Skocz do zawartości

Apple In-Ear Headphones


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam ksc75 w połączeniu z tochem 2g.

Jest okej. Podoba mi się takie granie.

Jednak brakuje mi obsługi odtwarzacza bez jego wyjmowania z kieszeni.

I tu pojawiają się addiemy.

 

Co prawda po przygodzie z soundmagickami obiecałem sobie nie powrócić już nigdy do docków, ale jakoś mnie ciągnie do Apple in ear ;)

 

Powiedzcie czy Addiemy będą skokiem do przodu ? Ekspozycja pasm jest na podobnym poziomie?

 

Kup sobie Fiio E1 i bedziesz mogl zostawic sobie swoje sluchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam ksc75 w połączeniu z tochem 2g.

Jest okej. Podoba mi się takie granie.

Jednak brakuje mi obsługi odtwarzacza bez jego wyjmowania z kieszeni.

I tu pojawiają się addiemy.

 

Co prawda po przygodzie z soundmagickami obiecałem sobie nie powrócić już nigdy do docków, ale jakoś mnie ciągnie do Apple in ear ;)

 

Powiedzcie czy Addiemy będą skokiem do przodu ? Ekspozycja pasm jest na podobnym poziomie?

 

Kup sobie Fiio E1 i bedziesz mogl zostawic sobie swoje sluchawki

 

 

Tez tak mysle, ale... on wlasnie sprzedaje E1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam tez sie wydaje ze ADDIEMy nie graja pewnych czestotliwosci na niskim pasmie? Ogolnie prawie wszedzie tam gdzie bas jest elektroniczny jest wyprany albo nie slychac go tak jak powinien, czyli rock, metal, rap, pop, wyjatkiem byl Celldweller i Dj Krush, jesli muzyka jest grana przez klasyczne instrumenty takie jak kontrabas, czy tez gitara basowa akustyczna, czy inne bas jest wtedy pelny, miesisty.

 

Jest coś w tym. Jak dla mnie to na addiemach rewelacyjnie brzmią kawałki jazzowe - od smooth jazz (np. Kim Waters, Brain Culbertson), przez nu jazz, acid jazz (np. Q-Point). Również bardzo dobrze śmiga instrumental rock (np. Steve Vai). Bardzo miłym zaskoczeniem było dla mnie to, że grają świetnie muzykę typu dance czy trance. Ale za to gorzej mi się słucha zwykłego popu (Madonna) lub takiego "popowego" rocka typu Muse czy nawet Oasis. W niektórych kawałkach mam wrażenie jakby dźwięk był rozproszony, gdzieś "uciekał" a ja go nie mogę ogarnąć w całości.

Tak jak misiekkb - uważam, że kawałki grane akustycznie brzmią zdecydowanie najlepiej i w ogóle znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

na moje ucho to jest w nich dziura pomiędzy najniższym basem a midbasem i symetrycznie od góry czyli najwyższe brzmią ładnie, potem nic a dopiero niżej grają znowu dobrze, jednak nie jest to na tyle upierdliwe żebym się ich pozbywał :) i tak jestem z nich bardzo zadowolony patrząc na to ile kosztowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te braki są na tyle rzadko odczuwalne, że nie przeszło mi przez myśl pozbywanie się ich. Nie widzę nic co mogłoby mi zastąpić lub nawet konkurować z addiemami w tych rejonach cenowych. Może Re2? Albo PL50? Nie sądzę... Bo NuForce to chyba zupełnie inna szkoła grania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

PL50 to zupełnie inna szkoła grania, dla mnie to klasa niżej, chociaż mimo wszystko są conajmniej przyzwoite

RE2 już nie pamiętam, zresztą słuchałem ich tylko parę chwilę ale nie sądzę żeby mogły wygrać starcie z applami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając wcześniej RE2(które moim zdaniem były mocno przereklamowane) i PL50, mogę powiedzieć, że gdyby ADDIEM miały normalną tulejkę, to by obie pary pod każdym względem zjadały :)

no może PL50 były wygodniejsze i lepiej troszkę izolowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dużo jest w tym temacie nt. izolacji addiemów a w zasadzie jej braku. Myślę, że to kwestia indywidualna czyli przede wszystkim dopasowania tipsów. Mnie spasowały małe i nie narzekałem na brak izolacji a co za tym idzie na brak basu. Nie było rewelacyjnie ale nie było żałośnie jak tu ktoś napisał. Było co najmniej przyzwoicie. Bardziej mnie wkurzał efekt mikrofonowy (over-the-ear pomagał). Pisze w czasie przeszłym bo teraz mam założone T140 i jest piknie ;) Mimo to nie przeraża mnie myśl o ewentualnym powrocie do standardowych tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że mimo nieprzystosowania obudowy do noszenia over-the-ear ten sposób jest najlepszym jeżeli chodzi o użytkowanie ADDIEM'ów. Wchodzą głębiej, poprawia się izolacja i jest malina. Może trochę bardziej uwierają, ale to też zależy od konkretnego ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ale ciężko się przestawić bo głupio się wygląda z tak puszczonym kablem i do tego jeszcze białym. Poza tym przy minus 10 kabel robi się zbyt sztywny;)

 

Jeszcze lepszym sposobem jest... zamówienie T140. Komfort i izolacja niesamowita no i można nosić normalnie. Jednak nie wiem co jaki czas będę zmuszony wymieniać pianki. Bo jeśli co miesiąc to tanio to nie wyjdzie i pewnie kiedyś sobie odpuszczę te Comply ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu to tym słuchawkom nie brakuje.

Myślę że kwestia leży bardziej w średnicy, która "spada" w dół. Brakuje podbicia na 3kHz które rekompensowało by rezonans kanału usznego.

Poza tym całkiem imponujące pasmo szczególnie jeśli chodzi o wysokie i niskie tony (w porównaniu do innych słuchawek)

freq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co podbijasz tymi wartościami bo nie podałeś częstotliwości...

Ja bym uciął 100Hz o 2db, podbił okolice 3kHz o 4-5db i potem 9kHz podbił o kilka (ok 5) db żeby wyrównać ten peak w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ale ciężko się przestawić bo głupio się wygląda z tak puszczonym kablem i do tego jeszcze białym. Poza tym przy minus 10 kabel robi się zbyt sztywny;)

 

Jeszcze lepszym sposobem jest... zamówienie T140. Komfort i izolacja niesamowita no i można nosić normalnie. Jednak nie wiem co jaki czas będę zmuszony wymieniać pianki. Bo jeśli co miesiąc to tanio to nie wyjdzie i pewnie kiedyś sobie odpuszczę te Comply ;)

 

zawsze mozna kozystac z foamow kossa najtaniej wychodzi a sa zdecydowanie lepsze od silikonow, comply nie mialem wiec nie wiem jak bardzo sie roznia od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co podbijasz tymi wartościami bo nie podałeś częstotliwości...

Ja bym uciął 100Hz o 2db, podbił okolice 3kHz o 4-5db i potem 9kHz podbił o kilka (ok 5) db żeby wyrównać ten peak w dół.

 

Sprecyzuję:

50K = +1

200K = 0

1K = -1

3K = -1

14K = +2

 

Skala w E30 jest 10-punktowa. Podałem odchylania od średniej pozycji czyli równej 5. Wygląda na to, że przesadziłem z 3K.

 

Zmieniłem na: 0 -1 0 +1 +2. Jakby lepiej ale muszę trochę protestować.

Edit: Ok chyba najbardziej podoba mi się dźwięk przy ustawieniu 0 -1 0 0 +2.

Edit2: Posłuchałem, przetestowałem i... okazało się, że najlepiej gra na 0 0 -1 0 0 ;) Niemal neutral - to chyba dobrze świadczy o słuchawkach i zgraniu z playerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obcięcie 1kHz i podbicie 3kHz to bardzo dobre wyjście. Ja bym właśnie jeszcze minimalnie (1dB) obciął tego midbasu żeby zwiększyć jego szczegółowość. 14kHz akurat bym już nie ruszał, bo z wysokimi to one sobie radzą dobrze, raczej podbił rzeczone 8-9kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

z czego można zrobić przeszczep tipsów/pianek oprócz comply t140 i tych z kossa? macie jakieś ciekawe pomysły na tjuning?

marzą mi się jakieś bi-flangi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw tych słuchawek :)

Dołaczając się niejako do pytania kolegi powyżej - interesuje mnie, czy są jakieś silikonowe tipsy, z którymi ADDIEM porządnie izolują? Wiem, że pianki są najlepsze, ale ich wadą jest krótkotrwałość i częsta potrzeba wymiany pianek na nowe...

 

Kwestia jeszcze dostępności na Allegro - ciekawi mnie jak to jest z tymi po 160-180zł, czy ktoś takie kupował? Niby używane, ale podobno jak nówka, jak to jest z nimi naprawde, nie są jakieś wadliwe? Nówki widziałem na allegro po 269zł, w sumie cena jeszcze do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja takie kupiłem za 140 z wysyłką i jestem zadowolony, dostałem rozpakowane nówki prosto z UK

http://allegro.pl/item861213591_sluchawki_apple_in_ear_remote_and_mic_ma850g_a.html

 

teraz sprzedaje po 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw tych słuchawek :)

Dołaczając się niejako do pytania kolegi powyżej - interesuje mnie, czy są jakieś silikonowe tipsy, z którymi ADDIEM porządnie izolują? Wiem, że pianki są najlepsze, ale ich wadą jest krótkotrwałość i częsta potrzeba wymiany pianek na nowe...

 

Mnie tam na stockowych izoluje na poziomie +- EP-630, moze troche gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety Comply do ADDIEM, a jesli pytasz o ADDIEM stock VS EP-630+Comply, to z przyczyn praktycznych wrocilem do zwyklych silikonow. Jak Ci zalezy, to moge wygrzebac i porownac EP+Comply VS ADDIEM+stock, ale w domu autobusu z walacymi szybami czy tramwaju niestety nie przysymuluje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bi-flangi sa w paczce kossa a sam uzywalem jeszcze silikonkow od zen aurvanow bo imo sa wygodniejsze od orginalnych applowskich

btw te foamy kossa sa bardzo wytrzymale ja od 2 czy 3 lat uzywam z roznymi sluchawkami ciagle pierwszej pary a 2 nowke mam w zapasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności