Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

A tak troche zmieniając temat ktoś słyszał jakies kawałki zespołu Hellyeah? Podobno ma to być mocny hardcorowy zespół wracający do korzeni. Zreszta gra tam Vinnie Paul na perkusji wiec są szanse, że jest dobre.

Pewnie bym już miał ale laptop firmowy rodzicielki nie pozwala mi na instalacje czegokolwiek co by to umozliwiło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignacy: to posluchaj aenimy.

Ehh... kiedyś stawiałem Korn'a i Tool'a na podobnym poziomie, jednak teraz zauważyłem, że Tool to zupełnie inna klasa, zedcydowanie bardziej skomplikowana muzyka i poziom nie ten...
tool do korna jest troche podobny w stinkfist - taki styl troche jak na untouchables. i to wlasciwie jedyny utwor imo podobny do grania korna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat ;) Właśnie dorwałem trzy tegoroczne płyty: Mayhem - Ordo Ad Chao, Rotting Christ - Theogonia i Samael - Solar Soul. O pierwszej się na razie nie będę wypowiadał, bo przesłuchałem ją może pół raza. W każdym razie brzmienie jest hmmm... mocno old schoolowe ;)

 

"Solar Soul" Samaela - IMHO kontynuacja "Reign of Light". Chyba jednak wolę poprzednika. Na razie jakoś nie podchodzi mi ta płyta.

 

Natomiast "Theogonia" powaliła mnie na kolana. Więcej szczegółów jak jeszcze parę razy przesłucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wsrod szczesliwych sluchaczy rotting christa ;) ja ostatnio dopadlem cala dyskografie , thy mighty contract i non serviam wymiataja tez a i genesis,

 

Ja słyszałem tylko ostatni album i jest wesoło. Mocna rzecz, aż sobie odświeżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wsrod szczesliwych sluchaczy rotting christa ;) ja ostatnio dopadlem cala dyskografie , thy mighty contract i non serviam wymiataja tez a i genesis,

 

Ja akurat nawiększy sentyment mam do Triarchy of the Lost Lovers :) Nie trawię natomiast dwóch następnych albumów. Potem było już tylko lepiej - Sancuts Diavolos zabija! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dead poem i sleep of the angles sux , ale sa tam tez fajne kawalki ;) cold colours i der perfekte traum niby po niemiecku w polowie ale kawalek jest ******sty, sanctuts diavolos hmm plyta arcy demoniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś już "Black Rain" Księcia Ciemności :) ? IMO bardzo ciekawa płytka, z kilkoma fajnymi pomysłami i z magicznym głosem Ozziego :P Swietnie się jej słucha, jest dobrze skomponowana - mimo wieku Ozzy daje rade :)

 

Oczywiście nie obyło się bez balald w stylu Ozziego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sluchalem. niezla, ale nierewelacyjna. jak na nagrywana w stanie trzezwosci to wrecz swietna ;). razi niestety kiepski remastering.

 

Chyba mastering... ;)

 

Metallica jest żywym przykładem na to, że nagrywanie płyt na trzeźwo to nie jest najlepszy pomysł :D

 

Albumu jeszcze nie słyszałem, ale postaram się nadrobić w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham głównie symphonic metal, power też może być. Dobry thrash i heavy również.

Z symphonic/gothic to będzie:

Therion,Nightwish,Within Temptation[słaby wokal], Lacuna Coil[słaby wokal]

Power metal:

Hammerfall,Blind Guardian, Manowar, Sonata Arctica

Thrash:

Slayer,Sepultura,Kreator, Testament

Heavy:

Metallica,Iron Maiden, Judas Priest

 

Ogólnie to mógłby mi ktoś polecić zespół power/symphonic metal z wokalem takim jak w nightwishu, z muzą podobną do nightwisha,theriona,blind guardiana? Słuchał ktoś folk metal? Czy rzeczywiście opiera się głównie o black metal, czy jest raczej podobny do gothic/symphonic metal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obbadaj rotting christa ;) chórki powinny cie wkrecic

 

http://www.rotting-christ.com/media.php tu masz pare mp3 , po jednym z kazdego cd'czka , 1,2,3,4,7,8,9 te kawalki sobie sciagnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacktheRipper: jesli szukasz folk metalu to polecam Korpiklaani:

Korpiklaani - Fiński zespół łączący folk z metalem założony przez Jonne Järvelä, był także twórcą Shamana lecz postanowił zmiemić nieco styl swojej muzyki aby bardziej wyeksponować wspaniałą tradycyjną muzyka fińską. Efektem tych starań jest właśnie zespól Korpiklani.

 

Korpiklaani to przede wszystkim niepowtarzalny klimat, tworzony przez fuzję folkowo-metalowego brzmienia ozdobionego nutką szamańsko-pogańskiej tajemnicy.

 

oprocz Korpiklaani folk metal reprezentuja rowniez:

Eluveitie

Folkearth

Echo of Dalriada

Kivimetsan Druidi

Falkenbach

Hagalaz Runedance

Finntroll

Otyg

Moonsorrow

Menhir

Vintersorg

Ensiferum

Turisas

Ragnarok

Heidevolk

Dub Buk

wiecej?

 

btw: wedlug mnie Sepultura i Slayer maja nie wiele z Trashem wspolnego. Prawdziwy Trash to chociazby Burzum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, najlepszy thrash był za lat 80 do początku 90. Niestety, ale coraz bardziej odchodzę od thrasha poprostu za mocne klimaty, zbyt monotonne[za prosta muzyka, wiem że to w metalu jest najlepsze, no ale mi sie nie za bardzo podoba] i wokal.

Wg mnie Kreator jest jednym z najlepszych zespołów thrashowych. Korpiklaanów znam, finntrol też, ale nie miałem okazji jeszcze słuchać.

P.S: Zna ktoś muzykę traktującą o Szkocji, walce z anglikami[sountrack z braveheart'a mam :D] okraszoną metalowym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności