Skocz do zawartości

Jakość dźwięku- T60 i iaudio 7


frager

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna nowego odtwarzacza i mam spory problem. Waham się między iRiverem T60 i iAUDIO 7. Najbardziej zależy mi na jakości dźwięku, stąd moje pytanie- który z tych playerów gra lepiej?

Przewertowałem dziesiątki recenzji w internecie i nie znalazłem jasnej odpowiedzi na to pytanie za to w głowie zrobił mi się mętlik :wacko: W niektórych źródłach jakość dźwięku w iAUDIO oceniana jest jako świetna, doskonała, nie do pobicia. W innych jako zupełnie przeciętna (a sam player jako niewarty kupna), zaś T60 przedstawiany jest jako ósmy cud świata (testując go jakoś mnie ten dźwięk nie powalił na kolana).

 

Proszę pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się powtarzać, ale jakość dźwięku w iAudio7 jest wg mnie fatalna. Tzn. jeśli lubisz dźwięk zza ściany, płaski, ciemny i bezbarwny to właśnie znalazłeś swój ulubiony odtwarzacz. V39 go po prostu masakruje. T60, owszem jest lepiej, ale bez fajerwerków, przynajmniej bardziej bezpośrednio, prawdziwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Sprawa jest o tyle ciężka, że nie mam jak przetestować iAUDIO bo w moim mieście na takie cuda nie natrafiłem :D

Nie znajduję natomiast innego playera, który byłby mały, obsługiwał mnogość formatów, miał tak długi czas działania na źródle prądu, nawigację po folderach i UMS. Poza tym wolałbym pojemność 8GB, a nie 4 (czyli maksymalną w T60).

Duży ekran jest mi zupełnie zbędny (odtwarzanie filmów w zasadzie w ogóle nie jest mi potrzebne), więc świetnie grające playery takie jak V39 i iRiver Clix2 raczej nie trafiają w moje gusta.

 

Czytałem (również na tym forum) o dużych możliwościach zmiany dźwięku w i7 (rozbudowany equalizer)- cyfrowej modyfikacji się nie obawiam.

 

Może wypowiedziałby się jeszcze jakiś użytkownik i7, bo dwie recenzje (w tym jedna na podstawie uszkodzonego sprzętu :P ) nie rozwiewają moich wątpliwości, a z tego co patrzę po sygnaturkach to wiele osób te odtwarzacze posiada.

 

BTW- teoretycznie na sprzęt mogę wydać do 600, ale wolałbym w tej kwocie zmieścić się z dobrymi słuchawkami (np. KSC75).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sonego NWZ-A818 gra pięknie jest funkcjonalny można cudownie dopasować dźwięk do Twojego gustu. Do zestawu dostajesz bardzo dobre słuchawki i zmieścisz się w połowie Swojego budżetu. Będziesz mógł dodatkową kasę przeznaczyć na słuchawki nauszne jeżeli będziesz uważał że są Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście I7 jest kiepski bez użycia eq , wszystkich dopalaczy oraz eq parametrycznego.

Dlatego wiekszość osób pisze to co pisze , że jest kiepski dzwiek ,zza szyby ,nie uźywając własnie tych wszystkich plusow jakimi dysponuje iaudio 7.

Moze to wynika z braku wiedzy jaką moze prezentowac mp3 player własnie po takich ustawieniach, no i oczywiśćie nie karzdemu sie chce bawić w eq niestety...:)

Iaudio 7 jest dla bardziej zawansowanych (wymagajacych) słuchaczy, a nie dla lajków :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moge jeszcze dodać ja sam jak kupilem i7 bardzo żalowalem , dzwiek dla mnie byl gdzies na rowni z iriverem t10 albo i nawet ciut gorszy (mniej mi sie podobal), i chcialem go szybko sprzedać ;/.Dopiero gdy zaczelem zmieniac wszystkie parametry w eq itp ,doznałem istnego szoku !, naprawde bylem pod wrażeniem jak player moze sie zmienic na plus (Dzwiek krystaliczny ,z mnogoscia detali .Te wszystkie jak ja to mowie dopalacze :P nie zmieniaja dzwieku na gorsze. One go znacznie polepszaja . Opcja bbe to nie jest to co ,,srs wow''gdzie dzwiek całkowicie wg. mnie sie psuje-zniekształca.

 

Poczytaj recki w necie iAudiophile.com , Cnet.com tam testuja zawodowcy :P odtwarzacz od podszewki ,a nie jak np Kś podłączą słuchawki ,jest kiepski ocena 3 ,next.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no akurat za testami CNETu nie przepadam. Dla nich wszystko brzmi albo "stellar" albo na poziomie Zena V.

I sklonny bylbym stwierdzic, ze od podszewki to oni sprawdzaja tam tylko zestaw kolorow danego modelu.. bo o tym najwiecej gadaja ;]

 

A co do i7, to faktycznie na swiecie opinie sa lepsze niz tu na forum i nawet bez dopalaczy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj recki w necie iAudiophile.com , Cnet.com tam testuja zawodowcy odtwarzacz od podszewki ,a nie jak np Kś podłączą słuchawki ,jest kiepski ocena 3 ,next.

Właśnie to mnie dziwi- player jest oceniany bardzo przeciętnie w czasopismach takich jak PC Format itp., gdzie z reguły dzieją się "sponsorowane cuda" (bez urazy dla kogokolwiek :P ), a dźwięk takiego Creative Zen Stonea opisywany jest jako bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tadeus moim zdaniem ludziom chodzby z cnetu nawet bys do pięt nie dorastał ,oczywiscie mowa o pisaniu i testowaniu sprzetu ,wiec radze ci żebys dobrze przejrzal recki w cnecie ( te pisane) a nie ogladane -_- .Bo moze tylko na video zwrocileś uwage a nie przyjrzales sie dobrze , bo tam tez znajduje sie taka zakladka jak Review :),a dopiero puźniej bierz się za krytykowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sie nie zajmuje zawodowo pisaniem recenzji, wiec dorastac im ani nie musze ani nie chce.

Inna sprawa, ze jak cos wystawiaja publicznie, to mam prawo napisac co o tym sadze.. CNET przegladam juz bardzo dlugo.. nie tylko ich review ale tez podcasty ludzi, ktorze te review robia i moim zdaniem sa jednymi z najslabszych w internecie.. mimo tej calej pseudoprofesjonalnej otoczki z labem itp.

 

No ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania, nie ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj recki w necie iAudiophile.com , Cnet.com tam testuja zawodowcy :P odtwarzacz od podszewki ,a nie jak np Kś podłączą słuchawki ,jest kiepski ocena 3 ,next.

Ale żeś strony zasunął. :D Warto tu jeszcze dodać chip.de i generationmp3. Jak się forum nazywa iaudiophile.net, to jakie grajki uznają za najlepiej grające? Ciekawe, co piszą na mysticriver? :) CNET cenię tylko za dopisywane do recenzji opinie użytkowników, dzięki nim, a także opiniom prywatnym na dealtime.com zdecydowałem się dwa lata temu z kawałkiem zakupić iRivera ifp-799, i poznałem co to dobry dźwięk z mp3 playera, a potem kolejne tuzy portali internetowych odpadały w bezpośrednich porównaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem ;)

Chyba zdecyduję się na i7. Na Amazonie, CNET i dealtime.com w komentarzach użytkowników zazwyczaj oceniany jest bardzo dobrze (a w zasadzie świetnie). Myślę, że to jest to czego szukam, a jeżeli potwornie nie spodoba mi się to co wydobywa się z wyjętego z pudełka playera to pobawię się EQ (w T60 również musiałem kombinować by osiągnąć zadowalające efekty).

 

Oczywiście kolejne posty byłyby mile widziane ^_^ . Na dokonanie wyboru mam jeszcze około tygodnia (przed wyjazdem wakacyjnym).

 

W sumie ciśnie mi się na klawiaturę jeszcze jedno pytanie- czy KSC75 zagrają lepiej od droższych od nich Sennheiserów MX560 (albo 660, whatever)? "Wielkość" Kossów nie jest dla mnie przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, KSC75 grają zdecydowanie lepiej od MX560. Przynajmniej na moje ucho :P

 

i7 słuchałem na meecie i mi jego dźwięk się podobał, ale to był krótki odsłuch dawno temu. Jednak jestem przekonany, że brzmi conajmniej przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem nawet, że Sporta Pro pasowałyby mi bardziej z racji większego docisku do uszu, a tylny pałąk nie niszczyłby fryzury (w przeciwieństwie do przechodzącego górą w większości słuchawek nausznych) :P Ale czy grają lepiej od KSC75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi opiniami ludzi, którzy kupili dany odtwarzacz i wypowiadają się na jego temat na stronie sklepu, gdzie go kupili, bym bardzo uważał. Musisz stwierdzić najpierw rangę danego kolesia, który mówi np. że 'zen stone jest super. Leciutki, mały i ma świetny dźwięk.' Jeżeli koleś nie porównuje ich do niczego innego to bardzo prawdopodobne jest to, że niczego dobrego wcześniej nie słyszał i taki stone może być dla niego naprawdę świetnym odtwarzaczem. W pełni wiarygodnym i miarodajnym recenzentem jest koleś, który z rękawa rzuca metaforami co do innych playerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzadko recenzje na Amazonie są znacznie bardziej rozbudowane niż na tym forum i warto na nie rzucić okiem ;)

Przeglądając opinie do i7 zauważyłem porównania nie do jednego-dwóch ale wielu innych odtwarzaczy, np. iPoda Nano, innych modeli Cowona (np. D2 czy X5), iRivera Clix 2. Zazwyczaj pojawia się sporo konstruktywnej krytyki (grubość playera, nieciekawe graficznie menu, słaby odbiór radia, beznadziejne słuchawki w zestawie, mały ekran, problemy z FW itd.).

Zważając na to że tych opinii jest mnóstwo można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i sprawdzić czy czyjeś zdanie nie jest podyktowane jedynie sympatią/antypatią do danej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pojawia się sporo konstruktywnej krytyki (grubość playera, nieciekawe graficznie menu, słaby odbiór radia, beznadziejne słuchawki w zestawie, mały ekran, problemy z FW itd.).

 

nazywasz to konstruktywną krytyką? mam wrażenie że zagraniczne fora skupiają się właśnie na ******łach takich jak nieciekawe menu i mały ekran, że nie wspomnę o grubości. A kto będzie używał playera ze stockowymi słuchawkami? Słabe radio, ok zgodzę się (nie udało mi się odebrać żadnej stacji, potem dałem sobie spokój z dalszym próbowaniem), ale reszta argumentów? szkoda na nie czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności