Skocz do zawartości

ZERO 24/192 DAC


Rekomendowane odpowiedzi

no i upgraded sobie wes, doplata nie duza a ile fantow ;)

 

moj sie chyba wygrzał, bo cal!'e graja wysmienicie na tym, w sumie do hd'ekow mnie znowu nie ciagnie

 

Ile go wygrzewałeś, bo w moim tak po ok. 80h nastąpił pierwszy przełom w dźwięku: większa detaliczność i tzw. miód :) Spodziewam się kolejnego po ok. 200h.

 

Co do fantów, to PCLink jest świetnym dodatkiem, ale ja kupiłem dodatkowo DigitalPclink (tak się nazywa). Ma wyjście optyczne i coaxial, no i daje ciut jaśniejszy dźwięk niż PClink, na tyle wyraźnie, że PClink odpadł na półkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja go nie wygrzewałem, w sumie nie wiedziałem jak sie za to zabrac ;)

 

wlaczyc? wlaczyc + puscic nute

 

no nie dotarło to do mnie ;) poprostu duzo uzywałem

 

a pclink, hmm chetnie bym wyprobował no ale nikt w mojej okolicy sie takimi zabawkami nie bawi ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile go wygrzewałeś, bo w moim tak po ok. 80h nastąpił pierwszy przełom w dźwięku: większa detaliczność i tzw. miód :) Spodziewam się kolejnego po ok. 200h.

 

Co do fantów, to PCLink jest świetnym dodatkiem, ale ja kupiłem dodatkowo DigitalPclink (tak się nazywa). Ma wyjście optyczne i coaxial, no i daje ciut jaśniejszy dźwięk niż PClink, na tyle wyraźnie, że PClink odpadł na półkę :)

 

Pozatym DigitalPCLink kosztuje mniej niż PCLink. Czytałem że PCLink z Diykits podobno upsampluje wszystko wewnętrznie do 48Khz. Ciekawe czy to prawda??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym DigitalPCLink kosztuje mniej niż PCLink. Czytałem że PCLink z Diykits podobno upsampluje wszystko wewnętrznie do 48Khz. Ciekawe czy to prawda??.

 

Digital PClink $38, a PClink $25, ale tego pierwszego nigdzie nie mogę znaleźć, a koleś, od którego kupowałem został usunięty z Ebay'a :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PClink $25 TUTAJ

 

O PCLinku z Diykits nie słyszałem, a szkoda, bo wygląda apetycznie ;)

 

To tez jest DigitalPCLink. Przeczytaj napis na obudowie ;)

 

Tylko ze ma jedynie wyjscie optyczne.

 

Ten PCLink z Diykits wyglada super, tylko podobno ma wewnetrzny upsampling do 48khz. Cos jak SoundBlastery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 miesiace viste, zero od miecha i nie zgadniesz co! chodzi bardzo fajnie ;p

 

chociaz nie zdziwiłbym sie jakby na xp albo linuxie grało to lepiej ... no ale ja moge miec takie podejzenia bo puszczam sygnał z audigy 4 ktore ma b aaardzo skopane stery na viscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralf, jestes moim Guru teraz ;) ile ja sie umeczyłem z ASIO na moim kompie i viscie ... a jak juz mi sie udało to zaczynało sie to sypac.

 

A to Wasapi? 2min roboty i hula jak burza ;]

 

 

btw. puszczac jakis resampling na foobarku przy tym czy raczej nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ralf, jestes moim Guru teraz ;) ile ja sie umeczyłem z ASIO na moim kompie i viscie ... a jak juz mi sie udało to zaczynało sie to sypac.

 

A to Wasapi? 2min roboty i hula jak burza ;]

 

 

btw. puszczac jakis resampling na foobarku przy tym czy raczej nie ?

A ja jak zawsze mam coś nie tak. Tym razem moja vista jest jakby źle skonfigurowana.

Tak jakby nie widziała wyższych częstotliwości niż 44Khz...

Ale nie mam czasu - na razie - by się tym zająć.

 

Co do resamplingu, Brestinder powinieneś go ustawić na taką jakość, jaką masz w Output.

Inaczej mija się to z celem :) .

Przynajmniej tak kiedyś wyczytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest trend na antyaudiofilskie voodoo a tym samym jest ASIO4ALL :) to jest voodoo softwareowe.

 

Po kiego diabla zmuszac karte lub urzadzenie ktore natywnie nie supportuje ASIO by z niego korzystac.

Nie macie wtedy pelnego wgladu co tam sie dzieje - po co na sile. ASIO4ALL zapewnia jakis tam szczatkowy wglad w ustawienia ASIO.

 

Znacznie lepiej korzystac z kernel streaming a pod Vista ze wspomnianego WASAPI :)

 

Jezeli urzadzenie rzeczywiscie supportuje ASIO i jest prawdziwy wglad w jego ustawienie to wtedy jest sens z tego korzystac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszę różnicy między PCLink z laptopa na Viście Home Premium przez foobara, a moim Technicsem SL-PS840 w roli transportu, tylko bufor trzeba ustawić na minimum w foobarze. Żadnych dodatków software'owych nie używam, tylko ustawienia w foobarze mam takie, żeby nie resamplował, ditherował, tudzież nie czynił innej niepotrzebnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszę różnicy między PCLink z laptopa na Viście Home Premium przez foobara, a moim Technicsem SL-PS840 w roli transportu, tylko bufor trzeba ustawić na minimum w foobarze. Żadnych dodatków software'owych nie używam, tylko ustawienia w foobarze mam takie, żeby nie resamplował, ditherował, tudzież nie czynił innej niepotrzebnej roboty.

 

Spróbuj zrobić taki test: puść muzykę przez winampa i foobara i dalej do dac'a przez PClink bez resamplingu, efektów itd... jak dla mnie brzmi to identycznie. Teraz test nr 2: ustaw w foobarze resampler PPHS na 96000Hz i porównaj z winampem lub drugim foobarem bez resamplingu - różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ja mam robić ten test?

 

:) Z tego samego powodu, dla którego ustawiasz bufor na minimum, no i żeby przekonać się, że coś co nie powinno (teoretycznie) polepszać jakości dźwięku - robi to. W sumie może nie "polepsza" ale nie ogranicza dźwięku, bo przy 44,1kHz w stosunku do 96kHz dźwięk wydaj się lekko spłaszczony. Sam dokładnie nie wiem jak to działa, ale działa, no i mam nadzieję, że resampler przy okazji nie podbija sztucznie pewnych częstotliwości, tak jak EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmiar bufora to nie resampling. Teoretycznie nie powinien mieć wpływu na jakość, a jedynie zabezpieczać przed zrywaniem transmisji. U mnie jest tak, że powyżej pewnego progu dźwięk jest nieco inny (gorszy). To jest kwestia indywidualna mojego laptopa - jak się domyślam, i u każdego może być z tym inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie rzeczy oraz sporo innych ma wplyw na koncowy efekt.

Tym ktorzy zaczynaja budowac swoj transport PC proponuje artykul "The Art of Building Computer Transports"

 

Temat jest wbrew pozorom bardzo bardzo obszerny, a to czy lepiej resamplowac czy nie - zalezy od bardzo wielu innych czynnikow oraz samego DACa. Kwesti nie nalezy rozpatrywac jednoznacznie, czasem lepiej a czasem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności