Skocz do zawartości

Czy CAL! może nadal nosić miano lidera cena/jakość?


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie rezurekcja HD595. :P Jak gadałem niecały rok temu o tych słuchawkach, to były puszczane mimo uszu moje stwierdzenia o pewnej wyższości HD595 nad CAL!, bo właśnie się rozpoczęła euforia na temat tych drugich. Pewnie, że CAL! pomogła cena, która na chwilę mocno zjechała w dół, i stosunkiem cena/jakość kładły wszystko - będąc jednoznacznie lepszymi od SR60 i miażdżąc podobnie wyceniane PX100. Mnie właśnie one służą głównie jako następcy tych ostatnich - do playera, ale nie na ulicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Normalnie rezurekcja HD595. :P Jak gadałem niecały rok temu o tych słuchawkach, to były puszczane mimo uszu moje stwierdzenia o pewnej wyższości HD595 nad CAL!, bo właśnie się rozpoczęła euforia na temat tych drugich. Pewnie, że CAL! pomogła cena, która na chwilę mocno zjechała w dół, i stosunkiem cena/jakość kładły wszystko - będąc jednoznacznie lepszymi od SR60 i miażdżąc podobnie wyceniane PX100. Mnie właśnie one służą głównie jako następcy tych ostatnich - do playera, ale nie na ulicę.

 

Hehe :)

 

Te sluchawki po prostu potrafia zagrac. Nawet HD 555 z Yamamoto HA-02 na Sylvaniach 408a i iRivera H340 brzmialy juz wiecej niz dobrze. Kolegom z pracy podobalo sie to polaczenia bardziej niz na miejscu HD 555 - Audiotechniki W5000 (ktore z Yamiego i H340 tez graly wiecej niz dobrze). Coz, no jednak cos w tych otwartych sluchawkach po prostu jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
CAL! seryjnie są już dla mnie lepsze od HD555, od HD595 nie. ES7 są strasznie nierówne i jeśli chodzi o moje zabawki audio, przenośne i stacjonarne, to z sensem one zagrały tylko z dziury CDka Technics, a dźwięk tejże to też wynik przeróbek tegoż odtwarzacza. Seryjne CAL! trudno mi było słuchać z iRivera E10. Stopień zaolejenia dźwięku powodował mdłości i musiałem podpierać się equalizerem. Optymalne słuchawki do tego iRivera to Grado RS1 - tak, to nie żart, ale że kosztują ile kosztują, to zostaję przy CAL! zrekablowanych, bo z iRiverem E10 lub S10 po prostu tworzą zgraną parę. Słucha mi się tego z większą przyjemnością niż gdybym wpiął Grado GS1000 do iRivera. Koledzy w pracy pewnie też wolą, żebym słuchał w bądź co bądź zamkniętych CAL!

mógłbyś powiedzieć jaki kabel użyłeś do CAL w połączeniu z E10? Te oryginalne CAL rzeczywiście grają z E10 za ciepło, gęsto. Zastanawiam się, czy sprawić sobie zrekablowane CAL (tylko jaki kabel?), czy poszukać jakiś słuchawek nausznych lepiej pasujących do E10 niż oryginalne CAL, może ATH ESW9, tak strzelam w ciemno, bo problem w tym, że z "lepszych" słuchawek miałe/mam okazję słuchać tylko CAL, tak więc muszę opierać się tylko na cudzych opiniach. Kiedyś miałem zrekablowane CAL (Conducfil) od Ciebie, ale nie słyszałem dużej różnicy od oryginalnych CAL - słuchając na V39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na e10 między cal recabled a cal stockowymi jest wyczuwalna różnica - na tyle wyczuwalna że mogłem z pamięci opowiadać czym się różnią nawet nie mając obu par jednocześnie..

 

generalnie e10 ze stockowymi calami grają strasznie ciemno i mrocznie, z recabled jest już dużo lepiej, ale i tak bardziej do e10 pasuje mi dźwięk moich fostexów T-7.. mają bardziej zrównoważony dźwięk, mniej 'napompowany' od cali, mimo że cale recabled grają faktycznie równiej od cali stockowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na e10 między cal recabled a cal stockowymi jest wyczuwalna różnica - na tyle wyczuwalna że mogłem z pamięci opowiadać czym się różnią nawet nie mając obu par jednocześnie..

 

generalnie e10 ze stockowymi calami grają strasznie ciemno i mrocznie, z recabled jest już dużo lepiej, ale i tak bardziej do e10 pasuje mi dźwięk moich fostexów T-7.. mają bardziej zrównoważony dźwięk, mniej 'napompowany' od cali, mimo że cale recabled grają faktycznie równiej od cali stockowych..

no właśnie, być może grają ciekawie z E10, tylko czy te FOSTEXY mogą się równać z naszym liderem CAL? wolałbym raczej skusić się na coś lepszego niż CAL, Fostex itp., a wiesz z jakim kablem były te CAL, które słuchałeś? skoro nie wyczuwałem wyraźnej różnicy na Conducfilu, to nie wiem czy jest sens szukać takich rekablowanych CAL do E10, chyba, że znaczenie ma sam player - wcześniej V39 a teraz E10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziwna to jest też cena tych Denonów AH-D1001 dzisiaj, od 579 zl. Nie dałbym tyle za nie, prędzej dołożył drugie tyle i kupił D2000.

 

a ja dołożył 30-50PLN i kupił D1100, zupełnie nowa konstrukcja, nowy fosterowy driver i dźwięk prawie jak D2000 czyste. Piękny bass, przestrzeń mniejsza i ten Denonowy FUN! :)

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności