Skocz do zawartości

CAL! czy AKG K530 LTD


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz śmiało CAL'e ;) One grają na poziomie bardziej zbliżonym do K701 więc nie ma co się zastanawiać. Później tylko recabling i ciesz się doskonałym brzmieniem :)

 

Dodam jeszcze, że są na pewno mniej wybredne od AKG jeśli chodzi o źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało CAL'e ;) One grają na poziomie bardziej zbliżonym do K701 więc nie ma co się zastanawiać. Później tylko recabling i ciesz się doskonałym brzmieniem :)

 

Dodam jeszcze, że są na pewno mniej wybredne od AKG jeśli chodzi o źródło.

 

 

no albo słuchałes akg na jakims ****ianym zrodle ktore totalnie sie z nimi nie zgrało, albo cal! ktore słuchałes to były nie cal!...

 

eh widze ze dalej ludzie cal!'e do "hajg-endów" porownuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brestinder te oh i ah zaczęły się od pochlebnych recenzji Rolandsinger jest tak zarówno z CAL! jak i z Sony Ex-85LP ;) , czy słusznie ? Nie wiem nie było mi dane słuchać CAL! :( .

Jeśli słuchałeś CAL! po recablowaniu i AKG K530 (normal) lub wersje LTD to chętnie wysłucham twojego stanowiska :P.

Miałem RAZ okazje słuchać K530 w MM moge jedynie powiedzieć , że ogromna przestrzeń dźwięku i czystośc mnie zaskoczyła tak jak kilka dni temu przeskoczyłem z JBL 220 na Sony Ex-85 a nawet bardziej. Hmm przy odsłuchu w tych niegodziwych warunkach miałem okazje odsłuchać HD600 i HD595 w których dźwięk również mi się bardzo podobał (chyba ze względu na miły i ciepły dźwięk) . Za to dźwięk w HD555 nie spodobał mi się za dużo bassu zbyt kluchowato )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rekablowane CAL! na to zasługują, i tyle.

 

 

mozliwe, ale pare miesiecy na recablowanych cal! mnie do tego nie przekonało ;)

 

k530 niestety nie słuchałem, ale jezeli nie graja takim "funowatym" boompiastym dzwiekiem jak cal! to pewnie spodobały by mi sie.

 

zwreszta nie mam juz tego wole sie wiecej nie wypowiadac na temat tego creativowego dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh widze ze dalej ludzie cal!'e do "hajg-endów" porownuja

Roland zrobił swoje... mi się też nie podoba porównanie CAL! do "haje-endów" grają OK, całkiem dobrze... ale technicznie k271 grają według mnie lepiej... a jeśli chodzi o barwę dźwięku to HD580 są lepsze od CAL!

Nie słuchałem K701... ale myślę że K701 by jednak rozłożyły CAL!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem CAL! po recablingu na moim sprzęcie i słuchałem też AKG k530LTD... osobiście CAL! mi nie podchodzą, AKG zaskoczyły mnie na plus. Mają wszystko czego wg mnie można chcieć od słuchawek w okolicy 300zł: idealny komfort (lekkie i super wygodne - nie cisną głowy ale trzymają się pewnie), zrównoważone brzmienie w całym paśmie, ładna przestrzeń, może gubią nieco szczegółów ale bez przesady. Zależy jeszcze jakiej będziesz słuchał muzyki ale jak dla mnie AKG zrobiło na prawdę bardzo fajne słuchawki w ludzkiej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfazzi jeśli ich słuchałeś to powiedz coś o średnicy lubie jak jest troche wysunięta i gra dynamicznie

Słucham różnych gatunków muzyki : muzyka elektroniczna , rock , czasem jazz , POP ... właściwie wszystko oprócz metalu i punk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnicy w K530 na pewno nie zabraknie - jest faktycznie minimalnie wyeksponowana, ale i detaliczna (co jak co, ale K530 na pewno nie gubią szczegółów). Czasem może braknie basu, ale wynika to z charakteru tego podzakresu w przypadku tych słuchawek - krótko wybrzmiewa, można rzec punktowo, ale też potrafi zejść bardzo głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem K530LTD i muszę przyznać, że jednak to nie moja bajka. Są przede wszystkim chłodne (dla innych będą neutralne), średnica faktycznie z przodu, ale chuda i zimna. Bas to niestety pięta achillesowa tych słuchawek, jest go po prostu mało, stawia na kontur. CAL! z HD650 cable są o wiele gęstsze, słodsze, a nie tracą przy tym szczegółów, są zdecydowanie bardziej w moim guście, ktoś inny wybierze AKG i ja go zrozumiem. Tylko błagam nie używajcie pojęć - lepszy/gorszy, które w tym kontekście są całkowicie pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie k530 grały równo, średnica przyjemna, lekko ocieplona ale nie żadne kluchy czy coś w tym rodzaju. Z tą szczegółowością to odnosiłem się do moich DT150 i HD600 więc może mam nieco bardziej wygórowane wymagania :)

Ze wzmacniaczem słuchawkowym basu w żadnym wypadku nie brakowało - rzekłbym było go w sam raz, schodzi nisko i ma moc.

Nie słuchałem bez wzmacniacza ale może po prostu wymagają mocnego prądowo źródła żeby pokazać swój prawdziwy basik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawwe co i ile by dało recablowanie K530 LTD :) Ale w wersji LTD kabel wydaje się być bardzo dobry , nie wiem czy był jakiś sens...

Widze tu dwie sprzeczne opinie... :huh: Roland twierdzi , że co prawda średnica jest delikatnie wysunięta ale jest zimna i chuda ( z tą "chuda" to troche dziwnie "się" określiłeś , możesz to rozwinąć ? )

a Kfazzi pisze iż K530 mają ocieploną średnice...

Może to wynika z innych padów w obu wersjach AKG K530 ?

Narazie myśle żeby ponowinie napaść na MM :D i dokładniej osłuchać słuchawek które tam mają i między innymi wymienionych tu AKG K530 .

Tak czy siak raczej nie odsłucham i nie będe miał okazji odsłuchać recablowanych CAL!'i (chyba , że bedzie meet w Poznaniu :D ) więc jeśli kupie K530 to i tak nie będe wiedział co "trace" :P . Czasami lepiej nie wiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie k530 grały równo, średnica przyjemna, lekko ocieplona ale nie żadne kluchy czy coś w tym rodzaju. Z tą szczegółowością to odnosiłem się do moich DT150 i HD600 więc może mam nieco bardziej wygórowane wymagania :)

Ze wzmacniaczem słuchawkowym basu w żadnym wypadku nie brakowało - rzekłbym było go w sam raz, schodzi nisko i ma moc.

Nie słuchałem bez wzmacniacza ale może po prostu wymagają mocnego prądowo źródła żeby pokazać swój prawdziwy basik.

 

 

A jak byś odniósł bas DT150 do K530?

 

Moim zdaniem te ostatnie nie mają tu czego szukać. Chyba, że ktoś lubi "kontur".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszły do mnie dzisiaj te słuchawki ale nie w wersji LTD. Trudno na razie coś powiedzieć bo nie są jeszcze wygrzane. Generalnie jestem fanem ciepłego głębokiego basu a te słuchawki rzeczywiście są chłodne. Generalnie moje uszy przyzwyczajone do basu czują deficyt.

 

Podpowiedzcie jaki wzmacniacz do nich kupić? Nie musi być nie wiadomo jaka jakość, chodzi o rozsądny stosunek jakości do ceny.

 

Jedno jest pewne jeśli ktoś słucha muzyki elektronicznej, chillout itd to będzie odpływał przy tych słuchawkach. Są bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzeć to nawet CAL mogą być miejscami trochę za jasne. Ja np. słyszę w nich za bardzo jasne okolice 3kHz. Na T60 zbijam to o 3db (2 kreski) i wokal jest mniej plastikowy, a bardziej miły. Na karcie dźwiękowej tego nie robię, bo prędzej bym namieszał w dźwięku i żyję z tym, ale różnicę słychać.

 

Z opisów podejrzewam, że szukanie 100% wyższości K530 nad CAL jest nad wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz je założyłem, dźwięk był jakiś taki płytki, teraz po ok ~ 2 tygodniach jest znaczna poprawa. Dźwięk jest bardziej wyrazisty.

( Nie jestem audiofilem i nie wiem na co mam zwracać uwagę, więc nic już nie mogę powiedzieć :( ).

 

Tak się zastanawiam właśnie jaką muszę kupić minimalnie kartę dźwiękową, aby wykrzesać te 80%, jeżeli da radę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności