Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie, jak na tym Sony odbywa się synchronizacja z PC i nawigacja? Można zrzucić muzykę przez Drag&Drop, czy trzeba jakiegoś śmiesznego programu używać? Odtwarza toto jakieś lossless normalne (FLAC/ALAC), czy trzeba się posiłkować AAC?

 

Jak zwykle - drag&drop i moze byc widoczny jako dysk. Z bezstratnych formatow odtwarza wav ale zycze powodzenia w odroznieniu aac 400 od wav/flac z przenosnego grajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z posiadaczy Soniaka X ma do niego pokrowiec ??

Widziałem taki na necie :

pokrowiec

 

Mam ochotę go kupić ale nie jestem pewny czy warto - silikonowy i cena wysoka...

 

Sam sie tez wkrotce rozgladne za jakas ochrona.Ale widze to samo co Ty.Chyba u nas nie ma wyboru duzego.Jest jeszcze skorzany pokrowiec( i jakas nakladka na reke) ale otwierany na bok jak ksiazka i chyba nie bedzie wygodny w uzyciu bo zeby dostac sie do ekranu trzeba odchylic na bok klapke.

Widzialem na amazonie ze sa rozne pokrowce, silikony, folie na ekran a u nas bida i brak wyboru (o cenie nie wspomne).

 

Jak cos znajdziesz fajnego to napisz tutaj.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-s orientujesz sie czym roznia sie te sony poza cena? http://www.amazon.co...=sony+mdr-ex700

 

Byly dwie wersje LP i SP.Roznily sie dodatkami (przedluzka) zawartymi w komplecie.

Tam pisze co maja jak wejdziesz.

Ceny ostatnio spadly.Sony ponoc obniza bo kryzys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wlasnie chce kupic 1 egzemplarz tylko nie wiem czy warto doplacac do samych dodatkow w pudelku skoro dzwiek w sluchawkach jest identyczny...

 

 

 

Nie warto.Po co Ci przedluzacz skoro kabel od sluchawek jest dosc dlugi.Wazne sa sluchawki i tipsy.Reszta jest zbedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro jest Drag&Drop to ze współpracą z Makiem chyba problemów nie będzie? Myślę poważnie nad Sonym, ale PCta się już pozbyłem, a Windowsa specjalnie dla grajka instalować mi się niespecjalnie chce.

 

Wg tego co piszą ma to banglać

 

PC users will be able to use Windows Media Player to manage their Walkman, however Mac users will be left to manually drag and drop files into the right folders.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako to że przeczytałem mogę dodać coś od Siebie.

 

Przede wszystkim recenzja jest bardzo dobra ale oczywiście jest subiektywna co nie powinno nikogo dziwić. Trzeba naprawdę wielu słuchawek a nie tylko jednej pary Shure żeby wydać jakieś konkretne opinie. Świadczy o tym tylko to

 

2.Stereofonia 6 (brak efektu 3D)/ 10 (trójwymiarowość jak w hi-endzie)/ 5 (zbyt wąska scena)

 

3.Rozdzielczość 6(uzyskana poprzez ekspozycję góry)/ 10(gładkość i maksymalny wgląd w nagranie)/ 5

 

Rażące oceny w różnicy Stereofoni i Rozdzielczości na korzyść Sony co wogóle do mnie nie przemawia choć nie jestem obiektywny bo miałem X tylko raz na odsluchu i to bardzo krótkim.

 

Mimo to myślę że użycie większej ilości słuchawek dokanałowych, nausznych, Customów zrewidowało by tą rzekomą różnice i to nie chodzi o to że bronie Toucha bo jestem zwolennikiem iHP moim zdaniem najlepszego playerka, który naprawde nie dużo odstaje dla mnie w wzwyż niż Touch, a dodatkowo nie sądze też żeby różnica była aż taka tylko dużo mniejsza patrząc na zaproponowaną skale.

 

Nie będe jednak wnikał na korzyść którego playerka bo jak wspomniałem nie mam z nim doświadczenia a tym bardziej ze słuchawkami użytymi w recenzjii.

 

Nawiązując do dalszego etapu recenzjii czekamy w takim razie na przyrównanie innych słuchawek i być może ktoś inny będzie miał okazje skonfrontować podług siebie te dwa odtwarzacze lub też nawet trzy.

Sony X niewątpliwie jest dobrym playerem jak na pierwsze wrażenie choć nie ma takiej przewagi w tych dwóch aspektach ponieważ dzisiejsze odtwarzacze nie mają prawdziwej neutralności i naturalności jak stara ciągle dobra gwardia Rio Karma, iHP, Creative Nomad.

 

 

No chyba zę faktycznie została stworzona jakaś rewolucja gigantyczna w co wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo każda recenzja jest subiektywna i często można mieć zupełnie inne zdanie niż recenzujący chociaż Rolandsinger akurat moim zdaniem (pomimo tego że w sygnaturce ma sporo dobrego sprzętu) jest chyba najmniej wiarygodnym zaawansowanym użytkownikiem tego forum i bardzo mocno popada w skrajności. Dodatkowo często wypowiada się z całą stanowczością opierając się na opiniach innych i wyciągając wnioski z kosmosu co jest totalnym absurdem. Nie mówie że soniak jest zły oczywiście bo go jeszcze nie słuchałem i nie będe sie na ten temat wypowiadał ale lekturę tej recenzji (swoją drogą bardzo fajnie napisana) można potraktować jako sposób na zabicie czasu i nic więcej. Kupiłem na iboodzie tegoż soniaczka więc jak do mnie dotrze to się podzielę wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze, gdy wydasz 2 książki, napiszesz kilkanaście recenzji do prasy branżowej, przesłuchasz tyle sprzętu, co ja w życiu i wreszcie, kiedy posłuchasz Sony X, będziesz właściwym partnerem do rozmowy.

 

A ta radykalna opinia nt. mojej osoby wynika wyłącznie z faktu posiadania przez Ciebie Cowona S9, którego uważam za nieporozumienie, a zdanie to podziela niezależnie wiele osób...

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radical, nie jestem obrońcą Rolanda (na pewno sam sobie poradzi), jednak trochę to zabawne - stawiasz konkretne zarzuty, jednak argumentów ŻADNYCH - co to znaczy "opinie z kosmosu"?, w przeciwieństwie do tego Roland napisał naprawdę szczegółowe wrażenia, inna sprawa, że można temu nie wierzyć, każdemu wolno, albo zarzucać stronniczośc, o tym już chyba też zdaje się napisał (ze to odbiór subiektywny, emocjonalny)...natomiast zarzut o brak konkretów w recenzji jest dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że nie wypowiadam się o rzeczach z którymi nie miałem styczności dlatego rzeczywiście nie mogę się z Tobą wdawać w dyskusję bo obsłuchałeś więcej sprzętu i szybko by nam się tematy skończyły. Ktoś parę stron wcześniej przytoczył Twoją wypowiedź o soniaku 10xx i jego s-master i zmieszałeś go z błotem a teraz nagle wychwalasz pod niebiosa. Oznacza to że wcześniej jako zaawansowany i dla wielu opiniotwórczy użytkownik wydałeś osąd na podstawie... no właśnie... czego? Wypowiedzi innych na head.fi? Wywróżyłeś to z fusów? Moja radykalna opinia o Tobie nie wynika z jak to określiłeś posiadania przezemnie Cowona S9 dlatego że świadomie go wybrałem po odsłuchach a nie dlatego że produkuje go mój ojciec czy coś i jakbym uważał że ipod mi bardziej pasuje to kupiłbym ipoda więc się nie obrażam jak ktoś mówi że jest coś lepszego i swoją drogą nigdzie nie mówie że cowon jest najlepszy. Podsumowując, zmieniasz zdanie szybciej niż blondynka buty i dlatego Twoje opinie nie są wiarygodne moim zdaniem. Dopiero co twierdziłeś że ipod gra jak dobre cd a teraz dajesz mu oceny na poziomie 5 w porównaniu z sonym? Tzn że cd w porównaniu z sonym jest ultraprzeciętne?

 

P.S.

Podaj tytuły Twoich książek bo chętnie się z nimi zapoznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> jego s-master i zmieszałeś go z błotem a teraz nagle wychwalasz pod niebiosa<<

 

Ja byłem sceptyczny co klasy D, podobnie jak większość osób zaznajomionych z tematyką audio ale okazuje się, że fakty są mocniejsze niż uprzedzenia, a to jest już miarą obiektywizmu, a nie tendencyjności.

 

Poza tym to, że komuś wreszcie ten wzmacniacz cyfrowy wyszedł jak należy, to powinno cieszyć, a nie skłaniać do obrzucania błotem recenzenta.

 

Zresztą poczytaj opinie w necie, np. reckę CNETu i na Head-Fi, tam piszą niemal dokładnie to samo nt. brzmienia serii X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radical wnioskujac z Twojej wypowiedzi wynika ze napisanie tutaj kilka madrych i tworczych zdan jest niepotrzebne.Wynika teza z tego ze recenzje negujesz bo... osobiste sprawy przeszkadzaja.

Wydaje mi sie ze wazne to jest zeby zdobyc wiedze i z niej robic uzytek chocby dla swoich celow. A jesli swoj cel zaspokoiles to fajnie dac wskazowki innym.

 

Mysle ze dyskusje poza merytoryczne nie powinny miec tutaj miejsca.Cecha ludzkiej inteligencji jest to ze ciagle cos sie uczymy ale tez ze cos jeszcze nie umiemy ale chcemy wiedze zdobyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger akurat moim zdaniem (pomimo tego że w sygnaturce ma sporo dobrego sprzętu) jest chyba najmniej wiarygodnym zaawansowanym użytkownikiem tego forum i bardzo mocno popada w skrajności. Dodatkowo często wypowiada się z całą stanowczością opierając się na opiniach innych i wyciągając wnioski z kosmosu co jest totalnym absurdem

 

ja również uważam że przesadziłęś z aż tak wypowiedzią drastyczną bo Roland jak każdy ma prawo wyrazić opinie a dzieki niemu przynajmniej wiemy mniej więcej co jest i jak jest a to jak odczuwa osobiście playera nie może być przyczyną do stwierdzenia o wiarygodności bo kazdy ma włąsny słuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie do końca rozumiem do czego zmierzacie. Napisałem tylko że moim zdaniem Roland nie jest zbyt wiarygodny i w ten sposób ostrzegam innych żeby nie brali tej recenzji za pewnik, a bronicie go jakbym co najmniej zwyzywał go nie przebierając w epitetach. Panowie wrzućcie na luz! Inna rzecz że sam Roland najeżdża odrobinę na ludzi posiadających inne zdanie niż on wyskakując odrazu z "synkami". Dowiedziałem się też od niego że jestem bardzo mało wymagający.....

 

Roland przytoczyłeś tutaj cnet że też napisali że sony ma świetny dźwięk, ale o cowonie o ile sie nie myle również napisali że jego dźwięk jest "exceptional" więc coś mi tutaj nie pasuje skoro uważasz go za nieporozumienie... Uprzedzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie do końca rozumiem do czego zmierzacie. Napisałem tylko że moim zdaniem Roland nie jest zbyt wiarygodny i w ten sposób ostrzegam innych żeby nie brali tej recenzji za pewnik, a bronicie go jakbym co najmniej zwyzywał go nie przebierając w epitetach. Panowie wrzućcie na luz! Inna rzecz że sam Roland najeżdża odrobinę na ludzi posiadających inne zdanie niż on wyskakując odrazu z "synkami". Dowiedziałem się też od niego że jestem bardzo mało wymagający.....

 

Roland przytoczyłeś tutaj cnet że też napisali że sony ma świetny dźwięk, ale o cowonie o ile sie nie myle również napisali że jego dźwięk jest "exceptional" więc coś mi tutaj nie pasuje skoro uważasz go za nieporozumienie... Uprzedzenie?

 

Sam chcialem juz w lipcu kupic X ale nic nie bylo o nim nigdzie.A jak bylo to tyle ze poprostu nie mialem pewnosci.Myslalem ze pozostaje ryzyko.Trafie lub nie.Szukalem dwoch, trzech pisanych przez inne osoby opinii o tym samym produkcie.Jedna osoba sie moze mylic ... ale jak dwie, trzy pisza to samo a jedna z nich jest branzowowa opinia to jest juz prawie wszystko.Tym mozna sie sugerowac w ciemno.

I to co czytalem wczesniej i tu i sam mam mozliwosc sprawdzic to jest to w tym samym stylu.Ma to ceche wspolna bo mowa jest o tej samej rzeczy o walkmanie serii X.

 

Roland i ja poznalismy sie w jakis tam nam znanych okolicznosciach.Jednak wszystko idzie do przodu i moge powiedziec ze bylo minelo. Sprawa rozgrzeszona i zamknieta dawno.Sa wazniejsze rzeczy i sprawy.

 

... moze kazdy powinien pomyslec przed a nie po zanim cos wyrazi w swojej opinii ... o kim, o czyms.No i troche odpowiedzialnosci za to co sie mowi.Wojny zawsze wybuchaly z winy napadajacych a nie napadanych choc czesto slabszy prowokowal.

 

 

edit: Cos ktos wie, slyszal o jakichs synergiach tez innych poza SRH840 i Sennkach IE8 z walkmanem X ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko że moim zdaniem Roland nie jest zbyt wiarygodny i w ten sposób ostrzegam innych żeby nie brali tej recenzji za pewnik

 

zapewniam cię co możesz zobaczyć na moim przykładzie że nie traktuje i 60% ludzi na tym forum recenzji jako pewnik bo każdy zdaje sobie sprawe z tego że recenzja jest subiektywna.

 

Każdy też zdaje sobie z tej subiektywności sprawę więc nie potrzeba używać słów że Roland jest bee po jednej recenzji bo jednak poświeca on czas na napisanie jej i zamieszczenie swoich osobistych odczuć a jak u kogoś pokryją się te odczucia to znaczy że wszystko jest raczej w porządku.

 

Co do synka to faktycznie nie popieram od początku szufladkowania kogoś od razu.

 

Zresztą tu chodzi o recenzje a nie o osobiste animozje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności