Skocz do zawartości

A10 - SRS WOW HD ustawienia


mauzer

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos moglby mi przyblizyc konfiguracje WOW HD?

chcialbym sobie to mozliwie skonfigurowac ale nie wiem z czym sie to je

 

SRS width

SRS center

focus

truBass

definition

limiter

 

mysle ze to pomogloby wielu uzytkownikom a10tki

nie jestem audiofilem i sluch mam raczej kiepski chociaz dostrzegam roznice miedzy swoim starym touch'em a a10 sluchajac dubow czy jakichs przyzwoitych hc ;p

nie potrafie obiektywnie ocenic parametru ktory zmieniam plynnie podczas odsluchu

 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona domowa SRS Labs - polecam wersję na PieCa Pt: srs audio sandbox

A tak po chłopsku

SRS width - Poszerzenie stereo tak by dźwięk nie dobywał się z środka głowy tylko wrażenie przypominało odsłuch z rozstawionych głośników. (sygnał stereo gdzie L<>R ja ustawiam na MAX)

SRS center - uwydatnienie lub stłumienie sygnały docierającego z centrum sceny (część sygnału stereo L=R, u mnie np: ok.90 -120)

focus - Zmiana dynamiki pasma z zakresu mowy ( część z zakresu ok. 1kHz jest wyraźniejsza podbicie, cichych dźwięków , Jak dla mnie 120)

truBass - Chyba jasne :) więcej basu jednak ta opcja ściśle związana jest z SRS Trubass piętro wyżej w menu(kolejny BUUG bo czemu nie z SRS) a określaną w Hz od 40Hz - Durzej średnicy głośniki do 400Hz-malutkie głośniczki. Ta opcja ma imitować odsłuch z Woferem basowym. (oczywiście max i 40Hz)

definition - wydobycie i uwydatnienie wyższych częstotliwości (tu należy ostrożnie na granicy SSyCZeniaaaa. Nie max ale w zależności od upodobania w okolicy 100)

limiter - zmienia dynamikę. Gdy np. słuchamy kawałka z początku cichego ale później dającego po uszach on obniża głośność tych momentów (ja tego nie lubię więc mam 0)

 

Dobrze jest ustawić SRS przed nastawami EQ jego użyć potem do dopasowania pod słuchawki wedle uznania ( moje na ten przykład to 15,-5,-3,0,8 ale to pod pchełki ) Osoby którym grał za głośno mogą też EQ obniżyć głośność zjeżdżając każdy z suwaczków o stałą wartość, i na odwrót , razem z SRS mamy tyle możliwości że ho ho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja korzystałem z EQ Bass a teraz na normalu jadę albo na HOP czasami...

 

Ja wróciłem do fabrycznego FW. Wolno działa ale lepszy dźwięk. Nie wiesza się u mnie. Może jeszcze za krótko korzystam (2 dzień)

 

Edit. po 2 godzinach ciągłego słuchania zaczął się wieszać. Chyba trzeba będzie nowe EQ wgrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można dostać poprzednią wersję FW?

Jak chcesz to bierz z załącznika.

 

Ale ostrzegam mi zaczyna się wieszać więc i tobie prędzej czy później zacznie. Dobre ustawienia EQ ma :( szczególnie EQ bas... w nowym FW już tak nie ma...

 

Te Factory FW kiedyś .ksy wrzucił na forum i ja pobrałem. Żeby nie było że sam coś majstrowałem...

V001.002.005_Factory.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chcę sobie przetestować jaki dźwięk może mieć ten playerek przy dobrym EQ, bo jak go kupiłem to od razu wgrałem nową betę.

 

No jeżeli chodzi o EQ to moim zdaniem tylko bas, jazz i clasic są godne uwagi. Obowiązkowo włącz SRS bo bez tego dźwięk będziesz miał jak z jakiegoś no-name xD

Często łapie zwiechy jak zaczniesz dłużej słuchać.

Ale dźwięk ciekawszy niż w tym najnowszym FW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli chodzi o EQ to moim zdaniem tylko bas, jazz i clasic są godne uwagi. Obowiązkowo włącz SRS bo bez tego dźwięk będziesz miał jak z jakiegoś no-name xD

Często łapie zwiechy jak zaczniesz dłużej słuchać.

Ale dźwięk ciekawszy niż w tym najnowszym FW

 

przecież system srs tylko pogarsza dźwięk :P

a10 z moimi ex85 gra idealnie na eq normal bez srs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na hq-80 i na Sj5 tak brzmi, brzmi jakby przez pudło, bądź ścianę. Jest taki przymulony dźwięk. Przy muzyce metalowej to słychać jak wygłusza, niektóre części... Ja mam tak ustawiony, że brzmi bardzo dobrze, i nie przeszkadza w niczym.. Poza tym co kto lubi, może taki Ci pasuje dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słucham zestawu a10+ AKG k414p i muszę używać i EQ i SRS żeby nieco pozbyć się basu. Nie używam za często dołączonych do Vedii słuchawek ze względu na niepraktycznego prostego jacka który się masakruje w kieszeni ale jak już się decyduję na takie połączenie to EQ bas i w SRSie pogrzebać i gra moim zdaniem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRS200 + EQ ze starego softa Bass + SRS on = dla mnie najczystszy dźwięk, na nowym sofcie jest przytłumiony za to strasznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież system srs tylko pogarsza dźwięk :P

a10 z moimi ex85 gra idealnie na eq normal bez srs

 

Zależy czy się go umiejętnie ustawi. Jak walniesz wszystko na max(lub mniej) to u mnie też strasznie zniekształca dźwięk. Posiedziałem nad SRS-em ze 3h i udało mi się to wszystko dobrze ustawić. A bez SRS dźwięk jest po prostu do du..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem do fabrycznego FW, który Ksy kiedyś gdzieś podał. Ze względu na dźwięk. 13-ma wiele funkcjonalnych rozwiązań, ale co z tego, kiedy kiepski dźwięk. Słucham metalu i klasyki. generalnie jakośc dźwięku zależy też od wytwórni, z której pochodzi płyta, oraz roku wydania. Najstarsze maja dość płaski dźwięk, więć trzeba go korygować. Starsze grają ok. Nowe ciężko ustawić, bo czasami wychodzi kompletna sieczka. Jak mam w katalogu całą dyskografię Iron maiden to dwie perwsze wymagają korekcji SRS-em. Od Number do Prying for the Dying jest ok na samym EQ. Od X factor trzeba kombinować, a trzy ostatnie to załamka, Trzeba SRS korygować i używam wtedy innych ustawień EQ.

Moja A10 gra z Creativami EP-630 (nówki - stare się rozsypały) Ustawienia dla EQ1 11, 6, 10, 13, 11, (gram bez SRS-a) a dla EQ2 0, 5, 6, 10, 6. Oczywiście należy pamiętać, że każdy słyszy trochę inaczej. SRS - Trubas - 40Hz, Width - max, Center - 75, focus - 105, Trubas - 85, Definition - 50, Limiter - 70 (ale często zmieniam, aby dostosować aktualnie grana płytę.)

 

PS> czy jest jakis program, w którym można kilka płyt równocześnie "znormalizować"? Nie chce mi się w Audacity każdego kawałka po kolei poprawiać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności