Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nigdy nie przepadałem za francuskim metalem. Ale Gojira całkiem, całkiem....

 

Btw, niedawno (tzn. 24.12.2009) wyszedł teledysk znakomitej kapelki z Wrocławia:

 

 

Polecam^^

 

kapeli nie znałem - zaczelo sie swietnie, naprawde fajna aranzacja, jednak potem jak przyspieszyly stopy zapaliła się lampka ostrzegawcza "death metal", pojawił się lysolek iii... growl :) w tym momencie odpadłem, a szkodaa. lubie tego typu muzykę, jednak taka forma wokalu mnie zupelnie odrzuca - a ze jest to kanon, to malo kapel tego typu decyduje się na "normalniejszy" wokal :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Death

Opeth

Beneath The Massacre

Whitechapel

Suicide Silence

Job for a Cowboy

All Shall Perish

The Black Dahlia Murder

Amoral ( wczesny )

Bloodbath

 

Niekoniecznie w tej kolejności, ale wszystkie te kapele są ... ,oo tak !

Mam nadzieję, że się nie pogniewacie za wciągnięcie Deathcore'u na moją listę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś z Grecji bardziej mi podchodzi Septic Flesh , próbka tutaj:

.

Ale na Rotting Christ też nigdy nie narzekałem \m/ B)

 

Rock On^^

 

 

No ładnie graja, ladnie, tylko wokal ma sie ni jak do klasy jaka prezentuje sakis, zwreszta to ze sam zajmuje sie wszystkim przy robieniu plyt teraz jest godne podziwu, oraz to ze na Sanctus Diavolos obskoczyl pare instrumentow podczas nagrywania. No i muzyka, taka inna a od sceptica odrazu zalecialo mi jakims takim nowoczesnym europejskim polotem.. rozumiem grecja w uni no ale bez jaj ^^ no ale obczaje starsze plytki, bo wszystko co starsze to lepsze ^^

 

a moze poprostu lubie surowe rytmy ^^

 

 

choleraj eszcze trasa bedzie :

 

Aealo tour 2010

 

15.04.2010 (POL) Białystok / Gwint

16.04.2010 (POL) Lublin / Graffiti

17.04.2010 (POL) Rzeszów / Pod Palmą

18.04.2010 (POL) Kraków / Loch Ness

19.04.2010 (POL) Katowice / Mega Club

20.04.2010 (POL) Wrocław / Madness

21.04.2010 (POL) Łódź / Dekompresja

22.04.2010 (POL) Bydgoszcz / Estrada

23.04.2010 (POL) Szczecin / Słowianin

24.04.2010 (POL) Gdynia / Ucho

25.04.2010 (POL) Poznań / Blue Note

 

pytanko do obeznanych, ktory klub jest lepszy? Loch z krakowa czy katowickie mega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :). W Warszawie pewnie nie grają bo się nie dogadali. Z tego co wiem, krakowski Loch Ness jest ok, na temat Katowic nic.

 

Wybiorę się w Lublinie do Graffiti ( mam "z buta" jakieś 5 min ), tym bardziej, że na supporcie LOST SOUL :D

 

Btw, nie ma to jak porządne afterparty, a dawno z Jackiem nie wychyliłem jakiegoś piwka he he.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam przechodzić na jasną stronę mocy :D

Na początek poleciałem chyba po komercji: All That Remains, Arch Enemy, Children Of Bodom, Killswitch Engage, Lamb Of God

 

I powiem, chcę wiecej :D

Co byście polecili z melodycznego, jw? Nie chcę jakiejś sieki w stylu As i Lay Dying (chociaż czasami też mnie najdzie ochota:)).

Już dopisałem sobie do listy Norther, Kalmah, Wintersun i Noumena'e - bo parę stron wcześniej ktoś wymienił. Ale topic się rozrósł i przeszperanie całego trochę czasu by mi zajęło :P

 

Btw. Te Dark Tranquility ******ste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchaj sobie Helloween - Walls Of Jericho (wydawanego jako połączenie 2 płyt i singla, czyli MiniLP + Walls Of Jericho + Judas) + Helloween - Keeper Of The Seven Keys Part I.

 

Obadaj też Grand Magus - Iron Will i Iron Mask - Hordes Of The Brave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To prawda, ten rok zapowiada się nieźle pod względem koncertów. Gdybym miał kasę pojechałbym znowu na Rammstein'a - to było coś. Żałuje tylko, że nie poszedłem na płytę:/. Nawiązując do tematu, moje ulubione kapele to:

 

Rammstein (industrial metal)

 

Death (death metal)

 

Carcass (goregrind, grindcore, melodic death metal, death 'n' roll - po kolei jak wychodziły płyty)

 

Turbo (heavy metal)

 

Kat (heavy metal)

 

TSA (heavy metal)

 

Iron Maiden (NWOBHM)

 

Dio (power metal)

 

Motorhead (po prostu rock 'n' roll
:D
)

 

Rotten Sound (grindcore)

 

Alcest (kiedyś black metal, teraz shoegaze, dla mnie świetne)

 

Anthrax (trash metal)

 

Sodom (trassh metal)

 

Sunn O))) (może nie tak bardzo jak wcześniej wymienione, ale też często się słucha, a gatunek  to drone doom)

 

Na pewno by się tego więcej znalazło, ale już nic mi do głowy nie przychodzi :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, ten rok jest bardzo obfity. Na Sonisphere jadę na pewno. Mam również ochotę na AC/DC, ale nie wiem jak finansowo dam radę. RHCP jeśli będzie to pod koniec roku, więc jest jeszcze czas. A Guns N' Roses jest tak niepewne, że na razie o tym nie myślę. Co do metalu to ja preferuję:

Metallica- zdecydowanie mój ulubiony zespół, chyba nie trzeba przedstawiać,

System of A Down- nieco rzadziej przeze mnie słuchane, choć bardzo lubię głos wokalisty,

Megadeth- trash metal, uwielbiam utwór "symphony of Destruction"

Tool- metal progresywny. Mało który zespół potrafi tworzyć tak klimatyczną muzykę. "Sober" chyba nigdy mi się nie znudzi, niesamowity klimat :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności