Skocz do zawartości

A10 FW - V001.003.013 "B"


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Niby takie proste, ale z tego co pisał .ksy ( nie jestem pewien!!! ) soft robią jacyś Azjaci, więc różnie może być. :P

 

Ale faktycznie to jest dosyć śmieszne, żeby funkcja działająca w każdym no-name'ie, nie chciała chodzić w już bardziej markowym odtwarzaczu. :)

 

To pośmiej się też z programistów irivera, u których tryb losowy na tym samym procesorze nie działa wcale. A u nich nie ma czytnika kart więc powinno to być jeszcze prostsze!

 

Irivera zostawmy w spokoju. Najwidoczniej wyrzucili wszystkich programistów i inżynierów, a potem zatrudnili byle kogo z ulicy. Ich ostatnie produkty wołają o pomstę do nieba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli każda gdzie nikt nic nie nadaje... Gdzieś czytałem że jest jakaś taka optymalna gdzie jakość jest najlepsza.

Miałem zewnętrzny transmiter FM i niezależnie czy kanał był pusty, czy też nadawała na nim jakaś stacja, odbiór był jednakowy w radiu samochodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*]Dodanie obsługi formatu Ogg Vorbis

[*]Blisko dwukrotne przyśpieszenie tworzenia biblioteki IDTagów plików audio

[*]Usprawnienie odtwarzania formatów FLAC i APE

...

 

Mam A10 od wczoraj. Zaladowalem V001.003.013.

Obserwacje:

== granie ===

Nie udalo mi sie grac ogg vorbis.

- Jakies wymagania musza byc spelnione?

Przy 192 utworach tagi zajmuja 2 sekundy

- swietnie

FLAC gra nawet 1005 kb/s - Cyndi_Lauper-Twelve_Deadly_Cyns-She_Bop.flac kodowane FLAC 1.2.1b

- bardzo mila niespodzianka biorac pod uwage ze oficjalnie podajecie 740kb/s

- 1005 kb/s to najszyszy FLAC jaki mam w tej chwili - nie mam "szybszego" zeby znalesc gorna granice

AAC "naked" gra bez problemu

(najszybsze probowalem 132kb/s)

m4a nie gra (a AAC gdzie audio jest identyczne gra)

m4a tworzone z mp4 ktore ma video+audio uzywajac

"ffmpeg -i foo.mp4 -vn -acodec copy foo.m4a"

VLC gra te m4a, A10 nie

foobar2000 pokazuje tagi sa puste (zgodnie z oczekiwaniami - nie mialem jeszcze czasu zeby obrobic tagi)

- moze puste tagi sa problemem?

- czy macie jakies sugestie co zrobic - chce uzywac m4a zeby miec tagi

- gra ten sam bitstream w AAC formacie

tworzony z m4a uzywajac

"ffmpeg -i foo.m4a -vn -acodec copy foo.aac"

 

=== obsluga ===

- czasami mam problem z wlaczeniem. Pokazuje sie zegarek.

- Chyba trzeba naciskac dluzej niz 1 sek aby wlaczyc.

- jaka ma byc struktura ini ma wygladac do transmittera FM i gdzie ten ini ma byc wpisany?

 

=== inne =========

- podajecie ze obsluguje SDHC do 16GB. Standard SDHC max jest 32GB - microSDHC 32GB jeszcze nie widzialem.

Czy przewidujecie A10 bedzie w stanie obslugiwac 32GB microSDHC?

- instrukcja obslugi

- .ksy pisze ze nowsza sie pojawi.

Moze jest mozliwe publikowac instrukcje Beta :) .

Moze informacja jak tworzyc ini dla transmittera juz istnieje ...?

- instrukcja obslugi po angielsku

jezeli istnieje (nawet jezeli nie jest uaktualniona) przydalyby mi sie

- chce dac A10 w prezencie osobie ktora nie zna polskiego

 

- przydaloby sie jedno miejsce (na forum chyba) gdzie nieformalna instrukcja obsulgi moglaby rezydowac

- moze wiki?

- na przyklad rozbudowac http://pl.wikipedia.org/wiki/Vedia_A10 o sekcje "Obserwacje" i "HowTo"

 

.ksy!!!!

Czy Vedia nia mialaby nic przeciwko gdyby to zrobic? (tak, wiem ze Vedia nie ma kontroli nad wiki

ale bardzo was lubie :) i nie chcialbym duplikowac czegos co istnieje gdzies indziej.

Na przyklad byloby interesujace dla innych ze w V001.003.013BETA

jest w stanie grac FLAC 1005kb/s

 

==== edit 2009-04-17=============

OGG dziala - moja pomylka

mp4/m4a niektore dzialaja a niektore nie

--- aby A10 je gral ; zaczynajac z mp4 gdzie jest video i audio i uzywajac ffmpeg

----------ffmpeg -i foo.mp4 -vn -acodec copy foo.aac

----------ffmpeg -i foo.aac -vn -acodec copy foo.m4a

--------------foobar2000 nie rozpoznaje tych m4a ja mowi ze sa invalid

----natomiast probujac bezposrednio

-----------ffmpeg -i foo.mp4 -vn -acodec copy foo.m4a

---------------A10 ich nie rozpoznaje

------------------ale foobar2000 rozpoznaje

--Przypuszczam ze te pierwsze maja ADTS+AAC i takie A10 lubi

-----a te drugie nie maja ADTS i ich A10 nie lubi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A10 od wczoraj. Zaladowalem V001.003.013.

Obserwacje:

== granie ===

Nie udalo mi sie grac ogg vorbis.

- Jakies wymagania musza byc spelnione?

Przy 192 utworach tagi zajmuja 2 sekundy

- swietnie

FLAC gra nawet 1005 kb/s - Cyndi_Lauper-Twelve_Deadly_Cyns-She_Bop.flac kodowane FLAC 1.2.1b

- bardzo mila niespodzianka biorac pod uwage ze oficjalnie podajecie 740kb/s

- 1005 kb/s to najszyszy FLAC jaki mam w tej chwili - nie mam "szybszego" zeby znalesc gorna granice

AAC "naked" gra bez problemu

(najszybsze probowalem 132kb/s)

m4a nie gra (a AAC gdzie audio jest identyczne gra)

m4a tworzone z mp4 ktore ma video+audio uzywajac

"ffmpeg -i foo.mp4 -vn -acodec copy foo.m4a"

VLC gra te m4a, A10 nie

foobar2000 pokazuje tagi sa puste (zgodnie z oczekiwaniami - nie mialem jeszcze czasu zeby obrobic tagi)

- moze puste tagi sa problemem?

- czy macie jakies sugestie co zrobic - chce uzywac m4a zeby miec tagi

- gra ten sam bitstream w AAC formacie

tworzony z m4a uzywajac

"ffmpeg -i foo.m4a -vn -acodec copy foo.aac"

 

=== obsluga ===

- czasami mam problem z wlaczeniem. Pokazuje sie zegarek.

- Chyba trzeba naciskac dluzej niz 1 sek aby wlaczyc.

- jaka ma byc struktura ini ma wygladac do transmittera FM i gdzie ten ini ma byc wpisany?

 

=== inne =========

- podajecie ze obsluguje SDHC do 16GB. Standard SDHC max jest 32GB - microSDHC 32GB jeszcze nie widzialem.

Czy przewidujecie A10 bedzie w stanie obslugiwac 32GB microSDHC?

- instrukcja obslugi

- .ksy pisze ze nowsza sie pojawi.

Moze jest mozliwe publikowac instrukcje Beta :) .

Moze informacja jak tworzyc ini dla transmittera juz istnieje ...?

- instrukcja obslugi po angielsku

jezeli istnieje (nawet jezeli nie jest uaktualniona) przydalyby mi sie

- chce dac A10 w prezencie osobie ktora nie zna polskiego

 

- przydaloby sie jedno miejsce (na forum chyba) gdzie nieformalna instrukcja obsulgi moglaby rezydowac

- moze wiki?

- na przyklad rozbudowac http://pl.wikipedia.org/wiki/Vedia_A10 o sekcje "Obserwacje" i "HowTo"

 

.ksy!!!!

Czy Vedia nia mialaby nic przeciwko gdyby to zrobic? (tak, wiem ze Vedia nie ma kontroli nad wiki

ale bardzo was lubie :) i nie chcialbym duplikowac czegos co istnieje gdzies indziej.

Na przyklad byloby interesujace dla innych ze w V001.003.013BETA

jest w stanie grac FLAC 1005kb/s

 

1. Ogg nie musisz mieć żadnych specjalnych ustawień - po prostu je odtwarza bodajże od wersji 1.3.11 beta.

2. AAC jest, ale nie będzie nic w tym kierunku rozwijane. Natywnie Sigamtel obsługuje podstawy tego standardu, ale opłaty licencyjne, za ten format są tak duże, że nie kalkuluje się nam go rozwijać.

3. Trzeba wcisnąć play i trzymać z 3 sekundy - wtedy odpali się player nie zegarek.

4. Pliki INI - jak dodasz pierwszą częstotliwość w playerze to sam Ci stworzy ten plik i zobaczysz strukturę.

5. Nie mamy pojęcia, czy karty 32GB będą obsługiwane, ba nawet nikt nie zapowiada kart microSHDC o tej pojemności (nie słyszałem w każdym razie)

6. Nie ma bety, jak skoczymy 1.3.xx to player jedzie do naszego człeka i manual powstanie od zera, planujemy mocną rozbudowę go.

7. Nie istnieje, bo nie była nam na chwilę obecną potrzebna instrukcja po angielsku, ale w niedługim czasie powinna powstać.

8. Nie my odpowiadamy, za wpisy aporpo A10 czy B6. I nie wiele wiem o Wiki, ale tyle, że raczej chcą mieć encyklopedię nie notatnik to wiem - i raczej kasują zabawy w bloga / notatniki.

Mi (nam) to ogólnie nie przeszkadza, i cieszymy się, że powstały wpisy o A10 i B6 (ten akurat lekko nie czytelny), ale nie wiem czy wiki jest do tego dobrym miejscem.

 

ps. My wiemy, że FLACi mogą być grane z wyższym przepływem, ale podajemy "bezpieczną" przepływowość

 

 

EDIT: Co do kart 32GB - to nawet jeśli procesor przemieli taką kare, to 3770 i tak obsługuje max 4000 plików więc pojawi się "konflikt" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm ja chciałem zauważyć że a10 nadal lubi mi się zawiesić przy budwaniu bazy tagów gdy włożona jest karta pamięci oraz po włożeniu karty pamięci nie działa autoplay (karta kingston 2GB) Czy istnieje taka możliwość, że a10 "nie lubi się" z niektórymi markami kart??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O auto-play i innych sprawach z kartą było juz miard raczy. Czytanie nie boli.

 

O zawieszaniu się - bez konkretnych przypkadów itp ciężko nam coś wydedukować.

 

Tak mogą być kart nie rozpoznawane, ale.. nie ma raczej listy takowych i niestety nie wiem od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie najwazniejsza rzecza do poprawienia

jest jaknarazie funkcja "resume" dla utworow ktore leca z karty pamieci

slucham setow wiec po wyłączeniu odtwarzacza chcialbym sluchac po wlaczeniu od momentu

w którym skończyłem, a player mi kasuje to i zaczyna sobie od pierwszego pliku bodajrze w pamieci glownej...

 

prosze programistów o usuniecie tego buga!!!

 

thx z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za poprzedni post ale nie jestem na bieżąco ze wszystkimi tematami;p a teraz wydawałoby się banalne pytanie które możliwe że było ale jakoś nie potrafie znaleźć... W jaki sposób wpisywać częstotliwości do pliku fmTransmitter.ini ?? próbwałem tak jak z częstotliwościami w radiu ale wtedy są niewidoczne dla playera. Po zapisaniu jakiejś częstotliwości przez odtwarzacz w pliku pojawiają się takie wpisy: 㠤㠸‰㤤㔰‰ Jak poprawnie zapisać częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za poprzedni post ale nie jestem na bieżąco ze wszystkimi tematami;p a teraz wydawałoby się banalne pytanie które możliwe że było ale jakoś nie potrafie znaleźć... W jaki sposób wpisywać częstotliwości do pliku fmTransmitter.ini ?? próbwałem tak jak z częstotliwościami w radiu ale wtedy są niewidoczne dla playera. Po zapisaniu jakiejś częstotliwości przez odtwarzacz w pliku pojawiają się takie wpisy: ?????? Jak poprawnie zapisać częstotliwości?

zobacz w http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=48410

 

 

EDIT: Co do kart 32GB - to nawet jeśli procesor przemieli taką kare, to 3770 i tak obsługuje max 4000 plików więc pojawi się "konflikt" :)

 

10GB w formacie flac to w moim przypadku 700 utworow

40GB (8GB + 32GB microSDHC) to tylko 2800 utworow

 

32 GB microSDHC Memory Cards Inch Closer to Daylight (32GB microSDHC nadchodza)

http://www.intomobile.com/2009/02/25/32-gb...o-daylight.html

..

nastepca B6 mam nadzieje bedzie obslugiwal SDXC - do 2TB i 104 MB/s

http://www.sdcard.org/developers/tech/sdxc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10GB w formacie flac to w moim przypadku 700 utworow

40GB (8GB + 32GB microSDHC) to tylko 2800 utworow

 

32 GB microSDHC Memory Cards Inch Closer to Daylight (32GB microSDHC nadchodza)

http://www.intomobile.com/2009/02/25/32-gb...o-daylight.html

..

nastepca B6 mam nadzieje bedzie obslugiwal SDXC - do 2TB i 104 MB/s

http://www.sdcard.org/developers/tech/sdxc

 

1. Wspaniale, tyle, że ludzi sluchających FLAC na playerze jest dużo - ale na tym forum....

 

2. ... ale nie zmienia to niczego, w kwesti tej, że jak się da to 32GB dodamy.

 

3. Następca B6 raczej się super szybko nie pojawi. Jeśli pojawi się u nas obsługa kart SDXC, to w innych seriach, bo na tą chwile w ogóle nie planujemy wsparcia dla kart innych niż microSDHC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności