Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrego softu który działa na naszą nie korzyć nie zobaczysz nie wykryjesz, nazywanie takiego procesu jak coś podobnego co dany system jest jedną z pierwszych rzeczy.Dalsze kombinacje to tylko rozwinięcie tego.

A to myślisz ze fon jest czysty ? :D

Tak, mam czystego Androida na Moto G :P

A serio, to wątpię by na fonie było jakieś ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czo Wy tu znowu rozmawiacie? haha :D

 

btw odnośnie Kingstonów SSDNow V300 wrzucam tu link (jakby ktoś nie mógł znaleźć) do ostatniego update firmware: http://www.kingston.com/us/support/technical/downloads?product=sv300s3&filename=V300_525fw_Win

robiłem jakiś czas u siebie i poszło jak z płatka, nic się nie usunęło, nie sformatowało itd itp, oczywiście Kingston zaleca przed updatem zrobić backup.

Czym to tam mam pomierzyć te read i write ~ 450MB/s? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrego softu który działa na naszą nie korzyć nie zobaczysz nie wykryjesz, nazywanie takiego procesu jak coś podobnego co dany system jest jedną z pierwszych rzeczy.Dalsze kombinacje to tylko rozwinięcie tego.

A to myślisz ze fon jest czysty ? :D

Tak, mam czystego Androida na Moto G :P

A serio, to wątpię by na fonie było jakieś ryzyko.

 

 

Ryzyko co raz większe. Masa syfu zaczeła być tworzona na androidy, szczególnie w takich modyfikowanych firmware oraz aplikacjach scrakowanych. Tutaj przykład o backdorach:

http://www.tripwire.com/state-of-security/latest-security-news/android-backdoor-discovered-nine-samsung-galaxy-models/

 

 

 

Dobrego keyloggera w procesach, serwisach itd nie zobaczysz.

Nie interesowałem się tym. Hmm muszę poczytać.

Na szczęście co najważniejsze, czyli przelewy, robię przez IKO na fonie a nie na kompie.

 

 

To nie lepiej po prostu nie używać pseudo modyfikacji windowsowych wydanych zazwyczaj z niespodziankami? Czysty windows, kilka artykułów "how-to" i bezpiecznie można to samo osiągnąć. Jestem osobiście zdecydowanym wrogiem takiej "łatwizny".

 

BTW. Polecam bezpieczne przeglądarki wydane przez comodo: chromium secure oraz icedragon - zooptymalizowane zużycie pamięci oraz mocno podwyższone bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co myślisz ze jesteś bezpieczny ? android ma jeszcze więcej dziur niż stary windows.

 

Ja także polecam tak jak @bigmaras robić większość rzeczy w systemie samemu żadne twkery i inny syf, 80% tak się da zrobić i to mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co myślisz ze jesteś bezpieczny ? android ma jeszcze więcej dziur niż stary windows.

 

Ja także polecam tak jak @bigmaras robić większość rzeczy w systemie samemu żadne twkery i inny syf, 80% tak się da zrobić i to mi wystarcza.

 

Dokładnie, nie traktujmy androida jako bezpiecznego systemu i radzę zachować czujność, tym bardziej, że system ten jest modyfikowany przez operatorów, producentów i też czasem nieświadomie różne "babole" potrafią zrobić.

 

Co do tweaków to jest jeszcze jeden bardzo ważny powód wykonywania ich we własnym zakresie, a mianowicie zawsze wiemy co zmieniliśmy i jak to przywrócić. A przy gotowcach to nigdy nie wiemy co zostało "wykastrowane" a czasem mimo, że ktoś jakiejś funkcjonalności nie potrzebuje to nie znaczy, że Ja nie będę potrzebował w celu prawidłowego funkcjonowania aplikacji czy sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to optymalizacja pod moje wymagania, system skonfigurowany pod mnie.

I co z tego ze trzeba poświęcić kilka godzin? To lepiej się wq.... pół roku ze coś tak i tak działa a coś tam nie działa a coś tam spowalnia ?

Po 2-3x to już naturalnie bez szukania komputer staję się sprawnym narzędziem.

 

To tak jak to z dzisiejszego dokumentu na Planet nt internetu "to człowiek kontroluje program a nie program kontroluje człowieka" polecam długi bo ponad 1,5h ale ciekawy, deczko otwiera oczy jak dużo i jak mocno mechanizmy kontroli mamy rozwinięte. Nie mówię ze to źle bo zabezpieczenia są dla tych co chcą je łamać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można jakoś zrobić ISO z własnoręcznie tweakowanego systemu?

Z zainstalowenego można co najwyżej zrobić kopie partycji ghostem.

Iso można sobie przygotować tym: http://www.rt7lite.com/ i także dołączyć wszystkie update'y do instalki.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można jakoś zrobić ISO z własnoręcznie tweakowanego systemu?

 

Masz tak ogromny wybór narzędzi do obrazowania, że jest to temat rzeka. Możesz zrobić i iso i inne formaty umożlwiające odtworzenie systemu poprzez instalkę z płyty przez całe grono narzędzi - clonezilla (darmowe - osobiście używam), acronis, easeus itd.

Ponadto możesz użyć wbudowanych narzędzi w systemiem np. punkt przywracania czy w zależności od marki laptopa można czasem też za pomocą narzędzi dostarczonych przez producenta utworzyć na partycji recovery taki zmodyfikowany system.

Jeżeli nie wyłączyłeś sobie w celu optymalizacji przywracania plików, to zawsze możesz dany plik, aplikacje przywrócić do wcześniejszych wersji za pomocą standardowych opcji systemu windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym Win 7 już jest funkcja ,,Utwórz obraz systemu". Dodatkowo tworzysz ,, Dysk naprawy systemu" i przywracasz całą partycję, włącznie z oprogramowaniem i ustawieniami.

Robię tak od początku korzystania z Win 7, nigdy mnie nie zawiodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz na kalulatorze.... albo na palcach

Buka nie strasz :P

Policzyłem :D

 

KINGSTON-_wrrnpra.png

 

W standardzie jest szybszy niż producent deklaruje? chyba, że to jakaś średnia albo nie MB/s :blink:

 

W samym Win 7 już jest funkcja ,,Utwórz obraz systemu". Dodatkowo tworzysz ,, Dysk naprawy systemu" i przywracasz całą partycję, włącznie z oprogramowaniem i ustawieniami.

Robię tak od początku korzystania z Win 7, nigdy mnie nie zawiodło.

 

Ja od pewnego czasu całkowicie backupy sobie odpuściłem na Win7 - ciężko go uwalić jak się w nim nic nie grzebie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty tu widzisz że jest wiecej? Wedle specyfikacji 180MB/s Read and 133MB/s Write powinien mieć a masz 165 i 74.

 

Zrobiłem ten test na swoim, powinno b550 MB/s Read / 333 MB/s Write a mam:

 

Untitled.jpg

 

Do porównania talerzowy 2tb WD Red:

 

Untitled1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle specyfikacji 180MB/s Read and 133MB/s Write powinien mieć a masz 165 i 74.

 

Jak to Spawn? Wedle specyfikacji Kingstona mój ssd ma mieć do 450MB/s read i to samo dla write, nic nie ogarniam już, szukam hdd tune, bo ten test mnie oszukał :D albo dysk mam z tymi nowymi, słabszymi kościami :(

To taka byłaby kurde różnica? w mordę jeżyka, spodziewałem się minimum z ~350MB/s...

 

btw i nie krzycz na mnie :D lookałem na końcowe wyniki, te: 580 i 632 :D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony Kongstona dla serii v300

 

Incompressible Data Transfer
(AS-SSD and CrystalDiskMark) 2
60GB — 150MB/s Read and 50MB/s Write
120GB — 180MB/s Read and 133MB/s Write
240GB — 191MB/s Read and 142MB/s Write
480GB — 450MB/s Read and 208MB/s Write

 

W zależności od pojemności transfery się różnią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony Kongstona dla serii v300

 

Incompressible Data Transfer

(AS-SSD and CrystalDiskMark) 2

60GB — 150MB/s Read and 50MB/s Write

120GB — 180MB/s Read and 133MB/s Write

240GB — 191MB/s Read and 142MB/s Write

480GB — 450MB/s Read and 208MB/s Write

 

W zależności od pojemności transfery się różnią.

Trochę słabo, bo wymuszają kupowanie większych dysków :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony Kongstona dla serii v300

 

Incompressible Data Transfer

(AS-SSD and CrystalDiskMark) 2

60GB — 150MB/s Read and 50MB/s Write

120GB — 180MB/s Read and 133MB/s Write

240GB — 191MB/s Read and 142MB/s Write

480GB — 450MB/s Read and 208MB/s Write

 

W zależności od pojemności transfery się różnią.

Masz rację - Kongston :D

btw wszędzie parówy pieją, że 450MB/s read / 450MB/s write a na stronce, w małej zakładce "Specifications" w zakładce takie kwiatki...

"2. Speeds provided are sequential. Based on “out-of-box performance.” Speed may vary due to host hardware, software and usage." - to mnie trochę podniosło na duchu, nie mniej jednak stwierdzam, że różnica dla ssd 120GB między max odczytami a tym co "schował" Kongston jest chamska :D

Dodatkowo tak sobie teraz czytam po internetach i okazuje się, że nie poinformowali przyszłych nabywców o zmianie kości na gorsze, banda ch**a normalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, w budżetowej opcji Crucial MX100 CT256MX100SSD1 czy odrobinę droższy SAMSUNG 840 EVO 250GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler, w ogóle coś pokombinowali bo jak już nie dał się prawie czytać to zgłaszał się jako M400.

Ale nie martw się to dotyczyło serii M500 tam był kontroler Marvela i chyba chłopaki pokombinowali

coś za szybko aby pokazać jaki to wydajny itp.. Zresztą nie ma już ich w sprzedaży teraz jest M550.

 

Z tego co przeczytałem to MX100 ma już kontroler taki jak w M550, więc powinno być ok.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności