Skocz do zawartości

ZERO 24/192 DAC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wciaz nie do konca łapie o co Wam chodzi, bo na plytce DACa mam kosc 14nozkowa inwerter CMOS bodajze i oprocz tego jakis chip SyncMOS, wiec nie wiem, gdzie moglbym wsadzic te dwa wzmacniacze z plytki ze wzmakiem sluchawkowym. ;]

 

Aczkolwiek jak wyciagnalem oba opampy ze wzmaka sluchawkowego to nic nie trzeszczy, obie diody sie nie pala. Jak opampy sa wlozone to jedna dioda sie lekko pali, jak wkladam jacka od sluchawek to pulsuje az w koncu gasnie.

 

 

 

 

Btw, na 99% jestem pewien, ze ta dioda, o ktora sie rozchodzi, przy coaxialu optyku swieci sie normalnie. Ona sie zapala przy wlaczaniu muzyki, wtedy kiedy jest cykniecie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepokojace tez jest to ze swieci sie ta diota tam przy wyjsciach coaxial optyk

 

Jeśli to jest ten nowy Zero (09 Version) z USB to właśnie jeśli podłączasz przez USB to świeci ta czerwona dioda na końcu pomiędzy wyjściem coaxialnym a optycznym.

 

Wciaz nie do konca łapie o co Wam chodzi, bo na plytce DACa mam kosc 14nozkowa inwerter CMOS bodajze i oprocz tego jakis chip SyncMOS, wiec nie wiem, gdzie moglbym wsadzic te dwa wzmacniacze z plytki ze wzmakiem sluchawkowym. ;]

 

Naprawdę nie widzisz wzmacniacza operacyjnego na podstawce DIP8? Postaw Zero przodem do siebie (od strony przycisków oczywiście :P) - teraz od wyjścia RCA popatrz niżej nieco - tuż obok skupiska tych większych kondensatorów. Tam powinna siedzieć poszukiwana przez Ciebie kostka.

 

michal_basta - Mógłbyś pstryknąć klika fot "wnętrzności" Zero? Chętnie bym rzucił okiem na te modyfikacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Właśnie dotarł do mnie Zero i zauważyłem że gdy ściszę muzykę prawie do końca to słychać tylko prawy kanał :/ Czym to może być spowodowane?

 

Możliwości jest wiele, zawsze możesz użyć odpowiednich wtyczek w foobarze/Winampie aby np. podgłośnić lewy/prawy kanał.

 

I nie mogę go ściszać w systemie Oo Nic się nie dzieję gdy na Windowsie ruszam suwakiem głośności.

 

A DAC jest ustawiony jako Primary device?

 

Po podłączeniu DACa w systemie powinno Ci wyszukać DACa - potem wystarczy w Windowsowym Mixerze ściszać/podgłaśniać odpowiedni suwak USB Audio Device czy Speakers - USB. U mnie wygląda to tak, że DAC po podłączeniu/włączeniu sam ustawia się w systemie jako domyślne urządzenie - czyli jako tako robi za kartę muzyczną. Nie trzeba niczego ustawiać/przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktos ma pomysl na znieksztalcony dzwiek na jednym z wyjsc RCA? 

 

Mam do Zero podpiete aktywne kolumny (Microlab), gdy sa podpiete obie, to prawa szumi i trzeszczy momentami wyraznie, lewa gra czysto. Podpinane osobno, lewa gra normalnie, a prawa tez trzeszczy, ale zdarzaja sie momenty, ze gra dosc czysto, np na spokojniejszej muzie, a na ostrzejszym rocku szumienie zaglusza muzyke. 

 

 

 

Ktos ma jakis pomysl od czego zaczac? DAC byl po mocnych przerobkach prinz'a, o ktorych na 11 str w tym watku. Na razie sluchawek nie sprawdze, bo wzmak sluchawkowy tez poki co mi nie dziala (prawdopodpbnie walniete opampy do wymiany) o czym mowa pare stron wczesniej, natomiast teraz wychodzi ze nawet sama plytka DACa cos nawala.

 

 

 

Za wszelkie sugestie bede wdzieczny, dam to jakiemus elektronikowi do gruntownego przelutowania, ale dobrze by bylo wiedziec, gdzie mozna zaczac z szukaniem problemu.

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Michal

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sorry za post pod postem ale nie potrafilem go edytowac.

 

Na ebayu sprzedawane sa dwie wersje ZERO DACa @OPA2604 i @OPA627. Jaka jest różnica? Ktora jest lepsza?

 

Z tych dwóch, moim zdaniem OPA627, jeszcze lepszy jest AD8599, a najlepszy OPA2228.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Jakiś czas temu nabyłem Zero (09) oraz małą legendę w postaci Sennheiserów HD580. Osobiście uważam, że jest to dość interesujące połączenie. Czytam owe forum już chwilę i w końcu postanowiłem się zarejestrować. Często na forum padają słowa "bieg za króliczkiem". Ja swojego królika złapałem, i bardzo mi się on podoba. Jednakże teraz rozpoczyna się pościg za skrzydełkami. Tak więc szukam sposobów na poprawę walorów dźwiękowych. Jednakże mam pewne wymagania i mam nadzieję, że pomożecie mi w odpowiednim wyborze. Dodam, że mówię cały czas o PC-Audio, który często staje się obiektem żartów. Celuje w poprawę dźwięku pod kątem muzyki, gier (zaznaczę, że wcale nie chodzi mi o lokalizację przeciwników, samo stereo jak dotąd wystarczyło żeby wiedzieć czy obrócić się w lewo czy w prawo) oraz filmów.

 

Jeśli chodzi o obecny dźwięk z całą pewnością mogę stwierdzić, że dźwięk jest ciemny. Nie uważam tego za wadę. Ambient i dark-ambient wiele w takim połączeniu zyskuje wiele uroku. Bas jest dobrze kontrolowany, jest zwarty i pomrukuje. Przez większość czas jest obecny, ale nie jest to bigos. Po prostu jest i czuć kiedy uderza (wybicie basu). Raczej bez większych zastrzeżeń w kwestii basu. Odnośnie reszty, wokale damskie mógłby by być ciut bardziej naturalne i wyeksponowane. Brakuje mi w niektórych momentach życia. Muzyka gra, ale bez większych emocji. Odnoszę wrażenie, jakby talerze w niektórych utworach wybrzmiewały zza koca. Jeśli chodzi o brzmienie, stawiam na fun i czerpanie radości z muzyki. Chirurgiczna czystość raczej z góry przekreślam, choć miło by było usłyszeć więcej detali.

 

Póki co biorę pod uwagę słynne HDAM'y z AudioGD. Myślałem nad Earth, tylko szczerze powiedziawszy nie wiem jak to by się zgrało z moim obecnym sprzętem. Moon wydaje mi się - powiedzmy sobie wprost - zbyt ciotowaty i ciemny (boję się bigosu). Stawiam na fun, nie zamierzam ronić łez. Nie wiem co myśleć o Sun, martwię się, że mogę stracić tą magię, która sprawia, że ambient i dark-ambient nabiera kolorów i emocji. Więc gdybym miał je zamawiać zdecydowałbym się na Sun oraz Earth. Wzmacniacze operacyjne na wzmacniaczu mogę w każdej chwili wymienić. Więc prosiłbym raczej o polecenie zestawu HDAM + odpowiednie opampy - pod katem moich upodobań - żeby się to zgrało.

 

Obecnie jadę na kablu optycznym dołączanym do zestawu. I tu rodzi się kolejne pytanie, czy jest sens kupowania lepszego kabla (coax/optyk) do wyjścia cyfrowego w płycie głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyk to optyk. Wymiana kabla nic tu nie da. Jest to czysty cyfrowy sygnał. Tu nie ma żadnej magii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co biorę pod uwagę słynne HDAM'y z AudioGD. Myślałem nad Earth,

 

Pobaw się najpierw opampami, na Zero raczej nie usłyszysz różnicy zmieniając kabel.

Przerabiałem wszystkie HDAM'y z audio gd i najlepszy moim zdaniem był SUN, a obecne moje preferencje w moim poprzednim poście.

Myślę, że ogromny wpływ na dźwięk w Twoim torze ma karta dźwiękowa, ale nie napisałeś jaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle karta dźwiękowa, co zintegrowany kontroler dźwięku zamontowany na płycie głównej, o której już wspominałem w moim wcześniejszym poście. Sam się zastanawiam, czy Zero z powodzeniem sprawdzi się w grze solo jako przetwornik cyfrowo-analogowy. Czy w ogóle jest większy sens kupować kartę dźwiękową, i do niej jeszcze odpowiednie opampy? Kwestię magii kabli może jednak pominę, bo znowu rozpocznie się audiofilska krucjata i tym, że kabla grają. Niech sobie grają, przecież nikt im nie zabroni, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności