Skocz do zawartości

H100 vs H300


PsiCore

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaj mi się że właśnie nie jest tak że bebechy są identyczne. Ale tylko mi się wydaje.

 

Z pamięci przytoczę, bo nie mam obu na porównanie, wydaję mi się że 3xx ma mniej basu i gra jeszcze bardziej średnicą, ale różnica jest naprawdę bardzo bardzo mała - tak jak powiedziałem na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że podpinam się do tematu, ale jeśli mowa o starych iriverach i ich brzmieniu słyszałem w sensie opinii, że imp-550 jest rewelacyjnie brzmiącym odtwarzaczem, ale czy wciąż jest on konkurencyjny wobec dzisiejszych topowych modeli Sony X, ipodów, cowonów etc. ? Oczywiście nie mówię tu o kwestiach multimedialnych, bajerów itd. wyłącznie o brzmieniu.

Piotrus-g wiedzę, że posiadasz slixa o którym mówię, mógłbyś coś powiedzieć o jego brzmieniu, szczególnie w odniesieniu do innych maszyn grających... może nawet stacjonarnych :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaj mi się że właśnie nie jest tak że bebechy są identyczne. Ale tylko mi się wydaje.

 

Z pamięci przytoczę, bo nie mam obu na porównanie, wydaję mi się że 3xx ma mniej basu i gra jeszcze bardziej średnicą, ale różnica jest naprawdę bardzo bardzo mała - tak jak powiedziałem na początku.

 

H100 ma daca Philipsa a H300 ma daca Samsunga .. więc grają troszkę inaczej .. osobiście wolę dzwięk H100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla wielu śmieszne pytanie, ale jestem lewy z fizyki, więc wolę się upewnić ;)

 

Jeśli na zasilaczu do H120 z amerykańską końcówką jest "Input 100-240V" to by móc go podłączyć do naszego kontaktu wystarczy zwykła przejściówka (jak ta: http://www.allegro.pl/item873178742_usa_china_polska_adapter_220_wtyczka_przejsciowka.html). Nie spalę playera? ;)

 

Głośność zmienia się tylko pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla wielu śmieszne pytanie, ale jestem lewy z fizyki, więc wolę się upewnić ;)

 

Jeśli na zasilaczu do H120 z amerykańską końcówką jest "Input 100-240V" to by móc go podłączyć do naszego kontaktu wystarczy zwykła przejściówka (jak ta: http://www.allegro.pl/item873178742_usa_china_polska_adapter_220_wtyczka_przejsciowka.html). Nie spalę playera? ;)

 

Głośność zmienia się tylko pilotem?

Możesz go normalnie ładować z gniazdka, chyba że ma jakąś zworkę, do przestawienia to wtedy musisz zmienić na 230. Bo inaczej faktycznie sfajczysz zasilacz.

 

Nie wiem jak w iHP'ku ale z pilota na pewno. Tak naprawdę to chyba też z samego playera, bo pamiętam że słuchałem ihp bez pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośność zmienia się dżojem - góra/dół.

 

mój zasilacz do h100 nie ma niczego wystającego do przekręcania etc ;p

po prostu wtykasz do gniazdka i odpowiednie układy w środku zapewniają poprawną prace ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaj mi się że właśnie nie jest tak że bebechy są identyczne. Ale tylko mi się wydaje.

 

Z pamięci przytoczę, bo nie mam obu na porównanie, wydaję mi się że 3xx ma mniej basu i gra jeszcze bardziej średnicą, ale różnica jest naprawdę bardzo bardzo mała - tak jak powiedziałem na początku.

 

H100 ma daca Philipsa a H300 ma daca Samsunga .. więc grają troszkę inaczej .. osobiście wolę dzwięk H100

 

 

Skąd masz takie dane, że H300 i H100 mają inne dac'i?

Ja czytałem, że bebechy są te same. H300 i H100 ma chip Coldfire SCF5249 + codec - Philips UDA1380TT. Mam oba playery i dźwiękiem nie różnią się wcale. Soft, nawet RB działa płynniej i szybciej na H100 niż H300, ale za to H300 ma kolorowy wyświetlacz, ładować go można dodatkowo przez USB. Oczywiście piszę o szybkości działania dla dysku, przy karcie CF już takiej różnicy nie ma.

Co do piszczenia, to trudno powiedzieć, czy to normalne czy nie. Jak player się uruchamia, czy też zaczyna działać po przestoju to słychać dysk i jego "wirujące talerze". Nie oznacza to że ma bad sectory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za to H300 ma kolorowy wyświetlacz, ładować go można dodatkowo przez USB.

 

Czy tylko H300 można ładować przez usb (chodzi mi tu o potencjalne wykorzystanie battery pack)??

btw Karmy też nie można przez usb podładować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za to H300 ma kolorowy wyświetlacz, ładować go można dodatkowo przez USB.

 

Czy tylko H300 można ładować przez usb (chodzi mi tu o potencjalne wykorzystanie battery pack)??

btw Karmy też nie można przez usb podładować?

 

H100 nie ma możliwości ładowania akumulatora przez USB. Przez battery pack się da, ale ja sam tego nie używałem jeszcze. Odtwarzaczy używam w domu i tu ładuję przez zasilacz sieciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten pisk to na pewno odgłos dysku? Często podświetlenie wyświetlacza ma takie skłonności.

 

Wydaje mi się, że to dysk (czy tam jego talerze), bo to taki typowy odgłos "startowania", jakby coś się zaczynało ładować. Jak gaśnie podświetlenie i ponownie się włącza to jest cicho. Dopiero jak np. wchodzę do folderów to zaczyna piszczeć, czasami jak przeskakuję utwory, albo wychodzę z okna odtwarzania do normalnego menu itd.

 

Nie żeby była to jakoś strasznie przeszkadzało - nie chcę po prostu by to okazało się czymś poważnym.

 

Jakoś po weekendzie sprawdzę jeszcze te bad sectory, bo na razie nie mam jak.

 

Aha, Doom nie działa po H100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk h100 świszczy tak jakby - jak kazdy normalny dysk, kiedy startuje ;]

 

podświetlenie nie piszczy.

jak się ustawi rozjaśnianie/przyciemnianie, to w momentach zmiany jasności jest taki dziwny dźwięk. tak jakby sie otwierały drzwi na statku kosmicznym w filmie z lat '60 ;d

ew. dźwięk laserowego miecza przecinającego powietrze - tak lepiej xd

 

a dysk w słuchawkach jest słyszalny jako buczące coś.

na szczęscie słychać to tylko wtedy, jak między playerem a słuchawkami nie ma zadnego wzmaka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD Tune wykazał, że wszystko jest cacy. Najwidoczniej nie jestem przyzwyczajony do świszczenia dysków (jedyny dyskowiec jaki mam to Trektor Vibez). Nie zmienia to faktu, że brzmienie H100 ma cudowne i nawet jego cegłowatość aż tak bardzo mi nie przeszkadza.

 

Czym H100 jest ogólnie lepszy od H300, skoro według ace99 brzmieniowo jest taki sam? A może tylko mi się wydaje, że ludzie preferuję IHP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H100 ma wyjście optyczne line out, to jego największa zaleta w porównaniu do H300. Dlatego jest przez niektórych poszukiwany. Poza używaniem go jako zwykłego przenośnego playera mp3 można się pobawić w podłączanie zewnętrznego daca itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności