Skocz do zawartości

sansa CLIP ROCKBOX


sspiderr

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem właśnie rockboxa na mojego clipa v2 i mam kilka pytań:

1. jak mam włączyć go na standardowym oprogramowaniu?

2. jak podłączać go do komputera?

3. jak odtworzyć utwory na podstawie gatunku?

4. co zrobić żeby clip był jak najbardziej energooszczędny? (ustawienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trzymając przycisk "|<<" przesuwasz suwak ON do góry.

 

2. Wyłączonego Clipa lub włączonego sposobem j.w. - podłączasz do USB.

 

3. W bibliotece masz (m. in.) możliwość wybrania określonego gatunku: Genre. Musisz mieć gatunek w tagach ofc.

 

4. Wyłączasz wszelkie "ulepszenia" dźwięku: eq, dithering, crossfeed, wyciszenie po zatrzymaniu, płynne przejścia etc. i ustawiasz jasność ekranu na min. jaka Ci odpowiada. Więcej o czasie działania (testy) tutaj: http://www.rockbox.o...ki/SansaRuntime i w manualu RB: http://download.rock...sansaclipv2.pdf (Advanced topics - Optimising battery runtime).

Edytowane przez lostson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi działać :)

 

Judas, jak już kopiujesz z mojego posta: http://forum.mp3stor...post__p__653680 to byś chociaż literówkę poprawił :D

Miałem wspomnieć że to ty napisałeś, ale czy ja coś złego zrobiłem chciałem pomóc gościowi ty wykorzystałem twój post i go minimalnie zmieniłem mam nadzieję że się o to nie gniewasz a jeśli tak to przepraszam. Najważniejsze jest że rockbox mu chodzi, ja tak myślę nie wiem jak ty. Pierwsze co zrobiłem to przewertowałem ten temat a że znalazłem odpowiedź to szybko odpisałem. Jeszcze raz przepraszam jeśli się wkurzyłeś na mnie. A ta literówka to nie słowo "sciągnij" które poprawnie powinno być napisane ściągnij.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do filip369 jeśli pofatygował byś się i napisał ten poradnik mógł byś w nim zawrzeć informacje o tym jak odinstalować Rockboxa wiesz np. z odtwarzaczem zaczęło by się coś dziać a więc przydało by się go oddać na gwarancję a lepiej oddać na gwarancje z oryginalnym firmwarem niż z nieoryginalnym softem, wiecie mogli by w ogóle nie przyjąć do naprawy odtwarzacza. Jeśli zwarłbyś te informacje w sowim poradniku było by super. Wiem że lostson opisał jak to zrobić ale uważam że lepiej dać jeden przyklejony temat w którym w ogóle nie zamieszczało by się postów, nie było by takiego bałaganu.Sorry za off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam mały problem a mianowicie zainstalowałem na swoim Clipie 2GB V2 rockbox'a ,wszystko działa poprawnie z nim ,ale jak chce włączyć oryginalne oprogramowanie to wyskakuje napis "Not enough space for music DB. Please remove 30MB" po czym sie wyłącza .Pamięci wolnej mam jeszcze ponad 400MB, próbowałem nawet usunąć te 30 MB i nie pomaga ,mniemam że jest to jakiś bug związany z rockbox'em jest na niego może jakiś fix ?

 

Witam, otóż mam mały problem a mianowicie zainstalowałem na swoim Clipie 2GB V2 rockbox'a ,wszystko działa poprawnie z nim ,ale jak chce włączyć oryginalne oprogramowanie to wyskakuje napis "Not enough space for music DB. Please remove 30MB" po czym sie wyłącza .Pamięci wolnej mam jeszcze ponad 400MB, próbowałem nawet usunąć te 30 MB i nie pomaga ,mniemam że jest to jakiś bug związany z rockbox'em jest na niego może jakiś fix ?

 

Ok całkowite formatowanie clipa i instalacji wszystkiego od podstaw pomogło :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec jak odinstalowac tego rockboxa? Uzyłem opcji "odinstaluj", wgrałęm plik m300a.bin (czyli OF) do odtwarzacza i nic. Nadal pokazuje "Loading firmware. File not found" Co źle robie? W szukajce znalazłem podobny temat, ale gość zanim dostał jakkolwiek odpwiedź napisał, że problem rozwiazał, nie racząc napisać jak (bardzo mądrze..).

Help :)

 

dobra, juz sobie poradziłem. Otóż nigdzie nie było napisane, że po wrzuceniu oryginalnego FW i usunięciu katalogu z rockboxem, nalezy uruchomić playera przytrzymując suwak + strzałka w lewo. Wtedy dopiero zaktualizował FW i wszystko jest ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Rockbox lets you browse your music in either of two ways. The File Browser lets you navigate through the files and directories on your player, entering directories and executing the default action on each file. To help differentiate files, each file format is displayed with an icon.

The Database Browser, on the other hand, allows you to navigate through the music on your player using categories like album, artist, genre, etc."

 

 

http://download.rockbox.org/daily/manual/rockbox-sansaclipv2/rockbox-buildch4.html#x7-380004

 

Czyli: "odtwarza muzyke poprzez foldery czy tagi" :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam Clipa+ z zainstalowanym Rockboxem. Wszystko prawie pięknie działa... Jeden problem.

 

Gdy odłączę playera od USB to automatycznie instaluje mi się stare oprogramowanie i na nowo muszę instalować rockboxa. Nie wiecie gdzie leży przyczyna? :/

 

@up jakoś to zrobilem ale nie pamietam jak; / może usuń trwale firmware od sandiska (robiąc kopię zapasową)?

ok, witam panowie. u mnie smiga juz RB. jednak problem (może niezbyt ważki, ale jednak trochę mniej przyjemnie jest) jest następujący, może możecie coś doradzić :) a więc po tagach (artist, album, itd.) sortuje tylko pliki z KARTY sdhc natomiast z plikami z wbudowanej pamięci już tak ładnie nie jest.. Aczkolwiek pliki można znaleźć po folderach.

 

Poza tym po podłączeniu sansy do kompa wykrywa mi tak jakby 2 różne urządzenia przenośne (to co siedzi wewnątrz i pamięć przenośna). Niestety na komputerze w ogóle nie widzi tych plików z wewnętrznej pamięci. Są niby foldery ale w środku pusto ;/ poza tym wszystko pięknie, mam logi do lasta itd.. Gdy klikam na właściwości to zgodnie z prawdą pokazuje, że mam ileś tam wolnego/zajętego.

 

Wiecie w czym może tkwić problem? Dzięki za wszelakie poszlaki.

 

okej: czytałem na forum dot. fuze'a , że funkcji przesyłania plików jeszcze nie ma. trzeba do tego używać oryginalnego firmware'a. w przypadku clipa też? ;/ nie wiecie kiedy może być to umożliwione?

 

 

 

okej, poradziłem sobie. właściwie to problem z tagowaniem sam się rozwiązał.

teraz tylko czy da się uniknąć jakoś tego odświeżania bazy danych po każdym podpięciu do pc (jest to wymuszane przez OF). mało to elastyczne ;/ czyli czekamy na rozgryzienie portu usb..

Edytowane przez loui13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam trzy pytania (za ewentualne powtórzenie sorry,ale jest dużo stron, a szukajka mnie zawiodła)

 

1. czy jak się dodaje pliki, to jakoś trzeba aktualizować bibliotekę? na początku wrzuciłem XY folderów i wszystko się wczytało, dodałem później jeden i tego jednego nie ma w RB, a w starym sofcie wczytuje się normalnie.

2. czy jak się usuwa pliki przez RB, to ona się usuwają? bo miałem te standardowe pliki muzyczne od sansy i jak usunąłem jeden przez RB to nadal widnieje w bibliotece, ale się nie odpala. jak resztę usuwałem przez stary soft, ładnie się usunęło. dlaczego nie usunąłem przez podłączenie do komputera? nie mogłem znaleźć tych plików na pamięci sansy. ew.ktoś zna ścieżkę tych plików standardowych mp3 sansy?

3. i ostatnie, jak ustawić normalny "początkowy" motyw? zacząłem zmieniać style i jakoś nie znalazłem tego, co był na początku. a ustawiałem wszystkie te, który były wgrane.

Edytowane przez Fibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

 

Trzeba. A najlepiej włącz sobie w ustawieniach biblioteki automatyczną aktualizację. Nie zaszkodzi też włączyć wczytaj do ram - będzie szybciej kosztem niezauważalnego poboru energii.

 

Ad. 2

 

Usuwają się. Nie widzisz plików na pc z uwagi na tryby usb (OF): MSC i MTP

 

Ad. 3

 

cabbie 2

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Podczas normalnego używania na dużej głośności działa 12-13 godzin. Przy wygrzewaniu k370 działał mi do 17

 

Wysłano z Motoroli Defy z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam problem po instalacji RockBoxa na Sansa Clip v2. Użyłem automatycznej instalacji. Po restarcie Sansy wyskoczył mi błąd "Bad checksum" i player się nie odpalał dalej. Po podłączeniu do USB wgrałem ręcznie zmodyfikowane OF. Teraz przy odpalaniu Sansy dostaję komunikat "Rockbox; Loading firmware; File not found". Po podłączeniu do kompa nie widzę dysku odtwarzacza, ale mogę na niego wgrywać i odtwarzać pliki za pomocą interfejsu do Sansy (Windows7). Żeby było śmieszniej, po podłączeniu Sansy do komputera mogę ją włączyć - odpala się oryginalny software i po odłączeniu normalnie działa, ale jak ją wyłączę i próbuje włączyć bez USB to widzę ten komunikat "Firmware not found" i dalej nic. Formatowałem już urządzenie z interfejsu Sansy. Proszę o pomoc

Edytowane przez Resor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z instalacją Rockboxa na swojej Sansie Clip+. Postępowałem zgodnie z instrukcją na tej stronie: http://www.rockbox.org/wiki/SansaAMS#Installation pojawił się tylko [ERR] Could not open bootloader-clipplus.sans [ERR] Could not load bootloader-clipplus.sans lecz na stronie było napisane, że można to ominąć. Mam jednak pytanie czy ta linijka powinna wyglądać tak: mkamsboot clppa.bin bootloader-clipplus.sans patched.bin ? Może w tym jest problem, bo gdy zgrałem wszystko ładnie zrobiła się aktualizacja, ale na najnowsze oprogramowanie sansy a nie Rockboxa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po pierwsze skąd wziąć oryginalny FW bo szukałem na tej stronie i coś nie mogłem znaleźć? Po drugie który plik konkretnie mam wgrać do tego programiku? Bo jak wybieram dowolny plik, to mi wyświetla że nie mam aktualnego FW chociaż przed chwilą robiłem aktualizacje, więc nie wiem o co mu chodzi nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności