Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam nadzieje ze jak wejdzie do naszego kraju model NWZ-A845(prawdopodobnie w lutym)to sie pojawi na ibood.com wtedy to juz nie odpuszcze ;)

To jest sensowna myśl. Jeśli gra podobnie do iXa, a jaśniej, to wcale nie będzie źle. Poza tym musi być tańszy, a w przypadku iXa to mi nie leży brak obsługi na ślepo, trzeba go każdorazowo wyciągać z kieszeni i się wpatrywać w ekran. Jeśli A847 będzie miał przyciski, to już ma u mnie plusa. Na temat oglądania filmów na małym ekranie mam takie zdanie jak Rolandsinger. No i pozostaje jeszcze kwestia grajków innych firm, np. Teclast T51. Na pewno czyta FLACa i ogg. Te pierwsze zajmują mniej niż wav i mają tagi, tego drugiego już sporo naprodukowałem, znowu na AAC przerabiać mi się nie chce, a za batch converter do dBpowerAmpa musiałbym dopłacić. foobar2000 jest drętwy do konwersji wielu albumów naraz, poza tym nie ma tej szybkości co dBpowerAmp, który kompresuje po dwa pliki jednocześnie, każdy jednym rdzeniem procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima szybko minie, zaraz będzie Wielkanoc. Luzik. ;)

 

 

 

Oby oni mieli ma mysli tez te swieta a nie nastepne po Wielkanocy :).

 

W ubieglym roku wystawiali kilka razy A82x ale zawsze ten model wiec nie liczyl bym na A84X na ibood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm od razu chciałbym sobie wszystkie okładki porobić, żeby to jakoś wyglądało na początku.. jaki program najszybciej i najłatwiej wgra okładki do albumów? używałem mediamonkey ale coś się popsuło i tylko do tagów mogę wrzucić ale wtedy coś dłużej się kawałki wczytują nawet na kompie, a folder.jpg nie zawsze czyta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm od razu chciałbym sobie wszystkie okładki porobić, żeby to jakoś wyglądało na początku.. jaki program najszybciej i najłatwiej wgra okładki do albumów? używałem mediamonkey ale coś się popsuło i tylko do tagów mogę wrzucić ale wtedy coś dłużej się kawałki wczytują nawet na kompie, a folder.jpg nie zawsze czyta..

Od siebie polecam TagScanner - bardzo dobry darmowy program. Obsługa jest intuicyjna, informację oraz okładki wyszukuje m.in. na Discogsie i Amazonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się jeśli jeden plit to dbpoweramp ma jakąś wytczkę edit tak, a jeśli cały album to itunes, ale (poprawcie mnie jeśli się mylę) nie edytuje tagów plikom FLAC i takim które są niekompatybilne z ipodem..

 

Do i Tunes w ogóle nie wrzucisz FLAC już nie mówiąc o wrzucaniu ich na ipod'a :D 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itunes? Dodasz oładki, otagujesz, porobisz playlisty. Cudo ^^

 

Cudo? To chyba najgorszy mozliwy program do tagowania i okladek. Okladki ciagnie wylacznie z wlasnego sklepu a nawet wtedy potrafi miec powazne problemy przy nawet drobnych roznicach w tagach. Cala reszte trzeba zalatwic manualnie - a i wtedy nie zawsze dziala to poprawnie. W porownaniu z mp3tag, czy nawet monkey audio, itunes wypada bardzo kiepsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, iTunes jest OK. Jako kombajn muzyczny pierwsza klasa. Poza tym, posłuchałem dzisiaj X'a i E445 na IE8. Niestety, nie mieli w sklepie tych samych utworów na odtwarzaczach, ale śmiem twierdzić, że X jest mimo wszystko lepszy - mniej basu (jednak lepszej jakości), ładniej brzmiąca średnica, wyraźniejsza góra i większa dynamika. Niemniej jednak, E445 nie jest zły - wiem za to, że muszę kupić A847...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tagscannera wgrywając te okładki do tagów będzie wolniej chodził odtwarzacz? miałem taki problem z 1 albumem, że okładki się wczytywały i długa była przerwa między kawałkami, a tak to inaczej zapisuje jako "cover.jpg" i nie wiem czy takie coś odczyta x1050? często sam zmieniam nazwy na folder.jpg (jak w aimpie okładki wyszukuje to tak też zapisuje) ale czasem je widać a czasem nie.. a na plus używanie discogs :)

aha i dużo jest klikania w tym programie a ja mam masę vinyli i ciężko będzie każdego po kolei klikać..

zaraz zobaczę mp3tag i itunes :)

 

edyt: czy jest jakiś program, który automatycznie dopasuje okładkę do pliku? bo wszędzie muszę wyszukiwać i wpisywać wszystko i tak

 

edyt2: znalazłem albumart downlaoder i jak na razie spisuje się wyśmienicie :) wszystko można zautomatyzować, najwyżej pod koniec sprawdzić czy wszystko jest dobrze :) u siebie mam tylko discogs i juno zaznaczone, a jeżeli czegoś nie może znaleźć to wtedy ręcznie korzystam z googleimage, bo tak to złe okładki dobiera, a program polecam bo świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Düsseldorfu wyjechał mój x z iBoodu. W czwartek powinien dotrzeć. Ktoś słuchał połączenia srh 440 lub srh750dj z x-em? zastanawiam się nad jedna para któryś z tych słuchawek, w przyszłym tygodniu pewnie pójdę posłuchać obu par i zdecyduje. Może ktoś ma jakieś inne propozycje słuchawek nadających się na miasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakieś inne propozycje słuchawek nadających się na miasto?

akg k518 dj. na miasto ideał (i z racji wygody raczej tylko na miasto). jeśli shure to chyba raczej srh240, bo wyższe są większe i jak dla mnie typowo domowe. zresztą 240tki wg mnie również, ale jest tu kilka osób, którym pasują jako portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Düsseldorfu wyjechał mój x z iBoodu. W czwartek powinien dotrzeć. Ktoś słuchał połączenia srh 440 lub srh750dj z x-em? zastanawiam się nad jedna para któryś z tych słuchawek, w przyszłym tygodniu pewnie pójdę posłuchać obu par i zdecyduje. Może ktoś ma jakieś inne propozycje słuchawek nadających się na miasto?

 

Z iPodem video shure srh750dj mają już porządne uderzenie na basie więc z Sony X może być średnio . Ale nie mówię, że to nie zagra ze sobą na 100% bo może być jak z sennheiser IE7/IE7 i sony s63x . Poza tym pałąk w srh750dj dziwnie odstaje na boki i szczerze mówiać nie pokazał bym się z nimi na mieście :D .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedł X z ibooda-6 dni czyli baardzo szybko jak na ten sklep.

 

Pierwsze wrażenia to świetnie zaprojektowane pudełko-od pierwszej chwili wrażenie jakości no i ciężar samego odtwarzacza, waży dużo nie jak jakaś popierdółka.

 

edit.

No i pierwszy zgrzyt- nie działa na Ubuntu. Dobrze że mam pod ręką drugiego laptopa z Vistą.

 

edit 2:

Nigdy nie korzystałem z Iemow ale kilka dokanałówek miałem i żadne nie izolowały tak mocno dźwięków jak noise canceling, szczególnie niskich tonów warczącego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie używajmy słów "wyprzedza" czy też "zostaje w tyle" bo to zależy od indywidualnych preferencji.

 

Touchowi może brakować wykopu jeśli ktoś lubi np. w Trance czy Techno poczuć bas. Poczuć w sensie dosłownym bo w sensie jakościowym wszystko jest w Tocuhu bardzo poprawne i ułożone. Touch jest jak wyciśnięty pomarańcz. Nic wiecej nie da sie wycisnac pod wzgledem EQ np. i dlatego próby zwiekszenia suwaka Niskich tonów powodują "harczenie". Sony natomiast jest playerem o bardzo zbliżonym neutralnym brzmieniu ale ma też wieksza ingerencje w EQ i np. podkrecenie deikatne basu na niektórych modelach słuchawek nie powoduje od razu irytujacego przesteru.

 

No i pozostaje kwestia Wygladu, interferejsu, zastosowanych technnologii. Nie można jednoznacznie wiec stwierdzić tak jest napewno lepszy ponieważ są osoby jak autor recenzji które sie zachwyciły tym odtwarzaczem i jego brzmieniem a są też takie którym to wisis bo nie widzą czegokolwiek wartego uwagi a są tez takie dla których Touch bedzie lepszy.

 

Radziłbym Tobie żebyś osobiście dokonał porównania na spokojnie i na słuchawkach których używasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że różnica dźwiękowa między Touchem 2g a Sony X jest niewielka, Sony jest trochę cieplejszy niż Touch 2g, gra rzeczywiście jakby "głębiej", ma fantastyczną cechę - mimo lekkiego ciepła (oceniam ze słuchawkami Shure SRH840) zachowuje bardzo dużą szczegółowość, a do tej pory myślałem, że te cechy wykluczają się w mp-trójkach, tą szczegółowość zauważa się w Sony od razu, zresztą Touch też jest szczegółowy, ale brakuje mu trochę tego lekkiego ciepełka, lub może jeszce mówiąć górnolotnie - czaru, magii, ale różnice są jednak niewielkie.

Touch ma wyraźnie większą moc niż Sony, obsługa z kolei lepsza w Sony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wam też tak wolno się przesyłają pliki do otwarzacza? u mnie 0.3MB/s do jutra się wszystko nie zapełni

 

U mnie średnia była 3.5MB/s , używasz frontpanela lub huba ?

 

Pod względem funkcjonalności Touch bije na łeb sonego ... Wifi w X to pomyłka .. lepiej by było jakby go nie było ...

Sony nadaje się tylko do muzyki i niech tak zostanie .. Filmy, gry i net via wifi to coś czego nie ma w X ...

Nie licząc chociażby BT, armii akcesorii prawie za darmo (nie mówie o oryginałach) czy chociażby częsci zamiennych

 

Dla samej muzyki biorę X .. Ale w kieszeni będzie też Touch ... dla całej reszty ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wam też tak wolno się przesyłają pliki do otwarzacza? u mnie 0.3MB/s do jutra się wszystko nie zapełni

 

U mnie średnia była 3.5MB/s , używasz frontpanela lub huba ?

nie używam takich cudów :) ale chyba to wina była antywirusa, bo gdy go wyłączyłem to prędkość skoczyła do 1.7MB/s.

Pytanie natury technicznej, lepiej silikonowy ochraniacz czy plastikowy? do tego dojdzie też folia na ekran, a nie chcę żeby się odkleiła. Z jednej strony za silikonem przemawia +miękkość +amortyzuje upadek +czarny kolor pasuje idealnie do odtwarzacza jako minus mogę zaliczyć to, że nie wiem jak się będzie folia na tym trzymała, bo w przypadku crystal case mam pewność, że folia nie odpadnie, ale niestety tracąc przy tym na wyglądzie i "amortyzatywności" tutaj linki do obu aukcji

http://cgi.ebay.pl/Black-Silicone-Skin-Case-for-Sony-NWZ-X1050-NWZ-X1060_W0QQitemZ130350817456QQcmdZViewItemQQptZUK_CE_MP3Access_RL?hash=item1e5983a0b0

http://cgi.ebay.pl/Crystal-Clear-Hard-Case-for-Sony-NWZ-X1050-NWZ-X1060_W0QQitemZ130350818083QQcmdZViewItemQQptZUK_CE_MP3Access_RL?hash=item1e5983a323

którą proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności