Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się marzy jakiś zegar z pięknym mechanizmem który można podziwiać przez dekielek albo nawet przez tarczę. Niestety oczywiste szwajcary kosztują 10tys i dużo w górę. Coś w stylu Orient Star dx00001w który niestety jest zbyt drogi. Bez znaczenia czy automat czy manual, bez znaczenia styl byle by nie był mały bo na moją ręke to raczej powyżej 40mm a najlepiej 42-44 aby wyglądały normalnie. Nawet bez znaczena szwajcar czy cokolwiek innego ;) Może być i chińczyk byle nie był z plasteliny i nie rozpadał się w rękach jak ten: http://www.amazon.com/gp/product/B00930H9Q6/ref=pd_lpo_sbs_dp_ss_2?pf_rd_p=1944687462&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B00930H9P2&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1M9X68SAMQQGFXEY8T08

 

Ktoś ma jakies propozycje do powiedzmy 2tys?

 

 

kozaczek ! mi się podoba Omega Speedmaster i w końcu ją chyba kupię

 

http://dev2.topperjewelers.com/images/forum/3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tez mi się podoba i za bardzo nie rozumiem o co chodziło w tym poście?

chyba chodziło o to, że mechanizm może być ładny albo nie zarówno, jeśli jest to chronograf lub nim nie jest. :ph34r:

 

No dobra ale czy ja napisałem że zwykły werk jest brzydki? Pisaliśmy o chrono i do tego się odniosłem :P. Poza tym jeszcze nie widziałem brzydkiego werku chrono.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murderotic szukam jakiegoś dużego zegarka (powyżej 42mm) z jak najładniejszym mechanizmem który można podziwiać. Może być open heart, może być skeleton ale może być też przeszklony dekielek. Tak powiedzmy do 4-5tys żebym mógł kupić używke za 2-3 :P. Jak na razie mój faworyt to Steinhart Nav B-Uhr 47 w wersji z mechanizmem ST1.

 

c4bd16e1ef5b02e54c0268aaa67ccb2d.jpg

 

Mechanizm przepiękny ale mam problem z tarczą, a konkretnie małym sekundnikiem którego nie lubie. Mógłbyś coś polecić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili pomyślałem o jakimś używanym Nomosie z ręcznym naciągiem (limitowany tangente w granicach 5,5kpln) ale dopiero później zobaczyłem rozmiar.

Tak ogólnie to raczej ciężko będzie w tej kategorii cenowej o ładny werk.

Pokazany przez Ciebie ST-1 to nic innego jak Unitas. Ładnie zrobiony do tego precyzyjna regulacja w postaci łabędziej szyi. Jest OK.

Sam Stenka nigdy nie miałem, ale w rękach miałem kilka modeli i każdy miał jakieś "ale". Z drugiej strony nie można wymagać nie wiadomo czego za te pieniądze.

Jeśli ten zegarek Ci się podoba i jego werk - bierz. Jak zaczniesz szukać, nigdy nie skończysz.

Wracając do ładnych werków to cenowo jest to kosmos, więc nic ładniejszego raczej nie znajdziesz ;)

 

basel16_gronefeld_remontoire_movement-63

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pewnie zaraz mi się oberwie, ale szarpnąłem się na sikor z Aliexpress za 40zł.

Od kilku miesięcy jestem bez zegarka, bo swojego Lorusa roztrzaskała mi córka, a automat sam wykończyłem.

Źle się czuję bez zegarka na ręku, ale nie mogę się zebrać by łazić po sklepach i coś wybrać. A nie potrafię wybrać zegarka w necie, bo musze go mieć na ręku. To nie słuchawki :)

 

No i tak wegetuję od kilku miesięcy.

Ostatnio zobaczyłem u kolegi ładny zegarek, za którego dał 19zł. Pomyślałem, że za taki gruby chajs, to i na miesiąc mogę sobie coś sprezentować.

Zacząłem przeglądać ofertę zegarków Curren i wybór padł na branzoletę, bo zawsze miałem sikora na pasku.

 

Wziąłem z założeniem, że ma mi służyć tymczasowo i ma pokazywać godzinę.

Przyszedł i jestem w szoku, że tak może wyglądać zegarek za 40zł.

CURREN-8023-Men-fashion-Stainless-Steel-Brand-boys-Man-Fashions-Clock-Analog-Quartz-Dress-Men-s.jpgCURREN-8023-Men-fashion-Stainless-Steel-Brand-boys-Man-Fashions-Clock-Analog-Quartz-Dress-Men-s2.jpg

 

http://www.aliexpress.com/item/Relogios-Masculinos-2014-Curren-3ATM-Waterproof-Stainless-Stell-Analog-Quartz-Watches-Man-White-Blue-Gold-White/32217172878.html

 

Mam go od miesiąca i ani mi się nie rozpadł, ani nie porysował. Jak mi przetrwa jeszcze dwa miesiące, to będę bardziej niż zachwycony.

Oczywiście, jest to dalej Chińczyk. Nawet tachometry to atrapa wybita na tarczy, ale godzinę pokazuje prawidło. Można nawet kupić zegarek z datownikiem :D

 

Dalej podchodzę do tematu z lekkim uśmiechem i za jakiś czas kupię coś konkretnego, ale dla mnie fajne doświadczenie i rzecz warta podzielenia się na forum.

 

Czy można kupić fajny zegarek za 20-50zł? Jak się okazuje, można! Czy będzie się sprawował przez dłuższy czas? A to się dopiero okaże. Na razie nie mam zastrzeżeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krz, ja kupiłem takiego z czarną tarczą i od roku chodzi bez żadnego problemu, jest dokładny i ciągle ładnie się prezentuje:

http://www.aliexpress.com/item/Skmei-9071-Watches-Men-Luxury-Brand-New-Hot-2014-Design-Military-Sports-Wristwatches-Men-Quartz-Digital/1894010512.html

 

Choć na pewno nie przysłuży się jako pokaz prestiżu i majętności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krz, ja kupiłem takiego z czarną tarczą i od roku chodzi bez żadnego problemu, jest dokładny i ciągle ładnie się prezentuje:

http://www.aliexpress.com/item/Skmei-9071-Watches-Men-Luxury-Brand-New-Hot-2014-Design-Military-Sports-Wristwatches-Men-Quartz-Digital/1894010512.html

 

Choć na pewno nie przysłuży się jako pokaz prestiżu i majętności ;)

Całkiem niezły ;) . Wydaje mi się że taki design...już gdzieś widziałem :P , tylko gdzie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności