Skocz do zawartości

Polski odtwarzacz audio - A10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

To sa bzdety, znacznie powazniejsze sprawy to zwiechy (budowanie bazy i transmiter) oraz fakt ze odtwarzacz nie zapamietuje pozycji. Wydaje sie, ze to rzeczy w ktore powinien pojsc caly wysilek przy tworzeniu update-u. Kur.....cy mozna dostac kiedy po (mozolnym !) stworzeniu playlisty wlaczam / wylaczam transmiter a player zawisa .... i wszystko idzie sie ... Swoja droga, Vedia musi testowac swoje playery naprawde pobieznie skoro takie bugi przedostaly sie do ostatecznego firmware-u. Tym bardziej ze jedna ze wspomnianych rzeczy byla reklamowana we wszystkich newsach / opisach A10 ... Istnieje tez mozliwosc ze bugi byly znane ale olane, oby szybciej wypuscic player na rynek .... W ten sposob naprawde ciezko stworzyc powazana marke .... ale mam nadzieje ze wsparcie posprzedazne stanie na wysokosci zadania ;)

Powodzenia - szczerze kibicuje tej firmie.

 

 

a czy ja gdzies stawiam ta propozycje fixa przed naprawieniem playlist i reszty? we wczesniejszych postach, dobrych pare stron temu juz o tym napisalem

bzdet ale jednak przydatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 665
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To sa bzdety, znacznie powazniejsze sprawy to zwiechy (budowanie bazy i transmiter) oraz fakt ze odtwarzacz nie zapamietuje pozycji. Wydaje sie, ze to rzeczy w ktore powinien pojsc caly wysilek przy tworzeniu update-u. Kur.....cy mozna dostac kiedy po (mozolnym !) stworzeniu playlisty wlaczam / wylaczam transmiter a player zawisa .... i wszystko idzie sie ... Swoja droga, Vedia musi testowac swoje playery naprawde pobieznie skoro takie bugi przedostaly sie do ostatecznego firmware-u. Tym bardziej ze jedna ze wspomnianych rzeczy byla reklamowana we wszystkich newsach / opisach A10 ... Istnieje tez mozliwosc ze bugi byly znane ale olane, oby szybciej wypuscic player na rynek .... W ten sposob naprawde ciezko stworzyc powazana marke .... ale mam nadzieje ze wsparcie posprzedazne stanie na wysokosci zadania ;)

Tutaj ( http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...3485&st=230 ) masz złote myśli Ksy: "91% naszych klientów ma w poważaniu aktualizacje. A dla reszty staramy się zrobić jak najlepiej się da. Ale przy A10 czy innych własnych dopiero będzie to w pełni realne".

No niestety znalazłeś się w grupie tych 9% klientów niezadowolonych z FW, którzy domagają się aktualizacji :)

Jak pisze Ksy, dopiero przy A10 klienci będą w siódmym niebie. Jaka jest prawda widać z powyższego i pozostałych postów. Bynajmniej nie jest to grupka 5 osób. Jakie tym razem będzie tłumaczenie Vedii, bo przed wdrożeniem A10 Vedia miała pełny wpływ na FW, mogła dokładnie przetestować działanie funkcji...? Czyżby znowu ktoś nawalił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

91% ale dla którego produktu obawiam się ze dziś jest to 80% co najwyżej ? \

I podejrzewam ze te 91% to dla jakiegoś produktu który "działa" mniej więcej dobrze,

w odroznieniu od A7 ,A10 czy T8 !!! Podejrzewam tez ze taki iriver ma 98% takich klientów

bo maja stabilny firmware.

 

9% niezadowolonych klientów domagających sie naprawy produktu (software) to jest naprawdę dużo.

 

Jakby moja firma miała 10% wściekłych klientów to chyba musiałbym zbankrutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, myślę że jest to zdecydowanie za duża liczba... nie wiem czy jest to w takim razie około 2% nawet analizując sprzedaż i maile/posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałam tak długo, bo bałam się zapeszyć (nie żebym wierzyła w zabobony i uroki, ale po tym, co tu czytam irracjonalne sposoby wydały mi się racjonalne), ale myślę, że minęło już dość czasu...

 

Kupiłam a10 8GB ok. 3 tygodnie temu i działa IDEALNIE. Zapełniam ją sukcesywnie różnymi dawkami muzyki - teraz mam zajęte ok. 6 GB - co jakiś czas po zapełnianiu twardo resetując, bo komputer (nie vedia! - komputer) mi szalał i gubił się w drzewach kiedy tego nie robiłam. W tagach porządku nie mam, ale przeważają utwory "beztagowe", baza na początku buduje mi się ok. 5-10 sek., a po resecie ok. 1,5 - 2 min. (pi razy drzwi, bo ze stoperem nie siedziałam). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale jako że podchodzę do tematu z przeraźliwą ostrożnością (opinie na forum mroziły mnie ostro) to napiszę - z zasady z tagów nie korzystam, więc na a10 ani razu nie weszłam w opcje segregowania utworów po wykonawcach, gatunkach itp, bojąc się, że zacznie sobie jakąś bazę dobudowywać i wtedy się wieśnie. Za każdym razem wchodzę w "karta pamięci", "music" i lecę po moich folderach.

Jakość dźwięku mnie satysfakcjonuje (uszu muzyka nie mam - to subiektywna ocena), a możliwości EQ i SRS są super.

Transmiter działa bez zastrzeżeń - boję się tylko o słuchawki, bo grają na ogromnej głośności (bo transmiter jest troszkę cichawy), ale myślę, że dadzą radę :) A co do głośności w ogóle, to wydaje mi się wręcz zbyt duża :) Momentami, kiedy słucham w kompletnej ciszy, brakuje mi skali w dół - ale to drobiazg, bo takie warunki mam naprawdę rzadko.

 

Podsumowując - maleńkie cudo mi się trafiło, nie zawiesiło się dotąd (odpukać!!!) ani razu, a używam regularnie i często, bateria trzyma świetnie (nie robiłam testów, bo podładowuje mi się przy łączeniu z kompem, ale poniżej 2 kresek nie zeszłam (będzie pewnie ze 40 % teraz) - a nie, sorry, raz doładowałam, bo bałam się przed wyjazdem - jak widać, niepotrzebnie), jakość dźwięku super, a takie duperele jak to, że np. foldery pokazują mi się w kolejności wgrywania (mniej więcej) i raczej jest to niezmienne, naprawdę są cholernie mało ważne.

 

A więc (od którego nie zaczyna się zdania) można trafić dobrze - czego wszystkim jeszcze niedoszłym posiadaczom serdecznie życzę!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - maleńkie cudo mi się trafiło, nie zawiesiło się dotąd (odpukać!!!) ani razu, a używam regularnie i często [...]

 

To faktycznie masz szczescie :) W prawdzie mi A10 wiesza sie tylko przy wlaczaniu / wylaczniu transmitera ale jak pisalem wczesniej to strasznie irytujace. Czyli rozumiem ze znajdujesz sie wsrod tych 91% klientów ktorzy maja w poważaniu aktualizacje ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwnie brzmiały te pochwały przeplatane zdaniem o mniej więcej takim znaczeniu:

 

"Mój odtwarzacz jest bardzo dobry ALE na wszelki wypadek nie używam kilku funkcji żeby mi się nie zepsuł".

 

...widzę, że vedia zyskała sobie grono zwolenników wśród niepoprawnych optymistów :) To bobrze służy budowaniu lojalności wśród klientów - oni zawsze wrócą... a nóż widelec następny model będzie bardziej udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ransmiter działa bez zastrzeżeń - boję się tylko o słuchawki, bo grają na ogromnej głośności (bo transmiter jest troszkę cichawy), ale myślę, że dadzą radę
Pisałem właśnie o tym, moim zdaniem przy transmiterze włączonym słuchawki nie powinny grać

 

Może być, że player kupiony 3 tydz temu ma którąś tam poprawioną lekko wersyje softa, która jednak zdaniem Vedii nie wprowadza na tyle usprawnień aby publikować ją jako oficjalną aktualizacje

 

Ja osobiście jestem dobrej myśli po tym, co zobaczyłem w becie softa testowanej przeze mnie

Nadal brak mi porządniejszego wykonania, ale cóż... .ksy zapowiadał jakąś super-wersje limitowaną...

 

A i jeszcze jedno... już niedługo specjalna, mega limitowana edycja VEDIA A10 - pierwsze informacje już w lutym (?). Sądzę, że Was zaskoczymy.

 

Aczkolwiek miał chyba na myśli marzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siloe - rozumiem Twój sceptycyzm; chciałabym tylko dodać, że nie używam tych kilku funkcji, których i tak bym nie używała, bo są mi zwyczajnie niepotrzebne, ale nie wiem, czy ma to jakiś wpływ na stabilność urządzenia. Napisałam tylko uczciwie co robię, a czego nie, bo może okaże się to dla kogoś pomocne (co wcale nie znaczy, że musi - może użycie tych funkcji niczego nie zmienia - po prostu nie wiem, a dopóki sytuacja się nie uspokoi - nie chcę sprawdzać). Wiem, że nie powinno tak być żebym, nawet biorąc pod uwagę brak potrzeby, obawiała się używać pewnych funkcji, ale właśnie ze względu na ten brak potrzeby - wcale mi to nie przeszkadza. Nie mówię, że taki stan rzeczy to ideał, do którego powinno się dążyć, na pewno jest wiele do poprawy, zważywszy na zdecydowanie różne od mojego głosy wcześniej - piszę po prostu, że w mojej, subiektywnej opinii vedia a10 sprawdza się idealnie i sprawuje bez zastrzeżeń.

 

jankes - rzeczywiście - na razie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i pare innych

 

Ale ja o czym innym, przy okazji wgrywania nowej bety przetestowałem opinie czyjąś, że wgrywanie innym kablem niż z zestawu jest o wiele szybsze-rzeczywiście-3GB poszło w około 10min xD

A używałem kabla od taniego czytnika kart pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i pare innych

 

Ale ja o czym innym, przy okazji wgrywania nowej bety przetestowałem opinie czyjąś, że wgrywanie innym kablem niż z zestawu jest o wiele szybsze-rzeczywiście-3GB poszło w około 10min xD

A używałem kabla od taniego czytnika kart pamięci :)

 

 

To ja pisalem jakis czas temu. Swoja droga to dosc ciekawa sprawa :)

Krecik, Ty z kolei kiedys wspominales tu http://forum.mp3store.pl/index.php?s=&...st&p=484716 o mozliwosci tworzenia playlist. W jakim trybie playera dzialasz ? MSC ? Probowalem postepowac zgodnie z Twoja instrukcja ale bez efektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testuje nowy firmware i na szybko co poprawione:

 

1. zapamietuje bez problemu gdzie skonczyl i nie kasuje sie po sprawdzeniu godziny

 

2. w wyszukiwaniu radia nie leci bez konca ale zatrzymuje sie na znalezionej nastepnej stacji

 

3. transmiter nie zawiesza playera

 

4. szybsze indeksowanie plikow przy pierwszym starcie

 

5. nowe eq do wyboru (np. treble, soft, hall)

 

6. moim zdaniem lepszy wybor (wieksze zroznicowanie) glosnosci

 

7. pojawily sie opcje wyboru standardu fm i czulosci (zdaje sie ze tego nie bylo)

 

 

przydalo by sie poprawic moim zdaniem:

1. przy wyszukiwania radia. aby dalo sie recznie zatrzymac suwak

2. "podglad" utworu przy przewijaniu

3. mozliwosc wlaczenia autoresume przy starcie playera

4. sortowanie folderow i plikow przy przegladaniu powinno byc alfabetyczne (chyba jest odwrotnie niz powinno byc (zdaje sie odwrotnie alfabetycznie, ale nie jestem pewien))

5. kasowanie pliku przerywa odtwarzanie innego

6. nie zwrocilem wczesniej uwagi, ale teraz zegar mozna wlaczyc tylko playem inne klawisze nic nie robia

7. przez klawisz eq nie da sie teraz wybrac wlasnego ustawinia

8. przy dluzszych trackach licznik dlugosci utworu nie miesci sie i jest brzydko ucinany

 

 

ogólnie wszystko podaza w dobrym kierunku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że moc wyjściowa jest zwiększona (stąd też inna skala głośności) do 25mW na kanał. Niby niewiele, ale zmienia sporo.

 

Obsługa Ogg Vorbis jest jeszcze nie w pełni (w finalnym będzie) ale jeszcze przy wyższych Q potrafi się zacinać.

 

No i w testowym nie ma UserEQ, głównie dlatego, że chcemy zmienić 5 częstotliwości na 9. W B6 już to jest, w A10 są z tym problemy. Jeśli SDK pozwoli to będzie.

 

 

ps. Wszelkimi propozycjami typu auto-pauza po wyjściu jacka czy powrót do "now playing" po xx sekundach zajmiemy się raczej w kolejnym FW.

 

 

 

EDIT: maslot > nie mam pojęcia czy W7 zadziała :) ale chyba nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testuje nowy firmware i na szybko co poprawione:

 

Od 23 grudnia testuję FW w wersji pre beta numer 001.002.005 :angry: ,czyli taką z jaką kupiłem, i mam dość.

Zdradź proszę tajemnicę co mam zrobić, zatrudnić się w Vedi czy jak by móc po testować choć wersję beta bo na stronie Vedi jakoś nic nie znalazłem <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 23 grudnia testuję FW w wersji pre beta numer 001.002.005 :angry: ,czyli taką z jaką kupiłem, i mam dość.

Zdradź proszę tajemnicę co mam zrobić, zatrudnić się w Vedi czy jak by móc po testować choć wersję beta bo na stronie Vedi jakoś nic nie znalazłem <_< .

Ważniejszym pytaniem jest, kiedy pojawi się wersja finalna tego fw, które jest obecnie testowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce w tym momencie podawać dokładnej daty. Udostępniamy bete właśnie po to aby szybciej wyłapać błędy oraz abyście widzieli, że w temacie cały czas działamy.

Nie chcemy udostępniać bety publicznie, bo jest ona mocno "rozgrzebana" miejscami. Choć ta wersja jest już bardzo stabilna i w sumie przyjemna.

 

Poniżej changelog po dwóch betach. Jestem pewien, że do wersji finalnej dojdzie coś jeszcze:

 

  • Dodanie obsługi formatu Ogg Vorbis
  • Znaczne przyśpieszenie tworzenia biblioteki IDTagów plików audio
  • Zwiększenie głośności odtwarzacza (moc wyjściowa: 25mW na kanał)
  • Usprawnienie odtwarzania formatów FLAC i APE
  • Usprawnienie wyświetlania danych na temat staniu baterii
  • Usprawnienie regulacji głośności - płynniejsze przejścia
  • Dodanie możliwości kasowania plików w każdym formacie
  • Dodanie do radia wyboru czułości odbiornika
  • Dodanie do radia wyboru regionu
  • Dodanie pliku "ini" do ręcznego wpisywania częstotliwości FM Transmiter
  • Usunięcie problemu z resetowaniem się funkcji "resume"
  • Usunięcie problemu z zawieszaniem odtwarzacza przez FM Transmiter
  • Wiele drobnych lub większych poprawek i usprawnień w "silniku" FW
  • ... cały czas pracujemy i się uczymy :)

 

Bardzo mocno pracujemy nad zmianą EQ z 5band na 9band. W B6 już to w zasadzie zaraz będzie działać.

Niestety przy 3770 są z tym problemy (SDK tego nie przewidziało) i staramy się "dorobić to ręcznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności