Skocz do zawartości

Najdluzszy Watek W Historii Internetu :)


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

okulary

 

Wie ktoś może gdzie w Polsce mogę dostać okulary tego typu (Jackass style)? Na Allegro już niestety nie ma. Czasu trochę mam bo ze 2 miesiące, ale jak się ma za dużo czasu to zwykle szybko się kończy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze wątku na Myapple.pl...

Pytanie za 100 pkt: Która firma jest współtwórcą i właścicielem praw autorskich dla słów: iDiota, iMbecyl, iGnorant? Jak to w ogóle jest, że mamy dużo słów określających ludzi "zdolnych inaczej", które rozpoczynają się od literki "i"? Jakaś koherencja?... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca sie tego czytać, temat zalozyny w kategorii "Think Different", wiec nie ma co. Mają racje co do tego ^^ iDioci :D

 

Apple wytoczy wszystkim krajom jednocześnie proces, aby usunąć "i" z początku wyrazów. W taki oto sposób będziemy mieli:

diotów

mbecylów

nfrormatyków

rracjonalizm

głę

etc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synek Billa Gatesa pyta się ojca:
- Tato, chciałbym w koncu zasmakować seksu, ale nie wiem jak
zaproponować to kobiecie...
- Musisz, synu, kupić jej wielki bukiet pięknych róż, zaprosić ją do
wykwintnej restauracji na dobrą kolację i markowe wino, poźniej zabrać
ją ekskluzywnym samochodem do drogiego hotelu...
W tym momencie wtrąciła się córka:
- Tatusiu, a co z romantycznym spacerem nad brzegiem jeziora, zbieraniem
polnych kwiatów w świetle księżyca, szeptaniem czułych słowek?
- To wszystko wymyślili linuksiarze, córeczko, żeby podupczyć za darmo...

 

Dostałem na gadu od rudego... Musiałem napisać post pod postem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jakim cudem piszecie posty o takich godzinach? Co z pracą, nauką? :)

 

Dostałem na gadu od rudego... Musiałem napisać post pod postem :D

 

Jakikolwiek ten żart nie był, to jest nabijanie postów :) Spamer! Gdzie nasz forumowy konfident? Zraportuj posta :)

 

[EDIT_a_nie_post_pod_postem] A, to ty jesteś tym konfidentem :] Zraportuj swojego posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w szkole mam duuuużooooo neta ( a przynajmniej jakieś 2500KB/s po wifi na laptoka :D )

 

A teraz taki krótki wywodzik :

Dzisiaj poszukiwałem celem zakupu pewnej bliżej nieokreślonej elektroniki i zahaczyłem w mych poszukiwaniach o Media Markt na Górczewskiej oraz Saturna w Arkadii. Będąc w tych miejscach nie mogłem przepuścić okazji do zwiedzania działów w audio.

W MM odtwarzacze mp3 były raczej z poprzedniej epoki ( brak iriverów, same mp4, czasem kilka sztuk pierwszej wersji ipoda nano ). Za to na dziale słuchawkowym było już trochę lepiej :

technicsy rp-f300, f500, 1200, sennki - głównie te tanie ( 2xx, 4xx ), ale były też hd 555, 595 oraz 600. Do tego jakieś thomsony oraz kossy ur29,40 oraz pro 4 aa czy jakoś tak.

Tanie Senki w ogóle mi się nie podobały i dopiero 555 były wyraźnie lepsze, na tyle, żeby nazwać je dobrymi. Chyba technicsy wypadały lepiej od nich ( tanich senków ) a przynajmniej były wygodne. W porównaniu hd 555 - 595 - 600 najlepiej wypadły 595, ale to pewnikiem tylko dlatego, że wzmacniacz do których były wpięte wszystkie śłuchawki był za słaby żeby napędzić trochę bardziej wymagające hd600. Po raz kolejny bardzo spodobały mi się kossy ur-40 - są lekkie i w miarę małe, mają cienki kabel i na upartego można by z nich korzystać jako ze słuchawek przenośnych. Ich wadą natomiast jest to, że wydają się strasznie delikatne - normalnie jak by się trzymało w rękach piórko ( ale ta lekkość na głowie w pęłni rekompensuje ich wady ). Kossy pro 4aa to chyba do innego działu się nadawały a konkretnie do działu hełmofonów i akcesoriów wojskowych. Ciężkie, niewygodne, kiepski dźwięk i ten gruby kręcony kabel jak w telefonach sprzed pół wieku ..... nie dziękuję .... Technicsy 1200bez rewelacji, ale 500dają radę i grały chyba nawet fajniej od tanich niewygodnych senków.

W saturnie było już więcej zabawy. Najpierw zabrałem się za odtwarzacze i ku mojemu zaskoczeniu udało się kilka odpalić a nawet była na nie wgrana muza :) Więc może do rzeczy :

 

ipod video : z muzyki nie będącej po maksie popularną negerską nutą znalazłem albumy creeda. Podpiąłem moje kossy porta pro i nie zawiodłem się. Player jest głośny i bardzo dobrze gra. Podbicie basów - w porządku - porty na maks volume zaczęły mi podskakiwać na głowie - jak za starych dobrych czasów kiedy to jeszcze miałem ifpa ( żeby nie było - na takiej głośności normalnie nie słucham, ale to było padanie pod ocene możliwości wpięcia dużo bardziej wymagających słuchawek i ipod jak najbardziej go zdał ). Dźwięk był ładny, brak przesterowań - żeby jeszcze tylko user eq był i by było super ....

 

ipod nano ( 2g ) - co do nano ( 1g ) miałem niemiłe wspomnienia i miałem nadzieję, że prysną po wypuszczeniu nowych serii. Niestety rozczarowanie raczej do końca nie minęło. Player jest tylko trochę głośniejszy od irivera t30 na eq normal ( ifp by go zmiażdżył ). W każdym razie o ile video potrafił urwać łeb, nano był po prostu głośny ( a raczej trochę przekraczał tą granicę, przed którą zatrzymywał się iriver t10/t30 aby móc nazwać go głośnym ). Małe kółko mnie wkurzało ale jakoś udało mi się tym sterować i znalazłem albumy disturbed oraz rhcp ( raszta to oczywiście w większości popularna szmira ). Nano grał całkiem przyjemnie ale troszkę brakowało mi basu, toteż postanowiłem wypróbować presety wszak o user eq mogłem sobie tylko pomarzyć. Po raz kolejny przekonałem się, że użycie presetów typu R&B lub też wręcz podbicie basów powodują przestery w najniższych partiach i cała przyjemność z muzy pryska ( iriver nie ma takich problemów ale przy użyciu user eq robi się dużo cichszy toteż można powiedzieć, że ani iriver ani nano nie nadają się do słuchania muzy z eq ). Jeszcze jedna rzecz mnie wkurzyła strasznie. Mianowicie skala głośności - do 50% cisza, powyżej 50% coś tam zaczyna grać, za to największe, wręcz gigantyczne skoki głośności są między 80-100%, więc jak ktoś narzekał, że irivery mają za duże skoki ciekaw jestem co by powiedział na to. Słowem nano - bez większych wrażeń - po prostu w porządku player i nic więcej ....

 

Następnie zabrałem się za Samsunga Z5f. Do samsunga byłem swego czasu uprzedzony ze względu na kontakt z jakimś podobnym wcześniejszym modelem :

yp_t7fz_l2.jpg

Z5f okazał się dużo lepiej wykonany. Wyświetlacz jest duży i czytelny, choć pewnikiem jak każdy tego typu wyświetlacz w słońcu mógłby niknąć. Obudowa - tutaj duży plus. Od frontu jest wielkości nano, jest jedynie troszke grubszy ale niedużo. Ogromną gafą jest natomiast sterowanie. W środku mamy taki kwadrat, którym trza lekko gibnąć ( chociaż nie wiem czy gibnąć czy też jest to panel dotykowy bo jakoś kiepsko to to działało ) w jednym z 4 kierunków. Na zewnątrz tego kwadrata jest pierścień okalający z guzikami ( to to srebrne ) sterujący aktualnie odtwarzanymi plikami ). W praktyce kończyło się na tym, że jak przeglądałem menu odtwarzacza wciskając na głównym kwadracie wybranie zakładki w opcjach kończyło się wciśnięciem pierścienia ( zupełnie nie wiem czemu ) z guzikami a konkretnie zmienieniem kawałka na następny - strasznie wkurzające .... Co do dźwięku - jak najbardziej ok. Był głośniejszy od nano, ale nadal łba nie urywał. Za to posiadał to czego nano brakowało a konkretnie basy. Do tego dochodziły całkiem fajne presety, w których podbicie basu nie skutkowało przesterami. Niestety po raz kolejny zabrakło user eq .... No cóż - może kiedyś się pojawi .... Z bajerów to jeszcze możliwość 4x zooma przy przeglądaniu zdjęć, obrazków, cokolwiek by to znaczyło :D O muzyce się nie wypowiem, bo w repertuarze była tylko negerska propaganda typu Kanye West czy 50Cent, którymi to można conajwyżej sprawdzać jak nisko dźwięk potrafi zejść, ale nie poczujemy dźwięku talerzy perkusji czy rifu gitary ..... A nie sory - był jeden kawałek Marylina Mansona - Tainted Love czy jakoś tak, ale nie za szczególny pod względem akustycznym ....

 

Samsung K5 - kolejny player który pretendował to miana rozrywacza czachy, ale również nie w takim stopniu jak iriver ifp czy nawet słuchany raz przeze mnie samsung yp-u2. Niestety dużą głośność okupywał strasznymi przesterami więc się nie liczy. Głośnik to raczej pierdziawka, która sprawdzać się może raczej tylko w cichym pokoju. Wszyscy ci, którzy myślą, że ten player jest ładny powinni zobaczyć jak wygląda z setką odcisków palców - wszak odtwarzacz posiada czujniki dotykowe umieszczone w szybce, pod którą również znajduje się wyświetlacz - moim zdaniem padaka, tym bardziej, że nie rusza ogg

 

Na półce można było jeszcze znaleźć pełną gamę iriverów, creativów, samsungów ( w tym u1, u2, f2r etc ... ) a nawet iaudio a6 - niestety z rozładowanymi bateriami i pewnikiem bez żadnego repertuaru więc nie mogłem ich sprawdzić. Na uwagę zasługiwał samsung yp-f2r, który jest tak mały i tak lekki, że nie bał bym się używać słuchawek jako smyczy, bez obaw, że go zgubię :)

 

 

Następnie przeszedłem się do działu słuchawek. Na początek niespodzianka - coś poprawili ze źródłem dźwięku, do którego są wpięte słuchawki i sennki hd 600 grały już w porządku - nawet mógłbym uwierzyć w cenę. Po raz kolejny zawiodły tanie senki ( 201, 202, 205, 4 coś tam ), które nie dość, że są niewygodne to kiepsko grają. Już wystawione philipsy oraz thomsony ceną nie przekraczające 100złoty grały od nich lepiej ...

 

po tych wszystkich wrażeniach miałem dość i pojechałem do domu. Już wiem, że z nowych playerów interesuje mnie już tylko vibez, ewentualnie meizu, bo nano nie zachwyca a samsung jest trochę za drogi .... Co do słuchawek - hd595 to optimum do tak słabych źródeł dźwięku jak karta pc czy odtwarzacz mp3 ( zwłaszcza z tą europejską propagandą głośności ), bo hd600 to już chyba tylko ipod video pociągnie i może iaudio x5, którego brzmienia i głośności nie pamiętam ... Trza by jeszcze przetestować akg i beyery ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się aż tak strasznie nfsu. Jakby było 5 postów pod postem to rozumiem.

 

Oż daj spokój. To był żart:

 

1. Wątek "Najdluzszy Watek W Historii Internetu :)", zwany dalej wątkiem, jest miejscem, w którym użytkownicy mają całkowitą swobode w pisaniu na temat lub bez tematu, od rzeczy lub do rzeczy. Nie należy więc traktować poważnie wypowiedzi użytkowników, bo używają oni żartu.

 

2. Użytkownik Ignacy007 (zwany dalej Ignacym) jest raczej rozrywkowym człowiekiem. Do żartu z mojej strony przyczyniło się także to, iż Ignacy raportuje moderatorom danego forum posty lub tematy, które łamią regulamin. Żartobliwie nazwał swoją osobę konfidentem, co udowodnił w swoim podpisie pod awatarem.

 

3. Żart polegał na tym, iż Ignacy strzeże porządku na forum jak tylko może nie posiadając uprawnień ani moderatora ani administratora, a sam złamał niepisaną zasade niepisania postu pod postem.

 

4. Wyluzuj :D

 

a przynajmniej jakieś 2500KB/s po wifi na laptoka :D

<czerwony z zazdrości> To ja sie męcze na laptopku ze 100 kb/s, a tu takie rzeczy?:)

 

A teraz taki krótki wywodzik :
Pozwoliłem sobie podkreślić, co najbardziej mnie dziś rozbawiło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się aż tak strasznie nfsu. Jakby było 5 postów pod postem to rozumiem.

 

nfsu wyczerpał temat. Chociaż, że strzegę porządku na forum to ciut za dużo powiedziane, to jak coś mi się nie podoba i jest niezgodne z regulaminem to nie omieszkam tego raportować, za co pewnie szacowne grono moderatorskie zacznie mnie niedługo wyklinać :P

 

bo hd600 to już chyba tylko ipod video pociągnie i może iaudio x5, którego brzmienia i głośności nie pamiętam

 

Ja myślę, że te odtwarzacze bez dodatkowego amp'a nie wykorzystają potencjału tych słuchawek nawet w połowie. Przypominam, że one mają 300Ohm. Wiem, że wartości takie są względne i podawane dla 1khz itd., ale IMO używanie ich z odtwarzaczem bez amplifikacji to herezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo hd600 to już chyba tylko ipod video pociągnie i może iaudio x5, którego brzmienia i głośności nie pamiętam

 

Ja myślę, że te odtwarzacze bez dodatkowego amp'a nie wykorzystają potencjału tych słuchawek nawet w połowie. Przypominam, że one mają 300Ohm. Wiem, że wartości takie są względne i podawane dla 1khz itd., ale IMO używanie ich z odtwarzaczem bez amplifikacji to herezja.

 

iDiotyzm, a nie herezja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, że one mają 300Ohm. Wiem, że wartości takie są względne i podawane dla 1khz itd

 

Z tego, co pamiętam, to jest w całym paśmie przynajmniej to 300Ohm :)

 

Przeglądam sobie starsze wątki i naprawde można sie uśmiać:

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=5642

 

Też w jednym wątku Ignacy napisałeś, że raczej nie weźmiesz Etymoticów ze względu na microphonics :)

 

iDiotyzm, a nie herezja...

 

iDealne podsumowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, że one mają 300Ohm. Wiem, że wartości takie są względne i podawane dla 1khz itd

 

Z tego, co pamiętam, to jest w całym paśmie przynajmniej to 300Ohm :)

 

Przeglądam sobie starsze wątki i naprawde można sie uśmiać:

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=5642

 

Też w jednym wątku Ignacy napisałeś, że raczej nie weźmiesz Etymoticów ze względu na microphonics :)

 

Ale Ety kupiłem bo polowałem na IEM's w tym przedziale cenowym i miałem okazję je kupić za 260 zł od raf_kichu ;) Gdybym miał je sobie ściągać, wtedy bym postawił na UM1.

 

[edit]

Jak patrzę na swoje wypowiedzi z tamtego okresu, to gramatycznie i ortograficznie zrobiłem spore postępy :D W dodatku cały topic to był jeden wielki polew, szkoda tylko, że tamte posty nie wyświetlają mi się poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na swoje wypowiedzi z tamtego okresu, to gramatycznie i ortograficznie zrobiłem spore postępy :D W dodatku cały topic to był jeden wielki polew, szkoda tylko, że tamte posty nie wyświetlają mi się poprawnie...

 

Ogólnie to stare forum było świetne :) Co do ortografi, to nic w twoich postach nie raziło błędami. Może sie nie przyglądałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej upojnej nocy on zauważył na jej stoliku przy nocnej lampie zdjęcie faceta. Zaczął się niepokoić.

- Czy to jest twój mąż? - nerwowo zapytał.

- Nie głuptasie - odpowiedziała przytulając się do niego.

- Czy to twój chłopak? - kontynuował.

- Nie, coś ty - odpowiedziała.

- Czy to twój ojciec lub brat? - pytał.

- Nie, nie, nie - odpowiedziała delikatnie gryząc go w ucho.

- A więc kto to jest? - nalegał.

- To ja przed zabiegiem chirurgicznym.

 

 

 

Rozwawlił mnie ten kawał ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie agito, a tu proszę:

 

http://www.agito.pl/product/28651?bid=40

 

ipod video 30gb, za 1087 zł, razem z przesyłką. Cena na prawdę niezłą i całkiem alternatywna dla sprowadzanych z USA. Kurde kupiłbym se takie cacuszko i zainstalował rockboxa na święta... :D Ale to raczej mało realne...

 

[edit]

Chyba w wielu sklepach cena spadała o kilkaset złotych, ale, że zmiany w g5.5 są raczej kosmetyczne...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ga061118.gif

 

:D

 

pewnie wiele osób widziało słuchawki tego typu w uszach np. wokalistów czy perkusistów. w tym zastosowaniu królują firmy Shure, Westone i Etymothic

 

? Shure być może u niektórych muzyków albo na imprezach przez nich sponsorowanych (Sopot na przykład), ale bardzo rzadko je sie widzi na scenie. Etymotic? Widziałem muzyków z EP630, ale z Etymotic'ami nigdy. Westone tak, ale królem rynku słuchawek scenicznych jest Ultimate Ears.

 

Oby dwie pary są w kolorze czarnym, co nadaje im profesjonalnego wyglądu.

 

Myślałem, że profesjonalny to przezroczysty :)

 

A tak to recka spoko :)

 

BTW: nie wiedziałem, że UE są tak duże. Nie dziwie sie, że odstają ;)

 

Swoją drogą sam sie bede w niedługim czasie szykował do recki E3, w końcu będe niedługo musiał je sprzedać. Jak co, są w stanie idealnym: czyszczone, używane przez osobe z czystymi uszami, komplet końcówek (końcówki: większość nieużywana, niektóre prawie nieużywane, sam używam tylko Double Flangle albo gąbek, w zestawie jedynie Shure foamies są zjechane), futerał prawie nieużywany, jeszcze 1,5 roku gwarancji, słuchawki mają 0,5 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności