Skocz do zawartości

Recenzja Sony MDR-EX 85 LP Monitor


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja już zgłupiałem wiecie? :rolleyes:

Ostatnio pytałem w którymś topiku o słuchawki do techno/trance i polecali mi EX85, a odradzali np. AKG K324p

 

Ostatnio pytałem o EX85, to odradzali, a polecali AKG k324p

 

Zgłupiałem, bo się boję o to, że faktycznie nie będą się nadawały do tego rodzaju muzyki, bo 180 zł boję się wydać.

 

:rolleyes:

 

Ja je odsłuchiwałem na iPodzie 5g między innymi przy trance.

Ogólnie całkiem przyjemnie, grają bardzo równo, raczej nie dużo basu, co mi osobiście odpowiada. Jeśli lubisz mocniejszego "kopa" możesz czuć się zawiedziony.

Co do reszty pasma tak jak pisałem równo.

Przy Trance bez rewelacji, ale też nie było zawodu, możliwe, że po wygrzaniu zmienia się troche ta charakterystyka.

Mogło to też wynikać z iPoda, który nadmiarem basu nie grzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je odsłuchiwałem na iPodzie 5g między innymi przy trance.

Ogólnie całkiem przyjemnie, grają bardzo równo, raczej nie dużo basu, co mi osobiście odpowiada. Jeśli lubisz mocniejszego "kopa" możesz czuć się zawiedziony.

Co do reszty pasma tak jak pisałem równo.

Przy Trance bez rewelacji, ale też nie było zawodu, możliwe, że po wygrzaniu zmienia się troche ta charakterystyka.

Mogło to też wynikać z iPoda, który nadmiarem basu nie grzeszy.

No właśnie, z tego co piszesz to grają podobnie do SHE9500, więc nie wiem czy jest sens wydawać tyle kasy...

Może lepiej rozejrzę się za 9700 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie inne wersje odtwarzaczy, bo chyba A818 było w dwóch wersjach: NW-A818 (potrzebuje SonicStage, odtwarza atrac3), NWZ-A818 (działa jako MTP i UMS). Być może są inne kombinacje do wejścia w SM.

 

NW-A80x - potrzebuje Sonic Stage

NWZ-A81x - działa jako MTP i UMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannabiz: teraz przejrzałem tą serwisówkę i twój problem może rozwiązać podładowanie akumulatorka "Note: Perform the test mode in the state of 3.6V or more in the battery voltage"

 

NW-A80x - potrzebuje Sonic Stage

NWZ-A81x - działa jako MTP i UMS

 

Pomieszała mi się seria A80x i z A81x :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po ok. 40-50h grzania wcięło średnicę. Autentycznie, zniknęła jak kamfora, ki diabeł, przez kolejne 20h wygrzewania tyle ją widziałem. Myślałem już nawet, że Sony jak zwykle stworzyło produkt, który płynie na niegdysiejszej renomie tej marki w branży sprzętu przenośnego (Walkman) i na tym skończy się moja entuzjastycznie zapowiadająca się przygoda z EX85. Tymczasem po ok. 80h z mocno ostudzonymi nadziejami i jakby od niechcenia podpiąłem 85-ki do V39, z na którym poprzednio doświadczyłem tego tajemniczego zniknięcia średnicy, przy jednoczesnym wzroście precyzji pozostałych pasm

 

zastanawie mnie to wygrzewanie. @Rolandsinger, jak ty je wygrzewałeś ? podłączyłeś je do czegoś i sprawdzałeś co paredziesiąt godzin, czy w uszach podczas normalnego grania się wygrzewały ? moje grają ok. 30 h i mam wrażenie, że średnicy z godziny na godzinę jest coraz mniej, naprawdę :P mam nadzieję, że z czasem jej przybędzie.

 

i jeszcze jedno. czym się różni brzmienie EX85 po wyjęciu z pudełka od tych po ok. 100h wygrzewania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po Waszych postach, że jednak nie warto tych soniaczy. I dobrze, bo już chciałem wydać kasę :)

Poszukam SHE9700 albo tych nowych JVC :)

Bo sie srednica niektorych troszke schowala przy czesciowym wygrzewaniu :D:) ?

Mam nadzieje, ze nie schowala sie tak iz nie mozna jej juz znalezc :)

 

 

Douglazz: Najlepiej podlaczyc do sprzetu stacjonarnego - badasz maksymalna glosnosc do przesterowania - i puszczasz je troche ciszej niz ten maksymalny poziom. Najlepiej jakis ostry lomot. Kilka godzin takiego czegos daje wiecej niz cale dnie plumkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie fallow. ja zauwazylem w glosnikach ze roznica jest taka, ze pare godzin sluchania "lomotu" przy sporym natezeniu bardziej wygrzewa przetworniki niz nawet kilkudniowe sluchanie z srednim natezenim - wtedy tak prawde mowiac ciezko o jakiekolwiek wygrzanie, a po cichu to sie nic nie wygrzewa. aha no tylko nie nalezy przesadzac z mocami, ale sluchawek to raczej nie dotyczy bo ciezko dojsc do mocy przekraczajacych ich mozliwosci - no chyba ze z klocka stacjonarnego... a sprawdzic czy sie wygrzalo nie jest problem bo po prostu przy wpychaniu membrany reka czuc mniejszy opor... inna sprawa czy aby faktycznie sluchawki sie wygrzewaja - co do tego mam spore watpliwosci, ale to nie watek o tym... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Douglazz: Najlepiej podlaczyc do sprzetu stacjonarnego - badasz maksymalna glosnosc do przesterowania - i puszczasz je troche ciszej niz ten maksymalny poziom. Najlepiej jakis ostry lomot. Kilka godzin takiego czegos daje wiecej niz cale dnie plumkania :)

 

Rozumiem przez to, że nie polecasz obecnych minimali w tym celu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności