Skocz do zawartości

Beresford TC-7510


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadlem wiec na pomysl zeby zamiast jakiejs integry rezejrzec sie za sama koncowka mocy(zeby zminimalizowac elementy toru audio). Co sadzicie o takim pomysle? Zaznaczam ze poki co niebardzo znam sie na sprzecie audio, wiec szukam opini w Was. Pozdrawiam

 

Jak zwykle w "tym sporcie" - obowiązuje zasada - trzeba posłuchać. Minimalizowanie elementów toru audio nie gwarantuje niczego samo z siebie ;-)

U mnie integra z beresem jako żródło liniowe sprawuje się o wiele lepiej niż sama końcówka z tej integry w połączeniu z beresem jako pre.

Ale to u mnie. Nie znaczy że inny system zachowa się tak samo.

No i - tak jest w przypadku "gołego" MOD21. Możliwe że stage III to zmieni.

 

Jancio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ze poruszono ta kwestie. Pytanie do Bartka: wzmacniacz zintegrowany mam podlaczony pod wyjscie regulowane. Zrobilem tak gdyz owa integra to model bez pilota a czulosc galki przyprawiala mnie o nerwice dlatego tez chcac owa czulosc przytemperowac wykoncypowalem sobie iz jesli ustawie np. na godzinie 3 wzmocnienie na wyjsciu w beresie czulosc galki wzmacniacza ktora operowac bede ja-operator automatycznie zmniejszy sie. Problem jest jeden krecac galka beresa (ktorej operatorem stalym nie pragnalem zostac) w okolicach godziny 1 narasta syczenie... narasta narasta narasta i tak godzine przed osiagnieciem maksymalnego wzmocnienia czyli gdzies kolo godziny 4 bardzo szybko znika. Nastepuje totalna cisza w glosnikach. Fakt ten wymusil na mnie ustawienie wzmocnienia wyjscia beresa na godzinie 5 (max) i przyzwyczajenie sie do czulosci galki integry. Nie mam zalu bo teraz owa czulosc jest przynajmniej czyms podyktowana i lepiej mi sie z nia zyje. Ale Bartek - gdzie w tym sens i logika? :)

 

PS. przepraszam za moj ton ale... dzis jest taki piekny dzien. czlowiek wstaje o 12 rano patrzy na zegarek i mysli sobie "cholera wlasnie koncza sie moje zajecia na uczelni" wiec wstaje myje zeby robi sobie obiad, je i idzie spac dalej. Wlasnie sie obudzilem :) pozdrawiam wszystkich przeszczesliwych dnia dzisiejszego... choc widmo przechodzenia swinskiej grypy w srodku wiosny wcale mnie nie bawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xaay,

 

W TC-7510 ten preamp jest prosty, ale tak jak Jancio pisał trzeba posłuchać. Miałem wiele głosów o tym, że sprzęt lepiej gra przez przedwzmacniacz Beresa, ale jeśli masz dobrą integrę to może być inaczej.

Już przy upgradzie Stage 1 preamp też zyskuje i zaczyna grać pełniejszym i gładszym dźwiękiem.

 

Lenar wiem już chyba o co chodzi, bo już kilka rzeczy porobiłem inaczej. To jest do skorygowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do posiadaczy Besesforda, lub innego DAC-a: czy ktoś z Was próbował podłączać do niego kartę Audigy 1 ? Mam kabelek koaksjany (mono jack - RCA) czyli cyfrowy, według wszelkich opisów właściwy do tej karty, ale dźwięku za nic nie mogę uzyskać z tego wyjścia. Sterowniki są oryginalne, dołączane do karty przy zakupie, w opcjach zaznaczam "Digital Output Only" i żadnego odgłosu. Nic nie rozumiem. może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej sprawie? Wyjście cyfrowe bezpośrednio z płyty głównej działa, ale mam to Audigy i chciałbym je przetestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zdecydowanie polecam zakup Beresforda z PCLinkiem i TC-3618. Niestety to nie ja póki co jestem użytkownikiem, lecz na zakup zdecydował się mój kolega (kilka puszczonych utworów i wysłuchanych przeze mnie). Wersja TC-7510 MK 6/4 mod 21 oraz PCLink v3 (kumpel czeka tylko na zielone światło by wysłać na Stage III i v4). Nie mam żadnego doświadczenia w kolumnach, nie potrafię odnieść się do innych także ciężko o jakiekolwiek porównania.

 

Na początku kumpel miał zrobione kolumny DIY (jakieś GDN, 2 sztuki + jakaś wysokotonówka) podpięte pod wzmak Pioneer A-307R i kartę SB X-fi (nie pamiętam jaka wersja ale kiedyś za ok.300zł).

Zestaw DIY robiony niby wg jakichś prawideł (rozmiary obudowy itd.), ale nic szczególnego. Wpięliśmy PCLINK'a i Beresforda. No cóż...Po 5 minutach kolega zdecydował się wystawić na Allegro kartę muzyczną i wywieźć na strych do dziadka kolumny ;-). Ta karta dźwiękowa, nie ma startu do PCLINK'a z Beresfordem.

 

Już tutaj na tak amatorskim zestawie zamiast płaskiego dźwięku, pojawiła się scena, normalne stereo, mp3 o niskiej jakości przestały być akceptowalne.

 

Zapadła decyzja o zakupie ww. sprzętów (bo to było wypożyczenie) oraz nowych kolumn. Budżet ograniczony, na dodatek ze względu na preferencje kumpla (muzyka, ale też dużo filmów) zdecydował się na monitorki Klipsch B-2 oraz Jamo Sub 200.

 

Na tym low-endowym zestawie słychać już różnicę między mp3 320 kBit/s a flac'iem. Niższe mp3 to już tym bardziej czasem szkoda puszczać...Oczywiście sub przy muzyce z szybszym basem nie wyrabia, pojawiają się opóźnienia, nie potrafi on zejść b.nisko, bardziej przydaje się do filmu jako dopełnienie (ale wiadomo ile kosztują dobre suby).

Natomiast same monitorki przy tak małym metrażu (pokój 4,1x2,5) są wystarczające. Do takiego pokoju wg mnie wystarczą i bez suba. Jest tu już jakaś scena wszerz i w głąb, separacja instrumentów. Filmy również ogląda się super, jak dla mnie nie potrzeba tu żadnego 5.1.

Bardzo ważne jest wygrzanie Beresa, po kilku dniach bycia pod prądem, wyda się, że bas jest lepiej akcentowany i schodzi niżej.

 

Tak wygląda zestaw kumpla:

 

aIMG_1847__1024x768_.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Besesforda, lub innego DAC-a: czy ktoś z Was próbował podłączać do niego kartę Audigy 1 ? Mam kabelek koaksjany (mono jack - RCA) czyli cyfrowy, według wszelkich opisów właściwy do tej karty, ale dźwięku za nic nie mogę uzyskać z tego wyjścia. Sterowniki są oryginalne, dołączane do karty przy zakupie, w opcjach zaznaczam "Digital Output Only" i żadnego odgłosu. Nic nie rozumiem. może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej sprawie? Wyjście cyfrowe bezpośrednio z płyty głównej działa, ale mam to Audigy i chciałbym je przetestować...

 

Napisz dokladnie, ktore masz audigy z nazwa modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napisz dokladnie, ktore masz audigy z nazwa modelu"

 

To Audigy Player w pierwszej wersji z portem firewire. To ta z linka pierwsze od góry, po polsku nie mogłem znaleźć.. http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...sa%3DN%26um%3D1

 

Mam tą samą kartę i nie stwierdziłem ani wyjścia optycznego ani coaxial :blink: , a SPDIF podłącza się specjalnym kablem, wydaje mi się, że do tego zewnętrznego śledzia (ale to trzeba by kupić osobno).

Nie dziwi mnie, że nie możesz uzyskać dźwięku cyfrowego z coaxial'a, bo audigy player nie ma takiego wyjścia ;)

(ciekawe gdzie Ty go wcisnąłeś???) :P

Małe sprostowanie: po wejściu w czeluście za biurkiem (z latarką ;) ) stwierdziłem wyjście "DIGITAL OUTPUT", ale przez małego jack'a. Czyli musisz się zaopatrzyć w przejściówkę jack(męski)/RCA

Pozdrawiam, Domzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Małe sprostowanie: po wejściu w czeluście za biurkiem (z latarką ;) ) stwierdziłem wyjście "DIGITAL OUTPUT", ale przez małego jack'a. Czyli musisz się zaopatrzyć w przejściówkę jack(męski)/RCA"

 

No właśnie mam taki kabelek, pisałem wcześniej, mini jack mono/RCA . To jest ta aukcja http://www.allegro.pl/item629322353_kabel_...hit_cenowy.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domzz, henry01- Nie, nie o to chodzi. :)

Istnieje coś takiego jak mały jack optyczny. Takie wyjścia cyfrowe posiadają odtwarzacze iRivera serii iHP i H100. Wygląda to mniej więcej tak ( drugie wyjście po lewej, zauważ, że różni się od tego po pierwszego lewej, które podaje sygnał analogowy, a nie cyfrowy ) :

iHP_opt.jpg

Taki kabel jaki podałeś tu nie zadziała. Musisz mieć kabel optyczny i zastosować do niego przejściówkę na jacka optycznego: http://www.allegro.pl/item651354993_przejs...ink_katowa.html

Lub kupić kabel optyczny zakończony jackiem optycznym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś krisio06 tym mini-jackiem optycznym, nie słyszałem o takim. Jutro zerknę, co tam widać, bo teraz za ciemno, a nie chcę nikogo budzić :) Zaskoczony jestem trochę, bo kupowałem tę kartę jesienią 2001 roku.. czy wtedy były takie gniazda... hmmmm

 

Znalazłem jeszcze ten opis http://twojepc.pl/artykuly1.php?id=sb_audigy . Napisali tylko, że wyjście cyfrowe, ale jak przyjrzeć się wyglądowi śledzia, to wygląda na zwykłego mini-jacka... moge jednak się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś krisio06 tym mini-jackiem optycznym, nie słyszałem o takim. Jutro zerknę, co tam widać, bo teraz za ciemno, a nie chcę nikogo budzić :) Zaskoczony jestem trochę, bo kupowałem tę kartę jesienią 2001 roku.. czy wtedy były takie gniazda... hmmmm

 

Znalazłem jeszcze ten opis http://twojepc.pl/artykuly1.php?id=sb_audigy . Napisali tylko, że wyjście cyfrowe, ale jak przyjrzeć się wyglądowi śledzia, to wygląda na zwykłego mini-jacka... moge jednak się mylić.

Ja akurat wykorzystuję taką przejściówkę (tylko wersję prostą a nie kątową), aby połączyć optykiem Beresa i MacBook'a. Sprawdza się to w działaniu całkiem ładnie. Mała ciekawostka, zarówno w Mac'ach jak i niektórych laptopach takie wyjście jest zintegrowane ze standardowym wyjściem mjack, więc radzę się wczytać w standaryzację techniczną, bo może się okazać, że wcale nie trzeba kupować PCLinka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotka mini jack mono -Rca umozliwia podlaczenie coxiala.

 

Przelotka, ktora pokazali Ci koledzy umozliwia podlaczenie optyka.

 

 

Sam tak podlaczalem (przez jack mono -rca ) przez "digital out" swoja audigy 2zs z Berefordem, tylko ja mialem coaxiale, a nie optyka.

 

Masz takie samo wejscie jak u mnie w audigy 2zs.

 

Aby nie bylo watpliwosci, wklejam zdjecie samego digital out'a z testow moich kart dzwiekowych. Audigy na dole, wejscie pierwsze od lewej.

Masz takie samo u siebie, wiec dzialac musi:)

 

digital out w audigy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotka mini jack mono -Rca umozliwia podlaczenie coxiala.

 

Przelotka, ktora pokazali Ci koledzy umozliwia podlaczenie optyka.

 

 

Sam tak podlaczalem (przez jack mono -rca ) przez "digital out" swoja audigy 2zs z Berefordem, tylko ja mialem coaxiale, a nie optyka.

 

Masz takie samo wejscie jak u mnie w audigy 2zs.

 

Aby nie bylo watpliwosci, wklejam zdjecie samego digital out'a z testow moich kart dzwiekowych. Audigy na dole, wejscie pierwsze od lewej.

Masz takie samo u siebie, wiec dzialac musi:)

 

digital out w audigy

 

Napisz w kilku słowach jak audigy2zs grał z Beresfordem, takie podłączenie ma sens jeśli mam Pclink?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sam tak podlaczalem (przez jack mono -rca ) przez "digital out" swoja audigy 2zs z Berefordem, tylko ja mialem coaxiale, a nie optyka.

 

Masz takie samo wejscie jak u mnie w audigy 2zs."

 

Obejrzałem to gniazdo i wygląda na gniazdo typu jack. To jest pewnie tak, jak piszą w Wikipedii "...W sprzęcie komputerowym, a także w urządzeniach przenośnych stosowane są złącza S/PDIF oparte na złączu minijack 3,5 mm..." Właśnie mam kabelek jack mono/RCA i to nie działa. Dla pewności zainstalowałem oryginalne oprogramowanie. Nawet muzykę włączyłem w Creative PlayCenter :)

 

Jeszcze jest opcja, że kupiłem uszkodzony kabel. Muszę to jakoś sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sam tak podlaczalem (przez jack mono -rca ) przez "digital out" swoja audigy 2zs z Berefordem, tylko ja mialem coaxiale, a nie optyka.

 

Masz takie samo wejscie jak u mnie w audigy 2zs."

 

Obejrzałem to gniazdo i wygląda na gniazdo typu jack. To jest pewnie tak, jak piszą w Wikipedii "...W sprzęcie komputerowym, a także w urządzeniach przenośnych stosowane są złącza S/PDIF oparte na złączu minijack 3,5 mm..." Właśnie mam kabelek jack mono/RCA i to nie działa. Dla pewności zainstalowałem oryginalne oprogramowanie. Nawet muzykę włączyłem w Creative PlayCenter :)

 

Jeszcze jest opcja, że kupiłem uszkodzony kabel. Muszę to jakoś sprawdzić.

 

To ze kabel ma z jednej strony minijack mono a z drugiej RCA nie czyni z niego cyfrowego coaxiala :)

 

Nie musi być jakoś ekstremalnie drogi ale moze kup taki w RMS (coaxialny 75 ohm), albo lepiej przejsciówkę minijack mono -> gniazdo RCA i zwykły coaxial RCA-RCA

 

<< najtanszy kabelek dedykowany do Creative >>

 

<< przejsciówka minijack mono -> gniazdo RCA >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w kilku słowach jak audigy2zs grał z Beresfordem, takie podłączenie ma sens jeśli mam Pclink?

 

Moge tylko porownac audigy 2zs vs. xonar d2 jako zrodlo, gdzie xonar subiektywnie wypadal lepiej. Wydaje mi sie, ze jesli masz pclinka to sensu najmniejszego nie ma.

 

henry01, ja mialem dokladnie taka przelotke + zwyklego coaxiala RCA RCA i dzialalo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskarsandman, ja tak do końca nie jestem pewien tego cyfrowego wyjścia. Ty masz inną kartę i w niej może ono działać. Gdzieś, na jakimś forum już widziałem, jak ktoś się gimnastykował z tym wyjściem. Czyżby tam trzeba było mieć ten nieszczęsny, zewnętrzny panel? Choć to idiotyczne, to po Creative wszystkiego można się spodziewać. Dlatego też szukam użytkownika Audigy Player, któremu to zadziałało. Przecież ten kabel, który kupiłem powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć to idiotyczne, to po Creative wszystkiego można się spodziewać. Dlatego też szukam użytkownika Audigy Player, któremu to zadziałało. Przecież ten kabel, który kupiłem powinien działać.

 

Proponuję sprawdzić innym kabelkiem, może tym razem jack stereo -> 2 RCA.

Jeśli to możliwe, to krótszym.

Na jaką częstotliwość samplowania SPDIF jest ustawiona karta? 96 może przerastać możliwości karty/kabla. Zacząłbym od 44.1, może pomoże.

Tak czy siak, działać powinno. Ja w dawnych czasach używałem SB Live! Digital i wyjście SPDIF nie sprawiało kłopotów.

A sygnał przesyłany był do ampli w innym pomieszczeniu, kablem długości 10m, takim za 50gr/m.

Kabelek był stereo, zrobiony własnoręcznie, a jakość wtyków była znakomicie dopasowana do kabelka. Działało. I pamiętam że w jednym kanale sygnał był, w drugim nie.

Może u Ciebie karta wykrywa zwarcie kanałów? Trochę to bez sensu, ale spróbuj. Gorzej nie będzie :)

 

Jancio

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio, faktycznie, nie pomyślałem, że kabel może mieć kłopot z taką częstotliwością. To raczej niewysokiej jakości kabelek, do tego dość długi. Spróbuję zrobić sam. Mam odpowiedni kabel i wtyk stereo. Może zadziała. Gorzej, jak mówisz, być nie może :) Dzięki Jancio za radę

 

Coś mi wcześniej umknęło: czemu jack-2RCA , przecież 2 RCA służą do podłączania analogowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio, faktycznie, nie pomyślałem, że kabel może mieć kłopot z taką częstotliwością. To raczej niewysokiej jakości kabelek, do tego dość długi. Spróbuję zrobić sam. Mam odpowiedni kabel i wtyk stereo. Może zadziała. Gorzej, jak mówisz, być nie może :) Dzięki Jancio za radę

 

Coś mi wcześniej umknęło: czemu jack-2RCA , przecież 2 RCA służą do podłączania analogowego?

 

I taka też była idea. Że nawet jeśli nie zadziała cyfra, to przynajmniej będzie gotowy kabelek do analoga.

Sprzęt był takiej "klasy", że uwierz mi - zastanawianie się nad jakością kabla było pozbawione sensu.

A i tak działało, zarówno cyfra, jak analog.

 

Próbowałeś w panelu sterowania karty ustawić 44.1? Pomogło?

 

Jancio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jancio, nie pomogło nic... a w panelu karty nie widziałem ustawiania częstotliwości próbkowania, a patrzyłem wszędzie. Może te stare sterowniki tego nie umożliwiały? .. bo zainstalowałem te dołączone do karty i nie aktualizowałem, bo sądziłem, że skoro wyjście jest, to powinno działać. Przestawiałem to jedynie w foobarze resamplerem. Już nie mam siły z tym walczyć, pies ją drapał. Może mnie jeszcze kiedyś najdzie na takie zabawy. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności