Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Kopiować z czego?:D Jak mówisz ze kopiują daj przykłady :D
Następna opinia z pupy jak na yt, pod Ora Pro Nubis Lucifer...
Trudno być innowacyjnym w tym gatunku, a jak dla mnie nowa płyta jest zdecydowanym topem jeśli chodzi o Blackened death metal,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspirowanie się, a kopiowanie to coś innego :D
Bitch please :D serio czepialstwo tylko i wyłącznie nic więcej.
Gdyby były to kopie, kończyło by się pozwami. Mylicie trochę pojęcia :P
Inspirowanie się, a kopiowanie.
To że podobne motywy się pojawiają, o tym pisałem w tym gatunku już wszystko było nie da się być innowacyjnym. Można modyfikować to co już jest.
A porównania że ktoś coś podobnego zrobił...serio idąc tą drogą to 90% kapel gra podobnie do Metalliki , Iron Maiden, Antraxu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównania że ktoś coś podobnego zrobił...serio idąc tą drogą to 90% kapel gra podobnie do Metalliki , Iron Maiden, Antraxu itd.

 

A te wykrystalizowały się w przeważającym stopniu na wpływie "satanistycznego nwobhm" (oczywiście wzbogacając to o punkowe korzenie) prezentowanego na pierwszych płytach Venoma, który bezpośrednio inspirował się m.in. Motorhead i Black Sabbath...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...nie za bardzo rozumiem ludzi którzy tak piszą. A przeważnie piszą to osoby które nawet nie słyszały kawałka żadnego...
Podobieństwa są wszędzie...
A nowa płyta no cóż jest magią ;)
@Destruktor jak chcesz to mogę Ci mojego ripa podesłać ;) pisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to kalka ostatniego Watain. Dużo melodyjek, fujarek, wsi i około rokendrolowego grania. Ekstremalny metal to nie jest ani trochę, a niektóre kawałki mają predyspozycje do znalezienia się w radiu, co de facto nie jest niczym złym.

 

Ogólnie jest niezła, hiciarska, wpadająca w ucho i ma spore szanse na powiększenie jeszcze liczby słuchaczy Behemotha, bo jak wspomniałem, nie jest to granie do którego nas przyzwyczaili. Na plus dochodzą wokale, w końcu darował sobie ten nieumiejętny growl, partia basu i mastering. Na minus chórki, psują ostateczny efekt i imo nie pasują do całości.

 

Rozumiem, że wy wszyscy jesteście nią zachwyceni, więc zaraz zostanę zjedzony, ale niech tak będzie. W końcu jakieś tam prawo do opinii jeszcze posiadam i nikt nie musi się z nią zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ciężko żeby był kopią...:D
Adam pisał już w szpitalu kawałki, a że zna się z panami z Watain i też ich słucha ( co można zauważyć na koncertach :D ) to chyba nie jest grzech?

A co jest ekstremalnym metalem? :D bo chyba nie da się tego zdefiniować, dla jednego będzie to kapela A, a dla innego kapela B, a trzeci powiem że ani A ani B nie jest ekstremalne.
Behemoth się zmienia i dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam do wtorku, mam i tak trochę zajęć i mnie nie ma w domu a pod ręką mam tylko clipa i ety mc3 więc mogę poczekać :)

 

Ja tutaj do watain wielkiego podobieństwa nie widzę w tych kawałkach, no chyba że opieramy się na takim podobieństwie jak np. Ghost do Mercyful Fate. Ogólnie jak widzę Nergal zrobił coś innego niż do tej pory, co poczytuję za wielki plus, nawet jeśli uznać że jest to "łagodniejsze". Tylko że behemoth nigdy nie robił jakiegoś nie wiadomo jak mrocznego metalu, nawet w początkowych, blackowych czasach, więc nie wiem o co cała sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspirowanie się, a kopiowanie to coś innego :D

Bitch please :D serio czepialstwo tylko i wyłącznie nic więcej.

...

 

OK, to posłuchaj jeszcze raz:

 

 

Nawet głuchy artylerzysta usłyszy tutaj ewidentne podobieństwo: sam riff, usytuowanie go w utworze etc...

 

Gdyby były to kopie, kończyło by się pozwami. Mylicie trochę pojęcia :P

 

 

Ważnym tematem jest też kontekst kiedy Behemoth nagrywał tę płytę: w ~2009 Lost Soul z tych czy innych powodów prawie nie istniało, więc w razie co nikt by się nie przy****ł że ktoś zrzyna ich riffy...

 

Inspirowanie się, a kopiowanie.To że podobne motywy się pojawiają, o tym pisałem w tym gatunku już wszystko było nie da się być innowacyjnym. Można modyfikować to co już jest.

 

To już prawie wygląda jak tłumaczenie kiedyś jakiegoś dupka Vanillia Ice w sprawie "inspiracji" kawałkiem Queen ;)

 

A porównania że ktoś coś podobnego zrobił...serio idąc tą drogą to 90% kapel gra podobnie do Metalliki , Iron Maiden, Antraxu itd.

 

 

Nie wiem jakich kapel słuchasz, ale z tego co mi wiadomo muzyka idzie naprzód... wręcz za*******a xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego "insiprowania się" i "kopiowania". Który dokładnie fragment jest skopiowany? Pomijam kwestię, że to inna tonacja, więc tutaj już mamy osobisty wkład artysty w budowanie odmiennego ogólnego nastroju. Poza tym początkowa melodia opiera się na jakby dwóch wersach. U Behemotha są one oparte na jednakowych interwałach, jedna melodia wyżej od drugiej. U Lost Soul w pierwszym "wersie" rytm jest na końcu złamany w przeciwieństwie do Behemotha, a w drugim "wersie", melodia na koniec idzie "do góry". Jedyne podobieństwo to tremolo i kilka pierwszych interwałów. Podobieństwo łatwo zauważalne, ale naprawdę skromne. Na pewno nie kopia (przypomnijcie sobie co to znaczy kopia). Podobieństwo trwa na oko 2 sekundy (w sekwencjach). Złodzieje!

 

Jakie to wszystko ma znaczenie? Gdyby zespoły nie odwoływały się do twórczości innych, znanych i lubianych, same nie byłyby lubiane. Nie bronię im oczywiście swojego wkładu, ale jakieś elementy znane muszą mieć miejsce. Bez powtarzalności nie ma szans na sukces. Zapoznajcie się z teorią folkloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchał już ktoś nowego Kriegsmaschine? Bo nie wiem czy już zamawiać, a "To Ashen Heaven" podoba mi się średnio, i nie wiem czy to warte ryzyka :)

Jeszcze paczki nie poprzychodziły:)

Ale myślę, że KSM zrobi to z ludźmi co zrobiło CdG w poprzednim roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) jasne, sam jestem ciekawy, ostatnio zbyt dużo premier jest zapowiedzianych i boję się o kasę :D
Jeszcze tylko Frontside, Virgin Snatch ;p


btw. Polish Satanist Tour 2014
2.10 - Poznań (Eskulap)
3.10 - Łódź (Wytwórnia)
4.10 - Katowice (Mega Club)
5.10 - Wrocław (Eter)
8.10 - Kraków (Fabryka)
9.10 - Kraków (Fabryka)
10.10 - Warszawa (Stodoła)
11.10 - Toruń (Od Nowa)
12.10 - Gdańsk (B90)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej obawa o to że mało miejsca ;) i że nie wszyscy się załapią :D
Kiedyś w Poznaniu też była taka akcja ze grali 2 razy ;)
Nie wiem taka polityka zespołu, fajnie że trasa będzie w miarę szybko, fajnie że zaczyna się w Poznaniu :)
Ale w planach mam chociażby 3 koncerty na trasie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię live acty ;) owszem zawsze jest coś nie tak ;), i włosów już też nie mam i sił na walkę pod sceną. Raczej staję sobie gdzieś z tyłu i tupie nóżką , wyłapując to co lubię w tej muzyce. ;)
A Beh na żywo zawsze daję radę i lubię ich koncerty, a tym bardziej słuchając nowej płyty wiem że ta trasa też będzie inna i lepsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zazwyczaj dźwięk jest nie tylko słaby (bo na więcej się nie nastawiam) ale jest całkowitym dnem, mimo iż szukam zazwyczaj miejsca koło akustyka to i tak niewiele pomaga.

 

Chociaż jeśli nie będzie mi termin przeszkadzał to może się wybiorę na jakiś event w tej trasie. Pewnie tłumy będą takie że ciężko będzie oddychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności