale w sumie jaśniejsze zoomy (zwłaszcza w tym zakresie) to tylko wersje "gwiazdka", "złoty pasek" i podobne... toto jest w sumie jaśniejsze (i liczę że lepszej jakości) niż dowolny kit

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

I o to właśnie chodzi - ale uwierz mi, że takiego światła nie uzyskasz bez tych 8 źródeł światła (tz znaczy jednego, ale jak gdyby przekopiowanego 8 razy) :)

 

Tak wyglądał proces twórczy: http://strobox.com/object/12096

 

 

Edytowane przez MatusP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności