Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Z recenzji wywnioskowałem jedynie że Audeo są równie świetne jeśli chodzi o szczegóły. Jeśli Audeo mają więcej basu to już jest nieźle. Co do przepaści to nie spodziewałem się aż takiej różnicy. A może coś na temat ostatniej części mojego poprzedniego postu? Słucham przeróżnej muzyki, czy Audeo można nazwać słuchawkami uniwersalnymi jeśli chodzi o gatunki muzyki?

 

@Radical: to mnie zachęca. A jakiej muzy słuchasz mniej-więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ER6i. Audeo grają z 3-4klasy wyżej

Jesteś pewien, że nie 5 klas?

Piszesz tak zachęcająco, że może się skuszę. Ale...

A jak zakupie Audeo i okaże się, że to co wypisujesz będzie trochę niezgodne z prawdą...

To zwrócisz mi pieniądze? :P

 

Ps. Długo użytkowałeś te er6i ? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ER6i. Audeo grają z 3-4klasy wyżej

Jesteś pewien, że nie 5 klas?

Piszesz tak zachęcająco, że może się skuszę. Ale...

A jak zakupie Audeo i okaże się, że to co wypisujesz będzie trochę niezgodne z prawdą...

To zwrócisz mi pieniądze? :P

 

Ps. Długo użytkowałeś te er6i ? :ph34r:

 

Miałem przez pewien czas ulepszonego rebranda ER6i - Altec Lansing iM616 i mogę potwierdzić że Audeo, które słuchałem parę razy są zdecydowanie lepsze.

Jednak jak wiadomo każdy ma inne preferencje dźwiękowe i inne "podziały", więc dla Ciebie piotrusiowe "3-4 klasy różnicy" mogą być dla Ciebie 1 klasą.

 

Aha, ale za to iM616 niepodważalnie wygrywały z Audeo na jednej płaszczyźnie - chodzi o izolację, która w w tych pierwszych jest fenomenalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwlekaj, odnieś je jak najszybciej. Mi po kilkunastu tygodniach chodzenia ze sztywnym kablem rozerwała się izolacja. Wylazły gołe kable na wierzch.

 

Do salonu gdzie je kupiłeś zanieś same słuchawki w pudełku. Albo nawet bez pudełka. Powiedz, że zgubiłeś razem ze wszystkimi akcesoriami. Do wymiany nie są potrzebne (przynajmniej w moim wypadku tak było), a tak będziesz miał dwa zestawy akcesoriów. A nóż się przydadzą.

 

Ja miałem pecha, bo wysłałem je na wymianę tuż przed Świętami. Musiałem czekać 5 tygodni (sic!) aż mi przysłali nowe. Podobno nie mieli na magazynie.

 

No ale teraz jestem szczęśliwym posiadaczem rev. 1 B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że ja je dostałem wysyłkowo, Pani w sklepie była przemiła, więc nie chciałbym jej robić w jajo... chyba zamówie gąbki do KPP [cobym mial na czym słuchać] i zadzwonie do tej Pani czy mi wymienią, bo naprawdę robi się nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem troche sztywny kabel, jeszcze do przeżycia ale stwierdziłem co mi tam i zaniosłem. Oddałem je w poniedziałek a w środe rano dostałem telefon że do odbioru są. Załatwiłem to przed świętami i dowiedziałem się że białe są od ręki a na czarne trzeba będzie poczekać 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał lutownicę z ograniczeniem temperatury to mógłbym Ci to zrobić za piwo, ale że nie mam to nie zrobię ;)

a poza tym sam kabel kosztowałby połowę słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest faktycznie ostro i bardzo analitycznie. Można tego słuchać, synergia nie jest zła, ale rzeczywiście jest to specyficzne brzmienie. Co prawda słuchałem raptem dwa razy po 15 minut, ale Audeo znam bardzo dobrze.

 

O dziwo bardziej mi się podobały na Touchu niż na Sony X (byłem pewien, że będzie na odwrót).

 

Co do Apple'a - ostrość i przesadna analityczność w moim mniemaniu wynika ze skrócenia przez Toucha ADSR. Nie od dziś wiadomo, że Phonaki mają marne wypełnienie, z Toucham może jest ono odrobinę lepsze ale kosztem wybrzmiewania. Wszystko brzmi za krótko, znika zbyt szybko. Touch nadaje także ostrości na górze pasma, bardzo wyraźnie ją zaznacza przez co brzmienie wydaje się jeszcze bardziej analityczne.

 

Takie są moje spostrzeżenia po tych kilku minutkach w iSpocie. Jak dobrze pójdzie i mój kumpel, który ma Toucha przyjedzie na ferie do domu, to będę mógł słuchać do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności