Skocz do zawartości

Test G3


kalka

Rekomendowane odpowiedzi

Test playerka iAudio G3 1 GB

 

Najważniejsze rzeczy:

Opis wszystkich funkcji jest w instrukcji obsługi, która dostepna jest w sieci (angielski, pdf, 5MB): cowon , polecam przeczytanie sobie instrukcji przed wyborem, sporo sie z niej dowiecie o mozliwosciach playerka.

 

Jest tu kilka bajerów (n.p. tempo odtwarzania utworów) nie całkiem potrzebnych, ale oprogramowanie jest bardzo funkcjonalne, konfigurowalne i podstawowe potrzeby zaspokaja, więc bajery nie rażą. Generalnie całość jest dobrze zrobiona i nie ma rażących usterek. Ważna jest też cena: 750 zł (New Media) za 1GB to nie jest dużo porównując z konkurencją. Gwarancja 2 lata to dobry pomysł, bo wiele playerków ma zła renomę a tu jak nam sie coś za rok popsuje i dostaniemy nowy sprzęt to mamy kolejne dwa lata gwarancji. Uzywam go od miesiaca i jak na razie jestem zadowolony (no moze poza tym niskim bitrate przy kompresji z radia i line in), być może coś się jeszcze ujawni w przyszłości.

 

Rzeczy jakich nie ma w instrukcji:

Player ma kiepska estetyke. Mikrofon jest umieszczony obok metalowego zaczepu do smyczy który nie przytrzymany może hałasować i zagłuszać nagrywanie. Wtyki usb i line in są chyba dosyć dobrze zabezpieczone przed brudem, na wewnętrznej strone klapki która je przysłania jest gumowa wkładka zatrzymująca brud. Obudowa plastikowa z trzema metalowymi elemencikami - joy, uchwyt na smycz, metalowy drucik wtopiony w plastik nie wiem po co, raczej czysta estetyka. Słuchaweczki nie są najlepszej jakości, po pierwsze słabo się trzymają w uchu, po drugie słabo brzmią. To wpadka producenta, zazwyczaj do dobrego sprzętu dopasowuje się w miarę najlepsze słuchawki, ale może o to chodziło żeby klient sobie sam dokupił bo nie wiadomo jakie lubi? Player odpala się po ok 10 sekundach od włączenia (razem z animacją startową,którą można usunąć - 14 sek.). Może nieco uciążliwe jest przełączanie się z playerka mp3 na inne tryby n.p. radio bo trzeba nacisnąć menu, joy w prawo i wcisnąć joya, z radia na mp3 to samo. Wygodniej by bylo gdyby byl oddzielny przelacznik na obudowie. Nawigacja po plikach jest super, widzi nawet polskie czcionki, choć w tagach ich nie ma. Odtwarza bez problemów wszystkie pliki jakie są w specyfikacji, nie odtwarza playlist. Ma swoja wlasna playliste ktora mozna sobie zaprogramowac, ale nagrywa ja w jakims dziwnym formacie.

 

Dołączone oprogramowanie pozwala między innymi na konwersję w locie, ripowanie płyt cd, i oczywiście przenoszenie plików do playera. Tzw lyrics czyli napisów do piosenek, które player może odczytywać nie udało mi się stworzyć przy pomocy dołączonego programu, jest to jakiś dziwny format i wymaga jekiegos innego programu.

 

Mój player ma najnowszy firmware i dlatego nieaktualne są już opinie n.p. na temat nagrywania z radia, że nie można ustawić czasu zakończenia nagrywania, otóż można ukreślić czas trwania nagrywania od 10 do 180 minut to w zupełności wystarcza. Na szybkościach we flashach się nie znam i dlatego nie wiem czy zgrywa mi się szybko, czy wolno.

 

Najważniejsze (z mojego punktu widzenia):

+ bezproblemowo czyta OGGi z tagami (napisali gdzieś że do Q8 ale mój player odtwarza Q10)

+ konfigurowalne equalizery w pięciu zakresach

+ nagrywanie z radia - można ustawić godzinę rozpoczęcia nagrania, czas jego trwania, cykliczność/jednorazowość

+ dobry mikrofon i przyzwoita jakość próbkowania (128 mp3 - w zupełności wystarcza, to przecież tylko głos). Mogło być wave, ale to bardziej by się przydało przy nagrywaniu z radia, czy z wejścia liniowego. Doskonale nadaje się do przeprowadzania wywiadów.

+ jakość dźwięku

+ kasowanie plików (niektórzy ponoć i tego nie mają, a przy nagrywaniu z n.p. mikrofonu to ważne żeby zrobić sobie miejsce)

+ konfiguracja radia i efektów jest przejrzyście zapisywana w plikach *.ini . Można je więc sobie zgrywać do komputera (n.p. ustawienia stacji, equalizerów). Przyda też się ingerencja w pliki jeśli będziemy chcieli n.p. żeby wyświetlała się nam nazwa radiostacji.

+ ciekawe wzmocnienie wysokich tonów BBE, choć obnaża słabość mp3, OGGi o quality 5 brzmią super (wielkosc pliku podobna - to dla tych ktorzy szukaja czegos lepszego niz mp3)

+ kabelek usb a nie stały wtyk (mój komputer ma usb z tyłu obudowy i wciskanie tam playerka byłoby niewygodne)

+ zasilanie - klasyczny paluszek bateria/akumulator starcza na ok. 50 godz. w/g producenta. Rzeczywiscie na oryginalnych duracelach chodzil bardzo dlugo, teraz jedzie na panasonicach i czas sie skrocil, ale wkrotce sie przerzucam na akumulatorki i nie bedzie problemow.

+ przejrzyste, czytelne oprogramowanie

 

- zbyt niska jakość próbkowania dla wejścia liniowego i radia, choć jakiś czas temu 128 był standardem. Zastosowano chyba oryginalny fraunhofferowski kompresor, więc nie jest najgorzej. Wave rozwiązałby jednak wszystkie problemy. Pewnie też wymagania licencji, nie pozwoliły na wyższy bitrate. Do kompresji OGG (Open Source) jest chyba potrzebna większa moc obliczeniowa niż do mp3, choć przy wysokich jakościach kompresja jest mniejsza więc i wymagania maleją. Jest jeszcze bezstratny format FLAC (też bez licencji), ale tego player nie odtwarza.

- playerek zakłóca trochę sygnał radiowy gdy jest słaby sygnał (słychać wtedy takie ciche pukanie, wyraźny wpływ urzadzenia elektronicznego na sygnał)

- mikrofon jest chyba twardo połączony z obudową bo bardzo głośno rejestruje wszystkie dotknięcia obudowy, ale można podłaczyć zewnętrzny mikrofon do wejścia liniowego (sprawdzałem :). Generalnie mikrofon dobrze zbierał mój głos z pokoju nawet gdy stałem odwrócony tyłem 2 metry od niego.

- w systemie win98 wymaga instalacji sterowników. Może to normalne, nie wiem, nie używałem nigdy flash'a

- design - kolorystyka - biały + srebrny + tęczowe napisy

- nie ma polskich czcionek w tagach no i w ogóle menu i instrukcja po angielsku

- dołaczona niepełna instrukcja, kompletna do ściągnięcia z sieci http://eng.iaudio.com/zeroboard/zboard.php...&bmenu=download

- marne słuchawki

- brak obsługi playlist w popularnych formatach n.p. m3u

 

Dziwne zachowania: pierwszy raz zachowywyal sie nienormalnie na samym poczatku gdy bateria zblizala sie do wyczerpania. Cos sie powiesilo, ale wymienilem baterie, sformatowalem dysk i pomoglo.Pozniej przestal widziec pliki, sformatowalem i jest ok.

 

Podsumowanie:

Player bardzo dobrze spełnia funkcje odtwarzacza, dyktafonu i przenośnego dysku. Troszkę słabiej z radiem, ale tez calkiem w porzadku. Nie najlepiej sprawdzi się jako urządzenie do zgrywania dźwięku z wejścia liniowego.

Edytowane przez kalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak obsługi playlist

da sie.

przytrzymujesz joya [chyba ze masz inaczej ustawione] wchodzisz w liste dodajesz do playlisty a gdy chcesz zedytowac to naciskasz mode i tam dzialasz.

no chyba ze chodzi Ci o cos innego :)

 

tez mialem problem na dolaczonej bateri, jak sie konczyla to player sie wiechnal, zmienilem na aku i wszystko gra.

 

umnie radio sie bardzo dobrze sprawuje, zadnych zaklucen, chbya ze wejde w jakies tzw zadupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ważna jest też cena: 750 zł (New Media) za 1GB to nie jest dużo porównując z konkurencją.

 

2. Gwarancja 2 lata to dobry pomysł, bo wiele playerków ma zła renomę a tu jak nam sie coś za rok popsuje i dostaniemy nowy sprzęt to mamy kolejne dwa lata gwarancji

ad. 1

 

iriver t10 z kolorowym lcd - 759zło, t30 - 659zyla, t20 z wbudowanym aku - 689zyla. Pisanie ze to "nie jest duzo w porownaniu do konkurencji" jest troche na wyrost...

 

ad. 2

 

hah, gdzie Ty zyjesz... To jest polska, nie USA czy tym podobne, jak pleja Ci sie zwali, to wysylasz do serwisu w wawie, oni sla do korei, tam NAPRAWIAJA, po 1.5-2 miesiacach (!) odsylaja do Ciebie z powrotem z przedluzona gwarancja o czas pobytu w serwisie. Tak to wyglada.

 

 

To tyle z zastrzezen. Reszta jest bardzo pomocna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie ze to "nie jest duzo w porownaniu do konkurencji" jest troche na wyrost...

Tego iAudio można kupić (najtaniej jak znalazłem) za 686 zł

macie rację :rolleyes:

 

da sie.

przytrzymujesz joya [chyba ze masz inaczej ustawione] wchodzisz w liste dodajesz do playlisty a gdy chcesz zedytowac to naciskasz mode i tam dzialasz.

no chyba ze chodzi Ci o cos innego

no właśnie o co innego chodziło. Konkretnie o obsługe playlist zapisanych w innych formatach n.p. m3u. Nie mozna powiedzec ze on obsluguje playlisty, ale jedynie ze mozna mu zaprogramowac kolejnosc odtwarzania w jednej playliscie.

 

umnie radio sie bardzo dobrze sprawuje, zadnych zaklucen, chbya ze wejde w jakies tzw zadupie

No to ok, bo mieszkam na zadupiu :)

 

hah, gdzie Ty zyjesz... To jest polska, nie USA czy tym podobne, jak pleja Ci sie zwali, to wysylasz do serwisu w wawie, oni sla do korei, tam NAPRAWIAJA, po 1.5-2 miesiacach (!) odsylaja do Ciebie z powrotem z przedluzona gwarancja o czas pobytu w serwisie. Tak to wyglada.

smutne, w takim razie brakuje w zestawie modlitewnika i przenośnego mini ołtarzyka coby niebiosa czuwały nad playerkiem i aby żadnej usterki z woli szatana nie zaznał. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: no to jeszcze raz joy w prawo i będziesz miał duration

na ekranie wyglada to tak:

 

05:33 AM / Once

Duration - 30 min

CH2. 95.7 Mhz

 

[podkreśliłem miejsca edytowalne]

 

sprawdź sobie wersję firmware:

menu > information

 

nagrywałem sobie nocne audycje z radia i wszystko działa jak trzeba B)

na 35 stronie instrukcji obsługi jest wzmianka o duration. Mam na myśli

instrukcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dobra!! nie wiem jak tu sie uzywa tego czegos do pisania postow i nie wiem jak cytowac bo pisze na tym forum po raz pierwszy :) od okolo miesiaca zastanawiam sie nad kupnem flash playera,zastanawiam sie nad iriverem i iaudio, w zwiazku z czym staram sie duzo czytac i dowiadywac na temat playerow tych firm. czytalem tu ze serie t10 t20 i t30 sa w mire tanie. sa to prawda ale jest jeden zonk..-mianowicie slyszalem ze w serii t10 t 20 i t30 sa gorsze podzespoly i jakosc dzwieku juz jest troche slabsza dlatego jezeli chce ktos kupic irivera i miec dobra jakosc dzwieku to radze kupowac plaery z serii ifp 7xx i 8xx (790,795,799,890,895,899) to akie male sprostowanie-takie mam informacje od dosc wiarygodnego zrodla(powiedzial mi to sprzedawca z allegro,bo na poczatku chcialem kupic sobie t10 a on mi to powiedzial i polecil serie ifp 7xx,8xx i 9xx mimo ze tamtego playera tez mial-wiec nie chodzilo mu o to zebym u niego kupil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedna prosbe do was(forumowiczow) :) prosze tych ktorzy maja iAudio G3 niech napisza krotka recenzje do tego produktu. czy sie oplaca tak jak iriver?? jaka jest jakosc dzwieku?? slyszalem ze iaudio ma porownywalna jakosc do irivera?? z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus

 

po pierwsze ŹLE CZYTAŁEŚ - iRiver Txx *nie mają* wcale gorszych podzespołów, a właściwie to mają lepsze:)

 

po drugie - recenzja G3 pojawi się jak klikniesz na "strona pierwsza tego wątku" (napisał ją kalka), albo >> TU <<

 

dziękujemy za współpracę:)

 

 

BTW wcisnę moją opinię - ja bym wybrał iFP-8xx albo Txx, albo mobiBLU (chcesz być pierwszym posiadaczem?) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice... huh... O_o

 

i to gra i to gra... ;]

 

 

konwencja: iFP-800/T10

 

moc: 18mW/15mW

MP3: dziwne zachowanie plików VBR(?)/zero problemów

WMA: normalnie/normalnie

OGG: 96-224/zero problemów

firmware: UMS i IMM do wyboru/MTP bez wyboru (aktualnie przygotowuję formware UMS dla T10 EU... mam nadzieję że nie zniszczę grajka) ;]

prędkość: ~1.8MB/s (IMM) / ~2.2MB/s

radio: jest/brak

 

dźwięk (normal): dobry/doskonały

dźwięk (dopalacz): doskonały/dobry

 

słuchawki: OK/OK

 

bateria: AA/AA

czas: ~40h/~40h

 

 

podsumowanie:

 

iFP-800

*mocne strony: moc, Extreme3D, UMS/IMM do wyboru

*słabe strony: OGG

 

T10

*mocne strony: dźwięk, OGG

*słabe strony: radio, MTP

 

[edit] w sumie racja... nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosiłem o porównanie iAudio do iRivera tylko prosiłem o różnice pomiędzy iFP 8xx a T10. Nię będe komentował twojego posta bo nie chce wywołać znów kłótni/wojny co lepsze/gorsze. Chce znać TYLKO różnice między iFP 799 a T10. A odnośnie tematu iAudio to wszyscy znamy nastawienie poszczególnych używtkowników do poszczególnych firm. Wiadomo ,każdy chwli swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jezeli chodzi o liryke to udalo mi sie co nie co wykombinowac (mam g2 ale to nic nie zmienia). otz musisz sciagnac program ldb manager(bardzo latwo) tam mozesz sprobowac znalezc dany tekst w archiwum iaudio(raczej nie bedzie) albo mozesz wybrac opcje edit tam wkleic tekst piosenki i tu sie zaczyna zabawa...

do lecacego kawalka dopasowujesz linijki tekstu.zmudne troche ale przyjemne w sumie i proste w obsludze

Pierwszy kawalek zajal mi 40 min ale poznie szlo sprawniej. teraz szukam jakiegos zautomatyzowanego sposobu. aha przypomnialo mi sie ze program nie czyta przecinkow tak wiec usuncie je wszystkie przed wklejeniem. pozniej cieszcie sie plynnym tekstem w waszym plejerku i niech was napawa duma fakt ze to wasza robota. to by bylo na tyle:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosiłem o porównanie iAudio do iRivera tylko prosiłem o różnice pomiędzy iFP 8xx a T10. Nię będe komentował twojego posta bo nie chce wywołać znów kłótni/wojny co lepsze/gorsze. Chce znać TYLKO różnice między iFP 799 a T10. A odnośnie tematu iAudio to wszyscy znamy nastawienie poszczególnych używtkowników do poszczególnych firm. Wiadomo ,każdy chwli swoje...

heh, przecież porównał iFPa z T =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
hah, gdzie Ty zyjesz... To jest polska, nie USA czy tym podobne, jak pleja Ci sie zwali, to wysylasz do serwisu w wawie, oni sla do korei, tam NAPRAWIAJA, po 1.5-2 miesiacach (!) odsylaja do Ciebie z powrotem z przedluzona gwarancja o czas pobytu w serwisie. Tak to wyglada.

 

To dziwne bo ja oddałem go do serwisu i dostałem po 2 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
ŹLE CZYTAŁEŚ - iRiver Txx *nie mają* wcale gorszych podzespołów, a właściwie to mają lepsze:)

:blink: Czyżby DSP Samsung ARM7 (T10) był lepszy od Philipsa PNX0101 (ifp7xx/8xx)?

Funkcjonalnie może i tak, bo dźwiękowo na pewno nie. Wiem, bo oba miałem w rękach. Wprawdzie ifp odtwarza tylko niektóre ogg (ABR 96-225kbps), i to jeszcze przyciszone, ale ogólnie brzmi lepiej niż T10. To nie jest tylko moja opinia - polecam sprawdzić - zripuj jakieś CD do mp3 320kbps (raczej Fraunhofer, od biedy LAME) i porównaj na obu playerach (jak masz możliwość). Zripuj CD do wma 160kbps i porównaj scenę dźwiękową w obu playerach (ifp wyżej nie daje rady :huh: ). Poza tym T10 nie ma wejścia liniowego, a ifpek ma; w wersji IRM możesz zgrywać w zakresie 8-320kbps do mp3! SRS WOW przy Extreme3D to słabizna (choć i tak nie jestem zwolennikiem tego typu "ulepszaczy")

Sam się parę miesięcy temu zastanawiałem, którego wziąć i wybrałem ifp. Nie żałuję! Co z tego że T10 obsługuje ogg Vorbis do Q10, skoro i tak wszystkich zalet wyższych bitrate'ów jego chip nie wyciągnie?

 

Wpadłem na ten wątek, bo chodzi mi po głowie zakup Cowona iAudio G3 2GB (mogę mieć z USA za 110$), tak do towarzystwa dla mojego ifp-799T :D A tak na poważnie to chcę coś, co odtwarza wav (bo to bezstratne) i ogg w porządny sposób. Niezależnie od tego, musiałem zaprotestować wobec stwierdzeń o wyższości komponentów T10 nad ifp :) no chyba że ktoś chce mieć kolorowy wyświetlacz do oglądania bitmap (przez lupę) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby DSP Samsung ARM7 (T10) był lepszy od Philipsa PNX0101 (ifp7xx/8xx)?

 

w momencie kiedy to pisałem, raczej tak :) a zadecydowało o tym moje pierwsze wrażenie i normalne odtwarzanie OGG :)

 

ifp wyżej nie daje rady

 

tak? a czemu? O_o ja swobodnie słuchałem 192kbps... wyżej chyba też, ale głowy nie dam, bo nie pamiętam... ;]

 

T10 nie ma wejścia liniowego, a ifpek ma

 

T10 to "jeden z" odtwarzaczy serii T, T20 i T30 line-in mają :) to jakby zarzucić iriverowi że iFP-100-800 nie mają kolorowych wyświetlaczy, pomimo że iFP-900 i iFP-1000 mają ;]

 

SRS WOW przy Extreme3D to słabizna

 

zgodzę się, że pierwsza implementacja SRS WOW w serii T była jaka była, ale od wersji 1.60 firmware'u zostało to poprawione :)

 

pozatym chodzi tu także o przyzwyczajenie do brzmienia - ja również miałem ogromny problem z przesiadką na SRS WOW z Xtreme3D... O_o z drugiej strony, Xtreme3D jednak bardziej zniekształca dźwięk (w stosunku do oryginalnego brzmienia) niż robi to SRS WOW...

 

ostatecznie - co kto woli/lubi, w tym przypadku (jak i w przypadku używania equalizera) przymusu nie ma :)

 

Co z tego że T10 obsługuje ogg Vorbis do Q10, skoro i tak wszystkich zalet wyższych bitrate'ów jego chip nie wyciągnie?

 

to znaczy jakich? :) to odtwarzacze iAUDIO miały problem z Q8-Q10, pomimo że na reklamach pisało "OGG - Q1-Q10" ;]

 

Wpadłem na ten wątek, bo chodzi mi po głowie zakup Cowona iAudio G3 2GB

 

odradzam! :) jeżeli T10 ci nie pasował (z powodu iFP-ka), to iAUDIO G3 brzmi jeszcze gożej ;]

 

ogg w porządny sposób

 

patrz dwa cytaty wyżej ;]

 

oglądania bitmap

 

to jest takzwany "bajer", a nie "główn argument" czy jakikolwiek argument wogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie seria T w stosunku do ifpa ma minimalnie cieplejsze brzmienie ( tak jakby dwa pierwsze slupki o 1 do góry - bo w serii T da się o 1 górę ). Jest to mało wyczuwalne ale jest. IFP rzeczywiście był bardziej sterylny ale wydaje mi się, że da się serie T wysterować żeby brzmiała jak IFP.

- z extreme 3d ani bbe nie korzystałem bo zamulało ( jedynie extreme eq )

- kolorowy wyświetlacz w T10 vs wyświetlacz ifp - zdecydowanie ifp lepszy ( ten kolorowy gaśnie i nic nie widać a w słońcu to już wogle jakby go nie było )

- klips w T10 fajny patent

- funkcjonalność także po stronie ifpa ( chociarz tryb ums i obsługa ogg były wymuszone softwarowo ale nie zapominajmy, że 7xx/8xx/9xx to 2003 rok )

- SRS po updejtach jest niezły, może nie nadzwyczajny ale przynajmniej nie zamula jak bbe czy e3d ( Khron - tu pytanie do ciebie : Jak to jest - korzystasz z SRS ?? Jeśli tak to czemu odrzuca cię tak od equalizera ?? A co z eq flat ?? )

- nie narzekać na gumowe gumki w iriverach - zawsze się można naczytać jaki to kicz a jeszcze nigdy nikomu nie odpadła :D

- klapka od baterii vs zamknięcie na zawiasach - mnie bez różnicy

- joy z ifpów GÓRĄ !!! :D

 

A tak pozatym to to iriver i to iriver - czy tak czy tak jest dobre i wytrzymałe ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności