Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby kto inny napisał tą recenzje to bym pewnie pomyślał że chwilowy zachwyt albo poprostu sie wkopał i nie chce sie przyznać że dźwięk słaby.Czytałem recenzje Rolandsingera m.in o ex85 (potem je kupiłem zresztą :P )i zgadzam sie z nim w 100%.Jedyny minus co już zarzucało kilka osób że słuchałeś sonego z tymi shure a większość pewnie kupi do nich jakieś dokanałowe.Z tym porównaniem do v39 i toucha 2g bardzo dobry pomysł ale zdziwiło mnie troche niskie ocenienie v39 świetny grajek a przy touchu 2g i sony wypada na przeciętny ciekaw jestem tej różnicy.Niewiem czy miałeś wczesniej sonego s63x/s73x ja miałem przed vedią i w porównaniu do niej jest dużo gorszy pod każdym względem.W vedii jak na moje ucho kuleje bas i nieco góra.

jak to w V39 kulekje bas i nieco góra? przecież właśnie góra moim zdaniem jest bardzo wyraźna, posłuchaj sobie np. perkusji na V39 + CAL...

jeśli chodzi o bas, to Touch ma lepszy bas niż V39, coś jakby bliższy do tego na E10, taki wyraźniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kto inny napisał tą recenzje to bym pewnie pomyślał że chwilowy zachwyt albo poprostu sie wkopał i nie chce sie przyznać że dźwięk słaby.Czytałem recenzje Rolandsingera m.in o ex85 (potem je kupiłem zresztą :P )i zgadzam sie z nim w 100%.Jedyny minus co już zarzucało kilka osób że słuchałeś sonego z tymi shure a większość pewnie kupi do nich jakieś dokanałowe.Z tym porównaniem do v39 i toucha 2g bardzo dobry pomysł ale zdziwiło mnie troche niskie ocenienie v39 świetny grajek a przy touchu 2g i sony wypada na przeciętny ciekaw jestem tej różnicy.Niewiem czy miałeś wczesniej sonego s63x/s73x ja miałem przed vedią i w porównaniu do niej jest dużo gorszy pod każdym względem.W vedii jak na moje ucho kuleje bas i nieco góra.

 

V39 nie jest wcale słaby, wręcz przeciwnie - jest bardzo, bardzo dobry, ale na pewno brak mu realizmu i rozdzielczości Sony X, co odzwierciedlają oceny, po prostu różnice na skali ocen ukazują dystans dzielący Sony od V39. Gdyby na tę skalę nanieść np. iRivera E50, to nie przekroczyłby 2-2,5 pkt. w dowolnej kategorii, a Cowon D2 sytuował by się między 0,5 a 1,5 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam takie przeczucie, że opisywany zestaw nie jest typowo portable, nie wiem jak mocny jest ten wzmacniacz w Sony X i czy w ogóle jest sens uzywania Sony X + "duże" słuchawki?

 

Potrzeba matką wynalazków, ja na przykład lubię gotować w dużych słuchawkach i słuchać sobie przed snem np. z toucha.

ja też wolę duże słuchawki niż douszne (dokanałówki wypadają mi ciągle z uszu, ale na rower są niezastapione), chodziło mi bardziej o to, czy Sony nie ma za mało mocy np. na te Shure, ale jak pisze Roland, Sony X jest wystarczająco mocny na te słuchawki.

Ciekawe jak by wypadł Touch z tymi Shure SRH840...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie v39 to świetny grajek s63x jest w porównaniu do niego zmulony gra ładnie i tyle.Co również dokucza to mała moc na wyjściu sony 15/30 to vedia 15/40.Kupiłbym ale narazie troche drogi bardziej sie zastanawiałem nad touchem 2g tylko widze różne opinie pewnie Roladsinger słuchał na line-out i stąd te różnice.W V39 brakuje pojemności 4gb to mało i właśnie szukam czegoś z jak najlepszym dźwiękiem dobrze wykonanego z ładnym wyświetlaczem bez zbędnych bajerów za które trzeba płacić.Gdyby był troche tańszy to może bym kupił ale jak narazie to tylko touch 2g choć z recenzji wynika że i tak jest lepszy od v39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podobno nowe sony są z nim kompatybilne :P

 

Cytat ze strony sony:

 

"Otwarty format oznacza, że nie ma znaczenia gdzie masz zapisaną muzykę, ani też w jakim jest ona formacie (WMA, mp3 i AAC (tylko bez-DRM)). Możesz w prosty sposób przenieść całą swoją bibliotekę na urządzenie WALKMAN® przeciągając pliki z programów Windows Media® Player 11®, czy iTunes®."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie napisana recenzja, wszystko przejrzyście, dobrze się czyta. Jednym słowem ma talent do pisania. Tylko, że po przeczytaniu miałem wrażenie jakbyś chciał sprzedać koniecznie ten odtwarzacz wszystkim. Niemożliwe, żeby był aż tak dobry jak opisujesz. Podobnie było z Touchem 2G, miał być najlepszy a teraz wypada tak słabo na tle Sony?

Również czytałem na innych forach, serwisach sporo dobrych opinii i testów dotyczących tego odtwarzacza ( x1050b ).

Mam tylko jedno pytanie, która recenzja Rolanda dotycząca tego odtwarzacza Sony jest prawdziwa? ta krótka z tego linku: http://forum.mp3store.pl/index.php?/topic/52548-odtwarzacz-mp3-i-porzadne-sluchawki-maks-1200-zl/page__st__20

 

To jak w końcu jest? Pierwsze słowo się liczy ? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony X10xx posiada wzmacniacz S-master, czyli mega g dźwiękowe.

 

Wsadziliście chłopaka na minę, średnio to koleżeńskie, uczciwe też nie za bardzo.

 

Jeśli Kolega się uparł na Sony, na Jego miejscu wziąłbym raczej coś z serii S6xx albo bardziej uniwersalnego dzięki menu serwisowemu - Sony`ego 8xx.

 

iPod Touch 2G i tak będzie lepszy brzmieniowo od wszystkich ww. ale forumowe mity i ślepy kult koreańsko-chińskich marek, które zeszły na psy jak iRiver czy Cowon jest nie do przezwyciężenia. A trzeba zaznaczyć, że firmy Apple baaaardzo nie lubię, zaś azjatyckim technologiom mocno kibicuję (w dziedzinie komórkowej np. fimie LG), ale fakty są faktami, nawet gdyby komuś zwieracze miały popuścić.

Sam chcialem podac ten cytat, bo...

oznacza on tylko to, ze autor mimo swoich uprzedzen po faktycznym odsluchaniu playera zmienil zdanie i kupil sobie to megag**** dzwiekowe za 1kzłotych. Jak dla mnie moze to tylko swiadczyc o klasie urzadzenia :), skoro ktos tak uprzedzony do produktu go kupił i tak pozytywnie ocenił. Po za tym tak jak pare osob juz pisalo - ten player dostal mase dobrych ocen od zagranicznych portali o playerach - glownie za dobre SQ, wiec nie jest tak że roland dokonal wlasnie odkrycia na miare Kolumba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger pisze bardzo dobre jak nie najlepsze recenzje i nie zgadzam sie ze próbuje coś na siłe ulepszyć co nie moge powiedzieć o innych recenzjach tych co wychwalają słuchawki nie słysząc innych albo wstydząc się że kupili ****o.Rozumiem gdyby sie wypowiedział ktoś inny ale Tiges z p2 i jbl220 i philipsem jakby napisał recenzje to wątpie czy byłaby lepsza od tej.Chodzi o to żeby napisać obiektywnie a nie wychwalać pod niebiosa produkt a inni to kupują a potem pretensje jak było kiedyś właśnie z jbl220 po recenzji jednego forumowicza kupili i byli zawiedzeni.A nazywanie kogoś audiofilem-fanboyem a samemu mieć range poczatkujący to troche nie bardzo:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem już naprawdę sporo odtwarzaczy i muszę powiedzieć, że ten Soniak X jest (przynajmniej jak dla mnie) liderem ;)

 

Z recenzją Rolandsingera się w 100% zgadzam, większość osób na forum nie miało X-a jeszcze w swoich łapkach, więc jeśli chcą coś o nim napisać to niech wcześniej idą go posłuchać.

 

Bo pisać o czymś czego się nie miało - nie słuchało to trochę bez obrazy głupio :blink:

 

Jeśli chodzi o shurki to nie miałem, więc nie wiem co i jak :P , alemam ochotę ich posłuchać (a może i kupić) :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, czy mógłbyś powiedzieć, jak wygląda sprawa itunes + sony? Dokładnie to mam na myśli kopiowanie utworów wraz z okładkami poprzez itunes. Czy mając utwór, koniecznie aac, z okładką w bazie i synchronizując go do sonego, ta okładka będzie wyświetlana?

 

Aby mieć okładkę w Sony, wystarczy wrzucić dowolne zdjęcie do folderu z daną płytą.

 

Ładnie napisana recenzja, wszystko przejrzyście, dobrze się czyta. Jednym słowem ma talent do pisania. Tylko, że po przeczytaniu miałem wrażenie jakbyś chciał sprzedać koniecznie ten odtwarzacz wszystkim. Niemożliwe, żeby był aż tak dobry jak opisujesz. Podobnie było z Touchem 2G, miał być najlepszy a teraz wypada tak słabo na tle Sony?

Również czytałem na innych forach, serwisach sporo dobrych opinii i testów dotyczących tego odtwarzacza ( x1050b ).

Mam tylko jedno pytanie, która recenzja Rolanda dotycząca tego odtwarzacza Sony jest prawdziwa? ta krótka z tego linku: http://forum.mp3store.pl/index.php?/topic/52548-odtwarzacz-mp3-i-porzadne-sluchawki-maks-1200-zl/page__st__20

 

To jak w końcu jest? Pierwsze słowo się liczy ? xD

 

 

W światku audiofilskim wzmacniacze klasy D są traktowane po macoszemu. Jednak teoria nie musi się pokrywać z praktyką i tak jest w przypadku Sony X.

 

Moja wypowiedź dotycząca wzmacniaczy cyfrowych była więc zasugerowana "obiegowymi" opiniami krążącymi od lat po forach audiofilskich. Ale:

 

1) Postępu nie da się zatrzymać

2) Plotki dotyczyły pierwszych konstrukcji wzmacniaczy klasy D (wczesne lata 90-te), a teraz mamy niemal 2010 r.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam czy w ogóle jest sens kupowania tych shure'ów 840 do tego co posiadam ? ( Supreme FX 2,iphone3g wzmaki: ampi od kina domowego (słaby-średni) oraz sub od kompa [http://www.poop.pl/foto/encore%20xp4_1a.jpg]) ? Czy może lepiej jakiś inny zestaw jakieś tańsze słuchawki ze wzmakiem czy z czymś innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jest dobra obiektywna napewno jakby sony był do kitu to by tak napisał.JBL słuchałem i to wcale nie są dobre słuchawki typowe V samsung to dobry grajek trzeba przyznać a łącznie nie słuchałem.Przeczytaj recenzje jbl220 tam jest dopiero zachwalanie słuchawek które tak naprawde nie są niczym nadzwyczajnym ex85 biją je na głowe.Z tym audiofilem-fanboyem to troche przesada ja niewiem jak wg niektórych powinny wyglądac recenzje.Dla mnie np q-jaysy to największa wpadka ze słuchawkami a na forum inni twierdzą że są bardzo dobre i kto ma racje:Pwłaśnie Tiges mi przypomniał Roland a jak equalizer w sonym?Bo w s739 trzeba było sie pobawić troche dużo ustawień itd pod każde słuchawki inaczej a w vedi i ex85 ustawienie normal i jest super :D w tym nowym korektor sie zmienił czy nie?a może jest niepotrzebny jak w vedii.Makaudio nie kupuj innej vedii bo to co innego ja np ostatnio słuchałem chwalonej a10 i ona jest dużo gorsza od v39 dźwiękowo.Albo v39 albo dołóż i kup coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja mnie się podoba, istotą pisania recenzji zamieszczonej na forum w moim mniemaniu jest opisanie swojej oceny dot. danego urządzenia...swojej znaczy subiektywnej ale ubranej w szaty obiektywizmu.. w momencie odniesienia recenzowanego przedmiotu do innych podobnych i dokonania porównania recenzja zyskuje lekki posmak obiektywnej ale wciąż pozostaje subiektywna bo tylko taka jest cenna i atrakcyjna. Zwracam uwagę na niemałe osłuchanie autora co nakazuje traktowanie jego wypocin z odrobinę większym szacunkiem niż to prezentuje kolega Siekiera, który być może pod wpływem wzrostu ciśnienia spowodowanego wydaniem pokaźnej sumy na ipoda Touch 3Gen, który (jeśli założymy, ze brzmieniowo jest tym samym co 2G) został w tej recenzji sprowadzony na ziemię, na wstępie próbuje deprecjonować merytoryczną wartość opinii autora. Zabawnie wygląda ten kto nie słyszał tego konkretnego playera a z góry ocenia tekst opinii negatywnie.. Co do samej recenzji to na pewno brzmi to wszystko zachęcająco, entuzjazm wszechobecny w niej dla mnie w tym wypadku jest zaletą dlatego, że to pozwala przypuszczać, że zakup tego zestawu przyniesie nieukrywaną frajdę także i dobrze osłuchanej osobie, której przyjemności ze słuchania już byle jaki sprzęt nie daje...aczkolwiek istotną rolę w ocenie pełni również faktor indywidualnych preferencji i o tym trzeba pamiętać... Sam bym chętnie poczytał porównania również do innych słuchawek choć zdaję sobie sprawę, że czasem napisanie miarodajnej opinii porównawczej bywa trudne...tym nie mniej zachęcam autora do spróbowania. Podsumowując jednym zdaniem: Recenzja brzmi intrygująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak zwykle takie recenzje "hurraoptymistyczne" wywołują dyskusje :) . I dobrze !

 

Dzisiaj się przejdę do salonu sony i może uda mi się odsłuchać tego wynalazku ale jaki on by nie był to go nie kupię bo Sony jak zwykle ostro przegina z ceną biorąc pod uwagę jakie funkcje oferuje w porównaniu do np. iPoda Touch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak zwykle takie recenzje "hurraoptymistyczne"  wywołują dyskusje :) . I dobrze !

 

Dzisiaj się przejdę do salonu sony i może uda mi się odsłuchać tego wynalazku ale jaki on by nie był to go nie kupię bo Sony jak zwykle ostro przegina z ceną biorąc pod uwagę jakie funkcje oferuje w porównaniu do np. iPoda Touch .    

 

 

Weź jakieś przezroczyste słuchawki i nie słuchaj sampli fabrycznych, bo są tak zniekształcone, że głowa mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena sony wysoka jak zawsze ale wykonanie świetne.Teraz szukam grajka ale narazie mnie stać na toucha 2g co do sony x1050 to zgadzają sie wszyscy na forach testach itp że jakość dźwięku świetna a co do toucha 2g to jest on troche kontrowersyjny jedni ze jest świetny inni że przeciętny.wczesniej nie miałem ipoda a zdania są podzielone jedni że 1 generacja lepsza inni że druga a jeszcze inni że różnica jest bardzo mała i nie ma co sobie zaprzatać nią głowy i brać 2g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności