Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hustler napisał(a):

Po prostu Brave ma wbudowany adblocker i inne narzędzia, więc UBO nie jest potrzebny. 

Rozumiem. O ile pamiętam Opera chyba też to miała jak jeszcze jej używałem, ale ublock był lepszy. Ale wiem o co biega. Teraz używam Edge i nie widzę sensu instalacji dodatkowego softu w postaci innej przeglądarki, ale za to musi być ublock origin.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio Ten wbudowany w Brave jest naprawdę dobry i na chwilę obecną nie widzę różnicy w stosunku do UBO. Teraz używam tylko czterech rozszerzeń o charakterze typowo funkcjonalnym oraz estetycznym, a kwestie dotyczące blokowania reklam, śledzenia itd. załatwiają wbudowane w Brave tarcze.

 

Edge to podobno udana przeglądarka i jest to ogromny postęp w stosunku do Internet Explorera, ale ja po prostu nie przepadam za programami od M$ i gdy mam wybór to zdecydowanie wolę aplikacje open-source.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie koniec ery dysków HDD rozpoczętej jeszcze na Amidze 1200 gdzie wsadziłem 230 MBajtową Toshibę. A nawet koniec "dysków" w postaci pudełeczka. To co widać też jest trochę niefortunne, bo najpierw kupiłem EVO i na nim jest system i on siedzi w szybszym slocie, a potem PRO. Ale przynajmniej 980 pracując na 1/4 swoich możliwości się nie grzeje.

IMG_20230919_135150.jpg

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerzowiec na dane był tylko ze względu na ceny. Pierwsze SSD (Samsung 830 64 GB, od tej pory raczej Samsung oraz dałem szansę Iridium Pro, olewam wszelakie Adaty, a zwłaszcza PATRIOTY) kupiłem z 11 lat temu. To był szok i najlepszy apgrejd kompa. Teraz już takiego efektu nie ma, jednak różnica między NVM, a SATA jest odczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dysków u mnie wygląda to teraz tak (w podstawowym kompie):

 

1. System: 1TB Lexar 710 MVMe

2. Gry: 2TB A-Data Legend 800

3. Muzyka/filmy 2TB Samsung (talerz) 5400RPM

 

W starym (zapasowym):

 

1. 256 MB SSD Sata (system)

 

2. Barracuda 7200RPM (reszta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seagate? Raz miałem w czasach, gdy dyski 13 GB były dużymi dyskami i wystarczyło by nigdy więcej nie mieć. O coś takiego ogumowanego.

Dysk-twardy-Seagate-ST340810A-40-GB-3-5-IDE.webp

 

To w sumie był bardzo dobry dysk, tylko krótko.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany problem mam i nie wiem jak się zabrać. Podpiąłem wtyczkę do laptopa, zasilacz do gniazdka a tu cyk zaświeciły się kontrolki i laptop na zamkniętym ekranie chce się uruchamiać 😲 Problem w tym że już się więcej nie uruchomił tylko resetuje waląc bluescreenami i dopiero co parę razy pozwala wybrać tryb awaryjny i naprawę systemu co się nie udaje. Od czego zacząć? Bo zgłupiałem. Dysk próbuję załatwić coby sprawdzić jego awarię ale coś czuje że to nie będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken Kiedy ostatni raz ten laptop pracował poprawnie ? Jak stary laptop ? Mnie to wygląda na rozładowaną bateryjkę na płycie głównej od podtrzymywania ustawień BIOS. Ustawienia się zresetowały m.in. tryb pracy dysku i dlatego system nie wstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał(a):

Problem w tym że już się więcej nie uruchomił tylko resetuje waląc bluescreenami i dopiero co parę razy pozwala wybrać tryb awaryjny i naprawę systemu co się nie udaje

Miałem coś takiego na stacjonarce po dołożeniu ramu, niestety "wysypał się" windows i musiałem postawić na nowo.

Tutaj podejrzewam, ten pierwszy niepełny start windowsa mógł go "załatwić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie system bez większego problemu wstał po zmianie płyty głównej, procesora, pamięci i to wsxystko na nowym dysku więc nie sądzę, że po resecie biosu czy dołożeniu RAM-u nie dałby rady. To nie czasy xp-ka czy siódemki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie system bez większego problemu wstał po zmianie płyty głównej, procesora, pamięci i to wsxystko na nowym dysku więc nie sądzę, że po resecie biosu czy dołożeniu RAM-u nie dałby rady. To nie czasy xp-ka czy siódemki.
Reset biosu czy ustawienia pamięci nie mają nic wspólnego z systemem - to odpowiedzialność płyty głównej. Jeśli ta noe radzi sobie z ustawieniem poprawnych timingów żeby komputer przeszedł testy i wstał to system nawet nie spróbuję startować

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dawindyk napisał(a):

Reset biosu czy ustawienia pamięci nie mają nic wspólnego z systemem - to odpowiedzialność płyty głównej. Jeśli ta noe radzi sobie z ustawieniem poprawnych timingów żeby komputer przeszedł testy i wstał to system nawet nie spróbuję startować

No właśnie u mnie po dołożeniu RAMu komputer przeszedł i spróbował, i przez to zepsuł obszar startowy Windowsa.

Później się dowiedziałem, że Ryzeny przy zapełnieniu 4 slotów RAMu potrafią być niestabilne i trzeba w BIOSie podbić nieco jedno napięcie.

W przypadku tego lapka podejrzewam niestabilność z powodu rozładowanej baterii - chwilowe większe zapotrzebowanie na prąd i zasilacz nie dał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Dawindyk napisał(a):

Reset biosu czy ustawienia pamięci nie mają nic wspólnego z systemem

Bzdura ale żeby do takich wniosków dojść trzeba trochę przypadków w życiu przerobić. Rozładowana bateria/akumulatorek na płycie głównej w wielu laptopach objawia się samoczynnym startem komputera po podłączeniu zasilacza tak jak miało to miejsce u @Birkena. Dodatkowo po rozładowaniu mogły wywalić się inne ustawienia które stwarzają problemy z załadowaniem systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, x86 napisał(a):

Bzdura ale żeby do takich wniosków dojść trzeba trochę przypadków w życiu przerobić. Rozładowana bateria/akumulatorek na płycie głównej w wielu laptopach objawia się samoczynnym startem komputera po podłączeniu zasilacza tak jak miało to miejsce u @Birkena. Dodatkowo po rozładowaniu mogły wywalić się inne ustawienia które stwarzają problemy z załadowaniem systemu.

Będę musiał to sprawdzić bo jest na to szansa. Odpalam go sporadycznie raz na tydzień-dwa żeby baterię utrzymać w dobrej kondycji bo na wyjazdy się przydaje. 

14 godzin temu, Rafacio napisał(a):

To nie czasy xp-ka czy siódemki.

tu akurat jest siódemka :P

22 godziny temu, Perul napisał(a):

Miałem coś takiego na stacjonarce po dołożeniu ramu, niestety "wysypał się" windows i musiałem postawić na nowo.

tego się nie boję. Hardware'm się przejmuję. Lubię tego starego gamonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Birken napisał(a):

tego się nie boję. Hardware'm się przejmuję. Lubię tego starego gamonia.

Odpal jakiegoś linuxa z "pena" i sprawdź.

 

PS. Co to za "stary gamoń"? Ja niedawno nabyłem lapka na C2D tak "dla sportu" - jeszcze idzie na tym net poprzeglądać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2023 o 20:08, Birken napisał(a):

Pany problem mam i nie wiem jak się zabrać. Podpiąłem wtyczkę do laptopa, zasilacz do gniazdka a tu cyk zaświeciły się kontrolki i laptop na zamkniętym ekranie chce się uruchamiać 😲 Problem w tym że już się więcej nie uruchomił tylko resetuje waląc bluescreenami i dopiero co parę razy pozwala wybrać tryb awaryjny i naprawę systemu co się nie udaje. Od czego zacząć? Bo zgłupiałem. Dysk próbuję załatwić coby sprawdzić jego awarię ale coś czuje że to nie będzie to.

Powinieneś zmienić go na maka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Perul napisał(a):

PS. Co to za "stary gamoń"? Ja niedawno nabyłem lapka na C2D tak "dla sportu" - jeszcze idzie na tym net poprzeglądać :) 

Dell Latitude E6430

19 godzin temu, Play napisał(a):

Powinieneś zmienić go na maka.

to nie dział "trochę śmiechu"

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.09.2023 o 04:11, Hustler napisał(a):

Dodatkowo Brave lepiej współpracuje z niestandardową skórką do Windowsa 10 (mam zainstalowany globalny, ciemny motyw i na Firefox część stron miała czarne tło i niebieskie napisy przez co były nieczytelne) oraz trudniej jest też przez pomyłkę utracić bieżącą sesję.

Co to za motyw, bo ja też lubię ciemne motywy, żeby nie dawały po oczach wieczorami. Ostatnio mi zdarzyła utrata wszystkich zbieranych otwartych kart na chromie, zresztą przypiętych też i byłem lekko wkurzony :-/.

Używałem chrome z adblockiem i już nawet ostatnio youtube zaczyna przypominać o tym że używam blockera. Na bravie to też występuje? Przestaje oglądać youtube na smarcie w tv, bo już na live na youtube włączają reklamy, a teraz zaczynają na przeglądarce męczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś z Was mili koledzy ma może zasilające taśmy 24 pin do płyty głównej i 8 pin do GPU , LED firmy Lian Li model Strimer Plus i wie czy z poziomu jakiejś apki da się zmieniać ich kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opłacało się brać od myfriendów za tą cenę.

Cichutki mało miejsca zajmuję.

Mały pobór mocy - można zainstalować Big-Sur,linuksa lub windows10.

Ogólnie jestem zadowolony w cenie 350zł płyta + procek + 16gb ramu.

Płyta zrobiona porządnie a bios z 2021 roku i też jest przyjemny Megatrends bios.

Chipset socketu na B75

Procesor i5 3570

Można zainstalować ssd i nvram ale pewnie prędkości jak sata

GPU NVIDIA Quadro P400 2GB

i53570.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności