Skocz do zawartości

sansa CLIP ROCKBOX


sspiderr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dziwny problem . Wgrałem dyskografię zespołu Primordial i na rockboxie czyta mi tylko 2 ostatnie płyty . Jak np. podłącze do pc to mogę słuchać , a także po odłączeniu gdy włącza się sansa clip+ bez rockboxa też mogę słuchać . Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ? Dodam że w rockboxie jak klikam jedną z tych płyt to piosenki nagle się przełączają po kolei i nie mogę żadnej odtworzyć , a biblioteka normalnie je widzi .

Edytowane przez Bulin1994
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy ktoś z was używa sansę clip+ w samochodzie? u mnie gdy odtwarzacz jest podłączony do radia i chcę podłączyć ładowarkę znika dźwięk (już po samym dotknięciu masą od wtyczki usb). wcześniej ktoś wspominał że jak ładowarka i radio ma wspólną masę to może być źle ale skoro jest tryb adaptera samochodowego to chyba to musi tak działać? a jeśli nie da się tego uruchomić normalnie to może jest jakaś metoda na obejście tego? zależy mi na tym aby odtwarzacz działał w samochodzie z włączonym trybem adaptera samochodowego.

 

zrobiłem takie testy:

 

ładowarka sieciowa >> sansa >> radio samochodowe = działa

ładowarka samochodowa >> sansa >> słuchawki = działa

ładowarka samochodowa >> sansa >> radio samochodowe = nie działa, dźwięk znika po podłączeniu ładowarki i wraca po odłączeniu

Edytowane przez arek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A potem się dziwicie dlaczego unia blokuje moc w grajkach ;D

Toż clipa jakbym na maxa rozkręcił z dba to chyba przetwornik by nie wytrzymał ;p

 

Tak z ciekawości ile masz "kresek" no of?

39 czy 40?

 

Rockboxa mam po Polsku więc nie wiem o jakie kreski ci chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem się dziwicie dlaczego unia blokuje moc w grajkach ;D

Toż clipa jakbym na maxa rozkręcił z dba to chyba przetwornik by nie wytrzymał ;p

 

Tak z ciekawości ile masz "kresek" no of?

39 czy 40?

 

Rockboxa mam po Polsku więc nie wiem o jakie kreski ci chodzi .

 

 

głośności, jak zgłaśniasz to masz kreski u góry- w sensie +20 albo -8 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem się dziwicie dlaczego unia blokuje moc w grajkach ;D

Toż clipa jakbym na maxa rozkręcił z dba to chyba przetwornik by nie wytrzymał ;p

 

Tak z ciekawości ile masz "kresek" no of?

39 czy 40?

 

Rockboxa mam po Polsku więc nie wiem o jakie kreski ci chodzi .

 

 

głośności, jak zgłaśniasz to masz kreski u góry- w sensie +20 albo -8 itp.

 

Mam +6 i głośniej się nie da . Rockbox dzisiaj kolejny raz mnie zawiódł - tym razem tym że nie czyta piosenek 48kHz . Wcale ich nie widzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam +6 i głośniej się nie da . Rockbox dzisiaj kolejny raz mnie zawiódł - tym razem tym że nie czyta piosenek 48kHz . Wcale ich nie widzi .

 

RB jest tak samo głośny jak OF. Czyta 48... odśwież bibliotekę...

 

No i poczytaj instrukcję http://www.rockbox.org/manual.shtml

 

dry.gif

 

 

 

No sory ale uaktualniłem i dalej nie widzi . Głośny tak samo nie jest , w jednym albumie widzi np. tylko 3 piosenki . Ogólnie jedyna zaleta jak dla mnie to losowy album . OF by tego nie miał to już bym usunął tego rockboxa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idź się pożal twórcom a nie nam, jak widzisz, tylko Ty masz jakieś problemy z rb ;)

U mnie na plus zaznaczam iż odtworzył bezbłędnie plik flac 1,5k bitrate, gdzie każdy inny odtwarzacz wieszał się albo wcale nie wykrywał takiego pliku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie napotkałem na takie problemy. Nie wiem w ogóle jak można słuchać na maksymalnej głośności Clip+ nawet w celu sprawdzenia głośności. Chyba że na mułowatych słuchawkach : )

 

Sprawdź dokładnie czy masz najnowszego RB i czy nie masz gdzieś ustawionego jakiegoś limitera czy czegoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie napotkałem na takie problemy. Nie wiem w ogóle jak można słuchać na maksymalnej głośności Clip+ nawet w celu sprawdzenia głośności. Chyba że na mułowatych słuchawkach : )

 

Sprawdź dokładnie czy masz najnowszego RB i czy nie masz gdzieś ustawionego jakiegoś limitera czy czegoś...

 

Patrzałem się w ustawieniach i nic takie nie znalazłem . A ile możecie głośność max ustawić ? Bo ja +6 . Słuchawki mam SoundMagic PL11 więc są ok . A RockBoxa mam najnowszego 3.8.1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rb jest max +6 i więcej nie ma!

jeśli umiesz rozkręcić clipa z pl11 na ten poziom(+6) to masz duży problem synu ;)

 

Głuchy nie jestem ale przy niektórych płytach +6 jest ciche :) Może problem w tym że mam na equalizerze rock czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może włączyłeś Replaygain? Z tą funkcją jest powiązana opcja unikania przesterowań i to może miec wpływ na znaczne obniżenie głośności, mimo że masz ja ustawioną na maks., czyli +6 dB. A jeżeli nie, to może Twoje płyty są jakieś mega ciche albo siateczka ochronna czy co tam w SM jest zapchała się woskowiną z uszu i słuchawki są stłumione. I sam EQ też może miec wpływ, bo RB domyślnie chce uniknąć przesterów i obniża faktyczną głośność.

 

Ja miałem Clipa na RB i teraz mam Fuze'a i oba playerki były tak samo głośnie na oryginalnym FW, jak i RB i w żadnym z niech nie dało się słuchać na maks. nawet na nausznych portable (KSC czy PXy).

Edytowane przez F_Alonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności