Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jeszcze takie cuś używam, oprócz tego świecącego Luminoxa.

 

2016-02-01 23.06.21.jpg

 

Takie byle co, ale też potrafi świecić praktycznie do rana. I to nawet ładnym niebieskim odcieniem.

 

 

EDIT

 

Się udało pstryknąć zdjęcie.

 

2016-02-01 23.34.24.jpg

 

Kupiłem, bo chciałem radia posłuchać, ale dziadostwo jest monotematyczne i odbiera tylko jedną stację, do tego w nocy ;)

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlawekR od kilku tygodni mam Citizena z Radiem, w bloku przy urządzeniach typu komp ciężko złapać mu sygnał, ale będąc przy oknie łapie. Fajne zegarki.

 

U mnie łapie w przedpokoju jak leży luzem, na ręce raczej nie ma szans. Wszystko to kwestia tak naprawdę ukształtowania terenu, przeszkód po drodze dla fal radiowych, czy sygnał ma się od czego odbić i prawidłowo rozpropagować.

Ale w sumie to żaden problem, ten zegarek nie musi się przecież synchronizować non stop. On i tak jest wystarczająco dokładny. A że się skoryguje raz na jakiś czas, a i dobrze. Taka jego rola. Przynajmniej nie ma problemów z kalendarzem, latami przestępnymi, datą 30 na 31 czy jest w danym miesiącu. Nic nie trzeba ręcznie przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@SlawekR od kilku tygodni mam Citizena z Radiem, w bloku przy urządzeniach typu komp ciężko złapać mu sygnał, ale będąc przy oknie łapie. Fajne zegarki.

 

U mnie łapie w przedpokoju jak leży luzem, na ręce raczej nie ma szans. Wszystko to kwestia tak naprawdę ukształtowania terenu, przeszkód po drodze dla fal radiowych, czy sygnał ma się od czego odbić i prawidłowo rozpropagować.

Ale w sumie to żaden problem, ten zegarek nie musi się przecież synchronizować non stop. On i tak jest wystarczająco dokładny. A że się skoryguje raz na jakiś czas, a i dobrze. Taka jego rola. Przynajmniej nie ma problemów z kalendarzem, latami przestępnymi, datą 30 na 31 czy jest w danym miesiącu. Nic nie trzeba ręcznie przestawiać.

 

 

Odchyły w kwarcach to jakieś pół sekundy dziennie, przy synchronizacji nawet co miesiąc jestem pewien, że kolejka mi nie zwieje.

Fajnie to wygląda jak po synchronizacji sekundy lecą identycznie z wykazami w internecie czy innymi wolno stojącymi zegarami radiowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiegoś garniturowca z czarną tarczą, +/- 41mm w automacie. Najlepiej Swiss. Budżet 1300zł, oczywiście automat.

Coś jak ta Doxa

 

Ktoś coś?

Zerknij na zegarki Skagen. Kiedyś mierzyłem podobny do Twojego, ale nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam japońca, nawet na sprzedaż :)

 

http://www.zegarek.net/imageslib/FER2700BB0_5m.jpg

 

Kwarc naprawdę robi pół sekundy dziennie? To niewiele mniej niż dobrze wyregulowany automat :o

 

Wracając jeszcze do tematu firm szwajcarskich - w tej cenie można dostać co najwyżej Tissota Le Locle i Certinę Caimano (którą mocno rozważałem swoją drogą, ale po obejrzeniu na żywo odpuściłem, strasznie malutki zegarek, wygląda jak damski), myślałem, że może coś pominąłem i jest inna alternatywa.

Edytowane przez Aerial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności