Skocz do zawartości

Fajna Stacja Radiowa


wyborca

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza stacja (to dla zwierzat sentymentalnych) radio Baobab. Po smierci Trojki to ostatnie gadano-muzyczne radio jakie znalazlem.

 

http://www.blueschojnacki.pl/index.php?PHP...0b991333f3ee62d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Radio BIS

 

To co pisza na okladce plyty Radia BIS

 

Doda Elektroda, Michał Wisniewski, Stachursky, Mandaryna, Krzysztof Cieciusz

 

TEGO TU NIE ZNAJDZIESZ !!!!

 

Na antenie radia nie uslyszysz rowniez

Konercyjej sieczki, marketingowej papki, zalatujacej festiwalowymi aranżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się z Ksy, że obecnie najciekawsze jest Tok FM. Ja osobiście staram się wybierać z każdej stacji, to co ma najciekawszego. Nie lubię słuchać stacji radiowych, w których po każdym 5 minutowym odcinku słownym jest obowiązkowo muzyczka. Lubię muzykę, ale to ja sam wybieram zarówno gatunek jak i czas słuchania.

 

A więc tak: Program II PR sobota godz. 16 - Klub ludzi ciekawych wszystkiego. Godzinna audycja nie przerywana muzyką dość często na interesujące tematy. Codziennie o godz. 9:05 czytana jest w odcinkach naogół ciekawa powieść w dobrej interpretacji aktorskiej.

 

Program III poza poranną audycją polityczną o godz. 8:15 i niedzielnym salonem politycznym o godz. 9 tej, warto czasem słuchać "Klubu Trójki" o godz. 21:10.

 

Radio Zet poza audycją polityczną o godz. 8:15 codziennie, także Śniadania w Radiu Zet - niedziela godz. 9.

 

Radio Józef czy też lokalne radia katolickie w niedzielę od godz. 14:05 półtora godzinna audycja Rozmowy o Biblii z prof. Świderkówną - jedna z nielicznych audycji katolickich, która nie nudzi.

 

Radio Maryja - tak, tak niczego z góry nie odrzucam - wieczorne audycje polityczne i czasami - niestety rzadko - z naukowcami.

 

Na program I Polskiego Radia trzeba mieć, albo wiele samozaparcia (po 10 minutach słowa następuje obowiązkowo muzyczka) albo odtwarzacz z możliwością nagrywania, np. Iriver (Niech żyje i rozkwita moja ukochana marka!) i wówczas korzystając z odpowiedniej funkcji przewijamy nagranie co 3 minuty ( w iAudio tylko co 2 minuty) i już wyłuskujemy treść. Jaką? Zdarzają się ciekawe wieczory od godziny 20:08, np. ostatni poświęcony Ewangelii Judasza.

 

Jeśli chodzi o Tok FM to najlepiej skorzystać z ramówki na ich stronie. Ciekawa jest audycja Bernatowicza w soboty o godz. 17. Ponadto polecam z radia Szczeciń ściągnięcie podcastów www.myszka.org związanych z informatyką i internetem.

 

To tyle, co mi obecnie przychodzi do głowy. Radio Bis po zmianach bardzo się zepsuło i jeśli idzie o słowo, to jest nie do słuchania.

Ośmielam się przypomnieć, że odtwarzacze mp3 nie muszą wyłącznie służyć do słuchania muzyki.

 

Jeszcze jedno. O teatrze radiowym nie wspomniałem, bo jest to forma bardzo elitarna i zainteresowani sami znajdą, co chcą.

 

Sorry, jeszcze mi się, coś przypomniało. TOK FM prawie wszystkie audycje powtarza w nocy (kiedy patrz strona www.tokfm.com.pl pod ramówka), co jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli playerka z radiem i możliwością programowania nagrywania - iRiver 3 godziny zaprogramowanego nagrania plus jedna poprzez funkcję sleep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie musisz być z Lublina aby posłuchać radia Centrum 98.2 FM, można go słuchać na całym świecie: KLIK <-Link radia, można posłuchać w Winampie i RealPlayerze

 

Radyjko gra Rocka ale ma programy tematyczne dotykające undergroundowego grania elektronicznego <- Miodzio

Mało reklam i bardzo fajne sety, Polecam zwłaszcza jak lubisz Rocka albo słuchasz radia po nocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio strasznie podpasowało radio BIS, dobra muzyka, którą znam, przeplatana z dobrą muzyką, której nie znam. Krótko mówiąc tylko dobra muzyka ;] Nie podoba mi się jedynie czytanie powieści o 20:45, jakaś taka mdła ;P

 

Mi ostatnio strasznie podpasowało radio BIS, dobra muzyka, którą znam, przeplatana z dobrą muzyką, której nie znam. Krótko mówiąc tylko dobra muzyka ;] Nie podoba mi się tylko czytanie powieści o 20:45, jakaś taka mdła ;P BIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecę RMF Classic :D Jak sama nazwa wskazuje muzyka klasyczna, a także świetne kawałki z filmów, a nawet gier komputerowych. Jest dostępna tylko w okolicach Krakowa, Szczecina, Wawy, Gdańska i Wrocławia. Ale przecież zawsze jest jeszcze Internet.

Polecam!

 

 

I jeszcze chciałbym polecić wyłącznie radio internetowe - Polską Stację. Można np. posłuchać ulubionych kawałków chociażby z niezapomnianych lat 80 i 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

A mi się podoba radio BIS wieczorami lecą naprawdę dobre reportaże, często poruszajęce problemy egzystencjalne prostych ludzi, i nie jest to robione na zasadzie taniej sensacji, tylko skierowane do w miarę światłego odbiorcy :) bo kto przecież słucha radia po godzinie 01:00 przecież tam nie puszczają dody :D

I to samo tyczy się radia RDC, Miło jeszcze posłuchać jedynki, a wieczorami również klasyczno-jazzowej dwójki. pozdrawiam wszystkich nocnych marków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio bis- bylem zakochany w tej stacji. fantastyczne programy (antena rtv- czy ktos to kojarzy??), niebagatelne konkursy(kilka razy udalo mi sie wygrac:D) i calkiem niezla muzyka. a teraz (czyli od ok pol roku) totalne dno:/ zmienil sie prezes i wszystko roz...szyl. do 12 leca jakies bajki dla dzieci, muzyka to jakis smieszny hip-hop, a najlepsi redaktorzy odeszli. tak wiec od tej pory "przestroilem" sie na antyradio. niestety tylko na komputerze, bo w szczecinie nie odbiera:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR I, PR III, PR BIS, PR Opole - w nim polecam rewelacyjną audycję polskiego poety "młodego" pokolenia Jacka Podsiadło zatytułowaną "Studnia" (kiedyś trochę undergroundu, punka, dużo śmiesznych tekstów, teraz trochę reggae i folk + jak zawsze od kilku/nastu lat świetne teksty Jacka Podsiadło, czyli Nadredaktora Wiktora Traktora i "służących" mu pomocników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności