Skocz do zawartości

Polski odtwarzacz audio - A10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja widzę to ten A10 to gorszy jest od tych mp3ójek z hipermarketu. Zastanawia mnie jedno jak Vedia otrzymała LAUR KONSUMENTA, chyba że jest tam kategoria najgorszy producent/importer elektroniki użytkowej. Pomyśleć że ja chciałem kupić A10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 665
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wczoraj zamówiłem A10-ke :D. Dziś wysłali. Niestety mam zapalenie ucha i nie słysze na jedno za dobrze :(, jak pech to pech. Mam nadzieje że będę zadowolony. Kupiłem ten odtwarzacz ze względu na obsługę plików FLAC (tylko tym bezstratnym kodekiem zgrywam swoje płytki) oraz dodatkowo transmiterem (mam osobno w samochodzie a teraz będzie razem w odtwarzaczu). Mam tylko nadzieje że jakość dźwięku będzie dobra :D. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy A10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie. Takie nastawienie mi się podoba.

Jak będziesz kodował FLACi to ustaw w opcjach enkodera kompresję na 4 (mniejsza kompresja, większy plik) bo inaczej będziesz zamiast nich miał znaki "?". Nie wiem jak na windzie ale na linuksie w poleceniu kodowania (z wav) ustawiem siłę kompresji na 4.

 

A i jakość transmitera jest powalająca :D

Testowałem na ampie yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jutro odtwarzacz dojdzie to sprawdzę czy będą znaki ? . Do kodowania uzywam Exact Audio Copy z standardowymi ustawieniami więc nawet nie wiem jaki stopień kompresji jest ustawiony ale dzięki za info.

 

Aha a co do playera. Do tej pory używałem Phillipsa Go Gear SA2620 i muszę powiedzieć że także updatuje bazę przy włączaniu (gdy jest jakaś zmiana), potrafi się przy tym powiesić. Do tego bardzo mnie wkurzył: kupiłem go gdyż byłem na przepustce z wojska (przeszkolenie wojskowe dla studentów :D ) aby się za bardzo nie nudzić. A że mi się spieszyło napełniłem go mp3-kami do pełna i pojechałem. Bardzo się zdziwiłem w pociągu :( gdy nie chciał się włączyć bo był pełny. Koniec na szczęście dobry bo kolega miał laptopa i skasował mi 1 plik . Na A10 się bardzo napaliłem i nie mogę się już doczekać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok 500 utworów, gdzie ok. 30% z nich to FLACi i baza budowała mi się, aż się zdziwiłem - ok 1.5 minuty 0_o

To chyba kwestia tagów (wykonawca, tytuł i rodzaj) i porządku - 15 katalogów...

Pozdrawiam teraźniejszych i przyszłych użytkowników polskiego A10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponieważ narzekałem na jakość dźwięku w A10(głównie wąska scena, mała przestrzenność itp.) postanowiłem zainwestować w tak zachwalane na forum sony EX85. Kupowałem w ciemno, w ...euroagd,czarne za 219zł.

Słuchawkami się nie zawiodłem, w pełni podzielam zachwyty użytkowników tych słuchawek.

Z pewnymi obawami podłączyłem a10 i:

-pojawiła się scena, przestrzenność

-dynamika

-nareszcie słyszę różnicę między flac`iem a mp3 320kpbs-flac jest dynamiczny a dźwięki wpychają się do głowy z każdej ze stron.

 

Jestem ciekawy, czy inni userzy A10 spinali go z innymi niż srs200 słuchawkami?

Aczkolwiek uważam, że srs200 jak na swą cenę całkiem przyjemnie radzą sobie na moim ifp-799

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieeeeku, bez przesadyzmu

wystarczy zapamietywanie katalogu i numeru kawalka

a10 po restarcie nigdy nie zapamietuje katalogu tylko kolejkuje wszystkie kawalki z pamieci rozrzucajac je chaotycznie [to nie random bo kawalki zawsze maja taka sama kolejnosc]

co do automatycznego wlaczania transmitera to imo bardzo niepraktyczne, trudno kliknac 2 razy i go wlaczyc? potrzebna jest tylko opcja zapamietywania ostatniej czestotliwosci nadawania

te opcje ktore wymysliles to zwykle zapychanie zasobow odtwarzacza

 

mi najbardziej dokucza brak mozliwosci tworzenia i zapisywania playlist i opcji "kolejkuj" obok "odtwarzaj folder"

pomijajac bugi wymienione wyzej

 

Zdecydowanie nie wystarczy numer kawałka. Dla mnie i innych, którzy oprócz muzyki chcą słuchać książek, musi być zapamiętywane miejsce w utworze, a nie po prostu utwór. Wiem, że moja propozycja zapamiętywania miejsca w każdym katalogu jest trochę na wyrost, ale podałem w jakich sytuacjach może się to przydać, a kwestia zapychania zasobów, to też chyba przesada, bo taki plik informacyjny nie jest przecież duży (zresztą tworzenie takich plików można dodać jako opcja w ustawieniach). Oczywiście, jeśli to jest problem, to rzeczywiście najważniejsze, żeby działało poprawnie to co już jest podane jako funkcja tego odtwarzacza.

 

Co do transmitera, to nie da się go włączyć dwoma kliknięciami (dwa to starczą, żeby wejść na poziom głównego menu, potem kilka, żeby dojść do opcji Transmiter, tam trzeba wejść, kliknąć ON, wyjść i znowu kilka kliknięć, żeby przejść do odtwarzania), chyba, że go podczepią np. do przycisku AB.

 

Każdy ma swoje preferencje (mi np. nie są potrzebne playlisty, losowe odtwarzanie, radio, mikrofon) i wydaje mi się, że jeśli jakaś funkcja nie jest zbyt trudna do realizacji, to warto ją przemyśleć. Padają tu różne propozycje, więc ja napisałem to co mi przyszło do głowy. Jestem realistą i nie obrażę się jeśli ten głos zostanie zignorowany, ale jednocześnie wciąż liczę na choć jeden głos poparcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja licze najbardziej właśnie na poprawienie shuffle, działające playlisty i podłączenie dodatkowej funkcji pod przycisk A->B, wsumie pod przycisk EQ też fajnie by było, przynajmniej bym sobie go nie przełączał przypadkowym kliknięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli prawidłowo działające playlisty, bo chociaż niezbyt uważnie czytałem dotychczasowe Twoje wypowiedzi na ich temat, to zorientowałem się, że w tej chwili nie działają tak jak trzeba.

Czy w takim razie playlista to jest po prostu lista plików, czy może ona zawierać również informację o ostatnio odtwarzanym utworze (i miejscu zatrzymania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... playlista to dla mnie taki plik jak choćby .m3u Winampa-przygotowana lista odtwarzania

I taką można zrobić w A10 tylko że ma rozszerzenie .pla

 

Ty natomiast mówisz o zapamiętaniu ostatnio odtwarzanego utworu, co jak narazie nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijanie długich nazw plików-przyspieszyć

 

Ja miałem problemy z włączaniem do czasu-teraz jest wypas-czekaj na nowego softa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz się podzielić wrażeniami co już naprawiono? Stabilność pewnie jest średnia, w końcu to nie wersja finalna oprogramowania, ale jak z resztą bugów typu niezapamiętywanie miejsca odtwarzania czy dłuuugie tworzenie biblioteki?

Jak wyraźnie idzie ku lepszemu, to pewnie jutro sobie zamówię wersję 8 GB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę kilka uwag na temat użytkowania A10 - chyba nikt jeszcze o tym nie pisał.

1. Radio jest o wiele gorsze niż we wszystkich znanych mi playerach. Pojawiają się zakłócenia, których nie było gdy używałem sansy clip - oczywiście na tych samych stacjach.

2. Radio gra o wiele głośniej niż mp3. 3 to optymalna dla mnie głośność radia, dla empetrójek ustawiam 10. Nie muszę mówić, co się dzieje, gdy zapomnę ściszyć :-)

3. Kasowanie bieżącego utworu to szczyt ergonomii: przejście do menu Przeglądaj, znalezienie (wśród kilkuset empetrójek) kawałka, EQ, wybranie opcji Kasuj, potwierdzenie, powrót (ręczny) do menu odtwarzania. Bywa, że nie zdążę przed końcem kawałka. Jest to też niezły sposób na zawieszenie odtwarzacza, mój czasami się zawiesza, gdy zamiast EQ wciśnie się menu (joy)

4. Pierwszy raz w trybie losowym potrafię przewidzieć, jaki będzie następny kawałek - albo player wzmaga siły parapsychiczne, albo tryb losowy jest do bani.

5. Instrukcja ma się nijak do rzeczywistości. Spróbujcie włączyć odtwarzacz wg instrukcji.

6. Mam propozycję na nową serię limitowaną - ze srebrnym spinaczem. Player czasami nie chce się włączyć i pomaga tylko stymulacja spinaczem. Obecnie spinacz mam włożony w etui, bo wbrew pozorom trudno w mieście znaleźć odpowiedni przedmiot.

7. Jest bardzo mała różnica między wybraniem następnego utworu, a przewinięciem bieżącego. Często mi się zdarza, że kilka razy pod rząd przewinę kawałek, zamiast wybrać następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Jest bardzo mała różnica między wybraniem następnego utworu, a przewinięciem bieżącego. Często mi się zdarza, że kilka razy pod rząd przewinę kawałek, zamiast wybrać następny.

 

Jeśli chciałbyś, żeby łatwiej było przejść do kolejnego utworu, to jestem przeciwny. Takie przechodzenie dotychczas nie sprawiało mi problemów, a jeśli przeskok do kolejnego utworu następowałby również przy nieco dłuższym przytrzymaniu joystick'a to obawiam się, że zbyt łatwo można by wykonać przeskok zamiast przewijania, co z mojego punktu widzenia jest zdecydowanie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie przyszedł mój A10. I mam taki pytanie: jakie tagi należy mieć w plikach FLAC aby były one wyświetlane? Na razie mam tylko Unknown Artist i Unknown album. IDTagi mam wpisane więc nie wiem co jest nie tak?? Może ktoś wie?

 

 

Edit: Jakoś się udało, powiedzmy że samo się naprawiło i tagi są wyświetane :D. Na dysku mam obecnie 7 płytek Ironów we flac L6 (Niecałe 3GB), player włącza się około 1,5-2 s :D także obawiałem się o wczytywanie bibioteki a wcale nie jest źle. Niestety zawiodłem się na słuchawkach i dużo lepiej grają Sennheisery eH150 (no ale to nie małe słuchawki) oraz Sennheisery pchełki MX260 oraz Sony MDR-NE2. Jest to na razie pierwsza opinia ponieważ nadal mam zapalenie ucha i pchełek nie moge włożyć do końca do ucha :(. CO do ustawień to super, można sobie dostosować po swojemu. Szczególnie podoba mi się opcja 2 swoich ustawień Equalizera (można sobie ustawić do różnych słuchawek i nie trzeba się potem trudzić i dostosowywać :D.

 

Ogólne wrażenia super. Zasmuciło mnie jedynie działanie transmitera gdyż moje radio słabo łapie (ale to możliwe że moja antena w samochodzie jest to kitu) i będę musiał używać starego transmittera 2GB na zapalniczkę (jedynie zmiana Flacków na MP3 będzie męką i strata czasu).Bardzo podoba mi się opcja zmiany playera z MTP na MSC i teraz wyświetlany jest tak jak pendrive. Jego wielkość mnie zadziwiła (że taki mały). Tyle pierwszych słów ode mnie :D. PS: Jak założyć smycz bo ciągle nie moge ? :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny przepis na zawieszenie (mojego) playera: Menu główne - Muzyka - wszystkie utwory - wybrać jakiś utwór i spróbować go odtworzyć (przyciskiem play albo wciśnięciem joya). Pomaga tylko spinacz i podłączenie do komputera (sam spinacz lub sam kontakt z komputerem - nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmuciło mnie jedynie działanie transmitera gdyż moje radio słabo łapie (ale to możliwe że moja antena w samochodzie jest to kitu) ...

 

Próbowałeś używać transmitera z podłączonymi słuchawkami? Bez nich u mnie też zazwyczaj działa kiepsko, ale ze słuchawkami jest bardzo dobrze (działają jak antena również dla nadajnika). Nawet jak w pewnym rejonie częstotliwość transmitera pokrywa się z częstotliwością jakiejś stacji radiowej, to nie słyszę zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności