Skocz do zawartości

[pr] VEDIA jedyna taka Polska marka


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Was to już nic nowego. Ale zaczynamy informować już szerszą rzesze ludzi, dlatego starą tradycją oficjalna informacja poniżej.

 

VEDIA S.A. spółka notowana na rynku New Connect, poinformowała dzisiaj o trwających pracach nad własnymi odtwarzaczami audio-video! Nowe modele będą przygotowywane specjalnie na zamówienie VEDIA S.A. Będzie to pierwsze raz kiedy polska marka stworzy własne odtwarzacze. Za design odtwarzacza, projekt graficzny pudełek, menu oraz częściowo za oprogramowanie także odpowiedzialni będą Polacy.

 

W dniu dzisiejszym VEDIA S.A. oficjalnie potwierdziła to o czym na forach spekulowano od jakiegoś czasu VEDIA prowadzi prace rozwojowe nad własnym odtwarzaczem. Będzie to pierwszy taki przypadek, aby Polska marka przygotowała własny odtwarzacz według specyfikacji ustalonej przez siebie i z projektem obudowy zaprojektowanym w przez polskiego designera. Do tej pory polskie marki korzystają z tak zwanego re-brendingu czyli zmiany nazwy produktu kupowanego od innej marki czy fabryki.

 

Mirosław Włodarczyk, prezes zarządu VEDIA S.A. Marka VEDIA powstała po to aby oferować relatywnie tani produkt w stosunku do możliwości i wysokiej jakości. Od początku wiedzieliśmy, że kolejnym krokiem będą własne produkty po to weszliśmy na rynek New Connect.

 

Dodaje także - Wybieraliśmy do naszej oferty najciekawsze produkty z centrów R&D, teraz wchodzimy na wyższy poziom rozwoju, żadna inna Polska marka nie może się jak dotąd pochwalić własnymi odtwarzaczami. Chcemy jeszcze szybciej reagować na zmiany na rynku i propozycje użytkowników własne produkty dają nam taką szansę. Nie rezygnujemy z produktów typu OEM, ale chcemy poszerzyć ofertę o inne produkty niż przenośne odtwarzacze, i własne produkty pozwalają nam zdobyć doświadczenie w produkcji także innych produktów.

 

Pierwsze kroki zostały już uczynione. VEDIA S.A. otworzyła spółki zależne w Azji. VEDIA Hong Kong Limited odpowiedzialna będzie za logistykę i finanse. VEDIA China odpowiada natomiast za kontakt z dostawcami i fabrykami. Stąd także prowadzony jest bezpośredni rozwój produktów.

 

Dużą sensacją jest także to, że odtwarzacz został zaprojektowany w całości w Polskim studiu - MELOUNGE Design (www.melounge.pl). Do tej pory dział MELOUNGE Graphic odpowiadał miedzy innymi za layout pudełek czy ulotek produktów VEDIA. Jest to niezwykła szansa pokazania, że Polscy projektanci mają bardzo wiele do pokazania. Ciszymy się, że VEDIA S.A. zaufała nam. Mogę zapewnić, że wspólnie z VEDIA stworzymy wiele projektów deklaruje Marcin Lasowski, autor deisgnu odtwarzaczy VEDIA.

 

VEDIA planuje poszerzyć sieć sprzedaży. Jednak nie o kolejne województwa a o inne kraje i kontynenty. W planach na przyszły rok jest pojawienie się produktów VEDIA na rynkach Unii Europejskiej, Europy Wschodniej, Rosji oraz USA.

 

W tym roku pojawić się mają dwa lub trzy pierwsze modele zaprojektowane przez VEDIA. W trakcie rozwoju są już trzy inne, których premiera może odbyć się na targach CES 2009 na których VEDIA gościć ma jako wystawca. Tym samym Polska marka jako pierwsza będzie miała szanse podjąć realną rywalizacje z z markami z USA, Korei czy Japonii, które są najlepiej kojarzone na rynku.

 

W najbliższym czasie VEDIA przedstawi zarysy specyfikacji pierwszych modeli, oraz z jakich technologii i licencji będzie korzystać.

 

 

 

 

 

ps. A już niedługo pierwsze urodziny VEDIA S.A. :) Staram się przygotować kilka konkursów w kilku serwisach, żebyście mieli co robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roni11 > NAJLEPSZY :)

 

 

Tak dodam, zanim się pojawią pytania. Ten rok to: A10 (code name: A-1) / B6 (code name: B-1) / M25 (code name: M-1).

 

Na CES chcemy pokazać: X11 (code name: X-1) / X7 (code name: X-2) / M-2. Moooooże V79 (code name: V-1), ale tu sytuacja się klaruje.

 

 

E: Nazwy modeli mogą ulec zmianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.. liczę że poradzimy sobie dobrze. Szczególnie, że dalej chcemy zacząć już robić coś ala Cowon L2 tyle, że bardziej pod Europę (bez 7" ;)) i inne takie tam ... heheh tradycyjnie tajemnica ;)

 

 

O konkursach będzie pewnie na stronie, i może pospamuje coś tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja czekam na A10, szukam właśnie playera, który skupiałby się na jakości dźwięku i kosztował dosyć mało. A7 byłby dal mnie idealny, ale jak ma wyjść coś nowego. Może jeszcze lepszy dźwięk i dłuższa żywotność baterii ;D A na jaki miesiąc jest przewidywana jego premiera? Listopad czy dopiero na grudzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy zrezygnujemy całkowicie z OEMów, bo mamy kilka ciekawych propozycji i pomysłów. Ale na pewno będziemy oznaczać, które są nasze.

 

Co do X11 na razie nie udzielamy na jego temat informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design zaprojektował Polak. To co ma być w środku określił Polak. Projekt PCB zrobił Polak z Chińczykiem. Podzespoły przebierał i akceptował Polak. Managerem projektu jest Polak. Odziałem w Chinach dowodzi Polak. Software rozwijają rozmaite nacje w tym Polacy. Design pudełka, mini stronę, reklamy itp zrobił Polak. A całość sfinansował polska marka. Achh :)

 

Ale Ty przecież wiesz lepiej :D Ubnutu Ty masz jakiś kompleks? Może i nie jeden, ale VEDIA na pewno :D Ale fajnie fajnie :) ubóstwiam dyskutować, szczególnie z ludźmi, którym wydaje się, że coś wiedzą lepiej, a w życiu nie mieli z tematem doświadczenia :D

 

Ja wiem, że dla wielu (ciebie?) to jest meeeeega problem, że Polacy mogą coś takiego robić, że coś osiągają i że im się to udaje. Bawi mnie to od zawsze i doświadczam tego nie pierwszy raz, ale co zrobić kompleksy to straszna sprawa. I jeszcze nie jeden raz przeczytam, że polska marka to taka, co produkuje w Polsce, i że zrobienie playerów to nie realna sprawa, i że na 100% stoi za tym siła zuaaaa.. =)

 

 

 

ps. A polak za granicą już nie jest polakiem - bo przecież jest zagranicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w większości polskie rzeczy ^_^ np. mój domowy amp. to DIORA.

Świetnie w sprawie Vedii, ale martwi mnie najważniejsze moim zdaniem:

Projekt PCB zrobił Polak z Chińczykiem.

Mam nadzieję, że w przyszłości będzie SAMO POLAK, a narazie to jak z tym PCB 20% Polak, 80% Chińczyk?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko raczej określić kto zrobił więcej. I raczej nie szybko uda nam się znaleść architektów oprogramowania i jednocześnie inżynierów projektujących PCB - bo posiadanie kogoś od samego PCB to raczej średnio opłacalne.

 

Warto jednak wspomnieć, że celem samym w sobie wcale nie jest dla nas, żeby to Polak projektował PCB czy projektował akcesoria. Jeśli będzie sprawdzona osoba z Malediwów czy Korei to dla nas super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I fajnie, w przypadku A10 czy B6 tak jest. Tyle, że to nie jest dla nas priorytetem - sorry.

 

Nie spotkaliśmy jeszcze polaka, który znał by angielski, chiński, oraz poza znajomością projektowania PCB był by architektem oprogramowania jednej z platform, które nas interesują (sigamtel, rmi, telechips). Obecnie dwóch z naszych progasterów jest także inżynierami hardwerowymi. A przykładowo X11 w znakomitej większości zrobiony został w Korei.

 

Na świecie i tak i tak pozycjonować się będziemy jako marka Europejska i tak będziemy oferować nasze produkty. Z totalnie innym podejściem do produktów niż Chińskie marki, i to już teraz dostrzegają nasi potencjalni partnerzy handlowi. Nie mówię tylko o odpuszczeniu Rockchipa, którego robią wszyscy w Chinach, i każdy tak samo go nie dopracowuje, ale same podjeście do tego co player ma oferować. C6+ początkowo miał mieć tylko TVout - FM Transmiter to była nasza sugestia po tym jak znaleźliśmy taki chip współpracujący z RK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSY albo myślicie tak samo o mnie albo masz kilka ............. bo ktoś już tak napisał "Ale Ty przecież wiesz lepiej biggrin.gif Ubnutu Ty masz jakiś kompleks? Może i nie jeden," Ksy czekam kiedy naprawdę uda wam się dać Nagrody dla Ludzi a tak zapomniałem potrzebujecie do tego większy sztab ludzi <lol> i kiedy nie będzie wciskali ludziom że wszyscy zepsuli wejście słuchawkowe do V39 a wyszło że to błąd technologiczny.Tak Vedia osiągnęła poziom olewnictwa Nagrody,Oprogramowanie,Usterki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiałem słowa "Zaprojektowany przez Polaków" właśnie jako polskie PCB.

W sumie najważniejszy element playera...

Tak, ale na elektroda.pl swoje pomysły prezentują i tworzą pasjonaci :) Gdyby ktoś dodał do tych projektów-produktów odpowiedni design...

Dobrze, że Vedia próbuje, są inne firmy np. mam tuner DVB-T z Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej, który się dobrze sprawuje, a firma dba o klienta wydając co rusz nowe oprogramowanie.

Czas pokaże, jak będzie z FW np. do A10, czy będzie uaktualniany i "otwarty" na uwagi użytkowników.

Reklama A10 http://a10.vedia.pl/ pod względem graficznym jest przygotowana profesjonalnie, ale cały efekt psuje styl języka, błędy ortograficzne, interpunkcyjne, składniowe i fleksyjne, tak jakby robiono ją naprędce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że uparłem się jedynie na tym punkcie.

Ale

A przykładowo X11 w znakomitej większości zrobiony został w Korei.

znaczy, że to będzie z re-brandingu?

 

P.S. Wcześniej myślałem, że pomyliły mi się tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności