Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli do nas zawita NW A84X to moze byc zaskoczenie bo ten ponoc gra prawie chlodno.Inaczej niz X (choc w srodku siedzi ten sam s-master).

 

Serio? Ja tam wyczytałem na jego temat tyle, że ma jedynie lekko podbitą górę w stosunku do X, ale trzeba się wsłuchać, żeby to zauważyć. Możesz podać twoje źródło? Bo bez wątpienia jestem jednym z pierwszych, którzy zakupią tą maszynkę, gdy tylko pojawi się na "naszym" rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Ja tam wyczytałem na jego temat tyle, że ma jedynie lekko podbitą górę w stosunku do X, ale trzeba się wsłuchać, żeby to zauważyć. Możesz podać twoje źródło? Bo bez wątpienia jestem jednym z pierwszych, którzy zakupią tą maszynkę, gdy tylko pojawi się na "naszym" rynku

 

 

http://www.head-fi.o...997/index4.html

 

Kilka postow wyzej juz raz to wklejalem ;) .

Na head-fi wypowiada sie malezyjczyk ktory jest posiadaczem X i testuje A847.Pisze ze w slepym tescie A847 jest jasniejszy od Xseries.

To ja osobiscie ciesze sie z zakupu X1060 i mysle ze bardziej podoba mi sie charakterystyka dzwiekowa w X.Uff jaka ulga bo mialem czekac na A84X.

 

Jakis czas temu pisalem maila do sony poland i dopiero po miesiacu otrzymalem odpowiedz (!!?) ze narazie nic nie wiedza ale prosza o kolejna wiadomosc na poczatku nowego roku.

Jestem prawie pewny ze cos bedzie bo z oferty zeszly S63xF , S73x , A82X i musza czyms zapelnic luke jaka sie zrobila.

Obecnie mamy X jako flagowiec a potem dopiero NWZ S545.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Sony MDR-EX500 i Apple In-Ear.

Zwłaszcza EX500 są dobrym wyborem w okolicy 300zł.

 

Bobby

 

Holdegron .. I tu się mogę z tobą zgodzić .. Odpaliłem Ex500 na sonym X i brzmią zdecydowanie lepiej na nim niż na samsungu P3 (bas jest jakiś nijaki)

 

Musze je wygrzać do końca jednak ...

 

Eeeee .. no i kto by pomyślał .. EX500 są zimne ... i grają super z ciepłym playerem .. np Samsungiem T9,więc i dobrze zagrają z S638f .. miodzio ..

 

Co do szumu .. na ex500 szumi całkiem ładnie bez sluchania .. Na atrio pratycznie wcale ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi szumami to ciekawa sprawa (myślę tu o klasycznych, bez aktywnego tłumienia).

Z S639 ja nie słyszę aby EX85, EX500 czy ADDIEM szumiały, bądź szumią niewykrywalnie dla mnie.

A jak miałem IE7 to te szumiały bardzo wyraźnie - i z playerem i ze stacjonarnym wzmacniaczem jeszcze bardziej.

Tak mnie to zdziwiło że przetestowałem kilka słuchawek o dużej efektywności i tylko IE7 szumiały...

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem zainteresowany kupnem tego odtwarzacza, jak można porównać jakość jego dźwięku do Ipoda Toucha 2G? Który będzie lepszy? W touchu i CAL, nie było praktycznie w ogóle basu i dźwięk nie miał "energii" nie był żywy tylko taki jakby pusty. Co możecie powiedzieć o tym cyfrowym wzmacniaczu "S-Master"? Daje to coś w ogóle? Kompletnie mi nie zależy na wifi i innych bajerach. Chcę jedynie jakość dźwięku + ewentualnie radio, czy warto to kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niech ktos mnie wyprowadzi z bledu... dzis bylem przespacerowac sie po MM w Lodzi z okazji dnia "bez VAT-u" no i po przeczytaniu recenzji X-a skorzystalem z okazji zeby go posluchac. Nie wiem co oni tam firmowo wgrywaja do playera "demonstracyjnie" ale dzwiek jaki sie z niego wydobywal spowodowal u mnie odruch wymiotny, takiej kichy nie spodziewalem sie uslyszec. Brzmialo, to tak okropnie, ze ucieklem nie sprawdziwszy jakie sluchawki podlaczyli do odsluchu - byly to jakies Sony DJ (chyba). Zeby mnie tu o trolling nie posadzano ze wzgledu na brak postow - forum czytam sporadycznie, niemniej rozeznanie co do jakosci dzwieku mam, stacjonarnym sprzetem chwalic sie nie bede (kto chce to sobie sprawdzi np na audiostereo), natomiast z portable audio onegdaj posiadalem H120 irivera a aktualnie pogrywam na SlimX 550. To co uslyszalem w MM z X-a nie dorasta do naskorka piet ww playerom. So, what's up...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niech ktos mnie wyprowadzi z bledu... dzis bylem przespacerowac sie po MM w Lodzi z okazji dnia "bez VAT-u" no i po przeczytaniu recenzji X-a skorzystalem z okazji zeby go posluchac. Nie wiem co oni tam firmowo wgrywaja do playera "demonstracyjnie" ale dzwiek jaki sie z niego wydobywal spowodowal u mnie odruch wymiotny, takiej kichy nie spodziewalem sie uslyszec. Brzmialo, to tak okropnie, ze ucieklem nie sprawdziwszy jakie sluchawki podlaczyli do odsluchu - byly to jakies Sony DJ (chyba). Zeby mnie tu o trolling nie posadzano ze wzgledu na brak postow - forum czytam sporadycznie, niemniej rozeznanie co do jakosci dzwieku mam, stacjonarnym sprzetem chwalic sie nie bede (kto chce to sobie sprawdzi np na audiostereo), natomiast z portable audio onegdaj posiadalem H120 irivera a aktualnie pogrywam na SlimX 550. To co uslyszalem w MM z X-a nie dorasta do naskorka piet ww playerom. So, what's up...?

 

Skoro jestes taki obeznany ze sprzetem audio to dziwi mnie ze ferujesz wyroki nt jakosci odtwarzanego dzwieku na podstawie odsluchu na "jakichs Sony DJ (chyba)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie pogrywam na SlimX 550. To co uslyszalem w MM z X-a nie dorasta do naskorka piet ww playerom. So, what's up...?

No cóż iMP-550 to że tak powiem referencja sama w sobie i również na razie nie słyszałem nic przewyższającego go dźwiękiem. X'a miałem okazję słuchać bardzo dawno (we wrześniu?) temu z jakimiś tam podpiętymi Sony'owymi słuchawkami (nausznymi). Szczerze powiedziawszy jego dźwięk nie wydał mi się powalający na kolana, bo bym na nie upadł, ale był na pewno niezłej jakości. Na pewno lepszej niż wszystkich innych playerów wystawionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niech ktos mnie wyprowadzi z bledu... dzis bylem przespacerowac sie po MM w Lodzi z okazji dnia "bez VAT-u" no i po przeczytaniu recenzji X-a skorzystalem z okazji zeby go posluchac. Nie wiem co oni tam firmowo wgrywaja do playera "demonstracyjnie" ale dzwiek jaki sie z niego wydobywal spowodowal u mnie odruch wymiotny, takiej kichy nie spodziewalem sie uslyszec. Brzmialo, to tak okropnie, ze ucieklem nie sprawdziwszy jakie sluchawki podlaczyli do odsluchu - byly to jakies Sony DJ (chyba). Zeby mnie tu o trolling nie posadzano ze wzgledu na brak postow - forum czytam sporadycznie, niemniej rozeznanie co do jakosci dzwieku mam, stacjonarnym sprzetem chwalic sie nie bede (kto chce to sobie sprawdzi np na audiostereo), natomiast z portable audio onegdaj posiadalem H120 irivera a aktualnie pogrywam na SlimX 550. To co uslyszalem w MM z X-a nie dorasta do naskorka piet ww playerom. So, what's up...?

 

Wyprowadze Cie z bledu ... prosto i w prawo a potem znow w lewo ...i caly czas juz przed siebie :huh: .

Komentowanie tego jest bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niech ktos mnie wyprowadzi z bledu... dzis bylem przespacerowac sie po MM w Lodzi z okazji dnia "bez VAT-u" no i po przeczytaniu recenzji X-a skorzystalem z okazji zeby go posluchac. Nie wiem co oni tam firmowo wgrywaja do playera "demonstracyjnie" ale dzwiek jaki sie z niego wydobywal spowodowal u mnie odruch wymiotny, takiej kichy nie spodziewalem sie uslyszec. Brzmialo, to tak okropnie, ze ucieklem nie sprawdziwszy jakie sluchawki podlaczyli do odsluchu - byly to jakies Sony DJ (chyba). Zeby mnie tu o trolling nie posadzano ze wzgledu na brak postow - forum czytam sporadycznie, niemniej rozeznanie co do jakosci dzwieku mam, stacjonarnym sprzetem chwalic sie nie bede (kto chce to sobie sprawdzi np na audiostereo), natomiast z portable audio onegdaj posiadalem H120 irivera a aktualnie pogrywam na SlimX 550. To co uslyszalem w MM z X-a nie dorasta do naskorka piet ww playerom. So, what's up...?

 

Wiesz warunki odsłuchowo-sprzętowe w MM pozostawiają wiele do życzeniai o tym wiemy wszyscy doskonale, jeśli natomiast chciałbyś wyroić sobie rzeczowe stanowisko/opinię w.s. Sonego "X" to proponuję umówić się na odsłuch lub użyczenie playerka z kimś i odsłuchać go w dogodnych warunkach i właściwym środowisku słuchawkowym i w znanym reperturzarze wtedy ocena na pewno bedzie bardziej miarodajna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie może być tak, że pewnego rodzaju sygnatura komuś zwyczajnie nie odpowiada? Jak dla mnie różnice w brzmieniu playerów są naprawde znikome. Owszem, mogą być słyszalne nieco bardziej przy odpowiednich słuchawkach, przy innych mogą być wręcz nieciekawe, ale zdaje się, że w odbiorze zjawisk sonicznych każdy ma prawo do "nielubienia" brzmienia konkretnych urządzeń, tak jak ja mam prawo do nielubienia wątróbki, chociaż miałaby być doładowana smakiem przez s-mastera kuchni... czy jakoś tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat ale zdecydowanie masz rację..ale dlaczego nie pozwolić sobie na uczciwą względem siebie ocenę brzmienie danego playera zanim wygłosi sie opinię publicznie? Inaczej smakuje wątróbka na stoisku promocyjnym w markecie a inaczej na miłej kolacji w przytulnym mieszkaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, darujcie sobie sarkazm. Prawo, lewo oraz marne warunki panujace w MM. Ciekawe, ze w tych samych warunkach w MM slimX zagral jak nalezy. A wy, przepraszam bardzo gdzie sluchacie sprzetu portable, w komorze bezechowej? Byc moze te DJ nie byly najwyzszych lotow, ale no bez przesady, zeby mialy zagrac AZ tak zle. Moze zatem jednak Sony wgralo tam jakies demonstracyjne badziewie - posiadacze X-a moga sie wypowiedziec, czy playerek mial cos wgranego od nowosci? No chyba, ze to spece z MM zrobili uczte dla ucha ze swoich plikow, w takim razie pogratulowac pomyslowosci.

 

No i, zeby nie bylo. Moj wpis nie mial charakteru "opiniotworczego" - raczej chodzilo o ustalenie, co oni tam spieprzyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HorvaTT ja rozumiem... tylko szukam powodu, dla którego kolega wkamil [zakladam, ze czlek wzglednie osluchany] nie lubi dzwieku z X'a, mimo iz ten zbiera nienajgorsze recenzje. Albo podlaczone sluchawki byly nie takie, albo ktos zlosliwie poprzestawial EQ, czego kolega nie zauwazyl, albo po prostu synergia tychze sluchawek i X'a jest nieodpowiednia. No ew. pozostaje kwestia gustu... I absolutnie nie staram sie byc sarkastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niech ktos mnie wyprowadzi z bledu... dzis bylem przespacerowac sie po MM w Lodzi z okazji dnia "bez VAT-u" no i po przeczytaniu recenzji X-a skorzystalem z okazji zeby go posluchac. Nie wiem co oni tam firmowo wgrywaja do playera "demonstracyjnie" ale dzwiek jaki sie z niego wydobywal spowodowal u mnie odruch wymiotny, takiej kichy nie spodziewalem sie uslyszec. Brzmialo, to tak okropnie, ze ucieklem nie sprawdziwszy jakie sluchawki podlaczyli do odsluchu - byly to jakies Sony DJ (chyba). Zeby mnie tu o trolling nie posadzano ze wzgledu na brak postow - forum czytam sporadycznie, niemniej rozeznanie co do jakosci dzwieku mam, stacjonarnym sprzetem chwalic sie nie bede (kto chce to sobie sprawdzi np na audiostereo), natomiast z portable audio onegdaj posiadalem H120 irivera a aktualnie pogrywam na SlimX 550. To co uslyszalem w MM z X-a nie dorasta do naskorka piet ww playerom. So, what's up...?

 

Na takie odsluchy idzie sie z wlasnymi sluchawkami a nie uzywa demonstracyjnego crap'u. Tego typu odsluch zawsze jest tez obarczony bagazem kiepskich plikow demonstracyjnych w grajku i atmosfery srednio sprzyjajacej odsluchowi - ale wlasne sluchawki to podstawa bez ktorej nawet nie warto zaczynac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa dni temu w MM i odsłuchiwałem x1050 w identycznych warunkach. Nie było to ładne granie ale mimo wszystko bardzo chciałbym przesłuchać ten player w normalnych warunkach. Wydaje mi się, że jego budowa, waga odpowiada najbardziej mojemu wyobrażeniu nt. "solidnego" playera. Nie lubię lekkich telefonów i wyglada na to, że małe i lekkie grajki również nie leżą w moim guście a Sony wygląda baaaardzo solidnie i waży jak 1000 PLN :). Jeżeli do wrażeń estetycznych dojdzie dobre granie to będzie to grajek w moim stylu, a po recenzji Rolanda mozna powiedzieć, że gra on z pewnością co najmniej dobrze. Kupiłbym go sobie aby porównać bezpośrednio z moim i9 ale na razie funduszy brak. No chyba, że zaryzykuję sprzedaż i9 i zmienię kasę w x1050.

 

Czy X1050 sprzedawane w Europie/Polsce, mają jakieś ograniczenia odnośnie do mocy/głośności, w stosunku do wersji USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, darujcie sobie sarkazm. Prawo, lewo oraz marne warunki panujace w MM. Ciekawe, ze w tych samych warunkach w MM slimX zagral jak nalezy. A wy, przepraszam bardzo gdzie sluchacie sprzetu portable, w komorze bezechowej? Byc moze te DJ nie byly najwyzszych lotow, ale no bez przesady, zeby mialy zagrac AZ tak zle. Moze zatem jednak Sony wgralo tam jakies demonstracyjne badziewie - posiadacze X-a moga sie wypowiedziec, czy playerek mial cos wgranego od nowosci? No chyba, ze to spece z MM zrobili uczte dla ucha ze swoich plikow, w takim razie pogratulowac pomyslowosci.

 

No i, zeby nie bylo. Moj wpis nie mial charakteru "opiniotworczego" - raczej chodzilo o ustalenie, co oni tam spieprzyli...

 

 

 

Sarkazm to najlepsze co moglem wyrazic.Okreslenia typu ze nie dorasta do skory na pietach jest okresleniem ... tak niskich lotow ze ... innych okreslen nie warto juz wspomniec.

Jesli masz obycie ze sprzetem odsluchowym to wykazales sie amatorskim podejsciem do sprawy.

Demonstracyjne kawalki nie sa najwyzszych lotow.Ale z drugiej strony nie sa tak kiepskie zeby chcialo sie wymiotowac.Nawet jak sie czyta co pewne osoby tu pisza to zdarza sie ze w grajkach maja gorsza muze a dokladnie o nizszym kbps niz te wgrane.

Wazniejsze dla mnie jako posiadacza dwoch soniaczy jest to ze akurat mogles wziac do reki player ktory ktos poprzestawial w ustawieniach.I wystarczy ze ktos zmienil z jedynego ustawienia dobrego VPT(surround) jakim jest None na takie jak :Studio,live,club,arena,matrix,karaoke.Ktos przed Toba mogl wlaczyc ustawienia na jedno z nich (powinno byc na None) i wtedy jest koszmar w dzieku.Gwarantuje Ci ze kazdy posiadacz soniacza nie wlaczy nic innego jak None bo kazdy wie ze pozostale ustawienia sa kiepskie.

Nastepna sprawa to equalizer.

W sony X series nie moze byc calkiem wylaczony bo traci dzwiek na jakosci.

Powinien byc w miare plasko ale wlaczony.

Do tego wszystkie poprawiacze dzwieku typu DSEE, Clear Stereo,Dynamic Normalizer powinny byc na off (wylaczone).

Do tego trzeby by z soba zabrac dobre sluchawki (ktore izoluja przed dzwiekami z zewnatrz) pasujace charakterystyka i mozna isc sluchac, testowac i wydawac opinie.Jesli mamy zamiar tworzyc opinie o produkcie w miejscu takim jak MM to kazdy szanujacy sie meloman lub poprostu wielbiciel dzwiekow powinien zachowac tolerancje bo testowanie takich urzadzen jak odtwarzacze przenosne w miejscu dosc glosnym (to tak jakby ktos mial wydac opinie po odsluchu w metro) nie jest pozbawione cech z bledem.

Zreszta mogles zabrac swoj perfekcyjnie grajacy sprzet do MM na ten odsluch i te Sony DJ zmieniac wkladajac raz w X a drugi raz w SlimX'a.Wtedy wrazenia mialy by sens.

 

Jest jeszcze sprawa dzwieku jaki lubimy.Czyli wzorzec dzwieku uniwersalny dla wszystkich.Takie cos nie istnieje.Kazdy lubi cos innego.I kazdy ma prawo sluchac co lubi, preferuje.

Moze poprostu Ty lubisz inny dzwiek.

Bo przeciez kazdy lubi jakis dzwiek ... jedni podkolorowany a inni jak najblizszy naturalnemu (zareczam ze dzwiek czysto naturalny sluchany w sluchawkach wcale nie jest taki fajny w sluchaniu).No i robi sie problem i zaczyna dyskusja ... i kazdy ma racje :) .

 

Byłem dwa dni temu w MM i odsłuchiwałem x1050 w identycznych warunkach. Nie było to ładne granie ale mimo wszystko bardzo chciałbym przesłuchać ten player w normalnych warunkach. Wydaje mi się, że jego budowa, waga odpowiada najbardziej mojemu wyobrażeniu nt. "solidnego" playera. Nie lubię lekkich telefonów i wyglada na to, że małe i lekkie grajki również nie leżą w moim guście a Sony wygląda baaaardzo solidnie i waży jak 1000 PLN :). Jeżeli do wrażeń estetycznych dojdzie dobre granie to będzie to grajek w moim stylu, a po recenzji Rolanda mozna powiedzieć, że gra on z pewnością co najmniej dobrze. Kupiłbym go sobie aby porównać bezpośrednio z moim i9 ale na razie funduszy brak. No chyba, że zaryzykuję sprzedaż i9 i zmienię kasę w x1050.

 

Czy X1050 sprzedawane w Europie/Polsce, mają jakieś ograniczenia odnośnie do mocy/głośności, w stosunku do wersji USA?

 

 

 

W USA to raczej nie maja ograniczen glosnosci.Cos czytalem ze Unia Europejska wprowadza takie ograniczenia.Na head-fi czytalem ze chlopak kupil X (bo bylo taniej) w Holandii i byla blokada(ograniczenie) glosnosci.

Jesli dobrze pamietam to kraje typu :Francja, Holandia, Belgia wprowadzaja juz te ograniczenia w sprzedawanych odtwarzaczach.Moze sie okazac ze np Pixomania sprzedaje odtwarzacze z ograniczona glosnoscia.

Jednak warto to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest jakies wyjasnienie ;-) Zupelnie nie rozumiem, po co byly te wczesniejsze ataki ad personam. Byc moze faktycznie, a raczej na pewno, ktos tam cos namieszal w ustawieniach, faktycznie nie wzialem tego pod uwage - choc np w iriverze nie mozna bylo az tak skaszanic dzwieku predefiniownymi ustawieniami eq.

 

Nie moge nigdzie tego doczytac, czy X posiada obsluge jakichs formatow bezstratnych - flac preferowany.

 

A co do ograniczen glosnosci, to obowiazuja one w UE od dawna. W discmanach sony roznica byla drastyczna - np 5 mW na kanal w US a w UE 1,5 mW i slychac to wyraznie, moj Sony D-EJ825 w porownaniu do slimX czy starenkiego Panasonica SL-SX300 gra cicho...

Jaka jest moc X-a bo zdaje sie instrukcja milczy na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest jakies wyjasnienie ;-) Zupelnie nie rozumiem, po co byly te wczesniejsze ataki ad personam. Byc moze faktycznie, a raczej na pewno, ktos tam cos namieszal w ustawieniach, faktycznie nie wzialem tego pod uwage - choc np w iriverze nie mozna bylo az tak skaszanic dzwieku predefiniownymi ustawieniami eq.

 

Nie moge nigdzie tego doczytac, czy X posiada obsluge jakichs formatow bezstratnych - flac preferowany.

 

 

 

Wystarczy wejsc na strone producenta i poczytac o X series.

W zakladce Funkcje jest o formatach jakie odtwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności