Skocz do zawartości

Jaka lutownica?


Pawelxqx

Rekomendowane odpowiedzi

Jak amatorsko coś od czasu do czasu zrobić to ja polecę to co mam sam czyli ZD-708 ma regulacje temp, wymienne groty i działa po dzień dzisiejszy.

Wkręcany grot ? co to za dziwny wynalazek ???? kto to wymyślił ...

Jak używa się lutownicy 1 na kilka miesięcy, zmiana grotu 1 na rok to jeszcze jeszcze ujdzie.

 

Powiedz Dawid gwinty się nie zapiekły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc stare transformatorowki ruskie dzialaja jak magia i do tej pory cuda z nimi starsi elektronicy wyprawiaja, ale osobiscie na dzien dzisiejszy nie kupilbym, nawet do uzytkowania jedynie w celach DIY, czegokolwiek ponizej poziomu stacji solomona - ktora swoja droga jest juz naprawde fajnym sprzetem - a nie kosztuje wcale jakiejs szalone kwoty (200 pln). ale to oczywiscie kwestia zasobow no i wlasnych preferencji

Edytowane przez arch1ebald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jak kupujesz te tanie chińskie, to lepiej od razu weź kilka grzałek w zapasie, lubią padać. Z takich trochę lepszych chinczyków masz Repro/WEP 937D+, ma mocniejszą grzałkę, dodatkowo pasują grzałki hakko.

Aha, większość tych chińskich grotów fatalnie przewodzi ciepło i się utlenia, lepiej kupić chociaż jeden lepszy, do WEP/Zhaoxin pasują zdaje się te Xytronica.

 

Część tańszych stacji da się zmodyfikowac pod genialne groty GOOT'a: http://ebike.nexun.pl/przerobka-stacji-lutowniczej/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś nie stacje? Też tak do 100zł. Chodzi o to, żeby mało miejsca zajmowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tego Zhaoxina 1.5 roku temu razem z kilkoma grotami i zero zużycia, praktycznie przed i po każdym lutowanym elemencie czyszczę grot druciakiem od naczyń i później czyszczę o gąbkę z wodą i groty są jak nówka, zero problemów. Za 100 zł polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Opcja od Michała jest dobra a nawet bardzo ale przypuszczam, że nie jest ona jednak dla mnie a bardziej dla osób co używają lutownicy o wiele częściej ( chodzi o modyfikacje grotu, swoją drogą bardzo ciekawa rozbudowa zestawu zwiększającą jego możliwości ).

padły propozycje Repro/WEP 937D+ oraz Zhaoxin 936A z których na pewno wybiorę bo wyglądają dobrze. Mała różnica w cenie ale jaka w użyteczności??

 

Mam jeszcze pytanie bo padła propozycja grotów od Hakko, które można zamontować do pierwszej wymienionej pozycji czy można je również bez problemu zamontować w tej drugiej??

Bo widzę, że groty można dostać w zestawie na szybkim alim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może trochę offtop ale chciałbym powiedzieć, że moja ZD-708 dalej działa :D Okazyjnie coś nią zlutuje i nie mam z nią problemu. Gwintowe groty po ostudzeniu schodzą bez problemu. Za tą cene polecę każdemu amatorowi który nie lutuje częściej niż raz na miesiąc albo dwa :D

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lutownicę ZD-99 i jestem bardzo zadowolony ale jest jedno duże ALE- kabel jest cholernie sztywny, trzeba uważać, żeby go nie przyjarać. Gdyby nie to, to by było cudnie...

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności