Skocz do zawartości

Senki HD 25 II


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł do mnie klient aby wymienić mu przewód w słuchawkach sennheiser h25 cII. Poinformowałem go ze mogę zrobić coś takiego prywatnie. W sumie zostawił mi te słuchawki. Nie miałem styczności z tym modelem wcześniej, ale warte są wszystkich pieniędzy. Zakochałem się w słuchawkach! Testowałem je na firmowym iRiverze H340 płyta testowa B&W format ape... i wzruszyłem się jak usłyszałem jak grają. Wszystko pod kontrola, potężny ale kontrolowany bas, średnica która wydobywa z wokalu wszystkie niuanse i wysokie które nadają nagraniom pazura. Oczywiście zadzwoniłem do gościa i odmówiłem wymiany przewodu(sprężyna a chciał prosty) nie chcę zepsuć doskonałości tanim przewodem 50 zł za metr. Dodam że prywatnie słucham właśnie tego H340 na Audiotechnikach ES5 – małe wygodne super brzmienie, do dziś. Od dziś mój ideał HD25 CII. Szukam teraz tego modelu dla siebie. Polecam.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge dopisac sie z rekomendacja.

 

Dorzuce jeszcze fakt, ze na rzecz powrotu do HD 25-1 pozbylem sie posiadanych przeze mnie AudioTechnik ESW9 (mialem 2 pary) oraz ESW10JPN.

 

Takze uzywam iRivera H340 z HD 25-1.

Moze kogos jeszcze zainteresuje to -> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=46148 (zwlaszcza dla uzytkownikow Rockboxa).

 

Jezeli ktos jest zainteresowany moge dorzucic szybkie porownanie HD 25-1 do ESW9 i ESW10JPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, pisz :) HD25 trochę słuchałem, z X5 radziły sobie całkiem przyzwoicie.

Radziły sobie całkiem przyzwoicie... Ciekawe stwierdzenie, ja nie umiem sobie wyobrazic czegos co grałoby lepiej z moim H340. Na jakich słuchawkach słuchasz normalnie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sluchalismy z AdamemW HD25, swietne sluchawki

Ja osobiscie wole wieksze z wieksza przestrzenia ale to juz kwestia gustu, zreszta chyba nawet recablowane CAL! sa bardziej w moim guscie.

O zaletach HD25 wiadomo - co bym im wytknal to wysoki, dosc twardy i jednorodny bas, srednica w sumie wydala mi sie ciekawsza na IE7 (ktore porownywalismy), wysokie bez zarzutu.

Przy tym i tak sa doskonale. ja bym sobie ich nie kupil bo na zewnatrz wole doki, do domu chocby studyjne 990Pro ale tez polecam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 38 lat, od 1991 roku słucham na tym samym sprzęcie muzyki w domu (wzmacniacz arcam, cd cambridge audio, przetwornik cyfrowo analogowy też cambridge, głośniki acoustic energy i słuchawki grado sr125 - to mój raczej stały zestaw). Zawsze wydawało mi się, że mam wyrobione ucho. Zaskoczcie mnie co jest takie wspaniałe w temacie słuchawek. Jakie są najlepsze, ale warunek nie te o których czytaliście, ale te których słuchaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallow- Dobra Equalizacja w rockboxie naprawdę daje im drugie życie :)

 

Wyręczę Ciebie i podam linki do twoich wypowiedzi z Alternatyw do HD 25-1:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=510942

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=510515

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=510449

 

Ja HD-ki mam od tygodnia, słucham na H340 i moim MxM'ie. Jestem strasznie zadowolony z takie połączenia, gdyż wreszcie słucham muzyki sprzęcie przenośnym. Jeśli miałbym je określić to grają bardziej ogółem niż szczegółem ( w stosunku do Grado ). Dają mi one dużo radochy ze słuchania, mimo, że nie grają tak otwarcie jak RS1.

Miałem ostatnio możliwość posłuchania ESW9 i nie spodobały mi się, wogóle nie ten klimat grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... tak sobie mysle, ze chyba juz czas najwyzszy przymierzyc sie do tych sennkow. Kolejny temat, ktory namawia mnie do nich jeszcze bardziej ;)

Tylko juz sie troche pogubilem we wszystkich wersjach tych sluchawek. Doradzcie prosze, ktore z nich sa takie "legendary" - http://allegro.pl/search.php?string=sennhe...;personal_rec=0

HD25-1 II - rozumiem, ze ta dwojeczka to jakas poprawiona wersja czy jak? ;)

Czy wersja SP rozni sie jedynie palakiem? Sorki, ze sie tak hamsko wcinam, ale nie chce zakladac nowego tematu ;)

 

/edit

Dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziły sobie całkiem przyzwoicie... Ciekawe stwierdzenie, ja nie umiem sobie wyobrazic czegos co grałoby lepiej z moim H340. Na jakich słuchawkach słuchasz normalnie? ;)

"Całkiem przyzwoicie" to jest - podobnie do zbowlsowanych SR60. Długo HDków nie słuchałem, ale sama charakterystyka strasznie przypominała mi Grado, które wtedy miałem. Połączenie Grado z X5 wypadało według mnie powyżej przeciętnej. A czemu "całkiem przyzwoicie"? HD 25-I były jednak najdroższymi słuchawkami, jakich miałem okazję słuchać - jak na słuchawki zamknięte są zdecydowanie świetne. Sam jednak słucham muzyki głównie w domu, nie muszę więc ograniczać się do słuchawek zamkniętych, a wydaję mi się, że w cenie 700~ złotych znajdzie się, biorąc pod uwagę tylko właściwości soniczne, lepsze, otwarte nauszniki.

Sam obecnie korzystam z półotwartych Fostexów T-7.

 

simo, przetworniki też są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym je określić to grają bardziej ogółem niż szczegółem ( w stosunku do Grado ). Dają mi one dużo radochy ze słuchania, mimo, że nie grają tak otwarcie jak RS1.

Miałem ostatnio możliwość posłuchania ESW9 i nie spodobały mi się, wogóle nie ten klimat grania.

 

kris moglbys rozwinac ta mysl. Co wedlug Ciebie znaczy ze nie graja tak otwarcie jak RS1? Czy HD25 sa bardziej muzykalne i graja bardziej "fun" w stosunku do RS1? Albo jak maja sie te HD25 to Twoich triple.fi jestes zadowolony z ich grania patrzac przez pryzmat triple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to panowie początki appreciation thread'ów jak na head.fi?

Słuchałem HD25-1 i są to jedne z najlepszych słuchawek zamkniętych. Nie podobał mi się wyraźny i dobrze słyszalny roll-off na średnicy, poza tym nie rajcował mnie nadmiernie punktowy bas. Według mnie natomiast HD25 przegrywają z konstrukcjami grado od sr325i w górę. Nie wiem też czy osobiście nie wziął bym recablowanych Aurvan zamiast HD25, ale tu już musiałby przeważyć dłuższy niż kilkunastominutowy odsłuch.

Co wedlug Ciebie znaczy ze nie graja tak otwarcie jak RS1?

RS2i (sr325i też) też grają bardziej otwarcie - chodzi o scenę która sięga dalej w głąb ma sporo powietrza i przestrzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple.Fi już nie mam, sprzedałem je właśnie dlatego, że chciałem spróbować HD 25-1.

Mówiąc o otwartości dźwięku mam na myśli prezentacje sceniczną. W RS1 nie jest ona bardzo rozległa, bo to nie ich główna cecha. Dają one dużo powietrza w muzyce, którego w HD 25-1 raczej malo się czuje. W HD-kach czuć, gdzie dokładnie jest koniec, skąd poszczególna nuta dochodzi. W RSach jest tak, że nie ma tej bariery przestrzennej. Nie myśl, że one dają niewiadomo jaką odległość od muzyków, bo w skali bezwzględnej sama szerokość sceny muzycnej nie jest jakoś powalająco wielka. Owszem, jest szersza od np. HD580, ale to czym biją je na głowe w moim odczuciu to uczucie fizyczności, które HD580 nie potrafią dostarczyć.

 

EDIT: piotrus-g- Pamiętasz na czym ich słuchałeś? Mówiłeś mi, że na D2 i MxMie. O jakościu basu na D2 nie będziemy dyskutować bo było o tym już wiele wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem HD25-1 i są to jedne z najlepszych słuchawek zamkniętych. Nie podobał mi się wyraźny i dobrze słyszalny roll-off na średnicy,

 

To jest dla mnie ciekawe. O ile faktycznie maja dolek w pewnym miejscu na gorze to trudno mi sie tam doszukac dolka na srednicy.

Mozesz powiedziec gdzie wedlug Ciebie ten dolek wystepuje ?

Chyba, ze oczywiscie porownywac by do Grado RS, jednak powszechnie wiadomo ze Grado RS maja podbita gorna srednice, podobnie jak wiele modeli Audio-Technika.

 

hd25_1.png

 

poza tym nie rajcował mnie nadmiernie punktowy bas.

To tez jest ciekawe, czyli Twoje RS2 maja wiecej wypelnienia na basie ? :)

 

Według mnie natomiast HD25 przegrywają z konstrukcjami grado od sr325i w górę. Nie wiem też czy osobiście nie wziął bym recablowanych Aurvan zamiast HD25, ale tu już musiałby przeważyć dłuższy niż kilkunastominutowy odsłuch.

 

Wedlug mnie zeby wydawac takie opinie to musialbys posluchac ich wiecej niz te kilkanascie minut o ktorych piszesz a SR325i i wyzsze takze z dobrego napedu. Moim zdaniem ani pierwsze nie zastapia drugich, ani drugie pierwszych :) Lepsze ? Zalezy pod jakim wzgledem, pod niektorymi lepsze sa Grado pod niektorymi Senki. Szkola Grado i Sennheisera to bardzo odmienne szkoly grania, a tylko jeden w miare wspolny punkt dla obu to HD 25-1 zachowujace w skrocie sennheiserowskie wypelnienie ale majace attack a'la Grado i szybka zwlaszcza jak na Sennheisera odpowiedz impulsowa.

 

A i nawet w jednej rodzinie Grado - RS2 i RS1 maja takie cechy ktorych prozno szukac w GS1000, mimo ze technicznie pozornie sa gorsze. Np. gestosc RS2 w stosunku do RS1 czy GS1000 przez wielu jest odbierana jako zaleta, a takze wiele opini o skapej w stosunku do RS2 i RS1 srednicy GS1000 ktora "naprawiaja" dopiero PS1000. Mam nadzieje, ze juz wkrotce bede ich sluchal i bardzo ciekawi mnie czy udalo sie naprawic to co w GS1000 moim zdaniem nie do konca wyszlo.

 

RS2i (sr325i też) też grają bardziej otwarcie - chodzi o scenę która sięga dalej w głąb ma sporo powietrza i przestrzeni

 

Mysle, na tym poziomie sa po prostu male. Prawdziwie w glab graja dopiero takie sluchawki jak Denon D5000 czy Grado GS1000 lub HD650 czy JVC DX1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie ciekawe. O ile faktycznie maja dolek w pewnym miejscu na gorze to trudno mi sie tam doszukac dolka na srednicy.

Mozesz powiedziec gdzie wedlug Ciebie ten dolek wystepuje ?

 

To tez jest ciekawe, czyli Twoje RS2 maja wiecej wypelnienia na basie ? :)

 

Wedlug mnie zeby wydawac takie opinie to musialbys posluchac ich wiecej niz te kilkanascie minut o ktorych piszesz a SR325i i wyzsze takze z dobrego napedu.

 

A i nawet w jednej rodzinie Grado - RS2 i RS1 maja takie cechy ktorych prozno szukac w GS1000, mimo ze technicznie pozornie sa gorsze. Np. gestosc RS2 w stosunku do RS1 czy GS1000 przez wielu jest odbierana jako zaleta, a takze wiele opini o skapej w stosunku do RS2 i RS1 srednicy GS1000 ktora "naprawiaja" dopiero PS1000. Mam nadzieje, ze juz wkrotce bede ich sluchal i bardzo ciekawi mnie czy udalo sie naprawic to co w GS1000 moim zdaniem nie do konca wyszlo.

 

Mysle, na tym poziomie sa po prostu male. Prawdziwie w glab graja dopiero takie sluchawki jak Denon D5000 czy Grado GS1000 lub HD650 czy JVC DX1000.

Mówiąc o dołku na średnicy miałem na myśli oczywiście wysoką średnicę - ten dołek widoczny na wykresie w okolicach 4kHz

Co do basu - rs2i mają nie tyle więcej wypełnienia tylko dłuższy ADSR (w każdym z punktów bas jest wolniejszy w moim odczuciu) dodatkowo posiadają jak to nazywam "drewniany klimat" w związku z wibracjami w jakie wpada drewno obudowy - coś czego na próżno szukałbym w HD25

Wydaje mi się że napęd z jakiego miałem okazję słuchać SR325i, RS2, GS1000 był wystarczający, a odsłuch każdej z par trwał spokojnie koło 30min w cichym pomieszczeniu. Wspomniana tu długość odsłuchu dotyczyła CAL! do HD25 a nie grado do HD.

Średnica GS1000 nie wydała mi się skąpa (może to "wina" hybrydowego wzmacniacza) PS1000 też będę za niedługo słuchał - zobaczę co się zmieniło bezpośrednio w stosunku do GS1000 :)

Fakt że prawdziwie w głąb sięgają GS1000, ale one sięgają także na boki, do przodu i do tyłu (głównie z racji gąbek) i to jest kolosalna różnica w prezentacji i percepcji dźwięku. Ale różnica w scenie między HD25 i RS2, RS2i czy nawet wspomnianych SR325i i tak jest spora.

 

@krisio06 tak słuchałem na D2 - wiem kiepskie źródło i może dlatego bas był taki a nie inny. Co nie zmienia faktu że śmiem twierdzić że są to najlepsze słuchawki zamknięte jakie słyszałem (no i w tym przedziale cenowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie opisujecie, profesjonalnie z dokładnością... Dla mnie nie liczą się cyferki, a dusza i pewien nastrój "święta" a to maja dla mnie HD 25 II. One śpiewają. Nie śpię nie jem od 2 dni :D tylko łykam po kolei wszystkie moje płyty od nowa na HD 25 - niestety jutro przyjdzie klient i zabierze mi je... To jest mój ideał do H340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam o tych Sennkach to coraz bardziej jestem nimi zainteresowany. Może znalazłby się jakiś życzliwy kolega forumowicz, który udostępniłby mi na kilka dni swoje HD 25 do odsłuchu? Na zasadzie, że ja opłacam obydwie przesyłki + ewentualnie również mogę pożyczyć coś ze swojego sprzętu. Bardzo proszę... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grethort
Jak tak czytam o tych Sennkach to coraz bardziej jestem nimi zainteresowany. ;)

 

Nie Ty jeden ;)

 

 

Tak się zastanawiam - jak brzmi SR60 w porównaniu z HD-25 ... głównie chodzi mi o brzmienie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności